Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-06-2008, 21:56
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başka sözün yoksa konuşma ne kendini yırtıyorsun adam gibi tartışamıycaksanız boş boş konuşmayın attığınız şu mesajların abzürdlüğüne bir bakın yaa.Sen millete sapkın diyeceğine kendi seviyesizliğine bak küfür lazımmış anca ondan anlarsın zaten beynin başka bir şeye çalışıyormu acaba çok merak ediyorum.allah bizi affetsinmiş niye canım bizi düşündüğünden mi sevap kazancağından mı bizi yargılamak sana mı kaldı.seni ne bağlıyor üretecek konuşacak bir fikrin yoksa burda harf kirliliği yapma.gidin islam sitelerin de 3 5 ayette mucize arayın

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?

Konu Lestat tarafından (17-06-2008 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-06-2008, 22:01
fourfourtwo fourfourtwo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Lestat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Başka sözün yoksa konuşma ne kendini yırtıyorsun adam gibi tartışamıycaksanız boş boş konuşmayın attığınız şu mesajların abzürdlüğüne bir bakın yaa.Sen millete sapkın diyeceğine kendi seviyesizliğine bak küfür lazımmış anca ondan anlarsın zaten beynin başka bir şeye çalışıyormu acaba çok merak ediyorum.allah bizi affetsinmiş niye canım bizi düşündüğünden mi sevap kazancağından mı bizi yargılamak sana mı kaldı.seni ne bağlıyor üretecek konuşacak bir fikrin yoksa burda harf kirliliği yapma.gidin islam sitelerin de 3 5 ayette mucize arayın

Darwin çocukları diyecektim yaa..Neden kızdın bu kadar.. Üzüldüm bak şimdi..Bizi yargılamak size mi kaldı ?
Alt 17-06-2008, 22:03
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu yazdılarım kimseye hitaben değildir:

Ben dine saygılı falan değilim. Hatta açıkça dine düşmanım. Zaman zaman disiplin üyelerince fazla alaycı bulunan mesajlarım siliniyor. Anlamadığım bazı "dinci"lerin neden dinlerden özgürlük forumuna gelip polemiğe girdiğidir. Burda bir çok entellektüel yazar var. Ben onlar gibi sabırla bu saçmalıklara mantıklı açıklamalar yazamıyorum. Tilkiye neden Picasso'dan bahsedeyim ki? Amacım dinle dalgamı geçip(forum kuralları gereği bunu pek yapamıyorum) ve diğer dinden özgür insanlarla yaşamı, bizlerin sorunlarını tartışmaktır. Benim islam forumuna gidip polemik yapmak aklımın ucundan bile geçmemiştir. Burada dünya görüşü belli olan insanlara hakaret etmek egonuzu mu tatmin ediyor? Kendinizi sevap işlemiş mi sanıyorsunuz? Nedir bu saçmalığın açıklaması?

Aşağıdaki satırları Richard Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabının 5.baskısının 266.sayfasından yazıyorum. Ben denize tercüman olmuş kendisi:

"Benim yada diğer ateistlerin din karşısında ara sıra takındığımız bu düşmanca tavır sadece kelimelerle sınırlıdır. Ben ilahiyat kaynaklı bir tartışma yüzünden hiç bir yere bomba atmayacağım, kimsenin kafasını kesmeyeceğim, kimseye taş fırlatmayacağım, kimseyi çarmıha gerip yakmayacağım, kimseye işkence etmeyeceğim veya gökdelenlere uçakla çarpmayacağım."

