Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-10-2006, 12:41
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: ikinci bir nikah mı - yoksa seviyeli arkadaşlıklar mı

Gandalf, sadece okumayı seveceksin o kadar. Ama gel gör ki, bizim şeriatçılarımız "Yaratanın adıyla" bile okumayı sevmezler halbuki "Alak Suresi"nin ilk ayetidir bu, ama onun icaplarını bile yerine getiren bir müslüman ara ki bulasın...
Alt 05-10-2006, 16:38
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili sodomo, onlar oku emrinde, sadece kurani gorurler. Bilim kitaplari, tanriya zit dusebildiginden mubah degildir okumak.
* *Erekek kadin iliskisine gelince, herseyden once, bir musterek hayatin devamli ve mutlu olabilmesi icin durustluk on planda gelir esler icin. Esine guvenini yitirmis bir ciftin beraberligi bu veya su nedenlerden cokmege mahkumdur. Erkek kadindan bekledigini, kadina verebilmeli, ayni sekilde kadin icin de gecerlidir ayni anlayis. Bir ortaklik anlasmasi olarak da gorebiliriz, ortaklardan birinin durustluk anlasmasini bozdugu anda is bitmeye mahkumdur.
* *Hayatta bunun orneklerini bol bol goruyoruz, coken ortakliklar, evlilikler seklinde.
* *Gine, herseyin basarili ortakliklarin basinda, durustluk ve guvenin verdigi huzur yatiyor.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 05-10-2006, 16:52
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bu konu hep merakı mı celbetmiştir.
bir kadın için sebebi ne olursa olsun,ilk eşinden hariç başka bir erkekle karşılıklı *ilgi duyması durumunda yapması gereken nedir.gerçi ben eşimin üstüne gül koklamam ama.bir de vakıa var ülkemizde.böyle durumlar var yani.doğrusu hangisi,kanunlar bunların evlenmelerine izin vermiyor.zina ise kanuni bir suç mu bilmiyorum.

sayın soröğren'in yazısının iki kelimesinin değişmiş hali için ne düşünülür acaba?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 05-10-2006, 17:17
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Sevgili sorogrenV2.0
Eğer bir erkek yada bir kadın eşini seviyorsa başkasına bakmaz. Heyecan arıyorsa eğer, bunu yine eşi ile çeşitli fantazilerle gerçekleştirebilir.
Doğrusu Şudur
Evlilik kavramı insanın var oluş sürecinde milyarlarca yılın sadece 3-5 yüz yılını kaplar. Yani insanın yaşamının devamı için evlilik gereksizdir ama sevgi ve sadakat şart ve gereklidir.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 05-10-2006, 17:50
marty marty isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bilimsel olarak irdelenmesi gereken bir konu..Maalesef müslüman faşistler bu konuda insanları kuranı kerim gibi ultra bilimdışı bir kanun kitabı ile yargılamakta..Ancak doğrusu yetişmesi çok güç olan dünyada sayıları parmakla gösterilecek kadar az olan Freud,Jung,Adler gibi pskiyatrist ve bilim adamlarının düşüncelerine bakmalıyız öncelikle..Çünkü bu konu insanı ilgilendirir ve pskiyatri bilimi insanın cinsellik , arkadaşlık , nikah , evlilik gibi organizasyonlarına gerçek ışığı tutar..En azından arapça değil arkadaş..Napsın insanlar 7. yy da yazılmış arapça ilkel açıklmaları..
Alt 05-10-2006, 18:09
Üye Değil

Evliliği ne olarak goruyorsunuz arkadaşlar? Olay burada düğümlü.

Sadece çocuk yapmayı meşrulaştıran bir müessese ise eger evlilik, eşinizi aldatmanız gayet normal! Yok o evlilik sizin için gerçekten sevgi ve aşk ifade ediyorsa, eşinizi aldatamazsınız. Büyük konuşmayalım, aldatmak veya aldatılmak hepimizin başına gelebilecek sey tabi ki, su da bir gercek ki aldatan kişi sevmiyordur. Bir başka kadına ihtiyac duymustur.

Kadınlar için farklı mı? Değil. Amerikada yapılan bir araştırmaya gore, her 10 babadan biri kendinden olmayan bir cocuga farkında olmadan babalık yapıyor. Aldatmanın kadını erkeği yok yani.

