Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-05-2006, 21:40
oxygen49 oxygen49 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: KISA ETEK GİYEN KIZ ÇOCUĞUNA POLİS DAYAĞI

Polis içindeki kadrolaşma yavaş yavaş meyvelerini vermekte.2001 yıllıda sokakaklara dökülüp tekbir çekitlerini hepimiz biliyoruz.İslam her zaman diğer arkadaşlarımın dediği gibi insan özgürlüklerini kısıtlar insanın insan gibi yaşamasını red eder.Kadınlarımızı her zaman 2.plana atar son örnekte budur .O şahıs kendinde diğer insanlara karışma hakkını bulmuştur.Çünkü o müsümandır.Onun yolu en doğru yoldur.Bunun tam tersi olsaydı.Ataist birisi kapalı bi kızın başını niye kapatıyosun diye dövse düşünemiyorum o yapan kişi ne olur öldürülür büyük ihtimal.

Bırakın sözle mudaleyi iş dövme boyutuna gelmiştir.Çok vahimdir.Her toplumda dini yanlış yaşayanlar çıkmıştır diyen NUR arkadaşım .İslam hiçbir ülkede tam olarak yaşanmaz mı?Nerde iyi *yaşandı sorarım?Hepsi geri kalmış cahil ülkeler İran da çanak anten yasaklanıyo internette her siteyi dolaşamıyosun.Köpek bakamıyosun.Yabancı sinema izleyemiyosun.Kız ardaşınla bi kafede oturup çay içimiyosun.İçki içtiğin anda içeri giriyosun.Kadınlar açık saçla dolaştıkları anda *6ay içierde yatıyolar.
O polis abimizin aklında geçen umarım bunlar değildir.
* *
Vurulduk ey halkım unutma bizi unutma...
Alt 16-05-2006, 22:43
Khazar Khazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Epey zamandır bu tartışmaların içinde ya izleyici ya katılımcı olarak yer alıyorum. Genelde bu din tartışmasının kutupları ilk bakışta asimetriktir. Bir tarafta yüzlerce, binlerce, milyonlarca "inanan" vardır, diğer tarafta bir avuç "bilen". Nur Hanım'ın sorduğu "madem öyle neden bu kadar çokuz" sorusunun yanıtı burada gizlidir. Herkese eşit eğitim imkanı tanınamıyor (hatta çoğu zaman manipülatif egemenler tarafından, tanımak da istenmiyor günümüz koşullarında), bu nedenle popülasyonda asimetri oluşuyor.

Dediğim gibi, epey zamandır bu tartışmaların içindeyim. Genelde de büyük keyif alırım özgür düşüncenin dogmalar karşısında verdiği savaşımdan. Kabuğunu kırmaya çalışan bir kartal yavrusu gibi gelir bana bu sahne hep, duygu yüklüdür. Ancak her zaman bu kadar keyif almıyorum bu gösteriden. Bazen çok değerli niteliklere sahip olabilecek kapasitedeki insanların, yıllarca etraflarını saran cehalet dumanının içinden bilim ışığına erişemedikleri için nasıl da heba olduklarını, dogmaların, bilinç altına işlemiş korkular ile birleştirilmesi ile oluşturulmuş amansız zehri hayatları boyunca ana sütü gibi yudumlamış olduklarını gördüğümde çok tatsız bir ruh haline giriyorum. Bu sahne de bana yeterince anne sütü alamadığı için raşitik kalmış bir çitayı anımsatıyor.

Bu insanların varlığı ve içlerinde bulundukları trajik durum yıllardır es geçilmiş eğitim sistemimizin en çarpıcı neticesidir. Şimdilerde büsbütün çökertilen eğitim sistemimiz böyle giderse gelecek nesillerde bunun gibi örneklerin misliyle çoğalmasına sebebiyet verecektir. Bu da Türkiye rüyasının başlayamadan son bulması demek oluyor.
Alt 16-05-2006, 22:45
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kim işkence görüyor?Kim ölüyor?İyi bak kardeşim.
http://www.islamustundur.com/zalimle...ncehennem.html

