PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Besmele mikroskopla incelendi

hattap
19-10-2005, 03:44
Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz :D Açıkcası Sabırsızlanıyorum..

'İslam'a göre hayvanı besmele ile kesmek neden şarttır' sorusundan hareket eden bilimadamları, besmeleli ve besmelesiz kesilen etleri inceledi. İşte sonuç:

Halka ve Olaylara yazarı Osman Özsoy köşesinde kaleme aldığı Kurban ve Besmele konusunda çarpıcı tespitlerde bulundu.

: "Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor" İşte osman Özsoy'un konu ile ilgili çarpıcı yazısı:

Kurban ve Besmele

Kurban kesimi konusunda okuduğum ilginç bir araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşmak için, uzun zamandır bekliyordum. Nitekim o gün geldi çattı. 2 gün sonra bayram. İmkanı olan Müslümanlar Perşembe günü kurbanlarını kesecekler. Gelelim ilginizi çekeceğini düşündüğüm araştırmaya.

Çeşitli üniversitelerde görev yapan ve tıbbın farklı alanlarında uzman olan 30 profesörden oluşan bir araştırma grubu, besmeleyle kesilen hayvan etleriyle, besmelesiz kesilen hayvan etleri arasında herhangi bir fark olup olmadığını ortaya koymak amacıyla laboratuar ortamında deneysel incelemeler yapıyorlar.

Besmelenin sırrı ...

Bilim adamları, hayvan kesimi sırasında dinen yerine getirilmesi zaruri olan ‘Bismillah, Allahu Ekber’ sözünün kesilen etler üzerindeki herhangi bir etkisi olup olmadığını araştırınca şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşıyorlar.

Araştırmanın metot ve tekniği konusunda bilgi veren Şam Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nebil Şerif; ‘Besmele ile kesilen kuş cinsi hayvan, sığır ve küçük baş hayvanların etlerinden ve besmelesiz kesilen aynı cins hayvanların etlerinden ayrı ayrı nûmuneler alarak özel laburatuvarlarda uzun süreli mikroskobik incelemeler yaptıklarını söylüyor.

Sonuçta, Besmele ile kesilen hayvan etlerinin numunelerinin açık kırmızı gül rengini aldığı, besmelesiz kesilen et nûmunelerinin ise, siyaha yakın koyu kırmızı bir renge büründüğünü görülüyor.

Şaşırtan sonuç ...

Prof. Şerif ayrıca, Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlamadıklarını, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit edildiğini söylüyor. Besmelesiz kesilen etlerin dokularındaki kanlarda iltihaplı akyuvarlar ve alyuvarlar tespit edilirken, Besmele ile kesilen etlerin dokularında ise, buna benzer herhangi bir sonuca rastlanmadığı tespitinde bulunuluyor.

Araştırmada yer alan bilim adamlarında Dr. Abdulkadir Dirani: ‘Kuran’da; Allah adı zikir edilmeden kesilen hayvan etini yemeyin’ şeklindeki İlahi emre rağmen; hayvan kesiminde kimi zaman besmelenin ihmal edilmesi, bizleri bu konuyu bilimsel olarak araştırmaya sevk etti. Besmele ve tekbir ile hayvan kesimi konusunu araştırmaya başlarken, ekipteki bazı arkadaşlar konuya baştan soğuk baktılar. Ancak araştırmalar sırasında her safhada çarpıcı sonuçlar ortaya çıkınca, ekibin konuya olan ilgisi de artmaya başladı.

Besmele ve tekbirle kesilen hayvan etlerinde, Besmelesiz kesilen hayvan etlerinin aksine, et dokularında kan ve mikropların bulunmaması, besmelenin büyük bir mucizesi olarak karşımıza çıktı’ şeklinde görüşlerini dile getiriyor.

Araştırmayı yürüten grup adına Kuveyt Haber Ajansına açıklama yapan Prof. Dr. Halid Halave ise, laboratuar ortamında yapılan deneylerde, besmelesiz kesilen sığır, küçük baş ve kuşların et dokularında pıhtılaşmış kan, çoğalmaya müsait bakteri ve mikroplar tespit edilirken, besmele ile kesilen hayvan et dokularında ise kan, mikrop ve bakterilere rastlanmadığını ifade etmiş.

Kesim farkı ...

Aynı üniversitenin Veteriner Fakültesi Et Sağlığı Bölümü Profesörlerinden Fuad Nima; ‘Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan, hayvanların uyuşturularak öldürülmesi işlemi sırasında kanın vücutta kalması, bu tür etlerin daha çabuk bozulmasına neden oluyor. Halbuki, kesim anında çekilen besmele ve tekbirin, hayvana yaptığı tesir ve heyecanın, hayvan organ ve adalelerinde meydana getirdiği hareketin kanın azami miktarda dışarıya atmasına yol açtığını ve hayvanların daha az eziyet çektiğini tespit ettiklerini belirtiyor.

Araştırma sonuçları böyle. Bize düşen, bu bilgileri sizlerle paylaşmak. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, http://us.moheet.com veya http://www.gidaraporu.com adreslerine de bakabilirler.

İnancımıza göre, Allah’ın haram veya helal kıldıklarında illa bir hikmet aramak gerekmez. Fakat insanlığın bugüne kadar edindiği temel tecrübe, Allah’ın emir ve yasaklarında bildiğimiz veya bilmediğimiz hikmetler olduğudur. Bilim geliştikçe, Allah’ın bizler için hazırladığı nimet ve hikmetleri anlamak daha da kolaylaşıyor.

mokartes
19-10-2005, 06:00
ALLAH RAZI OLSUN HATTAP KARDEŞİM.ŞİMDİ ORADAN USRENİN CEM MATAERYALİST ÇIKACAK VE HOOOOOO OLAMAZ ÖLE ŞEY YALAN BİLMEMNE FALAN FİLAN, O ÇOK İLERİ ÖTESİ ZEKALARINDAN İLMİ VEDE BİLMİ TESBİTLER YAPACAKLAR VE HİÇ ŞÜPHESİZ RED EDECEKLER.BUNLAR İŞİN İÇİNDE ALLAH OLDUMU NE İLİM TAKARLAR NE BİLİM.AMMA SEN YAZ BURADA BU MESAJLARI ALACAK ÇOK KİMSELER VAR YUKARIDA BAHS ETTİĞİM TESCİLLİLERE İSE NE DESEN BOŞ...

19-10-2005, 07:35
iyi bilmişin mokartes , arkadaşın verdiği adresleri inceleyip dönecem sana
olm gel bırak bu geri kafaları, yaw yok cennet mennet ölünce hepsi bitecek olm boşuna hayatını mahfediyosun bu zırvalarla. tuşuna basılmış bilgisayar gibi olacan, kapanacan hepsi bitecek. bak git narkoz falan vurdur kendine , bir .ok olmadığını anlıyosun zaten az çok .biyolojik bir organizmasın ve ölümle dağılıyosun hepsi bu, ağır geliyo , bana da ağır geliyo,ama kendimizi bu ağırlıktan kaçmak için kandırmak çocukluk, en azından inanmazsan buradaki hayatın bi .oka benzer. gider furuşursun hatunlarlan..
smile146

mehmet
19-10-2005, 09:52
selamlar
sevgili usrenin çok talihsiz bir cavap vermişsin.mesele yada senin için hayatın anlamı hatunlarla furuşmakmı?sonra?

burkay
19-10-2005, 10:14
YA KABAHAT BIZDE MUHATTAB ALDIK USRENINI CEVAP VERIYORUZ BÖYLE OLUYOR GENE AYIB ETTI NAPALIM KÜLTÜRÜ TERBIYESI BU ... IÇINDEKI HAYAT FELSEFESI BU ... O DEVAM ETSIN BÖYLE KARILAR ILE FUHUS YAPMAYA ... AIDS OLUP GIDER ODA ... BILGISAYARIN TUSU OZAMAN BASILIR VE BITIP BITMEDIGINI GÖRÜR OZAMAN ...[align=right]en azından inanmazsan buradaki hayatın bi .oka benzer. gider furuşursun hatunlarlan... OZAMAN OK MU BOK MU NEDERSEN DE ...

19-10-2005, 13:44
mehmet kardeş, burkay kardeş ben bu ülkede temel fizyolojik ihtiyacım olan seks'i gideremiyorum. ya insan ülkesinde seks yapamazsa o ülke onun vatanı olur mu? ülke öncelikle fizyolojik ihtiyaçlar açısından doyduğun yerdir. ayıp olmasın diye furuş dedim fuhuş demedim, ama seks yapan adamların ülkeleri daha çok gelişiyor nedense(kafa mı rahat oluyor bilmem)

Materyalist
19-10-2005, 17:37
Demek besmele ile kesilen etlerle, besmelesiz kesilen etlerin farkını tartışacağız? Bak bu çok möhim bir mevzu. Besmele ile kesilen etlerdeki o ulvi ve ilahi kudreti anlamamız lazım öyle mi? Haklısınız be? Ne kadar hata etmişiz besmelesiz kesilen etlerin tuhaf bir renk aldığını bilmemekle.
Bu hayati konuya nasıl dikkat etmemişiz biz?
Hayatımda bu kadar önemli bir konu duymamıştım. Şam üniversitesi profesörüne de insanlık tarihinin geleceği için yaptığı bu "derin" araştırmadan dolayı saygılarımı sunarım.
Arkadaşlar. Ne olursunuz, aklınızı az da olsa kullanın emi!
Be kardeşim!' Sizde hiç mi akıl yok? Yapmayın ne olur! yapmayın!
Bırakın şu arabın peşini!

burkay
19-10-2005, 17:45
SENIN GIBILERIN PESINE MI TAKILSIN INSANLAR ? KIMIN PESINE TAKILALIM ISIM YAZARMISIN ?

Materyalist
19-10-2005, 17:49
Muhammede Arapoğlu diyen "ATATÜRK" ün peşine takıl

burkay
19-10-2005, 17:52
AMA ATATÜRK PEYGAMBER DEGILKI ? SONRA ODA HZ MUHAMMED GIBI ÖLÜMLÜ DEGILMI ? ALLAH ÖLÜMSÜZDÜR ARKADAS ...

Materyalist
19-10-2005, 18:02
Burkay senin yaşının küçük olduğuna ve bilgi bakımından biraz eksik olduğuna karar verdim. ATATÜRK peygamber değilki demişsin. Eğer bir insanın peşine düşmek için onun peygamber olması gerekiyorsa, sen git biraz bilgilen derim. Azıcık oku evladım, emi?

burkay
19-10-2005, 18:08
BEN SENI KALAYA ALMIYORUM BUNDAN SONRA ... KISISEL KOMPLEKSLERINI SU YÜZÜNE ÇIKARIYORSUN BÜTÜN YAZILARINA BAK OLUMLU NE VAR ? BANA ATATÜRKÜ ÖRNEK GÖSTERN ZATA BAK KÜLTÜRDEN BAHSEDIYOR ... SENIN BENIM OLGUNLUGUMA ERISEBILMEN IÇIN ÖMRÜN YETMEZ ..

saadetpink
19-10-2005, 20:12
Şimdi bu yazıyı ciddiye alıp cevap versem; yazıya da hak etmediği değeri vermiş olacağım.. Dalga geçsem hem yaşıma uygun değil hemde yazanın ciddi-ciddi inanmışlığına ayıp olacak.....

Ne desem; hiçbir şey!..... smile116

Aliminyum
19-10-2005, 21:22
hattap kusura bakma kardeşim. Dindaşımsın ama büyük yanlış yapıyorsun. İslami hükümlerin uygulanmasında o hükmü uygulayan insanlar tarafından maslahat (pragmatik fayda) gözetilebilir ancak o hükümler insanlara sırf pragmatik bir fayda sağlasınlar diye konulmaz. Bir İslami emir hükmünün tesis sebebi sadece Emir olmasındandır. İllet sadece Taktirdir. Yoksa, ne oruç hazmı kolaylaştırdığı için farz kılınmıştır, ne hac Arap turizmini canlandırmak için, ne namaz spor olsun diyedir ne de hayvan keserken besmele çekmek etlerin mikrobunu temizlemek içindir. Böyle bir iddiayla ortaya çıkarsan, "Geçen gün bizim mahalledeki Hacı Rüstem amca torunu için besmele çekip akika kestiydi, ama kestikleri dana, deli çıktı, deli dana eti yediler öldüler, demek besmele çekmek kurban hayvanındaki etin mikrobunu öldürmüyo" dese bişey diyemez apışıp kalırsın.

Bu anlayış bizde eskiden yoktu aslında. İslami hükümlerin salt pragmatik faydalara müstenid olmadığını İbn-i Teymiye çok güzel açıklar. Zannedersem Batının teknolojik ilerlemişliği karşısında zavallı İslam ümmetinin geri kalmışlıktan duyduğu ezikliği bastırmak için kullanılıyor bu tip şeyler.

Bi ara Peygamberin "Vebadan aslandan kaçar gibi kaçın" şeklindeki bir hadisini, "Veba mikrobu aslana benziyomuş, mikroskopla incelemişler, vay be Peygamber 1400 sene önceden görmüş abi olayı, büyük adam, Habriden Peygamber be" şeklinde yorumlamışlardı. Sonradan veba mikrobunun aslanla şekil birliği olmadığı anlaşıldı. Ne oldu?

Ama illa ki ibadetlerde pragmatik faydalar da yok değildir. Zekatın ekonomik hayatta önemi yadsınamaz olduğu gibi, orucun da kişisel gelişim ve toplumsal dayanışmadaki güzellikleri inkar edilemez(en azından teorik olarak). Bunun gibi pek çok şeyler örnek gösterilebilir. Ama fark şurda, bunlar tek başına örnek gösterilemez.

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 22:13
Besmele konusu benim ilgimi cekti ve internette bu arkadasin anlattigi gibi olmadigini ögrendim. Arkadaslar neye inanirsaniz inanin böyle inancinizi ispat etme mecburiyetini neden duyuyorsunuz anlamiyorum. Artik adam olun o kadari...

Materyalist
19-10-2005, 22:32
Afferim sana aliminyum. İşte böyle güzel şeyler yaz. Sevdim seni
smile146

kainat1299
19-10-2005, 22:40
bu siteye secme getırmısler galıba bu ataıstlerı bunlar aklını yemıs ya ey aklı şeyinin kafasında olanlar bir düşününsene yaw sizde hiçmi akıl yok ölünce hersey bıtecek diyorsunuz yukardakı cevablarınızdan bazılarında varmı bir ıspatınız bu konu için oysa bizim en buyuk isbatımız apaçık ortada: herseyi yokdan vareden bizlere bu canı bu ruhu bahseden yüce allah bu dünyada öldükten sonra tekrar diriltmekten acizmi sizce lutfen artık o kıt aklınızı bıraz da ilim için çalıştırın ortada apacık ibretler ve ıspatlar var artık aklınızı şeyiniz için çalıştırmaktan vazgecın

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 22:50
Aslinda biraz acimasiz olacaksin, inananlari seyredip icinden gülmek gibi.
ama yapamiyoruz insanlarimizi karanliktan aydinliga cekmek icin cabaliyoruz.

kainat1299
19-10-2005, 22:57
Aslinda biraz acimasiz olacaksin, inananlari seyredip icinden gülmek gibi.
ama yapamiyoruz insanlarimizi karanliktan aydinliga cekmek icin cabaliyoruz.

ne ıcın cabalıyomussun sen ben dedım ya az once ıste bunların kafaları anca bu kadar calısıyo anca seylerının kafasına calısıyor bunların kafaları ya sen nasıl karanlıktan aydınlıga cekeceksın sen zaten batmıssın karanlıga evvela kendını aydınlıga cıkarma yollarını ara kendın ıcın cabala aydınlıgı bulda ondan sonra baskalarını aydınlıga cıkarmak ıcın ugras

Materyalist
19-10-2005, 22:59
kainat 1299. Şurada biraz anlaşalım. İlim ve bilim Kafayı kurana gömüp, ordan hiç ayırmadan "vaybe allah bunları nasılda yaratmış böyle" diyerek, asırlarca vakit kaybetmek değildir. İlimle ve bilimle uğraşan, aklını oraya veren bir kesim varsa ateistler ve materyalistlerdir. Siz kuran okumaktan ve islami tefekkür etmekten vakit bulamadığınız için, doğal olarak bilime ayıracak zamanınız da kalmıyor. Günümüz dünyasındaki bütün gelişmeler ama bütün geşilmeler din ve tanrı yerine bilimi düşünen insanların eseridir.
Siz sabah akşam kuran okuyup ağlamaya ve inlemeye devam edin.

19-10-2005, 23:03
bu adamlarınki öyle bir hastalık ki 1400 yıldır tedavi edebilene aşkolsun.

kainat1299
19-10-2005, 23:06
materyalıst surdada senınle anlasalım istersen dunyada su apacık ortadaki bilim bir çok buluşu kur-an-a dayalı bulmustur ve su acıdanda bak olaya ıstersen osmanlı padişahlarından veli olanların döneminde üc kıtaya hükmedilmiştir misali fatih sultan mehmet hem padişah hemde buyuk bir veli idi ve yasadıgı dönemde en buyuk bılımcı ıdı matematıkten astronamıye kadar bır cok bılım dalında ders görmus ve ders vermısdı o ki konstantının sarayını yıkacak topları döktürmüş onların matematıksel hesabını bızzat kendı yapmıs ıdı eger o kucuk beynını bırazcık calıstırıp dusunursen sana neler anlatmak ıstedıgımı cok ıyı anlıacaksın gercı sen anlasanda işine geldigi gibi yazacagın için pek ümidim yok ne diyeyımkı ALLAH hidayet versin sana

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:06
kainat1299 smile99
Sen Sporuna devam et, camilerde corap kokmayada.
Birgün gercekleri ögrendiginde vay ben nerdeymisim diyecegini simdiden isitir gibiyim. Kal saglicakla.

kainat1299
19-10-2005, 23:11
kainat1299 smile99
Sen Sporuna devam et, camilerde corap kokmayada.
Birgün gercekleri ögrendiginde vay ben nerdeymisim diyecegini simdiden isitir gibiyim. Kal saglicakla.

