Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25-05-2010, 17:04
YuhannaSarov YuhannaSarov isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Leaff´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
@YuhannaSarov, Gerçeği bulmak için iki kitabı birbiri ile kıyaslıyorsun ve Kuran seninkine uymadığı için "Kuran da yanlış bilgiler verildi" diyorsun. Bu aynı şekilde senin kutsal Kitabında da yanlış bilgiler verildiği manasına da gelmiyormu_? Bir Müslüman olarak gerçeği asla kitaplar arası mukayese yolu ile bulamayacağımı ben biliyorum. Ayrıca bulsam ne olur. Peki sen biliyormusun_?
Aradaki fark "aaa burada 5 denilmiş burada 3 denilmiş" tarzı bir fark değil farkın farkına vardıysanız.

Olayın tamamen değiştirilmesi ve amacının farklı gösterilmesi söz konusu. Olaydan çok durumun değiştirilmesi söz konusu. Kusura bakmayın bir kitap tahrif olurken Kutsal Kitap'taki gibi bir hikaye oluşacağını hiç zannetmiyorum. Daha çok insanlar üzerinde yönetim kurmayı kolaylaştıracak bir hikaye oluşacağını zannediyorum. Farkındaysanız Kutsal Kitap yok sayıyor yerin dibine sokuyor dünyasal kralları, insanların gücünü, insansal egoyu ve hırsı. =) Doğru yorumlandığında Kutsal Kitap'ın hiçbir emperyalistin işine geleceğini hiç zannetmiyorum. Hristiyanlık'ı ne Vatikan ile ne de Protestanlar ile bağdaştırmayınız. Doğu da var. Bence Doğu daha doğru. =)

Esenlikler.

Müslüman oldum.