Esen kalınız.
Alt 16-05-2006, 23:03
CMKT CMKT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

NUR";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dünya yaşayan bir sürü müslüman var madem okadar haklısınız davanızda neden bu kadar insan neden bu yolda
Bu işin haklı olup olmama ile ilgisi yok.Bir defa dünyada olumsuzluklar ezici çoğunluktadır.Kimisi islamdır bu olumsuzluğun,kimisi kapitalizm.İsmi değişse de bunların ortak paydası dünyada fazlaca hemde etkin taraflarları olmasıdır.Beyni süngerleşmeye başlamış birisi anca ''çoğunluk böyle diyor o zaman doğrudur'' der.Bu aynı zamanda feci bir karakter zaafiyetidir.Yani siz birşey yaparsınız yaptığınızdan rahatsız olan kişi der:''herkes öyle yapıyor ama...''Yani doğruluğu herkes yanlışlığı hiçkimse ile sınırlayan beyin ve kişilik yoksunu zavallı canlı türleri insan ırkından olmasına rağmen doğadaki birçok canlıdan daha pasif ve aşağı durumdadır.Temel sebebi maddesel gerçekliği göz ardı etmesi ve kendisini bir takım sapıkların çığırtkanlıklarına teslim etmesidir.
Alt 16-05-2006, 23:08
Kıdemli Üye

Birde şunlara bakın:
http://www.geocities.com/basortusumu...mayacagiz1.htm
http://www.geocities.com/basortusumu...mayacagiz2.htm
Alt 16-05-2006, 23:28
Üye

Paylaşım için saol.Linkler güzeldi devamını beklerim.

Emeğe saygı..
Alt 16-05-2006, 23:41
Üye

Benim en merak ettiğim konu şudur.Bu müslümanlar bu öne sürdükleri baskılar için feryad ediyorlar.Oysa ki dinlerinde böyle baskılara katlanmak sevap.Yani ebedi dünyanızda daha üstün olacaksınız.E peki bu ne perhiz bune lahana turşusu?Hep ahkam keserler.Ebedi dünya şöle böle falan filan...Öyleyse dünyada hakimiyette ne gözün var?Bu sistem böyle işte.Herkes iktidar için savaşıyor.Fakat bu dincilerin taraftarları kadar saf olanlara rastlamadım.Kızıyorum filan ama durumları hakikaten vahim.Beyinlerindeki kelepçeler artık doğal parçaları olmuş.Yadırgamıyorlar.E tabi herşeyi tanımlayan zıddıdır.Hapislik olmasa özgürlük diye bir tetim de olmazdı.Temiz olmasa pis olmazdı.Bir insanı zayıf diye tanımlanmasını sağlayan şey güçlünün varlığı.Fakat birey zıddını bilmezse hayata ilerleyişi kelepçelerin izin verdiği kadar olduğu halde kişi bunu anlayamaz.Evrenin ve bireyin sınırlarının bu kadar dar olduğuna inanır.Ve en acı tarafı bir takım insanların yaşamı boyunca fikirsel ve eylemsel köleliğini yapar.Karanlıkta yaşayan aydınlığı görmeden karanlıkta olduğunu anlayamaz.Atatürk'ün laik devrimleri olmasa idi inanın bu kadar kişi bile olmamız zordu.Halk aydınlığı bir nebze gördü ve bir bölümü o şeriatın zihinsel kelepçelerinden kurtulabildi.Yani ışığı gördü.Işıgı yakmak kolay.Fakat herkese ulaşması zor.Bu ışık ki çoğunun da karanlığa alışmış gözlerini alacaktır.Aslında herkes dilediği gibi yaşasa sorun yok.Ben gider hayatımı yaşarım.Fakat bu tozpemde hayallerin yıkıcısı bu dinlerdir.Dinler var olduğu sürece bu dayatmacılık olacaktır.Bize de savaş için gelenlere karşı durmak düşer.
Alt 16-05-2006, 23:55
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu resimlerin hangi yıllara ait olduğunun bilgisini de verebilir misin Hiramusta?
Bunlar başörtüsü hak araması mücadelesi mi yoksa siyasi mi anlayalım..
Alt 17-05-2006, 03:25
Üye Değil

panteidar";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu resimlerin hangi yıllara ait olduğunun bilgisini de verebilir misin Hiramusta?
Bunlar başörtüsü hak araması mücadelesi mi yoksa siyasi mi anlayalım..

Sevgili Panteidar,
Bence fotoğrafların tarihi önemli değil.Büyük ihtimalle bu döneme ait değil.
Arkadaşlar mazlum rolune soyunmuşlar.Sen kalkar türbanı siyasal *islamın
sembolü haline getirirsen elbette buna müsade edilmeyecektir.Sokaktaki
türbanlıya bu ülkede müdahale edildiği görülmüş müdür?Bir de olayın bu
boyutuna baksınlar.Demokrasiden insan haklarından bahs edenler gitsinler şeriatla yönetilen ülkelere baksınlar.Hiramusta insan sevgisinden bahs
ediyor.Sivasta cayır cayır yanan insanlar insan değil miydi?O insanları
hangi zihniyet yakmıştır?Mazlum rolu oynamayı bıraksınlar devletin koyduğu
kurallara uysunlar.Bu kılık kıyafet sadece onlar için mi geçerli.O kurum-
larda çalışıp da onlar gibi düşünmeyen insanlar için de geçerli.Öğretmenlik
yaparken hiç bir zaman çok istediğim halde istediğim gibi giyinemedim.Ya
kanunlara uyacaksın ya da evinde oturacaksın.Avrupa insan hakları mahkemesine
gittiler.Sonuç ortada.Arkadaşlara sormak gerekir.Demokrasi özgürlük acaba
her kesin istediği şekilde hareket etmesi midir?Onun da bir sınırının
olduğunu unutmasınlar.O sınırı onlar çok iyi bilirler...
Alt 17-05-2006, 09:00
Kıdemli Üye

ezkamo";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mazlum rolu oynamayı bıraksınlar devletin koyduğu
kurallara uysunlar.
Yarın birgün devlet kamusal alanlara başı açık girmek yasaktır dediği zamanda bu cümleyi söyleyebilecek misin Ezkamo kardeş?Yoksa zamanın birinde ben Hiramustaya böyle bir söz söylemiştim,şimdi o sözümden utanıyorum...mu diyeceksin?O darp gören,yerlerde sürüklenen,cezaevlerine düşen,orada ölen,eyleme giderken ölen çocukların tek istedikleri inancıyla beraber okuyabilmekti.Burda o insanların inancını tartışmıyoruz.Madem laiklik insanların inanç özgürlüğünü garanti altına alır.Madem insanların inançları anayasal teminat altındadır.O halde ,insanların kafasının dışındakilerle değil içindekilerle ilgilenilmelidir.Bakınız sırf üniversiteler birinci derecede sorumluluk alanı olan bilimle uğraşacaklarına ,siyasetle uğraştıkları için dünyadaki eniyi ilk 500 üniversite arasına bir tane Türk üniversitesi giremedi.Rektörlerimiz o gösteriden bu gösteriye,o nutuktan bu nutuka koşturup durdular.Hatta çok cüretkar birkaç tanesi halkın iradesini (bide cumhuriyetçi,demokrat geçinirler) hiçe sayarak "ordu göreve "diye pankartlar açtırdılar.Başörtüsü direnişinin siyasal olduğu söyleniyor.Olamaz mı yani?Başörtülülülerin siyasal talepleri olamaz mı?Başörtülülerin siyasi görüşleri,bu ülkenin geleceğine yönelik projeleri olamaz mı?Olamaz diyenler faşist konuma düşmüyorlar mı?Bu ülkede koministlerin okuma hakkı var,faşistlerin okuma hakkı var,hatta yahudilerin okuma hakkı var (sıkıysa onların kippalarını çıkarın) ama bu ülkenin değerlerinden birisi olan başörtülülerin okuma hakkı yok.Sonra biz inançların teminatıyız,biz cumhuriyetçiyiz,biz demokratız diye nutuklar çek.Komedi ya...

Hoş ve esen kalınız arkadaşlar.

Önerilen Siteler