Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Servis Şartları & Site Duyuruları

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-02-2019, 09:16
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Nihilist'in üyeliği, kendi isteği üzerine sonlandırılmıştır.

TuranDursun.com moderasyonu

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 01-02-2019, 12:20
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

"İlginize tesekkurler arkadaşlar ancak kararım kesin, lütfen üyeliğimi sonlandırın" tarzı bir şeyler yazmak ta çok zor olmasa gerekti bence.

Yine de hoşçakal diyoruz kendisine.
Alt 01-02-2019, 20:31
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihilist'den nihilizm üzerine bir başlık isterdim.
Kendi nihilizm tanımını ve anlayışını anlatmasını isterdim.
Nihilizm üzerine bir yorumuyla karşılaşmadım.

Kendisi net konuşan birisiydi. Doğayı çok iyi çözümlemiş. Doğa üzerine söylediği her şeyi sorgulamadan kabul ederim. Onda göremediğim değerler etik ve estetik değerlerdi. Bendeki izlenim bu. O da belki nihilist anlayışından dolayıdır.
Alt 01-02-2019, 23:22
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir ay süreyle girmediğinizi görürsek, üyelik statüsünü (üzülerek) "Üyeliğini Sonlandırmış" durumuna getiririz sevgili finneas. İstifa gerekçenizi bilmemekle birlikte(umarım sıkıntılı bir durum yoktur), aciliyet ve/veya zorunluluk söz konusu ise lütfen bir mesaj daha atın, gereğini hemen yerine getirelim.

Merhaba, sizi böyle meşgul ettiğim için özür dilerim. Kesinlikle dalga geçiyor falan da değilim ama bu sefer gerçekten üyeliğimin sonlandirilmasini istiyorum.

Bir ay süre ile falan değilde hemen yapabilirsiniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Alt 01-02-2019, 23:48
Kıdemli Üye

Sevgili finneas'ın üyeliği, kendi isteği üzerine sonlandırılmıştır.

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 02-02-2019, 02:39
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

uydurtu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer arkadaşların forumu bırakması benden ötürü değil duygusalsa dönüp açıklama yapsınlar bendense geri dönsünler rica ediyorum. Ben gideceğim....
....

http://turandursun.com/forumlar/show...4&postcount=73

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 02-02-2019, 03:35
Kıdemli Üye

Sizle hiç ilgisi yok sevgili Uydurtu, hiç kimseyle ilgisi yok, yaşamdaki çeşitli şeylerden çeşitli seviyelerde yılgınlık + bıkkınlık diyebiliriz.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 02-02-2019, 21:25
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizle hiç ilgisi yok sevgili Uydurtu, hiç kimseyle ilgisi yok, yaşamdaki çeşitli şeylerden çeşitli seviyelerde yılgınlık + bıkkınlık diyebiliriz.
Peki kendi kendime ürettiğim gereksiz bir paranoya ve içsel duygusallık (duygusal çatışma) olarak alıyorum ve ürettiğim tuhaf tutum ve yazımlar için de ayrıca tüm site üyelerinden özür diliyorum..

Şöyle ki; daha önce bir kaç forumda bulundum. Resmi bilim ya da resmi ideolojilere zıt ya da farklı bir terminoloji ve buna dayanak olarakta gelecekle iletişim olarak sunulan bir şeyi esas alıyoruz. Buna dair bir çok tartışma çatışma daha önce yaşadık. Kimi ortamlarda bunun sunulup temsil edilmesi bile bir sorundu ya da ilk etapta mistik görülen/algılanan bir içerik ve ya da mistik hezeyan vb. öykü çağrıştıran kimliğin de sunulması gibi bir birliktelikle bu içeriğin sunumu ve üyelerin ortama adiyeti gibi sorunlar yarattı biliyoruz. Geçmişte bunu yaşadık. Ben sanırım örtüştürdüm...
Kaldı ki üye kimliğimin duygusal sorunları/çatışmaları vardır. İfade sorunları vardır. Bipolar vb. teşhisi vardır. Yazım içeriği anlaşılmaz ve bütünsellikten yoksun kopuk bulunur. Belki de öyledir. Ben anlayış ve empati bekliyor rahatsızlık verdiysem üzgün olduğumu ekleyerek tekrar özür diliyorum...

