Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-06-2008, 22:56
Aydınus
Üye Değil

Gelelim Sargon'a ...

Herşeyden önce şunu söyleyeyim ki , bu arkadaşımızın veya Dilaver'in bu sitede disiplin kurulu üyesi veya bilmem nemne olması beni zerre etkilemeyeceği gibi , baktım olmuyor , geldiğim gibi çekip gitmesini de bilirim .

Sargon'un cevabi yazısını satır satır ele alalım :

Bence cok zayif bir yazi olmus.

Olabilir , o sizin kendi görüşünüz .

Bana sorarsanız , sizin yorumunuz da zayıf olmaktan öte , içeriği tamamen boş .

Ideolojik bakisin disinda iddialarini saglam kanitlarla destekleyen bir yazi olup olmadigina bakarak soyluyorum bunu.

İdeolojik bakış ...

Sayın Sargon'un yazısı ise çok bilimsel bir bakış !...

Bu yazının bilimsel bir çalışma olmayıp bir makale olduğunu baştan belirtseydim keşke !

Ornegin Almanya'nin seriatcilari destekledigi iddiasina dair hicbir kanit getirilmemis. Yazar sadece inandigini ispatlayabilmek icin soz oyunlari kullanmis.

Almanya şeriatçıları hiç destekler mi ?!

Olur mu öyle şey ?!

Sayın Sargon ; ipini koparmış ne kadar şeriatçı varsa Almanya'da yaşıyor ; Milli Görüşçüsü , Süleymancısı , Nurcu - Fetullahçısı , daha bir yığın bilumum tarikatçısı ...

Ne yani , kanıt olsun diye bu şeriatçıların resmini çekip de siteye mi yapıştırsaydım ?!

Makale yazdım ben , makale ...

Her satırımı tek tek ispatlamaya kalkışırsam , bu yazı da makale olmaktan çıkar , Köroğlu destanına döner .

Okuyan kişinin bu konulardaki genel kültürü az ise suç yazanın mıdır , okuyanın mı ?

Udo Steinbach'in adi geciyor, gizli servis elemani imis, Almaya'daki Turklerin asimile edilmesi icin gorev yapiyormus, ama bunun seriatcilara asik olmayla ne alakasi var. Bolca ajitasyon var, ama icerik cok zayif.

Açıkladım aslında .

Dil ve dinin ayrımını da yaptım .

Dil , ulusal bilinç kazandırır .

Din ise ümmetçidir , ulusal bilinç kazandırmaz .

Şeriatçılara aşık olmak vurgusuyla da ironi yapılmıştır .

Ayıptır günahtır ; bir insana , yaptığı açık seçik ironiyi ''bu , aşık olma meselesi bir ironidir'' diye tekrar tekrar yazdırmak .

Soruyorum ; siz Udo Steinbach hakkında ne biliyorsunuz ?

Eh , imdadına hz. google yetişir artık .

Dogruluk derecesi yada icerik olarak nasil baktigima gelirsek, bastan asagi Almanya dusmanligi yapmak icin kaleme alinmis.

Almanya düşmanlığı yapmak için yazılmış bu yazı ...

Bilimsel yoruma bakın hele !

Pes doğrusu !

Eh , ben de rahatlıkla şunu söyleyebilirim artık :

- Sayın Sargon , kendisi hızlı bir komünist ve enternasyonalist olarak bu yorumu , ülkesini seven bir insanın açıklamalarını faşistlik olarak gördüğünden kaleme almıştır . Gerisi hava cıvadır .

Savaşlar olmasın , insanlar kardeş olsun , çocuklar da şeker yiyebilsinler mi sayın Sargon ?!

Ustelik iki prof ornegi verip, ardindan bunu devletin bakis acisina baglayabilmek icin bu prof.lerin Almanyanin resmi gorusunu yansitiyor olmasi gerek. Bunu da bilmiyoruz.

Bir dahaki yazımda 25 tane Alman profesörü örneği verir , 800 kelimelik makaleyi 188.000 kelimeye çıkarır , okuyanlara da baygınlık geçiririm olur biter canım !

Almanya'nın resmi görüşü ...

Yahu canım kardeşim , Udo Steinbach adlı bu adam resmen Alman gizli servisine çalışıyor , adı üzerinde gizli ; sen hangi resmi görüşten bahsediyorsun , adam açıklar mı gizli devlet görüşünü ?

Almanya ile ilgili degerlendirme de yanlis. Almanya ulkesinde teror yasamamis bir ulke olarak gosteriliyor, halbuki Almanya terorun en buyugunu yasamistir. Teror siddet demektir. Devlet teroru de devlet disi teror de Almanya'da kat be kat yasanmistir. Bunun da otesinde hem fasizm hem komunizm deneyimini yasamis, uzun yillar ortasindan ikiye ayrilmis bir ulke.

Almanya'da elbette şu anda terör yaşanmıyor , benim kasdettiğim de zaten bu .

Ama başka ülkelerin terör sorunu yaşaması , Almanya'nın geçmişini hatırlayıp da terör sorunu ile boğuşan ülkelere empati göstereceği anlamına gelmez .

Abdullah Öcalan , yakalandığında başta Yunanistan olmak üzere teröre destek veren tüm Avrupa ülkelerinin tek tek isimlerini açıklamadı mı ?

Bu ne aymazlıktır , bu ne balık hafızalılıktır ?

( Devam edecek ... )

Konu Aydınus tarafından (24-06-2008 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.