Allahu teala buyuruyorkı oruclu olan kulumun agız kokusubenım katımda mısk kokusu gibidir bu sz uzerıne derımkı dusun artık camıdekı corab kokusunu o nasıldır sız kucuk beyınlerınızle kucuk dusunmeye devam edın eger Allah sana hıdayet vermezde bu sekıl uzere ölürsen sen benım sesı degılde ben sesını işitirim heralde kim bilir ne halde

Materyalist
19-10-2005, 23:14
Demek bütün bilimsel gerçekler kurana dayalı bulunmuş öyle mi? Tüh beeeee! Ben neden bunu bilememişim! Acıdım şimdi kendime!
smile146
Yer gök 7 günde yaratılmış; Bilimsel gerçeğe bak sen.
İnsan, kaburga kemiğiyle, bel kemiği arasından gelen bir sudan yaratılmış; bilimsel gerçeğe bak sen
Dana eti vurmakla insan diriltilmiş; bilimsel gerçeğe bak sen
İnan bu kadar bilimsel gerçek karşısında dilim tutuldu

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:16
Kainat9999
Sen inancli oldugun icin böyle diyorsun, ayni bir programlanmis bilgisayar oyunu gibi denistimek imkansiz. Nede programmis ama muhammedin yazdigi.

Esenlikle kal.

kainat1299
19-10-2005, 23:17
aklın bu kadar calısıyo işte senın smile146

cıhan 7 degıl 6 gunde yaratılmıstır insan sudan degıl kan pıhtısından yaratılmıstır senın dılın daha cok tutulur merak etme

kainat1299
19-10-2005, 23:19
Kainat9999
Sen inancli oldugun icin böyle diyorsun, ayni bir programlanmis bilgisayar oyunu gibi denistimek imkansiz. Nede programmis ama muhammedin yazdigi.

Esenlikle kal.

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:20
Hiristyanlardan Yahudilerden alintidir 7.gün tanri yoruldugu icin dinlenmis.
evmi tamir ettin be, de yoruldun.
7.gün hiristiyanlar calismaz cünkü tanridinin dinlenme günü, rahatsiz olur yoksa. Hiristiyanlik igrenc bir din aslinda, neyse hepsi ise yaramaz..

kainat1299
19-10-2005, 23:22
Hiristyanlardan Yahudilerden alinti 7.gün tanri yoruldugu icin dinlenmis.
Arabami tamir ettin be...

senın o söyledıklerın hrıstıyan yahudı onlar kım be sızın gıbı ınkarcı degılmı onlarda kafir durumunda sizde nedenmi onlar hukmu olmayan dınlerın pesınde kostukları hz muhammede ıman etmedıklerı ıcın sizi zaten demeye gerek bıle görmuyorum

Materyalist
19-10-2005, 23:23
Hiç farketmez yigenim. Ha 6. Ha 7. - Ha su. Ha kan pıhtısı. Ne farkeder. Dana eti için bir şey yazmamışsın. Heralde onu doğru yazmışım.
smile146
Demek herşey 6 günde yaratılmış. Ne güzel bilimsel gerçek be.

kainat1299
19-10-2005, 23:24
Hiç farketmez yigenim. Ha 6. Ha 7. - Ha su. Ha kan pıhtısı. Ne farkeder. Dana eti için bir şey yazmamışsın. Heralde onu doğru yazmışım.
smile146
Demek herşey 6 günde yaratılmış. Ne güzel bilimsel gerçek be.

onu yazmakla o kadar kucuk dusurmussunkı kendını bıde ben kucuk dusurmuyeyım dedım acıdım sana kocum anlamadınmı

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:26
Hiristyanlardan Yahudilerden alinti 7.gün tanri yoruldugu icin dinlenmis.
Arabami tamir ettin be...

senın o söyledıklerın hrıstıyan yahudı onlar kım be sızın gıbı ınkarcı degılmı onlarda kafir durumunda sizde nedenmi onlar hukmu olmayan dınlerın pesınde kostukları hz muhammede ıman etmedıklerı ıcın sizi zaten demeye gerek bıle görmuyorum

Iman ne demek bana bir akillica anlatirmisin?
Ve bununla beraber bana birde inkari anlat.
(Ispatin gerek degil benim icin cünkü hepsi süzgecten gecerde)

kainat1299
19-10-2005, 23:32
İMAN: herseyın haktan geldıgıne hz muhammedın onun kulu ve elçisi olduguna ve tüm peygamberlere inanmaya hak tarafından gönderilen tüm kitablara inanmaya ahiret hayatına inanmaya ALLAHU TEALANIN BİRLİGİNE inanmaya ve daha sayabılecegım cok sey var ama kısaca: ALLAHU TEALANIN VARLIGINA VE BİRLİGİNE İNANMAK DİYEBILIRIM

inkarı dememe gerek yok sadece szin yaptıgınız dıyebılırım sen cok ıyı anlarsın o zaman

Materyalist
19-10-2005, 23:36
şu "allah"ı anladık da, "allahu teala" ne demek be?

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:37
Bak imani bana anlatamadin inanmak ve iman etmek bunlar farkli seyler degilmi, iman etmiyenle inanmiyan birmi? Kafesin icine girmek icin dediklerin seylere inanmakmi iman etmek?

Tuzbaykucbars
19-10-2005, 23:39
şu "allah"ı anladık da, "allahu teala" ne demek be?
Kitablarda öyle yaziyorda ondan böyle yaziyor. hocam öyle dedi gibisine veya babam öyle diyor.

Materyalist
19-10-2005, 23:57
tuzbay. Sen beni bilgilendirdin, allahu teala da seni bilgilendirsin. Sağol, varol, ellerin dert görmesin
smile146

burkay
20-10-2005, 00:38
INSANLAR NEKADAR GÜZEL CANLILAR YA ... SORU SORARLAR KIMSEDEN CEVAP GELMEYINCE KENDILERI CEVAP VERIRLER SONRA DOGRU OLDUGUNU SANARLAR BASKALARIDA BUNU OKUR HAKLISIN DER ... VE SONRADA BEN SIZE DEMISTTIM SORUYA CEVAP VEREMEDINIZ ... ISTE AKLINIZ BUKADAR GIBI KELIMELER GEÇER ARALARINDA ... INSANLAR BILDIGINI SANARLAR AMA BILMEZLER ... SEYTAN INSANLARA DÜNYA NIMETLERINI OKADAR GÜZEL GÖSTERIRKI KENDI VARLIGININ NERDEN GELDIGINI UNUTUR NEREYE GIDECEGINIDE .. ÖLÜR YOK OLUR DÜSÜNCESINDE ... ÖLMEDEN GERÇEK YÜZÜNÜZ ORTAYA ÇIKMADAN KENDINIZE ÇEKI DÜZEN VERIN ... AZ ZAMANINIZ KALDI BU DÜNYADA BIRAZ IYILIK YAPIN ... INSANLARA KENDINIZI SEVDIRIN ... HAKARET KÜFÜR ELESTIRI SIZI HIÇ BIRYERE GÖTÜRMEZ .. AKSI DURUM OLUR SIZDEN ÇOK SEY GÖTÜRÜR ...

Materyalist
20-10-2005, 00:45
"Az zamanınız kaldı. Biraz iyilik yapın" demişsin burkay. Senden duyduğum en mantıklı söz bu oldu. Ben insan olduğum için ve yapım gereği iyilik yapmaya çalışan ve yapan bir insanım. Ama bunu allah korkusundan veya şeytana nispet olsun diye değil, sırf insan olduğum için yapıyorum. Allahın gözüne girmek gibi, cennetten bir saray kapmak gibi bir niyetim yok. Ama sen iyiliği bile, kabul ettiğin öbür dünyayla ilişkilendirecek kadar çıkarcısın. Ben iyiliği allah için değil, karşımdaki insan için yapıyorum. İnsanlık görevim olduğu için yapıyorum.

Bulent
20-10-2005, 00:56
Adam bilimselikten bahsediyor ırkçılık yapıyor. Ne iş kardeş? Din bilimsel değil diyorsun, peki ırkçılık bilimsel mi?

mokartes
20-10-2005, 00:56
ARKADAŞIM BEN SANA NE DEDİM İŞİN İÇİNDE ALLAH OLDUMU NE İLİM NE BİLİM HİÇ FARKETMEZ. ZATEN ARAŞTIRMAYI YAPANLARDA ARAP PROF.LAR OLUNCA CABASI Kİ ASLA İNANMAZLAR.İYİYSİMİ DOSTLAR BENDEN SİZE TAVSİYE BU HERİFLERLE TARTIŞMAYI KESİN CEHENNEME GİRİP ÇIKSALAR YİNE İNKAR EDECEKLER Kİ KÜFÜRLERİ İNADİ.SADECE BAŞLIK ATIN YAZACAKLARINIZI YAZIN GEÇİN GİTSİN ALACAK OLAN ALIR.BEN BURADA OLAYIN DOĞRULUĞU VEYA YANLIŞLIĞINI TARTIŞMIYORUM BEN ALLAH'A ZATEN İNANIYORUM VE ASLA BU TARZ DELİLLER ARAMIYORUM İNANCIMIN DOĞRULUĞUNA. BENİM AKLIM VE ZANNIM HER HALUKARDA ALLAH'IN VARLIĞINI VE BİRLİĞİNİ BANA ISPATLIYOR.SİZ CEVAP VERİN HELE MEŞHUR ATEİS FİLOZOFUNUZ ALLAH VAR DEDİ ANTHONY TWAİN SİZCE YANILDIMI.GALİBA BUNADI İHTİYAR DİMİ DÜNE KADAR OYSA NE AKILLI VEDE ZEKİ ADAMDI HIH PİS BUNAK KENDİNİ SAPITTI KAFAYI ÜŞÜTTÜ ZAVALLI. SİZ DEVAM EDİN ASLANIM BİZDE DEVAM EDECEZ BU VATAN SİZE DEĞİL BİZE AİT İLAYI KELİMETULLAH UĞRUNA KAZANILAN TOPRAKLARDA YAŞIYORSUNUZ DEFOLSANIZA EMPERYALİST AMERİKANIZA VEYA ÇARLIK RUSAYANIZA SİZİ ORASIDA KABUL ETMEZKİ ÇÜNKİ ONLARDA ALLAH'A ÖLE YADA BÖYLE İNANIYOR SİZ YERYÜZÜNDE AZINLIKALARIN AZINLIĞI EMBESİL VARLIKLARSINIZ 8 KÜSÜR MİLYAR İNSANIN %99'U ÖLE YADA BÖLE İNANARAK ALLAH VAR DİYOR SİZ YOK DİYORSUNUZ HERKES APTAL SİZ AKILLISINIZ SEVSİNLER SİZİN O KUŞ AKLINIZI.SİZ ANCAK HAFKIRIN HOOOOOOOOO HOOOOOOOOOOO HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOŞŞŞŞT SİZE ÇEKİLİN ÖTEYE BRE GAFİLLERRRRRRRR.

Materyalist
20-10-2005, 01:08
La büyücü! Sen hala burdamısın? Ne oldu bizim pipi bağlama olayı? Bize neden embesil dedin la mongol? Küfür etmeyeceğim diye söz vermeseydim, o, embesil lafını söylediğine pişman ederdim ama sözüm var.

mokartes
20-10-2005, 02:22
1 BEN BÜYÜCÜ DEĞİLİM HEM SEN BÜYÜYE İNANMIYORSUN Kİ 2 SANA BÜYÜ FALAN YAPMIYCAM SANA BİR REÇETE VERİCEM KENDİN UYGULARSAN İYİLEŞİCEN VE GERÇEKLERİ GÖRECEN AMA SABR EDECEN.3 BÜYÜ HAYIR YADA ŞER OLSUN DİNİMİZDE HARAM YOKSA SENİ VARYAAAA... SEN MEVZU İLE ALAKALI EŞSİZ YORUMLARINI EKLE İNKARİ EKLEDE DERİN İLMİNE BİRAZ DAHA VAKIF OLALIM SAYIN HOCAM SEN KOCAA ÜNİ.MEVZUNU BENSE İLKOKUL TERK ARAMIZDA UÇURUM VAR NEDE OLSA.KÜFÜR ETMEMEK İÇİN KİME SÖZÜN VAR.

Aciz_bir_kul
20-10-2005, 02:46
Allah teala = (yüce allah) demektir.

20-10-2005, 03:40
Kainat9999

Esenlikle kal.
tuzbaykuç... kardeş imzanı kaldırdığın için teşekkür ederim, senin gibi aydın bir ateiste böyle bir şey yakışmıyordu
sevgiler

Aliminyum
20-10-2005, 13:10
Materyalist. Sen şımarasın diye yazmadık o yazıları. Gevşeme hemen senin de gadanı alırlar. Bilimle din arasındaki formel, özsel, metafizik ilişkiler hakkında çözümlemelerin varsa buyur göster, yoksa sus da senin hakkındaki birşeyler bilebilir! şeklindeki zannımızı suiistimal etme. Bir müslüman da değerlendirmelerinde hatalar yapabilir, kimse melek değil. Konuyu cıvıklaştırmak ise ruh sefaletinden öte gitmez. Hadi selametle.

burkay
20-10-2005, 13:23
SELAM BAZI ARKADASLARA CEVAP YAZMAMAM ONLARI BIRAZ KIZDIRIYOR ... SANMAYINKI BU SORULAN SORULARA CEVAP VEREMIYORUM ... USLUBU DÜZGÜN OLAN ARKADASLARLA TARTISICAM VEYA FIKIRLERIMI DÜSÜNCELERIMI SUNUCAM ... ADAM GIBI SORU CEVAP SEKLINDE OLURSA YAZARIM AKSI TAKDIRDE BINDAN BÖYLE CEVAP TENEZÜLÜ BILE GÖSTERMEM ... BÜTÜN YAZILARIMA BAK BIR KAÇ KISI HARIÇ KIMSEYI RENCIDE ETMEMEYE ÇALISIYORUM ... HERKEZ HATA YAPABILIR O HATAYI DÜZELTMESI INSANI OLGUNLASTIRIR ... NE GÜZEL BIRÇOK SAYGIDEGER KARDESLER FIKIRLERINI GÖRÜSLERINI BILDIRIYOR HEM ÖGRENIYORUZ HEMDE AYRI DÜSTÜGÜMÜZ KONULARDA TARTISIYORUZ ... BU TÜR KARSILIKLI SAYGI ILE YAPILAN TARTISMALARA BEN HERZAMAN VARIM ...

Yavuz87
20-10-2005, 16:35
YA ARKADAŞLAR NASILSA BİZ CEHENNEMDE YANICAZ YA BURDA NİYE LAF YETİŞTİRİONUZKİ.SİZ CENETTEYKEN ÇIKAR CEHENNEME UĞRAR VE NİCELERİMİZLE TAŞŞAK GEÇERSİNİZ.BAKIN NASIL Bİ YÖNTEM BULDUM AMA.ALLAHTA SİZE GÖSTERİR ŞU YAVUZ87 ŞU USRENİN ŞU CEM SİZDE GÜLER EĞLENİRSİNİZ BU DÜNYADA NİYE KASIYONUZ? ONU ANLAMIYORUM.AYRICA OSMANLI MATBAYI BULUNDUKTAN 500 SENE SONRA AWRUPADAN GETİRTEN BİR MİLLETTİR.ULAN NE GELİŞMİŞ BE.

İYİ FORUMLAR...

20-10-2005, 16:42
zaten kuranda bahsediliyor bu .aşşak meselesinden, bütün kullar cennete gitmeden önce cehenneme uğratılıyor oradakilerin halini görüyor sonra cennete gidiyorlarmış, hangi sureydi hatırlamıyorum. kıyamet ve ahiret kitabında da yazıyodu(imamı gazali)
bu onlara allahtan bir taktir olarak sunuluyormuş, kullar " iyi ki allaha iman etmiş ve hayırlı amel işlemişiz " diyormuş.
yani bilmeden doğru bir bilgiye değindin yavuz boksör kardeş

20-10-2005, 16:46
yavuz bu arada sen nazillili misin?
eğer nazilliliysen kim olduğunu biliyorum

Tuzbaykucbars
20-10-2005, 20:51
Kokulu corap ütüsüz pantolon sogan samirsak kokulu teravih namazlariniza devam edin. Neyse cogu gidenler aslinda böyle cemaatlerde sosyal hayat bulmak icin gidiyorlar. Hic bir müslümanim diyen Türk Allaha inandigini sanmiyorum, cünkü Türkler zekiidir ayni senin gibi..

burkay
20-10-2005, 22:51
SEN NERDEN BILIYORSUN BU INSANLARIN ÇORAPLARININ AGIZLARININ SARIMSAK KOKDUGUNU ? TERAVIHE MI GIDIYORSUN SEN ?

Tuzbaykucbars
20-10-2005, 22:53
Hepimiz bu dinden gelen insanlarin cocuklari degilmiyiz, yoksa senin annen baban müslüman degilmi?

burkay
20-10-2005, 23:01
BEN FARKLI BIR KÜLTÜRLE YETISTIRILDIM BASKALARIN AYIPLARINI ALAYLI BIR VAZIYETLE INSANLARA GÖSTERMEKLE DEGIL ... BENIM MÜSLÜMANLIK KÜLTÜRÜMDE VE TÜRK KÜLTÜRÜMDE INSANLARIN AYIPLARINI YÜZÜNE VURMAK YOKDUR ...

Tuzbaykucbars
20-10-2005, 23:09
HATALARI GÖRMEZDEN GELIP HIC BIRSEY KONUSMIYALIMMI YANI.

gameover
20-10-2005, 23:12
konu biraz sapmış ama şunu demek istiyorum.bu deneyi bir hristiyan ya da ateist ( herneyse ) yapıpta aynı bulguya erişseydi o zaman ilgilenebilirdim bu deneyle.ama bozacının şahidi şıracı olayı olmuş.

burkay
20-10-2005, 23:13
HATALARI BÖYLE INSANLARI RENCIDE EDEREK MI SÖYLIYECEKSIN ? ÇEKERSIN KENARA DERSINKI KARDES ISLAM DINI TEMIZLIK EMREDIYOR SENIN ÇORAPLARIN KOKUYOR VEYA SARIMSAK MI YEDIN BUNLARI DÜZELT DIYEBILIRSIN ... NASIL BURDA HERKEZ ÖNÜNDE BUNLARI AÇIKLIYORSUN O INSANA DA AÇIKLIYA BILIRSIN ...

aspartam
21-10-2005, 10:10
Hangi ateist ve materyalist bilim adamının bu insanlığa hayrı olmuş merak ediyorum.Ama ben iki tane hıyar tanıyorum onların getirdiği ilkeler yüzünden 2. dünya savaşında tam 52 milyon insan öldü.Birisi faşizmin babası diğeri kominizmin babası darwin ve karl marks.Ne tesla,ne newton,ne edison,ne einstayn,ne da vinci ateist değildi.Bu listeyi uzattıkça uzatabiliriz.Bizimkileri saymaya gerek bile görmüyorum.

saadetpink
21-10-2005, 10:49
Hangi ateist ve materyalist bilim adamının bu insanlığa hayrı olmuş merak ediyorum.Ama ben iki tane hıyar tanıyorum onların getirdiği ilkeler yüzünden 2. dünya savaşında tam 52 milyon insan öldü.Birisi faşizmin babası diğeri kominizmin babası darwin ve karl marks.Ne tesla,ne newton,ne edison,ne einstayn,ne da vinci ateist değildi.Bu listeyi uzattıkça uzatabiliriz.Bizimkileri saymaya gerek bile görmüyorum.

İslamiyet'in yayılışı sırasındaki katliamları niye saymıyorsun?...Sayıca, bugünün ölçülerinde az olabilir ama o günün nüfus ölçülerinde bayağı çok gibi görünüyor....

burkay
21-10-2005, 11:22
SAVSTAKI KATLIAMDAN MI BAHSEDIYORSUN ? SAVASTA INSAN ÖLDÜRÜLÜR ... DURUP DURURKEN MÜSLÜMANLAR KATLIAM YAPMAZ BU SIZIN UYDURDUKLARINIZ ..

ozgur_beyin
30-08-2008, 02:45
çok bilimsel !! bir başlık güncelledim

ozgur_beyin
30-08-2008, 02:57
bu başlığa göre mezbahalardaki veterinelere işyok o yüzden hem kontrollere gerk yok hemde veterinerlere bu yolla islam dünyası büyük bir mali yükteen kurtulmuş oluyor

Aydınus
30-08-2008, 03:37
Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz :D Açıkcası Sabırsızlanıyorum..

'İslam'a göre hayvanı besmele ile kesmek neden şarttır' sorusundan hareket eden bilimadamları, besmeleli ve besmelesiz kesilen etleri inceledi. İşte sonuç:

Halka ve Olaylara yazarı Osman Özsoy köşesinde kaleme aldığı Kurban ve Besmele konusunda çarpıcı tespitlerde bulundu.

: "Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor" İşte osman Özsoy'un konu ile ilgili çarpıcı yazısı:

Kurban ve Besmele

Kurban kesimi konusunda okuduğum ilginç bir araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşmak için, uzun zamandır bekliyordum. Nitekim o gün geldi çattı. 2 gün sonra bayram. İmkanı olan Müslümanlar Perşembe günü kurbanlarını kesecekler. Gelelim ilginizi çekeceğini düşündüğüm araştırmaya.

Çeşitli üniversitelerde görev yapan ve tıbbın farklı alanlarında uzman olan 30 profesörden oluşan bir araştırma grubu, besmeleyle kesilen hayvan etleriyle, besmelesiz kesilen hayvan etleri arasında herhangi bir fark olup olmadığını ortaya koymak amacıyla laboratuar ortamında deneysel incelemeler yapıyorlar.

Besmelenin sırrı ...

Bilim adamları, hayvan kesimi sırasında dinen yerine getirilmesi zaruri olan ‘Bismillah, Allahu Ekber’ sözünün kesilen etler üzerindeki herhangi bir etkisi olup olmadığını araştırınca şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşıyorlar.

Araştırmanın metot ve tekniği konusunda bilgi veren Şam Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nebil Şerif; ‘Besmele ile kesilen kuş cinsi hayvan, sığır ve küçük baş hayvanların etlerinden ve besmelesiz kesilen aynı cins hayvanların etlerinden ayrı ayrı nûmuneler alarak özel laburatuvarlarda uzun süreli mikroskobik incelemeler yaptıklarını söylüyor.

Sonuçta, Besmele ile kesilen hayvan etlerinin numunelerinin açık kırmızı gül rengini aldığı, besmelesiz kesilen et nûmunelerinin ise, siyaha yakın koyu kırmızı bir renge büründüğünü görülüyor.

Şaşırtan sonuç ...

Prof. Şerif ayrıca, Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlamadıklarını, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit edildiğini söylüyor. Besmelesiz kesilen etlerin dokularındaki kanlarda iltihaplı akyuvarlar ve alyuvarlar tespit edilirken, Besmele ile kesilen etlerin dokularında ise, buna benzer herhangi bir sonuca rastlanmadığı tespitinde bulunuluyor.

Araştırmada yer alan bilim adamlarında Dr. Abdulkadir Dirani: ‘Kuran’da; Allah adı zikir edilmeden kesilen hayvan etini yemeyin’ şeklindeki İlahi emre rağmen; hayvan kesiminde kimi zaman besmelenin ihmal edilmesi, bizleri bu konuyu bilimsel olarak araştırmaya sevk etti. Besmele ve tekbir ile hayvan kesimi konusunu araştırmaya başlarken, ekipteki bazı arkadaşlar konuya baştan soğuk baktılar. Ancak araştırmalar sırasında her safhada çarpıcı sonuçlar ortaya çıkınca, ekibin konuya olan ilgisi de artmaya başladı.

Besmele ve tekbirle kesilen hayvan etlerinde, Besmelesiz kesilen hayvan etlerinin aksine, et dokularında kan ve mikropların bulunmaması, besmelenin büyük bir mucizesi olarak karşımıza çıktı’ şeklinde görüşlerini dile getiriyor.

Araştırmayı yürüten grup adına Kuveyt Haber Ajansına açıklama yapan Prof. Dr. Halid Halave ise, laboratuar ortamında yapılan deneylerde, besmelesiz kesilen sığır, küçük baş ve kuşların et dokularında pıhtılaşmış kan, çoğalmaya müsait bakteri ve mikroplar tespit edilirken, besmele ile kesilen hayvan et dokularında ise kan, mikrop ve bakterilere rastlanmadığını ifade etmiş.

Kesim farkı ...

Aynı üniversitenin Veteriner Fakültesi Et Sağlığı Bölümü Profesörlerinden Fuad Nima; ‘Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan, hayvanların uyuşturularak öldürülmesi işlemi sırasında kanın vücutta kalması, bu tür etlerin daha çabuk bozulmasına neden oluyor. Halbuki, kesim anında çekilen besmele ve tekbirin, hayvana yaptığı tesir ve heyecanın, hayvan organ ve adalelerinde meydana getirdiği hareketin kanın azami miktarda dışarıya atmasına yol açtığını ve hayvanların daha az eziyet çektiğini tespit ettiklerini belirtiyor.

Araştırma sonuçları böyle. Bize düşen, bu bilgileri sizlerle paylaşmak. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, http://us.moheet.com veya http://www.gidaraporu.com adreslerine de bakabilirler.

İnancımıza göre, Allah’ın haram veya helal kıldıklarında illa bir hikmet aramak gerekmez. Fakat insanlığın bugüne kadar edindiği temel tecrübe, Allah’ın emir ve yasaklarında bildiğimiz veya bilmediğimiz hikmetler olduğudur. Bilim geliştikçe, Allah’ın bizler için hazırladığı nimet ve hikmetleri anlamak daha da kolaylaşıyor.

Vay be ; o kadar etkilendim ki , hislerimi gizleyemedim ve bu yorumu yazdım :

Şamlı profların helali var bence !

Adamlar besmele ile kesilen etleri mikroskopla incelemişler ve görmüşler ki , besmele ile kesilenler daha sağlıklı imiş , mişmiş muşmuş da muş .

Şamlı proflar bu işle uğraşırken Amerika da Irak'a bombalar yağdırıyormuş muş .

Onlar bu işle uğraşadursun , ortada artık Irak diye bir devlet de kalmıyormuş muş .

Amerika , İsrail , CIA ve Mossad da Irak'tan sonra Tahran'ı nasıl yok ederizi mikroskop altında inceliyormuş .

Acaba sırada Suriye de var mıymış mış.

Bu miş muşların hangisi doğru hangisi yalan , artık onu da TD sitesinin tebliğcileri cevap versin .

Bana ne Amerika'dan , bana ne Mossad'dan , bana ne BOP'tan ...

Ben , hijyenliği ve sıhhatliliği mikroskopla test edilip ŞSE ( Şam Standartlar Enstitüsü ) ile garantiye alınan besmeleli kesilmiş helal etimi isterim arkadaş !

istavrit
30-08-2008, 04:58
aydinusun vermis oldugu islamci sitede bir anket duzenlenmis..

2 milyara yakın nüfusa sahip İslam aleminin şu an içinde bulunduğu bu mecalsiz, darmadağan halinin oluşmasında, müslümanlar tarafından haram helal demeden yenilen, içilen gıdalar önemli bir etkenmidir?

En önemli etkenlerden biri olarak görüyorum % 66.81 (9166 kisi)
Etken olabilir ama diğer nedenler daha baskın % 22.86 (3136 kisi)
Etken olduğunu düşünmüyorum % 7.7 (1057 kisi)
Fikrim yok % 2.62 (360 kisi)

Toplam Oy: 13719 (kisi)

http://www.gidaraporu.com/modules.php?name=Surveys&op=results&pollID=10&mode=&order=&thold=

buradan cikan sonuc su..
gelismis batili ulkeler helal et yemiyor..ustelik kuranin allahinin yasakladigi haram olan domuzu yiyorlar..gucsuzde degiller..

ciliz ve mecalsiz kalmamak, birlik ve beraberlik icin domuzun daha saglikli oldugunu mu soylemek istiyor bu islamci site..

din afyon falan degil, eroin, bagisik sistemi gelistirmis arkadaslarda..propaganda yaparken bindikleri dali kesiyorlar, farkinda bile degiller..uyusmuslar

katre_07
30-08-2008, 09:23
kainat 1299. Şurada biraz anlaşalım. İlim ve bilim Kafayı kurana gömüp, ordan hiç ayırmadan "vaybe allah bunları nasılda yaratmış böyle" diyerek, asırlarca vakit kaybetmek değildir. İlimle ve bilimle uğraşan, aklını oraya veren bir kesim varsa ateistler ve materyalistlerdir. Siz kuran okumaktan ve islami tefekkür etmekten vakit bulamadığınız için, doğal olarak bilime ayıracak zamanınız da kalmıyor. Günümüz dünyasındaki bütün gelişmeler ama bütün geşilmeler din ve tanrı yerine bilimi düşünen insanların eseridir.
Siz sabah akşam kuran okuyup ağlamaya ve inlemeye devam edin.

-arkadaşım sen sanırım günün 24 saati bilimle uğraşıyon müslümanlar kuran okurken oruç tutarken..sen varını yoğunu geceni gündüze katıp insanların gelişmesine katkı sağlıyosun öle mi....acaba ilim çinde olsa bile gidin diyen bir peygamberin diinden.. kuranın her sayfasında.. siz akıllılara! AKL etmiyormusunuz diyen bir kitabın dininden haberin var mı?

katre_07
30-08-2008, 09:29
bu konu da ne böyle ..bu konuya çoğu müslümanlar bile inanmaz getirmiş sin bir de ateist bir foruma yazmışsın...niyetin muhakkak ii ama bence bu konuyu okudukça buradakilerin eğlenceleri daha da artıyor..

katre_07
30-08-2008, 09:39
bu adamlarınki öyle bir hastalık ki 1400 yıldır tedavi edebilene aşkolsun.

bence seninki de yeni bir tür... 100 yıl önce türediniz ve 50 yıl sonrası hayal kırıklığı...

çakırcalı
30-08-2008, 11:17
Ben buradan şu sonucu çıkardım: Besmele ve tekbir, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile kuşlarda etkili oluyor.

... Adam da oğluna: "Oğlum, ben sana profesör olamazsın demedim ki, adam olamazsın dedim" demiş. Gökten üç tane meteor düşmüş. Biri o deneyleri yapan profesörlerin başına, biri o deneyleri ciddiye alanların başına, biri de ciddiye alıp burada ibretlik diye paylaşanların başına...

Argoda bir atasözü vardır: "Şeytanın işi olmazsa kendi eniğini s..ermiş" diye. Adamlarda ilim-bilim hak getire. yapacak işleri yok ya, böyle salak-sulak şeylerle oyalanıyorlar işte.

Titan
30-08-2008, 12:22
Besmele ve besmelesiz kesilen hayvanların anatomik yapıları tamamen aynı olmalıdır, burada hayvanların hasta mı yoksa değil mi gibi bir kriter yok. Belki de sağlıklı bir hayvanı besmeleyle kesip, sağlıksıza da iftira atılmış olabilir. (zavallı besmelesiz hayvan) Kuran da bir bilim kitabı değildir, yoksa dünya çapında ki profesörlerin ellerinden bırakmayacağı bir başucu bilgi kaynağı olurdu, bu uydurmasyondan da vazgeçin artık!

yucemanitu
30-08-2008, 13:50
Bu besmeleyle kesilen ette mikrop olmuyor iddiasını ortaya atan arkadaş aceba şarbonlu olduğunu bildiği bir koyunu önünde besmeleyle keserlerse yer mi? Bir de Avrupa'ya ve Japonya'ya bakmanızı öneririm sağlıkları nasıl daha uzun mu daha kısa mı yaşıyorlar?

Anyon€
30-08-2008, 15:06
2005 yılında site daha eğlenceliymiş.Ben bu başlıktan bu sonucu çıkardım.

Keşke bu dahi arkadaş araştırmanın sonuçlarını da bizimle paylaşsaymış.

Bir belgesel vardı; ismini anımsamıyorum.İlkel mezbaha sahalarına değinmiş şu kadarını söyleyim değil besmele o hayvanlara ''yasin'' okusan nafile.Ben, içimizden, o manzarayı görüpte oradaki etleri yiyebilecek insanlar olduğunu sanmıyorum.

Bırakın artık adamlara balık vermeyide balık tutmayı öğretin.Belki o zaman hurafelerden sıyrılırlar.

Bilim adamı sıfatı olan insanların böyle bir araştırmaya imza atmış olmalarına değinmiyorum bile...

sevgilerle..

barok
30-08-2008, 23:08
materyalıst surdada senınle anlasalım istersen dunyada su apacık ortadaki bilim bir çok buluşu kur-an-a dayalı bulmustur ve su acıdanda bak olaya ıstersen osmanlı padişahlarından veli olanların döneminde üc kıtaya hükmedilmiştir misali fatih sultan mehmet hem padişah hemde buyuk bir veli idi ve yasadıgı dönemde en buyuk bılımcı ıdı matematıkten astronamıye kadar bır cok bılım dalında ders görmus ve ders vermısdı o ki konstantının sarayını yıkacak topları döktürmüş onların matematıksel hesabını bızzat kendı yapmıs ıdı eger o kucuk beynını bırazcık calıstırıp dusunursen sana neler anlatmak ıstedıgımı cok ıyı anlıacaksın gercı sen anlasanda işine geldigi gibi yazacagın için pek ümidim yok ne diyeyımkı ALLAH hidayet versin sana

fatih sultan mehmet müslümanmıdır ? eminmisin ?

KızıL
30-08-2008, 23:36
bilim hangi buluşu kurana dayalı bulmuştur yaw çok merak ettim bu ne acaip bi sallamadır bu kadar dayanaksız atışlara bizim buralarda hoop topla gel derler!!
fatih sultan mehmet müslümandı mı diyosun şimdii hoop topla gel! besmelenin incelenmesi benim aklıma gelmişti ama imkan yok işte ben dürbünle bakmıştım ama mikroskop tadını vermedi bende:)

highone
30-08-2008, 23:36
etleri yenebilen onca hastalıklı hayvan neden telef ediliyor ki çek besmmeleyi mikroplardan arındır insanlığa sun, şamlı proflar da ün yapsın köşeyi dönsün( ne alaka varsa yazdım işte - bu sözün hikmeti içindedir anlayana aşk olsun)

antimuhammed
30-08-2008, 23:43
Sanırım çok besmele çektikleri için Pakistan, Hindistan, Bangledeş gibi ülkelerde mikrop barınmıyor...

çakırcalı
30-08-2008, 23:58
Yahu düşünsenize, bir beyinsiz sığır bile besmeleyle mikroplardan arınıyor. İnsanlar neden doktora gidiyorlar ki, üç-beş besmeleyle tüm mikroplardan haydi haydi arınır. Niye hiç aklımıza gelmedi, boş yere antibiyotik kullanıp duruyoruz.

Aheste
31-08-2008, 00:21
Müslümanlar her işe besmele ile başlarlar, yani bir işin hayırlı olması için Allah’ın ismi anılır.

Hijyen, saklama vs.nin gereksiz olduğu, besmeleyi çek gerisi Allah kerim muhabbeti de bir sizi bir de hicvettiğiniz topluluğu açar herhalde.

Khomaniac
31-08-2008, 00:48
bu iddia gece gece beni çok güldürdü. Bir besmeleye bakıyor yani olaylar. Ayrıca nedense o kadar büyükbaş ve küçükbaş katli gördüm hiç kimse besmelenin hijyenik açıdan öneminden bahsetmedi bana :D

bir araştırma yapılsa, aynı ortamda aynı besinlerle yetiştirilmiş hayvan besmeleli ve besmelesiz kesilse ve bunların etleri üzerinde araştırma yapılsa ciddi fark çıkacağını zannediyormusunuz cidden.. bence kafayı üşütmüşsünüz. imkanım olsa şuracıkta gösteririm bunun saçmalık olduğunu size :D ama yine inkar edersiniz. nasıl olsa gözleriniz kapalı, kulaklarınız duymuyor :D

yucemanitu
02-09-2008, 01:06
Ama Aheste ilk mesajda yazıyo işte besmeleyle kesilende mikrop olmuyormuş.

koluman
02-09-2008, 02:58
bende diyordum bizim koyunla besleneler neden hastalık geçiriyordu meger işin kayan gı besmeleymiş ney mi arkadşar artık günde 15 dedfa besmele çekecez nolur nolmaz metor düşebilir arba çarpabilir bunlar için önce besmle şart:D::DD:D:

kaancan
03-09-2008, 08:06
yuh be gavur musluman duydumda bölesine iftiralarla dolu muslumanlık yuh yani
rabbim sizi bildiği gibi yapsın besmele yalancıları
ikiyuzluler
allah satıcıları.........
rahman ve rahim olan allahın adıyla etler mikropsuz olsun beyler bu medya bu tarikat oyunlarına harbiden ve cidden inanıpmı yazıyorsunuz yoksa sohpet ettik vakit geçti diyemi
adama gülerler bilimsel olun yuhhhhhhhh size

