Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-07-2012, 17:13
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Edip Yüksel'in cevabı dahi bu dine inanların ne kadar iki yüzlü , ibadetleri yapanların ne kadar içten olmadığıını gösteriyor ( sözüm tüm müslümanlara değil ama geneli budur).
Dün bir parka koşuya gitmiştim,baya bi 10-15 türbanlı genç kız vardı birlikte heralde cemaat falan getirmiş zaten birkaç adama hocam falan diyorlardı neyse.Barfiks , mekik hareketlerini uygulamak için onların bulunduğu alana gittim,orda kendilerince bir şey yapmaya çalışıyorlardı ben gelince tabi 2-3 metre uzaklaştılar.Konuşmalarından bir kaçını duydum birisi ben sabah 5-6 da uyurum sonrada akşam kalkar iftarımı açarım diyordu.
Türkiye'de yazın kendi okul arkadaşlarımda aynı taktiği uyguluyor aç olarak açlığı hissetmeleri gereken saatte uyuyorlar , uyandıklarında yemek yiyorlar

İzlanda'da benzer çözümü bulmuş 12 saat uyusunlar 8 saat oruç tutsun diyorlar işte.Bu ibadette bir gram içtenlik, samimiyet var mı?
...oruclu iken uyamakta ibadettir,ne güzel çözüm bulmuşlar,ne yani uyuyorlar diye oruclarımı sahih olmayacak )..kişilerin içinden gecen gizli olanları sen nerden bileceksin,samimimi deilmi
edip yükseli dinledim,şarlatanın önde gideni,konuşmasıbile değişik,sanırım EDIT
oruc sadece,yememek,içmemekle ibaret deildir
gözlerinle,kulağınla,dilinle,elinle,belinle oruc tutacaksın
bbbbyyy

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Konu Neva tarafından (21-07-2012 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kullandiginiz usluba dikkat lutfen.
Alt 20-07-2012, 17:20
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...oruclu iken uyamakta ibadettir,ne güzel çözüm bulmuşlar,ne yani uyuyorlar diye oruclarımı sahih olmayacak )..kişilerin içinden gecen gizli olanları sen nerden bileceksin,samimimi deilmi
edip yükseli dinledim,şarlatanın önde gideni,konuşmasıbile değişik, EDIT
oruc sadece,yememek,içmemekle ibaret deildir
gözlerinle,kulağınla,dilinle,elinle,belinle oruc tutacaksın
bbbbyyy
Dalga mı geçiyorsunuz?
Türkiye'de 16 saat oruç tutuluyorsa adam 12 saatini uyuyarak geçiriyor hiç tutmayın daha iyi...Bu nasıl bir samimiyettir,buna düpe düz düzenbazlık denir yani.

Konu Neva tarafından (21-07-2012 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alinti mesaja yonelik editleme.
Alt 20-07-2012, 19:02
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sen tut orucunuda 12 saatini uyu ,tut yeterki bı yerden başla,

Samimi olup olmadıgını Allah imtihan edecektir bunda kafan rahat olsun..Sen hiç merak etme ...

Milletin samimiyetinden hem size ne,

Neden hep vicdanlarınızı rahatlatmak icin açıklamalar ve açıklar arıyorsunuz,

Bunu bence bir duşunun derim!

Psikolojiniz cok kötü kendinizi rahatlatmak amacıyla Yok bu söyle yaptı yok su söyle dedi diyerek aklınız sıra davanızda ateist yada inanmayan biri olarak kendinizi vicdanınızı rahatlatmak..psikolojiniz bu..

Oh be yine hakliyim bak musluman adam 12 saat uykuya oruç tutuyor,
Kapalı hanımlarda kendi aralarından 5-6 saat uyurum dedi bunların hepsi böyle,
Ben inanmayarak hakliyim ya ,

İnkârınız sizi cepe cevre kuşatmıştır,,,kurtuluşunuz yok bu sekilde düşüncelerle hep kendinizi rahatlatmalisiniz aynı vampirler gibi sizde bu sekilde ancak yaşayabilirsiniz ...
Alt 20-07-2012, 19:06
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Allah O kadar nazik ki.
ben peygamber göndermediğin bildirmediğin yere azap etmem diyor.

Kutuplara Peygamber Göndermemiş.. Orası istisna bölge..
Alt 20-07-2012, 19:13
Üyeliğini Sonlandırmış

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen tut orucunuda 12 saatini uyu ,tut yeterki bı yerden başla,

Samimi olup olmadıgını Allah imtihan edecektir bunda kafan rahat olsun..Sen hiç merak etme ...

Milletin samimiyetinden hem size ne,

Neden hep vicdanlarınızı rahatlatmak icin açıklamalar ve açıklar arıyorsunuz,

Bunu bence bir duşunun derim!

Psikolojiniz cok kötü kendinizi rahatlatmak amacıyla Yok bu söyle yaptı yok su söyle dedi diyerek aklınız sıra davanızda ateist yada inanmayan biri olarak kendinizi vicdanınızı rahatlatmak..psikolojiniz bu..

Oh be yine hakliyim bak musluman adam 12 saat uykuya oruç tutuyor,
Kapalı hanımlarda kendi aralarından 5-6 saat uyurum dedi bunların hepsi böyle,
Ben inanmayarak hakliyim ya ,

İnkârınız sizi cepe cevre kuşatmıştır,,,kurtuluşunuz yok bu sekilde düşüncelerle hep kendinizi rahatlatmalisiniz aynı vampirler gibi sizde bu sekilde ancak yaşayabilirsiniz ...
İnanmayarak haklıyım falan demiyorum,sadece orda din olgusunun nasıl dogmatik insanların ise kendini aptal yerine koyup bu derece gülünç çözümler üretmelerini ve samimiyetsizliği eleştirdim.

Bu ülkede 16 saat aç kalıp 5 vakit namazını kılan.Müslümanda var ona bakıpta endişelenmiyorum nede o kendi dinlerini uygulamak için düzenbazlığa başvuran insanlara bakıp içimi rahatlatmıyorum.

İyi bir insan olurum ( eğer öbür taraf varsa cennete giderim) gibisinden bir çekincem olmadı.Çıkarlarım doğrultusunda hareket ederim kendimde iyiyim demedim hiçbir zaman,iyi insan diye bir şey yoktur zaten her şey tatmin ve çıkar üzerine kuruludur hern eylem karşılığında geri alınan bir dönüt vardır.
Bir kediye su vermek karşılıksız iyilik gelebilir ama bu sizin kendinizi iyi hissetmek veya iyi bir insanım demek için yaptığınız bir eylemdir.

Ben burda sadece dinin insanlara dayattıklarının ve insanların buldukları çözüm yollarının ne kadar alt zeka seviyesinde bir çözüm olduğunu belirttim.kendilerini 7/24 gözeten tanrıları bu hileye kanacak sanıyorlar bunu belirttim.
Alt 20-07-2012, 20:00
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

fthgzl79´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Japonya'ya,Avusturalya'ya ya da Amerika'ya peygamber göndermiş mi?
Allah sadece Ortadoğu'yu biliyor. Yoksa neden sadece Ortadoğu'ya gönderdiği peygamberleri saysın ki? Çinli, Japon peygamber isimleri saysaydı da biz de bileydik her yere peygamber gönderdiğini. Hatta bir Çinli, "Elin Arabı benim kültürümde yer etmiş sahışlarının isimlerini nereden biliyor? Yahu sahiden de Allah var galiba, bize de peygamber göndermiş, biz onun dinini (İslam'ın iddiasına göre Allah tüm kavimlere özünde aynı dini göndermiştir; Tevhid dini. Teferraruatta, yani dönemin ve toplumun ihtiyacına göre farklı hükümler (farklı şeriat; mesela Allah Müslümanlara haram etmediği bazı şeyleri Musa aracılığıyla Yahudilere haram etmiştir.) koysa da Allah'ın varlığı ve birliği, Ahiret vs. gibi konularda herkese aynı şeyi bildirmiştir.) tahrif etmişiz desin.

Konfüçyus peygambermiş, bilmem Oğuz Kağan peygambermiş, İskender Zülkarneyn'miş... Geçeceksiniz bunları. Saksıları çalıştırın ve sorun: Neden Kuran'da adı geçen peygamberler hep Ortadoğu kültürüne ait? Ve neden semavi denilen dinler sadece oortadoğu coğrafyasından çıkmış?

Peki Kuran Yahudilerle ilgili onca şeyi nereden biliyor? Elinde kopya çekebileceği bir Tevrat var. Bu kadar basit. Budizmi tanısaydı İslam'ı kuranlar, Budistleri kendilerine çekmek için Buda da peygamberdir diye ayet eklerlerdi.
Gene başkalarını da. Zaten Yahudilere ait dini figürleri peygamber saymakta (Tanah'a (Yahudiler'in kutsal kitabı) göre Davud, Süleyman ve diğerleri peygember falan değildir.) ve İslama'a adapte etmekte amaç Muhammed'in peygamberliğini yahudi ve Hristiyanların gözünde meşru ve anlaşılır kılmaktır.

Roma Hristiyanlığı İmparatorluğu ayakta tutmak adına birleştirici olması amacıyla türlü katliamlarla Avrupa'ya yaymasaymış ve gene önce Araplar, sonra da Türkler önüne geleni keserek İslam'ı yaymasalarmış, bu iki dinin müntesibleri sayıları az deyip de beğenmediğiniz dinlerin müntesiblerinden çok fazla olmazmış.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 20-07-2012, 22:02
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

@sayokan

"Bir kediye su vermek karşılıksız iyilik gelebilir ama bu sizin kendinizi iyi hissetmek veya iyi bir insanım demek için yaptığınız bir eylemdir...."

Diyorsunuz ya Aslında olayın psikoloji tarafiyla ilgili bu söylediğiniz cümle ile ilgili uzun uzun
Düşünülebilir fakat gercekler bu kadar basit değil,,

Ozaman annelik iç Güdüsü ile ilgili ne diyeceksiniz,

Benim bildigim şeytanlasmis yani duygusallığını yitirmiş insanlar genellikle yukarıdaki cümleler kullanabilir senin bence saglam bir iliskin ve saglam bir arkadasında olucak gibi gözükmüyor...doğru düşünce bu değil, bir kiralık katil yada hayatta sevgi nedir bilmeyen bir insan gibi düşünüyorsunuz ..

Bence kendinizi bir sorgulayın bu kadar çıkarcı bu kadar maddeci olmayın..

Ayrıca insanlığın ortadogudan yayıldığı ile ilgili araştırmalar ve kanıtlar mevcut,
Bunun yani sıra amerika kıtası yada Çin tarafları yada Avusturalya'ya peygamber gelmediğini iddia edemezsiniz..

Biz ne toplumları helâk ettik diye ayetler mevcut.
Bakınız Pompei halkına bir avrupalı halk..
Helâk edilme yöntemi aynı, insanlar sapitir uyarıları dikkate almaz uyarıcı peygamber gelir ve helâk olur..
Alt 20-07-2012, 23:42
Üyeliğini Sonlandırmış

@sayokan

"Bir kediye su vermek karşılıksız iyilik gelebilir ama bu sizin kendinizi iyi hissetmek veya iyi bir insanım demek için yaptığınız bir eylemdir...."

Diyorsunuz ya Aslında olayın psikoloji tarafiyla ilgili bu söylediğiniz cümle ile ilgili uzun uzun
Düşünülebilir fakat gercekler bu kadar basit değil,,

Ozaman annelik iç Güdüsü ile ilgili ne diyeceksiniz,

Benim bildigim şeytanlasmis yani duygusallığını yitirmiş insanlar genellikle yukarıdaki cümleler kullanabilir senin bence saglam bir iliskin ve saglam bir arkadasında olucak gibi gözükmüyor...doğru düşünce bu değil, bir kiralık katil yada hayatta sevgi nedir bilmeyen bir insan gibi düşünüyorsunuz ..

Bence kendinizi bir sorgulayın bu kadar çıkarcı bu kadar maddeci olmayın..

Ayrıca insanlığın ortadogudan yayıldığı ile ilgili araştırmalar ve kanıtlar mevcut,
Bunun yani sıra amerika kıtası yada Çin tarafları yada Avusturalya'ya peygamber gelmediğini iddia edemezsiniz..

Helâk edilme yöntemi aynı, insanlar sapitir uyarıları dikkate almaz uyarıcı peygamber gelir ve helâk olur..
Benim bu tarz düşünmem sadece işin özetini anlamamı sağlıyor o kediye suyu vermeme engel değil.Yani bunun bir karşılığı vardır , karşılıksız sevgi değildir diye yapmam demiyorum.Kendi beslediğim bir tavşanım var onu her beslediğimde içime dolan sevgi duygusundan dolayı aslında beynimin beni yönlendirdiği bir istek olduğunu biliyorum yani olan sevgimden dolayı değil onda gördüğüm tatminin bende hissettirdiği tatmin duygusunu yaşamak için yapıyor.
Duyguları çok karmaşık zannetmeyin hepsi bir bilgisayar programı gibi işler,duygularınızın sebebi hormonal sistemdir.
Hormonal sisteminde veya genetik materyalinde problem olan insanlar dediğiniz gibi seri katil olabiliyor bende bu sorun yok,sadece her yaptığım eylemin bir çıkar doğrultusunda olduğunun farkındayım.
Alt 20-07-2012, 23:48
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

@sayokan
O kanıtları görürsen onlara selam söyle, olur mu?
Ayrıca yayılsa ne olur? Sence bu dinlerin de Ortadoğu'dan çıkmasını mantıksal olarak gerektitir mi? İnsanların Ortadoğu'dan yayılması başka yerlerde semavi dinlere dair izlerin varlığına engel midir?

@sayokan
Edemeyiz! Ama her kavme peygamber gönderilmişken nedense bir tek Ortadoğu'dakiler bundan bahsetmiş. Garip değil mi? Diyelim ki herkes gelen dini tahrif etmiş. Kızılderilisi, Çinlisi, Aborjini hiç mi geriye bir şey bırakmamış bu tevhid dinine ve peygamberlik kurumuna dair? Tek yaptığınız o peygamber olabilir, bu peygamber olabilir demek. Kanıt? Varsa onlara da selam söyle, bayramda çocukları el öpmeye getireyim.

Pompei'deki felaketin bu tarz bir yıkım olduğunu kim söyledi? Bana yalnız kedisever amcamızın mavallarından getirme. O da zaten Evangelistler'den alıp İslami boyayla boyadıktan sonra piyasaya veriyor. Yani ben bununla ilgili belgeseller de izledim, olayı doğa üstü bir şeye bağlamaya gerek duymadılar.

- Pompeililer Avrupalı imiş.
- Bunlar çok kötü şeyler yaparlarmış.
- Bunların başına bir felaket gelmiş.
- Demek ki Allah onları cezalandırmış.
- Öyleyse Allah onlara peygamber göndermiş, onlar da sapmış olmalıymış.
- Böylelikle Allah Avrupalı halklara da peygamber göndermiş olmuş.
- Demek ki Allah her kavme sahiden peygamber göndermiş.
- Ateistler imana gelmişler.

Şu yazdıklarında neden sonuç ilişkisi sıfır. Bir kere İslam'ın dediği olsa, bize çok daha fazla iz kalması gerektiğini çocuk akıl eder. Adamlar Nuh Tufanı'nın en ince detaylarına kadar bize bırakmışlar ama nedense semavi dinlerdekine benzer bir peygamberlik kurumu yok ortada. (Bu durumda zaten sağlıklı akıl, semavi dinlerin Sümerliler'den (aracılar da olabilir elbet) etkilendiğini düşünür.) Gene bütün arkeolojik bulgular insanların çok tanrılıcıktan tek tanrılcılığa geçtiğini söylüyor. (Hatta geriye gidildikçe Tanrı kavramının bile henüz ortaya çıkmadığı biliniyor.). Ataların ruhları, totemler falan var.) Aksi olsaydı ilkel kavimlerde tek tanrı inancına yaygın şekilde rastlamamız lazımdı. Boru değil, her kavme peygamber. Her kavme tevhid dini.

Geçmiş hakkında çok şey biliyoruz. Bunca şeyin arasında sizi doğrulayan doğru düzgün bir örnek yokken gayet de istediğimizi söyleriz. Nerde bu Çinli peygamberler? Nerde Aborjin peygamberler?

Eskiden bu tarz durumlarda safsata klavuzunun linkini verirdim. Artık ona bile mecalim yok. Zaten verdiğimde de okuyan çıktığını sanmıyorum.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 21-07-2012, 02:43
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

murted´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O kanıtları görürsen onlara selam söyle, olur mu?
Ayrıca yayılsa ne olur? Sence bu dinlerin de Ortadoğu'dan çıkmasını mantıksal olarak gerektitir mi? İnsanların Ortadoğu'dan yayılması başka yerlerde semavi dinlere dair izlerin varlığına engel midir?

Edemeyiz! Ama her kavme peygamber gönderilmişken nedense bir tek Ortadoğu'dakiler bundan bahsetmiş. Garip değil mi? Diyelim ki herkes gelen dini tahrif etmiş. Kızılderilisi, Çinlisi, Aborjini hiç mi geriye bir şey bırakmamış bu tevhid dinine ve peygamberlik kurumuna dair? Tek yaptığınız o peygamber olabilir, bu peygamber olabilir demek. Kanıt? Varsa onlara da selam söyle, bayramda çocukları el öpmeye getireyim.

Pompei'deki felaketin bu tarz bir yıkım olduğunu kim söyledi? Bana yalnız kedisever amcamızın mavallarından getirme. O da zaten Evangelistler'den alıp İslami boyayla boyadıktan sonra piyasaya veriyor. Yani ben bununla ilgili belgeseller de izledim, olayı doğa üstü bir şeye bağlamaya gerek duymadılar.

- Pompeililer Avrupalı imiş.
- Bunlar çok kötü şeyler yaparlarmış.
- Bunların başına bir felaket gelmiş.
- Demek ki Allah onları cezalandırmış.
- Öyleyse Allah onlara peygamber göndermiş, onlar da sapmış olmalıymış.
- Böylelikle Allah Avrupalı halklara da peygamber göndermiş olmuş.
- Demek ki Allah her kavme sahiden peygamber göndermiş.
- Ateistler imana gelmişler.

Şu yazdıklarında neden sonuç ilişkisi sıfır. Bir kere İslam'ın dediği olsa, bize çok daha fazla iz kalması gerektiğini çocuk akıl eder. Adamlar Nuh Tufanı'nın en ince detaylarına kadar bize bırakmışlar ama nedense semavi dinlerdekine benzer bir peygamberlik kurumu yok ortada. (Bu durumda zaten sağlıklı akıl, semavi dinlerin Sümerliler'den (aracılar da olabilir elbet) etkilendiğini düşünür.) Gene bütün arkeolojik bulgular insanların çok tanrılıcıktan tek tanrılcılığa geçtiğini söylüyor. (Hatta geriye gidildikçe Tanrı kavramının bile henüz ortaya çıkmadığı biliniyor.). Ataların ruhları, totemler falan var.) Aksi olsaydı ilkel kavimlerde tek tanrı inancına yaygın şekilde rastlamamız lazımdı. Boru değil, her kavme peygamber. Her kavme tevhid dini.

Geçmiş hakkında çok şey biliyoruz. Bunca şeyin arasında sizi doğrulayan doğru düzgün bir örnek yokken gayet de istediğimizi söyleriz. Nerde bu Çinli peygamberler? Nerde Aborjin peygamberler?

Eskiden bu tarz durumlarda safsata klavuzunun linkini verirdim. Artık ona bile mecalim yok. Zaten verdiğimde de okuyan çıktığını sanmıyorum.
Sevgili Murted;

Yazdıklarının altına imzamu atmakla birlikte bıkkınlığını da anlıyorum ama son paragrafta bahsettiğin kaynağı ver bence o okumaz başkası okur. Elbet birileri okur.

Bu arada bu oruçta farklı yerlerde kutup izlanda vs. paradoksunu açıklamaya çalışan ıkınan islam guruhu şu ihtimali birazcık olsun düşünseler ya. Bu kitabı muhammed yazdı muhammed dünyayı düz ve büyük ihtimalle güneş dünyanın etrafında dönüyor biliyordu. Bu kadar basit bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.

Bu ülke'nin hiçbir zaman "C" planı olmadı.Bu ülke de daima A.B.D planları devreye sokuldu !... UĞUR MUMCU

Önerilen Siteler