Kaldı ki üye kimliğimin bu biçimiyle atılmadan ya da bir takım moderasyona uğramadan açıktan bir çok ağır eleştiri almadan bir çok yerde yazması yazabilmesi bile lütuf olarak algılanıyor sanırım.. Özgürlüklükleri kutsuyoruz .. Amen....
Gerçekten ben özgün bir biçim ve karmaşasızlık arıyorum...

Daha iyi bir açıklamayı sanırım durgun kafa ile yapmalıyım..

Kurduğum gereksiz bağ ve verdiğim rahatsızlık için tekrar üzgün olduğumu söylemeliyim..

Bu arada kendim de yaşamdaki kimi şeylerden çeşitli seviyelerde ağır yılgınlık ve bıkkınlık yaşadığımı/duyumsadığımı ve bunun çözümü ve çıkışı için ve sanırım buna benzer nedenlerle buralarda takıldığımı/yazıştığımı da eklemeliyim.

Daha aylar önce başka bir forumda yılkı'n (yılgın) rumuzuyla (dertlerimi , öykümü -derdimi açmayı ve bunu hem aşmayı) denerken aynen böyle yılgınlığıma ve bıkkınlığıma vurgu yapıyordum bende....

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 02-02-2019, 22:54
Kıdemli Üye

Aslında hem moderasyon hem de üyeler olarak birbirimize yeterince anlayış ve empati gösteriyoruz. Burası forum değil, dost meclisi.

Yeni üyeler bunu anlayana kadar küçük bocalamalar olabiliyor, ya uyum sağlayıp meclise katılıyorlar, ya uyum sağlayamayıp forumu terk ediyorlar. Maalesef toplumumuzda gittiği yere uyum sağlamak yerine gittiği yeri kendine benzetme eğilimi var. Halbuki gittiği yeri incelese, insanları anlamaya çalışsa daha verimli bir iletişimi olur, tepki alma olasılığını düşürür.

Yeni üyelerin önemli bir kısmı şu hatayı çok yapıyor, burayı sanal bir dünya, üyeleri de sanal kişiler sanıyor. Oysa hepimiz gerçek insanlarız, konuşulan konular gerçek, tespitler gerçek, sunduğumuz tarihi olaylar gerçek, düşüncelerimiz gerçek, eleştirilerimiz gerçek, çözüm önerilerimizin ardında birikim var. Yeni üyeler çoğunlukla toplumun dogmalarla kendisini boğmuş olduğunun farkında olamayabiliyor. Biz eski üyeler ise dogmaları çok çok azaltmış insanlarız. Bazen söylediklerimiz yeni üyeler tarafından hakaret, alay, küfür veya gerçeküstü gibi algılanabiliyor.

İşte size bir yılgınlık-bıkkınlık gerekçesi daha.

Bazen benim de bırakıp gidesim geliyor. Özellikle sevdiğim birikimli kişilikli insanlar forumu terk edince, ki şimdiye kadar yüzlerce çok değerli insan terk etmiş forumu. Bıkkınlık hissettiler demek ki, işin doğrusu bıkılmayacak gibi değil.

--/--

Sizin alınmanıza, rahatsızlık hissetmenize gerek yok. Sizinle gerçekten ilgisi yok, ki çoğumuzun sevdiği-saydığı-okuduğu bir insansınız.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 02-02-2019, 23:30
Üye

Bunu asmak için merhaba gibi bir başlığım var sanıyordum aradım bulamadım

Geçtiğimiz hafta ağır bir yılgınlık , yokuluş çökmesi, ölüm gibi şeyler olması yada bunun istenci, yokmuşum gibi hissetme, hayatın büyük bir boşluk yalan olması gibi ağır şeyler deneyimledim
Ağır bunaltılar/zorluklar ve kendi içimde duygusal baskılar/çözülmeler deneyimledim
Bunlar benim bizim için ilk değildi bu yüzden çok umursamadık,geçişini/düzelmesini bekledik umduk ve her fırsatta da balkonun yolunu kollamadık
Bu deneyimleme dönemlerimde yazdıklarım kopuk olabiliyor dahası bu deneyimleme dönemleri gün içindeki iklimler gibi de olabilir
Ağır duygusal basılar çöküşler ve geçişler geçiriyoruz an be an biliyoruz
Bunlar sanırım benim bireysel hatalarımı ve kopukluğumu yaşamımı yeterince düzene almamamı da bunlar için önlem almamamı dikkatsizliğimi ve bunu getiren koşulları gözardı etmemi ve buna dair çözümlemeleri umursamam gerektiğini ifade ediyor
Geçen hafta daha önce hiç yapmadığım şeyler yaptım. Youtube dan siyasi gerçekliğe dair bir sürü film açtım. 14 Temmuz Filmi ve Kayıp Özgürlük diye iki film izledim. Bir sürü başka açık pencerede başka filmler bekliyor. Her iki filminde etkisi bende büyük. Kiminin sonunu kiminin içini değiştirme ,kiminin oluş biçimini o anını ve şimdisini değiştirme ve bunun için bir şeyler yapabilme istenci yoğundu. Duygusal sorgularım/sorgulamalarım da oldu

Salo izlemekten korkardım çekinirdim ya da korku değilse de yaşam bakışını ve dokusunu etkiler mi travmatik/karacıl olur mu derdim mesela ne zaman karşıma çıksa. Salo izlemeyi bile düşündüm.

Ben kimim ve kim olarak tanınıyorum bilmiyorum Kim olarak algılanıyorum onu da bilmiyorum
İşte insanlıktan bu noktada yardım bekliyorum/istiyorum
Sosyal vicdana, sosyal ortaklığa ve insanlık adına denene bu gibi durumlarda sığınabiliyoruz.
Tek sığınağım liderim yol göstericim olmasını umduğum insanlık (ve onun bağrı) dediğim henüz bu yolumu olduramadıysam oldurana kadar çaba göstermeyi umduğum/denediğim yol/yön aradığım sorguladığım o şey-
bilmiyorum...

Biz bir yerde üye/grup kırılması olması, bağ/bağlılar çökmesi, ayrışma gibi durumlar olduğunda bizim Kasyopya terminolojisine bağlı ve bağımlı sorgu ve özeleştirilerimiz var. Bireysel bireysel bir hatam dalgınlığım dağınıklığım varsa vardıysa umarım bunu düzeltebilirim. Öğreniyorum öğreniyoruz. Yolcuyuz öğreniciyiz buyuz. Egomuz baskın galip ve bizi yeniyor. Bunu biraz biliyor ve biraz farkındayım. Kesinlikle ego ve eristik denilen tutumlar üzerine sorunlarımız var. Bu arada uydurtudan duygu sömürüsü seansı dinlediniz . Özet..
Ne yani ben insanım.
Bizim bu Kasyopya işi nolcak? nasıl olcak? modundan çıkmalı..
Yanlışlarımız var -öğreniyoruz.
Ne yaptığımı inanın bilmiyorum. Her şey kendinden oluyor gibi..
Bilmiyorum..
Bizim bu Kasyopya işi nolcek? sorusu/sorunu bazen içimde dolaşıyor
Kasyopya ihalesi almış üstlenmiş gibiyim. Böyle olmamalı sanırım.
Umarım Kasyopya işi umulan gibi olur iyi olur insanlık yararına olur bilmiyorum ama umarım taşeron firma batmaz.
Ben kendimi açıklamak ve çatışmamı azaltmak adına yeni yollar ve içdöküşler deneyeceğim/arayacağım..
Çok fazla bireysel /birey temelli sorun ve bireysel sorunları ve itkileri başka bir işe karıştırma üzerine yapılmış hatalar var sanırım..
Bilmiyorum...
Kendi duygusal tabanımı arıyorum değerlendiriyorum.

Kasyopya üzerine bir çatışması sorusu sorunu olan var mı? Düzeltmem gereken ya da söylemem gereken bir şey var mı?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil