Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-09-2006, 16:48
togi togi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

togi - İCQ üzeri Mesaj gönder togi - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Re: THEO VAN GOGH' UN "SUBMISSION" ADLI FİLMİ

Bulent Bey keske o elestirdiginiz avrupa toplumları gibi olsaydık. İnanın ki aklımız ve bilgimizle herhalde sandığınız gibi ensestlik yapmayacaktık...Ama bir islam ulkesinde oldugumuz icin aklımız veya bilgimiz bize ozgur olmamızı saglayamıyor ! 28 subatta ne guzel ezan sesleri kısılmıstı...akp inat olsun diye 28 subata simdi 10 misli daha fazla actı sesini ! ben mecbur muyum lafımın ortasında, müziğimin ortasında uykumun ortasında aziz nesin üstadımın dediği gibi bar bar bar igrenc ve kaba bir lisanla soylenen, benim ulkemin lisanı olmayan benim insanlarımın kulturu olmayan bir empoze ye anayasasında ustelik laik! yazan bir ulkede tahammul etmeye ! ama o dediginiz avrupa ulkesinde olsam kimse bana git *...pne ol ! ya da git uyusturucu ic ! demez...Evet okyanusta fare isemesi demissiniz kabaca hem de...demek ki bu siteye inanmıyorsunuz gibi geldi bana...ben evde her gun krizler gecirirken en azından burayı bu siteyi mutlaka benim gibiler olmalı umuduyla ararken buldum. ulke o kadar rezil durumda ki mutlaka buna karsı cıkanlar da vardır. diyalektigin kacınılmazlığını goz ardı etmeyelim lutfen...bir fikir her ne kadar varsa bir karsı fikir de mutlaka vardır, zaten karsı fikri doguran da o ilk fikirdir...bi de ramazan geldi iyice kuduracaklar simdi ! ben bakkalımdan rakımı alırken ters ters bakacak bana ! ozellikle kadir gecesi alırım hem de fark ettigim yıllarda, ben inatcıyım, fare de olsam tek basıma da olsam inadımdan taviz vermem, ben demokrat da degilim ! demokrasi sırayla yonetilme rejimi gibi olmustur artık ulkemizde ve bu sıra bazı beceriksizler hosgoru sacmalıgına sıgınan bazı tavizciler yuzunden asla bize gelmeyecektir bunun da farkındayım Ataturk islam konusunda demokrat mıydı sanki ? sıra solcularda iken chp nin icine yasar nuri leri kemal derviş leri sokarsan bir daha sıra gelir mi sana ? "inanclara saygılı laiklik" belki guzel bir cumleydi ve o yıl tutmustu ! simdi tutar mı ki...sivas katliamını yapanlar inanclara cok mu saygılıydılar ? her yer zeytinyağı gibi uste cıkan pislik kokan islamcılarla doldu ! onlar o kadar pislik ve biz aydınız, okuduk, yazdık, dusunduk kafa yorduk birseyleri bilerek arastırarak dusuncemize yol cizdik diye pısırık mı olmamız lazım...aydın olmamız cahil olmamamız bizi kibar hosgorulu ! pasif ! pısırık mı yapmalı ? onlar cinayet islerken onlar yeni nesilleri simdiden yok etme planları yaparken biz kibar kibar mı konusmalıyız hala ? bakınız cahil insanlarla konusarak anlasamazsınız ! ben bunu bizzat yasayarak ogrendim. siz ne derseniz deyin onlar aynı cumleyi takılmıs plak gibi tekrar ederler dururlar. Cahil insanlara fikir sormayacaksınız ! demokrasi cahillerin fikirleriyle getirmedi mi bu iktidarı basımıza ! saglam bir anayasa yapacaksınız ve cahiller su partiyi istiyoruz derse, uzgunum sekerim o parti bu ulkede yasak git mollaların toplandığı ulkeye diyeceksiniz bence...evet ben laiklik diktatoruyum ! adamlar milli egitim in icine ettiler ! bu ulke daha bir 50 yıl duzelmez eger radikal bir cozum gelmezse...demokrasi demokrasi...anca ne zaman olur ? bir ataturk daha gelir...biraz daha az icer rakıyı :-) soyle hepsinin kokunu kazıyıncaya kadar ve emin oluncaya kadar kalır...ondan sonra avrupalı gibi (medeni avrupalı cagdas avrupalı bilincini kastediyorum herhalde ! ..pnelerini degil ayrıca ...pneler sırf onların tekelinde degil siz cihangir purtelas sokagına bir on sene once hic gitmediniz galiba...) demokrasi bilinci oturmus bir duzen saglanır...ve o duzende iyinin iyisini halk secer ! bizler gibi her secimde kotunun iyisine razı olmak, her secimde biraz daha fazla seylere taviz vermek zorunda kalmaz kimse...

bu siteyi bulmadan once oyle dolmus, oyle birikmis, oyle hırslanmıstım ki bu ilk yazımda sizi buldum size patladım kusura bakmayınız...Her zaman guc aldığım dusunce:70 milyonluk ulkemde mutlaka bir ben daha vardır...Hatta 5 milyar nüfuslu dunyamda, hele o zulmü ceken İran'da mutlaka kimler kimler vardır bana "hay agzından bal damlıyo, icimi doktun benim adıma da" diyecek birileri...

Sevgiyle kalın...