_LaNeTHLi_
04-09-2008, 22:27
çok saçma...
besmele çek et tertemiz :D

biyococuk
05-09-2008, 01:54
madem besmele mikrobu yok ediyor, sütleri falan da UHT tekniği uygulucaz die kascaklarına şişeleri teker teker besmele ile geçirsinler yollasınlar raflara sizler de için ve zehirlenin

yucemanitu
20-03-2012, 23:05
Vayy bee bu konuyu güncellememek olmaz de mi rönom ferrarim güzel kardeşim?

istatistik
21-03-2012, 00:39
İlk mesajdan ve iddiadan yola çıkarsak "zırva" demekten fazlasını yazmaya gerek bile yok. Bana büyük dua deneyini hatırlattı :D

reis
21-03-2012, 07:58
he kardes he. hersey bitti, bi besmelesiz et meselesi kaldı.

kışgüneşi
25-03-2012, 01:02
buyrun aşk ile eşhedü en la ilahe.

he ya ayın ortasında da ekvator gibin böyle bi çizgi varmış böyle nasıl desem sanki ortadan ayrılmış gibin ha bunu duyan mısır'daki el- ezher üniversitesindeki kitap yüklü profesörler durur mu? hemen ayı mikroskop altına almışlar ve bu çizginin 1400 küsur yıl önce oluştuğunu anlamışlar. sonra da demişler ki 'vay anasını bu ayın yarılma mucizesinin ta kendisi.' bunu duyan müslümanların imanı bir kat daha artarken keferelerin inkarları katmerlenmiş.

bitmedi suriye'deki bundan iyisi şamda kayısı üniversitesi'nden bir grup yalamış yutmuş bilim adamı insan cesetlerinden aldıkları etleri derin dondurucuda dondurmuşlar ve sonra görmüşler ki bu etler çamur olmuş, bildiğimiz çamur. insanın çamurdan yaratıldığını ispatlamışlar. sonra da bu çamuru müslüman olmayanlara atmak için bi yerde saklamışlar.

bitti mi? biter mi abisi? arabistandaki deveye diken üniversitesi'nden bir grup sarıklı peştemalli profesör güneşi inceleme altına almışlar. bilgisayarlarla yaptıkları simülasyon çalışmaları sonucu güneşin aslında çamura battığını görmüşler. ve şu sonuca varmışlar: kafirlerin gözleri perdeli olduğu için bunu göremiyorlar. ve sonrasında secdeye kapanmışlar.

devam edelim, ıraktaki yanlış hesap bağdat'tan döner üniversitesi'nden bir grup imanı kamile ermiş bilim adamı bakteriler ile ilgili bir araştırma yapmışlar ve çok ilginç bir bilgiyle karşılaşmışlar. gayrimüslim bilimadamlarının eşeysiz diye yutturmaya çalıştığı bakterileri teleskop ile incelediklerinde o bakterilerin aslında iç çamaşırı giydiklerini ve bu yüzden sanki cinsiyetleri yok gibi göründüklerini ispatlamışlar. her şeyin çiftler halinde yaratıldığı ayetini bilimsel yönden ispatlamış olmuşlar.

yine somalideki somali korsanları üniversitesi'nden bir grup korsan bilimle uğraşan bilim adamı yaptıkları çalışmalar sonucu insanın beyniyle değil kalbiyle düşündüğünü ispatlamışlar. bunun için yaptıkları deneyse çok ilginç. kalbi çıkarılan insanın düşünemediğini yani öldüğünü ispatlamaları tezlerini doğrulamaya yetmiş. beyni çıkarılan insanların amuda kalktığı da deneylerin sonuçları arasında. bu sonuçlar bilimadamları arasında öyle bir sevinç yaratmış ki hep bir ağızdan 'beyin bedava' diyerek birbilerine sarılmışlar.

bu haberlerin sonu gelmez. gerçekten de bilime gönül vermiş müslüman bilimadamları beynin bedava olduğunu bir kez daha ispatlamışlar. bu tür fantastik araştırmalara imza atan müslüman bilimadamlarına çalışmalarında başarılar ve beyin dinleriz.

beyin bedava olmasına rağmen birçok insan kullanma gereği duymuyor ve bu duruma düşüyor. bunlar tedavi edilemez ölçüde dindar. ne yazık ki bunları havale edecek bir allah'ım yok. düştükleri duruma acımaktan başka bir şey yapmak gelmiyor içimden. bu yazıya yorum yazmaya bile değmez ama kendilerinin sabırsızlıkla ve heyecanla bize kakalamaya çalıştıkları şeyle bizi altedeceklerini sanacak kadar cahil olmaları beni bu yazıyı yazmaya zorladı.

YasasinBilim
27-03-2012, 22:20

2005 yılındaki bir mesaja cevap. maksat bilgi olsun.

adı geçen bilimadamları (tesla, newton, edison, einstein) her fırsatta dinsiz (ateist, agnostik, deist vs.) olduklarını beyan etmişlerdir. "leonardo da vinci" konusunda şu an bir bilgim yok. ama incil'deki inanışın aksine, düşünce organının beyin olduğuyla ilgili çalışmaları onun da dinsiz olduğunu düşündürüyor.

hem bir dine inanıp, hem biliminsanı olunamaz.

adem-havva masalına, dünyanın 6 günde yaratıldığına, kırmızı başlıklı kızın gerçekten yaşadığına, pamuk prenses ve yedi cücelerin varlığına inanan biri ancak kendine (ve de cemaaitine) bilimadamıdır. ünvanlarının Dr. Prof. Doç. olması sadece kıdemdendir.

saygılar...

selanikli
28-03-2012, 21:44
Düşündüm düşündüm, bu başlıktaki komik olan nedir diye?
Ahan da buldum:
Mikroskopla mikrop incelenir. Bunlar besmele incelemiş.
1,5milyar Müslüman, 5,5 milyar gavur karşısında napcanı iyice şaşırmış anlaşılan...

Sesli
13-04-2012, 19:24
Bir canlıyı öldürmek Allah indinde yasak değilse, ister besmeleyle öldür, ister besmelesiz öldür, ne fark eder. Burada sunulmaya çalışılan olgu aslında uyduruk ve gerçek dışı olan olgulara bir kılıf bulmak içindir.

Eğer bilimsel bir şekilde bu konuyu ispat edebilirseniz, o zaman besmele çekerek katiller de iyi işler yapmış olurlar. Sonuç budur. Buna sizin aklınız eriyorsa diyecek söz de kalmaz...

idontneedagod
02-11-2012, 16:20

......

"Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor"

Yıllarca Hac esnasında kesilen (besmeleli) onca hayvanın bir kaç saat içinde güneşin altında leş olması?

Yanıt yok tabi. Şam üniversitesine güvenmeye devam edin. Bismillah, oh! Afiyet olsun

ALKA
02-11-2012, 21:55
"Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor"

Madem besmele çekildiğinde tüm mikroplar ve zararlı bakteriler yok oluyor, e o halde besmele çekip neden domuz eti yemiyorsunuz diye sormazlar mı? :)

Besmele çekildiğinde mikroplar yok olduğuna göre domuz eti zararlı veya pis olamaz. :)

Yoksa besmele, hayvanlarda ayrım yapıp domuz etinde mucize gösteremiyor mu? Ne biçim mucize bu, yarım yamalak? :)

Jingo
02-11-2012, 22:17
: "Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor"

Bir adamın 100 sene uyuyup, sonra dirildiğine inanan; buna da inanır tabi.

Bakara 259 = Yahut görmedin mi o kimseyi ki, evlerinin duvarları çatıları üzerine çökmüş (alt üst olmuş) bir kasabaya uğradı; «Ölümünden sonra Allah bunları nasıl diriltir acaba!» dedi. Bunun üzerine Allah onu öldürüp yüz sene bıraktı; sonra tekrar diriltti. Ne kadar kaldın? dedi. «Bir gün yahut daha az» dedi. Allah ona: Hayır, yüz sene kaldın. Yiyeceğine ve içeceğine bak, henüz bozulmamıştır. Eşeğine de bak. Seni insanlara bir ibret kılalım diye (yüz sene ölü tuttuk, sonra tekrar dirilttik). Şimdi sen kemiklere bak, onları nasıl düzenliyor, sonra ona nasıl et giydiriyoruz, dedi. Durum kendisince anlaşılınca: Şimdi iyice biliyorum ki, Allah her şeye kadirdir, dedi.

Araform
04-11-2012, 00:21
Madem besmele çekildiğinde tüm mikroplar ve zararlı bakteriler yok oluyor, e o halde besmele çekip neden domuz eti yemiyorsunuz diye sormazlar mı? :)

Besmele çekildiğinde mikroplar yok olduğuna göre domuz eti zararlı veya pis olamaz. :)

Yoksa besmele, hayvanlarda ayrım yapıp domuz etinde mucize gösteremiyor mu? Ne biçim mucize bu, yarım yamalak? :)
Sorulmasi gereken en önemli soru iste bence de bu. Altini cizmek lazim. :)

higs
04-11-2012, 00:42
Yuh arkadaş yuh ya ulan mekkenin imamı olsam en katı müslüman olsam hatta allahı gerçekten görsem bile bu yazıya inanmazdım adam tutmuş birde burda yayımlamış ya . . . bunlara su veren itfaiyenin hortumunu . . . Neyse sakinim tamam

sefaqwzx
04-11-2012, 00:59
Herkese merhaba,
İnanırlığı güçlü ve dinamik kılmak amaçlı mucize arayış ve icatları, çook eskilerden işe yaradığından gelenekleşmiş, sık sık nüksetmesi, tetiklenmesi, teist kitleyi "bir kez daha mest" eden bir enstrüman olmuştur.
Karşıdan bakınca, Teizm mucize ile beslenir gibi bir durum sergilemektedir.
Buradaki besmele mucizesi dezenfekte eylemini gerçekleştiriyor.
Bu yaratıcı adına, onun yerine iş görmek olur ki, şirk'in dik alasından ötedir.
Kitapla da yaratıcının nitelikleriyle de, insana dünyada yüklenen sorumluluklarla da bağdaşma olasılığı yok.
Tüm bunlara karşın bu mucizecilik kendi dininden de habersizliğin belirtisidir ki, bu pek de olağan dışı değil.
İnanırın soru sorması, kitabını anlamış olması çok da yaygın değildir.
Şeyhleri, evliyaları, keramet ehli ahaliyi yüzyıllarca besleyen de işte bu dinden bi-haberliktir.
Meğerse yeryüzünde dezenfekte olayı çözülmüş ama kimsenin haberi yok!
Oysa 14 yüzyıldır sayılamayacak kadar çok yinelenmiş besmele. Ne salgın hastalıkları önlemiş ne de mikrobiyolojide çığır açtırmış.

Uğruna ölür, öldürür dinin ama ne olduğunu bilmez.
Bundan daha ala mucize mi var?

Sağlıcakla kalınız.

ALKA
04-11-2012, 01:16
Buradaki besmele mucizesi dezenfekte eylemini gerçekleştiriyor.
Bu yaratıcı adına, onun yerine iş görmek olur ki, şirk'in dik alasından ötedir..
Tam da taşı gediğine koymuşsun. Tebrikler..

Eğer ben besmele çekersem Allah her defasında mikropları öldürecek öyle mi?

Tanrım ben ne mucizevi bir insanım :)

silbastan
14-02-2013, 00:41
'İslam'a göre hayvanı besmele ile kesmek neden şarttır' sorusundan hareket eden bilim adamları, besmeleli ve besmelesiz kesilen etleri inceledi. İşte sonuç:
"Besmeleli etlerde her hangi bir mikroba rastlanmıyor, Besmelesiz etlerin teşhisinde ise, sürekli çoğalan, büyük ölçüde zararlı mikrop ve bakteriler tespit ediliyor" İşte Osman Özsoy'un konu ile ilgili çarpıcı yazısı:

Besmelenin sırrı ...
Bilim adamları, hayvan kesimi sırasında dinen yerine getirilmesi zaruri olan 'Bismillah, Allahu Ekber' sözünün kesilen etler üzerindeki herhangi bir etkisi olup olmadığını araştırınca şaşırtıcı sonuçlarla karşılaşıyorlar.
Araştırmanın metot ve tekniği konusunda bilgi veren Şam Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nebil Şerif; 'Besmele ile kesilen kuş cinsi hayvan, sığır ve küçük baş hayvanların etlerinden ve besmelesiz kesilen aynı cins hayvanların etlerinden ayrı ayrı nûmuneler alarak özel laboratuarlarda uzun süreli mikroskobik incelemeler yaptıklarını söylüyor.

kaynak ve yazının devamı: www.uzunhayat.net/saglik/besmele-mikroskopla-incelendi.html

idontneedagod
14-02-2013, 01:03
güncelleme

Neva
15-02-2013, 22:22

(...)

Besmelesiz et tuketen, farkli inanc mensuplari bu yuzden ayakta demek ki..!!!!! Ortalama saglik icin mikrop ve bakteri de gerekiyor cok zaman..

Alim52
15-02-2013, 22:25

(...)

Sevgili Hattab Kardesim,
Allah-u Teala sen ve senin gibi dusunenlere akil-fikir nasip eyleye. Bahsettigin o kaca prof.leri saymiyorum, belli ki onlar Islam'i ve Kur-an'i baska yerlerinden anlamislar. Anlasilan bu arkasaslar, ilim-bilim isini daha cozememisler ve bu kafa ile de cozemeyecekleri gayet acik...
Simdi, NIYE??? diyeceksin...
Fazla kafanizin karismamasi icin, basitce bir ornek vereyim, insallah anlarsiniz.
BESMELE ILE KESILEN ET'IN ICINDE MIKROP OLMADIGINI KESFEDEN BU BUUYYUK BILIM INSANLARIMIZ, BU KESFI YAPARKEN MIKROSKOP DENILEN ALETI KESFEDEN BILIM INSANININ BESMELE CEKMEDEN BU FAYDALI ALETI KESFETTIGINI BILIYORLAR MIYDI???
Ikincisi, BU BOYYUK BILIM ADAMLARI ( COK AFEDERSINIZ ) B.K TA INCI ARAYAN ELIN BILIM ADAMLARININ AY'A,MARS'A AYAK BASARKEN BESMELE CEKMEDIGI ICIN G.T'E GELDIKLERINI O MIKROSKOP GOSTERIYOR MU???
Gelelim bu boyyuk bilim adamlarinin cikardigi sonuca....
Bu yasadigimiz dunya da kac milyon insan besmele ve Allahu Ekber ile kesiyor??? ( Insanlari kast etmiyorum )? Bu BOYYUK BILIM ADAMLAR'NIN sonuclari dogru olsa idi, bu gun yedikleri etten ( Besmelesiz kesildigi icin ) aldigi mikroplardan dolayi kirilip gideceklerdi ve ve su anda Dunyamiz tamamiyle Musluman,Islam olacakti...Peki, var mi oyle bir durum???
Demek ki neymis; 5 vakitin disinda 15 vakit namaz kilan gercek anlamda ne hirsizdir, ne de pirofesor:)))....

barristor
16-02-2013, 19:46
Besmele ile besmelesiz kesilen etin arasindaki tek fark ,Londrada kilo basina 1 paundur.Yurt disinda yasayanlar bilir,Helal et dedikleri besmele ile yapilan kesim urunleri,diger etlere gore kilo basina 1 paund daha pahalidir.

300-400 kiloluk bir danada kilo basina alinan 1 paund besmele parasi,toplamda 300 paund yapar ve bu islami hirsizliktir,helaldir.Afiyetle yenilir.

Pirate
16-02-2013, 20:53
Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz :D Açıkcası Sabırsızlanıyorum.

Adam inanmış. Sen şimdi buna 'Kuran insan sözüdür.' diye laf anlatacaksın öyle mi? Vah vah.

AlbatrosS
17-02-2013, 18:46
Bir müslümandan daha fazlası değiller...

hurmetli
18-02-2013, 00:54
prof ünvanlı kişilerin yüz karası bir araştırma bu. Tabi doğruysa. yalan söylüyorlarsa da yüz karası. besmeleyi inceledik diyorlarsa da öyle. bunu köşesine alan prof için daha büyük yüz karası.
müslümanların içine düştüğü durum ne acı.
yazılanları hızlıca okudum; veterinerlere iş kalmadı diyen arkadaşı kutlıyuorum. madem öyle domuza da besmele çeksinler diyeni de kutluyorum. ben de şunu ilave edeyim -madem keramet besmelede ise- bayıltılarak kesilen hayvanlara dabesmele çeksinler diyorum
başlık gerçekten eğlenceli. 2005 yılında yazılmış ama ben ilk karşılaşıyorum. güncellyen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
iyi ki vardın turan dursun. mekanın cennet olsun-:)

hurmetli
10-03-2013, 02:17
Bugün okuduğum bir gazetede birisinin "besmele ile kesilen ette mikrop olmaz" dediği yazılıyordu. Tabi yine bir üstün zekalı profesörün bilimsel yaklaşımı olsa gerek. sadece gazete başlığını okuduğum içi haberin detayını okumadım.
Ama beni yamaya sevk eden şey hala aynı kafada olan insanların olması ve buna inanarak insanlara söylemesi. bu başlıktaki olay 2005 yılında olmuş, yazılmış, tartışılmış. 2013 yılında hala aynı kafalar var. değişen bir şey yok.
acaba bu insanların başına ne zaman saksı düşecek?

vartor
10-03-2013, 03:23
Bugün okuduğum bir gazetede birisinin "besmele ile kesilen ette mikrop olmaz" dediği yazılıyordu. Tabi yine bir üstün zekalı profesörün bilimsel yaklaşımı olsa gerek. sadece gazete başlığını okuduğum içi haberin detayını okumadım.
Ama beni yamaya sevk eden şey hala aynı kafada olan insanların olması ve buna inanarak insanlara söylemesi. bu başlıktaki olay 2005 yılında olmuş, yazılmış, tartışılmış. 2013 yılında hala aynı kafalar var. değişen bir şey yok.
acaba bu insanların başına ne zaman saksı düşecek?

Bence cocukken baslarina saksi dusmus oldugu icin oyle dusunuyorlar. Hem aile, hem de toplum baskisi, saksi dusmesinden de beter yapmis bunlari. Haa, dinin modernlik ornegi bir din olmasi da cabasi...

sîya evînê
10-03-2013, 20:58
arkadaşlar şu ayakta su içmeme mevzusu nedir ya. dini çevreler dışındabir sitede bu konuya rastlamadım . ( bu olayla ilgili komik bir hatıram var. ayakta su içmemeyi adet haline getirmiş bir iş arkadaşımı ayakta çay içerken gördüm ve ikisi arasındaki farkı sormuştum. )