Burada değerli fikirlerini bizlerle paylaşan, birikimlli, dinlerden özgür olmayan arkadaşları tenzih ederim.
Alt 17-06-2008, 22:09
Üye

Saygı gösterilmesi gereken kişi var mıdır? Vardır.. Saygı duyana gösterilir..İster inan ister inanma..Milyonlarca kişinin inandığı bir dinin peygamberine alaycı bi tavırla "muhammed" diyebilen bi zihniyete gösterilecek saygı bu kadardır.. Ben zaten sapkın gözü kararmış hiçbir insanı benim dediklerim doğrudur,seninkiler saçma; gel vazgeç şu fikrinden diye uğraşmam..Çünkü bu tarz fikirlerin canı cehenneme..Beş para etmez benim için..Sağdan soldan alıntı yap..Bak şu şunu demiş..Ayetlerin içinden cımbızla çeker gibi çek..aaa bak burda ne demiş..Geçeceksin onları..Böyle aydın size gerek..Size en uygun tabiri buldum ben..Darwin çocukları..Pek yakıştı..
Alt 17-06-2008, 22:14
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

yav arkadaşım o sizin peygamberiniz peygamber olmadığa inandığım bir insana ne diyim hz mi diyim bu ne mantıktır yaa siz bilimsel teorilerle dalga geçebiliyorsunuz biz inanmadığımız bir şeyi söylemiyoruz diye sapkın oluyoruz

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 17-06-2008, 22:17
Üye

Lestat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yav arkadaşım o sizin peygamberiniz peygamber olmadığa inandığım bir insana ne diyim hz mi diyim bu ne mantıktır yaa siz bilimsel teorilerle dalga geçebiliyorsunuz biz inanmadığımız bir şeyi söylemiyoruz diye sapkın oluyoruz

İnanmasan bile saygı görmek için karşındakinin kutsal olarak tabir ettiği kavramlara saygı göstermek zorundasın..Sevmeyebilirsin , haz etmeyebilirsin..Ama;
Saygı görmek istiyorsan ;
Saygılı olacaksın..

İlk önce bunu öğrenelim,sonra yazışalım..
Alt 17-06-2008, 22:29
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu başlık Aspartam'a ait görünüyor ama Sodomo'nun başlığı.
Emeğe saygı gereği mümkünse düzeltilmeli..
Alt 18-06-2008, 00:11
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Şİmdi bu işleri forumları düzenlerken bir seneye yakın bir süre önce ben yaptım. Aynı konuları birleştirmeye çalıştım ama bu başlıga da sodomonun başlıgını verdim. O zaman takriben 500 e yakın başlıgı ya yok etmiş,taşımış ya da birleştirmiştim. Önce açılan başlık ister istemez öne çıkıyor.

Emek ve bilgi sodomo dan burası dogru ama daha önce de tartışıldıgı için mecburen birleşti. Artık bu işi elinden gelirse yeni forum mod undan isteyecegiz.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 18-06-2008, 00:20
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu konuda oldukça detaylı bilgiler içeren başlık sahibine iade edildi.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 18-06-2008, 10:24
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Saygı gösterilmesi gereken kişi var mıdır? Vardır.. Saygı duyana gösterilir..İster inan ister inanma..Milyonlarca kişinin inandığı bir dinin peygamberine alaycı bi tavırla "muhammed" diyebilen bi zihniyete gösterilecek saygı bu kadardır..
Hadisi aradım ama ihya.org'a bir haller olmuş, arama yapılamıyor.
Hatırladığım kadarıyla söylemeye gayret edeceğim,

Peygambere bir adam getirirler, bu adamın peygambere sadece Muhammed dediğinden bahsedip onu şikayet ederler. Peygamber de "doğru söylemiş, benim adım Muhammed'tir" diye cevap veriyor müştekilere.

Peygamber bile kendisine salt ismiyle hitap edilmesine razıyken başkalarına söz düşmemesi lazım diye düşünüyorum.

Saygı meselesine gelince.

Kur'an, Kur'an ve Muhammed'e inanmayanlara, susuzluk hastalığına tutulmuş deve, hayvan, köpek, merkep, sapık, v.s. o zamanın koşullarında aşağılayacak ne varsa tüm bu sözleri sarf etmiştir. Saygı duyana saygı göstermek gerekiyorsa eğer, böyle bir saygıyı Kur'an'ın hak etmediği de ortada sanırım.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil