Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-03-2017, 05:14
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Felâsife, tarihler boyunca en çok acı çeken Yahudiler olduğu biliniyor, ancak bu konularda o kadar çok soru var ki, içinden çıkılamıyor.
Örnegin kapitalizmin yüzlerce yıllık projeler hazırladığı gerçeğinden yola çıkarak, Yahudilerin de çok uzun asırlar süren projeler hazırladıklarını tahmin ediyoruz. Çünkü hangi kapitalist örgüte baksak Yahudilerin örgütlerine ve hangi Yahudi örgütlerine baksak kapitalistlere dayanıyor.
Ayrıca kapitalist örgütler Yahudi görünmesine rağmen Yahudi toplumunu kullanıyor da olabilirler. Bu ülkede olduğu gibi kapitalizme dayalı bir çok faşizm mazlumu oynayarak gelmiştir, Yahudiler de mazlumu oynayarak Orta Doğu'da
devlet kurdular. O mazlum oyunuyla kurulan devlet şu anda Abd'nin de destegiyle dehşet saçıyor, katliam yapıyor. Demek ki, mazlum rolü faşizmin ve işgalin bir projesidir. Yahudi toplumu da gerçekten çok acı çektikleri için kapitalist projelerde kullanıldıklarını tahmin ediyorum. Zaten bizim bulmaya çalıştığımız Yahudiler değil, ateist olmalarına ragmen Yahudilik adı altında bir çok etkin faaliyet yürütmeleri ve kullandıkları simgelerin dayanagı.
Örnegin Müslümanlar şeytanı sol gözü kör olarak tarif ederler "Kör şeytan kör gözüne lanet" gibi de lanet ederler, Müslümanların lanet ettikleri o şeytan Abd'nin dolarında karşımıza çıkıyor. Müslümanlar tarafından tarif edilen şeytanı Müslümanların yüz yıllar önceden tarif etmesi bu bahsettiğimiz örgütlerin binlerce yıllık proje hazırladıklarına bir başka dayanak sayabiliriz. Yine Hitler, Yahudilerin fırsat bulduğunda her türlü mezalimi yapacaklarını söylemiştir, işte İsrail ortada. Ayrıca öğrenmeye çalıştığımız bu konuda Hitler'i ciddiye almak gerekiyor...
Alt 25-03-2017, 13:50
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Felâsife, tarihler boyunca en çok acı çeken Yahudiler olduğu biliniyor, ancak bu konularda o kadar çok soru var ki, içinden çıkılamıyor.
Sevgili bilgivehis
Ben açıkcası bunun çokta bilindiğini sanmıyorum, zira adamların üzerinde öyle bir etiket var ki, önüne gelen onlara düşman olmuşlar.
Videoda Avrupada çektiklerini görünce, Hitlerin yaptığı da ilk değilmiş zaten, nihayetinde ta geçmişe dayanan bir nefret varmış bu adamlara, bunlar ara ara su yüzüne çıkmış.
Hasılı Yahudilerden Avrupalı da nefret etmiş.

Adamlara bakınca çalışkan bir Milletten başka bir şey değiller, o kesin, kapalı olmaları, katı bir dinlerinin olması onları insanlık dışına da çıkartmıyor. Bunca savaşların ardında onların olmasıda çok mantıksız, zira adamların yerleri yurtları da yok, yüz yıllarca vatansız da yaşamışlar. Vatan olmayınca savaşında bir anlamı yok.

Özetle adamlar çalışkan ve bir birlerine tutkun oldukları için, bir yerlere geldilerse bu onları niye kötü etsin?
Zengin olmak suç olmasa gerektir, nihayetinde çalışan kazanmaktadır, adamlar da çalışmışlar kazanmışlar.
Ayrıca Yahudi esnafının dürüstlüğüne dair çok hikayede duymuşumdur.
Zaten bizim bulmaya çalıştığımız Yahudiler değil, ateist olmalarına ragmen Yahudilik adı altında bir çok etkin faaliyet yürütmeleri ve kullandıkları simgelerin dayanagı.
Bana açıkcası, birileri Yahudileri kapitalizmin menbâı olarak gösterip, kendilerinin malı götürme derdinde olduğunu hissettiriyor.
Bir şey olur Illuminati, dolayısıyla Yahudiler diyerek SANAL bir hedef olarak göstermek, çok kolay herhalde.
Bu sadece bizde de değil dış memleketlerde de böyle galiba.

"Tiranların Son Valsi" diye bir kitap okumuştum, ilk başlarını okuyunca yok artık diyebiliyorsunuz, bugün Amerika bile kitapta bahsedilen GRİ ADAMLAR 'ın etkisi altındaymış ki sömürgenin merkezi Amerika bile, aslında sömürüldüğünü kitap acayip bir şekilde anlatıyor.
Tüm olayda Napolyon ile başlıyormuş, Napolyona sponsor olan bir bankerin ve devamında devlet kadar zenginleşmesi ve akabinde bugün dünyayı bir grup zenginin yönetmesinin önünün açılması anlatılıyor. Bu Gri adamların dini, milleti, devleti de yokmuş.

Hasılı kapitalizm denen olayın sadece Yahudilere yıkılması, hedef şaşırtmaktan öte bir şey değil bana göre.
Yine Hitler, Yahudilerin fırsat bulduğunda her türlü mezalimi yapacaklarını söylemiştir, işte İsrail ortada. Ayrıca öğrenmeye çalıştığımız bu konuda Hitler'i ciddiye almak gerekiyor...
Eheh, onlar mezalim yapacak diyerek, Hitlerin kendi mezalimini örtmeye, haklı çıkartmaya çalışmış ama dediğim gibi Yahudiler kapalı bir toplum, kapalı bir toplum diye her melaneti onlara yıkmakta doğru olmasa gerek.
Hitlerin Yahudilere kızma sebeplerinden biride, Almanların Pagan inancını Yahudilerin yıkıpta yerine Hristiyanlığı getirmesi olarakta geçmişti bir belgeselde. Bu sayede Yahudiler Almanya içinde makama ve mevkilere de ulaşmışlar.
Hitler gibi aç gözlü bir adam için, aslında hepside bahane, Yahudilerin zenginliği sanıyorum çok kıskanmış olmalı, ona sahip olmak için onları kötülemiştir.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 26-03-2017, 01:45
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Felâsife, Yahudileri melek yaptın, neredeyse Yahudi olasım geldi

Başlığı herhangi bir bilgiye sahip olmadığımız için açtım, sonuçta yaptığımız yorumlar kesin bilgilere dayanmıyor, bir şeylerden tahmin yürüterek simgelerin kökenini bulmaya çalışıyoruz. Ne illuminati ne Yahudiler ve bana göre Hitler de tam olarak bilinmiyor. Çünkü o kadar dolaplar dönüyor ki, elimizdeki imkanlar onları çözmeye yeterli gelmiyor. Sen sufi gözüyle, ben materyalist gözle bir başkası da din veya bilimsellikle yaklaşması bizlere ip ucu verebilir.
Yanlış algılar, iftiralar erirse sağlam tahminlerle bir şeyler bulabiliriz.
Bu konunun başka bir önemli yanı da yalanları, yanılgıları daha bir netleştirmektir, çünkü bahsettiğim gibi sürekli sır olarak sürdürülen bir konu...
Alt 26-03-2017, 13:38
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Felâsife, Yahudileri melek yaptın, neredeyse Yahudi olasım geldi
Eheh, Melek yapmadım elbet ama Şeytan da yapmadım, nihayetinde bunlarda insan ve bir Yahudi toplumunda doğdu diye o insan kafadan suçlu olmasa gerektir.
Tabi aklı başında kimse bunun aksini düşünmez elbet ama bu millet hakkında ki ön yargı o kadar sağlam ki Yahudi deyince Şeytanla eş değer tutuluyor.
Eşim bile her zaman Yahudi malları deyince, asla almak istemiyor. Yav bak diyorum tarih boyunca bizim Yahudilerle değil büyük, küçük bir kavgamız bile olmamış, ama Araplarla bin yıldan fazladır çekmediğimiz kalmamış, her fırsatta arkadan vurmuşlar, Yahudilerin ürettiklerinde de hile hurda da yok, niye almak istemiyorsun, cevap yok.

Özetle demek istediğim Şeytanî taktik, hedefi her zaman başka gösterip, kendini gizlemek üzeredir.
Yani bakın bakın ben Şeytanım demez, tam aksine, bakın Şeytan işte oradadır diye hedef gösterir.

O yüzden "ortak bilinç" işte Şeytan bu diyorsa, hedef gösteriyorsa, bu sahte bir hedeftir diye düşünürüm. Tabi benim bu Sufice düşünüşümdür.

Sembolizme gelince, o küçük resim ve sembollerin çok ama çok büyük anlamları olabilir. Tek bir sahne, tek bir resim için dünya dolusu yazı bile yazılabilir.
Resimde konsatre manalar yüklüdür.

Eskilerde zaten pek çok şeyi, tek bir şey ile anlatma konusunda bizlerden çok daha iyilermiş. Resimli yazı veya hiyeroglif yazı denen yazı, bizim bu harflerle yazdığımız yazıdan çok daha üstündür bana göre, zira resmin hayalde her zaman yeri vardır ama yazının yoktur.
Ben buna resmin ruhu vardır ama yazının yoktur derim. Mesela çok ilginçtir, hayatın film şeriti gibi geçtiği anlarda, resimler geçer gözümüzün önünden ama yazılar geçmez.
Yazı bu kadar ruhsuz bir şeydir, anılarımızda yer bile etmez, lakin resimler adeta kazınırlar bilinç altımıza.

Bu açıdan resimli sembolik şeylerin anlamı illaki vardır, hatta bir sürüde anlamı olabilir, mesela Osmanlı armasında otuz kadar şey yüklenmiş, alt tarafı bir arma.
Mesela 8 köşeli yıldıza Süleyman mührü veya Davut yıldızı deniyormuş, bizde türbe gibi yapılarda 8 köşeli oluyormuş, kimisi 8 cenneti, kimisi Süleymanın mührünü simgeliyor diyor, hasılı rivayetler muhtelif.
Amerikalılar sembollerin anlamları için Üniversite de eğitim bile veriyorlarmış diye okumuştum, sanırım bizde böyle şeyler yok. Olsaydı bu budur, şu şudur demek daha kolay olabilirdi ama toplumsal unutkanlıkta olunca, çok şeyler ortak hafızadan puff... olmuş gitmiş.
Bu noktada yabancıların insafına kalmışız gibi bir şey olmuş ki, onlarda gerçeği hiç bir zaman söylemezler. Böyle bir samimi niyetlerini hiç bir zamanda göremedik.

Bu konunun başka bir önemli yanı da yalanları, yanılgıları daha bir netleştirmektir, çünkü bahsettiğim gibi sürekli sır olarak sürdürülen bir konu...
Sırlar bencede kalmamalı, zaten dijital çağ da sır diye bir şey kalırsa, bu çağa ayıp olur.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 24-06-2018, 09:16
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Muslumanlar seytani gormusler mi veya muslumanlar kapitalist degil mi?
Alt 02-12-2018, 07:45
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Osmanlı hükümdarları Yahudi olduğu için sekiz köşeli yıldızı kullanmışlar.
Bunun bir kaynağı varsa ilgilenirim.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe

Önerilen Siteler