Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-09-2010, 18:28
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bilge Engin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkiyenin kağıt üzerinde müslüman olduğunu siz de biliyorsunuz. Benim nüfus cüzdanımda da müslüman yazıyor, sizce öylemiyim?

İstatistiksel saptırmalar bir yana türkiyede büyük oranda inanılan dinin islam olduğunu da kabul ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının büyük çoğunluğu müslümandır.
Sayın Bilge Engin,

Benim düşünceme göre, ya sizde bu saydığınız cahil insanların arasına girersiniz yada eğer kendinizi bu insanlardan soyutluyorsanız o zaman bu insanlara cahil diyemezsiniz. Bana göre doğrusu budur. Bunun da Türk olmak ile alakası yok.

İstatistik değerler tek başlarına birşey ifade etmezler. Bütünü ile değerlendirildiğinde ederler. Mesela, bu verdiğiniz örnek ülkeler arasında hangi ülke son 200 senede en fazla sıkıntı çekmiştir size göre? Hangi ülke savaşlara mağruz kalmıştır. Hangi ülkeye atom bombası atılıp daha sonrasında ise dünya devi olabilmeyi başarmıştır? Bütün bunların cevabını verip ondan sonra değerlendirme yapabilirsiniz ki ancak o zaman belki müslümanları eleştirebilirsiniz burada. Aksi takdirde, sadece bu verdiğiniz değerler ile Türkiye'deki müslümanları eleştirmeye bence hakkınız yok.

Bu ülkelerdeki, son 2 senelik yapılan yatırımlar bazında bir istatistik varsa bulup koyun bakalım hangileri geride, hangileri önde? İstatistik ise o da sayılmaz mı?

2009 yılı itibariyle Türkiye'de toplam 45 çocuk kütüphanesi, 14 yazma eser kütüphanesi ve 55 gezici kütüphane olmak üzere toplam 1152 kütüphane olmasına karşılık Almanya'da 10.531, İngiltere'de 4.620, İspanya'da 5.209 kütüphane buluyor.
Türkiye'de ki 45 çocuk kütüphanesi kaç sene önceden açıldı, Almanya'da kiler kaç sene önceden?

Son olarak, sitemim şahsınıza değil, sitemim herşeyi geniş açıdan değerlendirmeyişinizedir.

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.