Aldatmanın ne kadar kotu ve iğrenç vs. vs. oldugunu konusmaktan ziyade, dinler neden aynı nefise sahip kadın ve erkekten birinin sucunu meşrulaştırmış iken otekininkini recm vb. gibi cezalara tabi kılmış oldugunu tartışalım ne dersiniz?
Alt 05-10-2006, 18:17
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayin sorogren,

Bir kadın kesinlikle bir erkeğe yetmez.

sen halt etmissin sorogren...aksine erkek kadina ne kadar yetebilir...
tartisilmasi gereken budur..
fizyonomik olarak kadin istemesede sinirsiz seks yapabilir,
ya erkek...
bu zugurt tesllisidir arkadasim

degil evlilik disi, bir birlikteligi olan insanin bir diger iliskisinin adi benim ahlak anlayisimda adi fuhustur,ahlaksizliktir...bunun tarafinin erkek veya kadin olmasi hic bir seyi degistirmiyor..

erkek egemen ulkelerde, ozellikle turkiyede *erkekler adina gurur duyalan sey aslinda utanilmasi gereken seydir..

burjuvazinin "seviyeli birlikteligi" ile islamin"ikinci esliligi" arasinda bence hic bir fark yoktur, her ikiside ahlaksiz, her ikiside riyakar, her ikiside yuzsuzcedir...ve midesisizce..

medeni hukuk, islam hukuku..gecin bunlari...
ahlak insanin beynindedir, yuregindedir...

burjuvazi ahlakinin bir sevgi ve isteme ogesi vardir...yani karsilikli istemle olusur, bana gore ahlaksiz olsada..oysa peygamber savasta oldurdugu adamin karisini oracikta becerebilir..

ahlakli *olmanin hukuku yoktur

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 05-10-2006, 18:21
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. İstavrit,

O laf şahsıma aittir.
İyisiyle de kötüsüyle de.
SorogrenV2.0 ın herhangi bir dahli de yoktur.
Ayrıca o yazıyı bir daha okuyun isterim.
Bilgilerinize.

Hatalarımızı, cehaletimize bağışlayın
Alt 05-10-2006, 18:39
Üye Değil

Sevgili md, bahsettiğin deneyi gosteren programı ben de izlemiştim. O deneyde anlatılan erkeklerin hiç tanımadıgı bir insanla guvensiz bir cinsellik yaşayabilecekleri idi. Kadınlar ise gunubirlik bile olsa ilişkilerinde once karsı tarafı tanımak istiyorlardı. Bunu vurguluyordu. Aldatma oranları hakkında bir bilgi vermez bu deney bize.

Acıkcası, yasım genc oldugu için, bir insanın bir tek insana baglı bir hayat yasayıp yasayamayacagı hakkında yorumda bulunmak haddimi aşar.

Yalnız nacizane olarak benim ahlak gorusume gore, bir birliktelik yaşıyorsam, ve buna ragmen başka erkekler ilgimi cekiyorsa, bence yapmam gerekn birlikteliğimi bitirmektir. Bir yalanı yaşayan evlilikler, mutsuz çocuklar kazandırır bu topluma.

Hele, iki eşli bir adamın çocuklarının ruh halini düşünemiyorum açıkçası. Adam bir gun başka evde bir gun başka. Nasıl bir aile olabilir o evde? Çocuklar babamız nerede diye sorduklarında oteki karısının yanında nasıl diyebilirsiniz o cocuklara? O ortamda buyuyen cocuk kendini onemsiz hissetmez mi? İki kadının cocukları arasında cekememezlik olmaz mı? Bu nasıl bir aile saadeti getirebilir? Maddi olarak eşit davranabilir bir erke ya manevi olarak? Uzgunum, bu benim ahlak anlayısımı aşıyor.

Ya kadın ne dusunur kocası oteki kadının evindeyken? "Acaba şimdi napıyorlardır? Hangimizi seviyor? Benim eksiğim mi var? Ben neden yetmiyorum? İleride benden sıkılırsa naparım, cocuklarıma bakar mı? "

Bu mu sağlıklı sorogren?

İki eşlilik ayrıca kanunlara gore mesru da değil, ve su anda ikinci evliliklerin metres hayatından farkı yok. Cogu unlu yasadıkları ilişkileri imam nikahımız var diye halkın gozunde sevimli gostermeye çalışıyor. Bence ikisinin hiç bir farkı yok. Bir şey hariç... Erkek imam nikahında kadını kolayca canı sıkıldıgında bosayıp terkedip gidebilir, ama metres hayatında kadının da ayrılma sansı var.

Neyse, işin özü, ahlak kişide biter. Yalnız bir dinin erkeklerin ahlaksızlıgını meşrulaştırması cok korkunc bişi
Alt 05-10-2006, 18:51
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili mhmmd,

dikkatimden kacmis, o zaman sizin sozunuze cavabimdir..

hosgorunuz ve mutevazi olusunuza hayranim dogrusu..

sodomo'nun hala musluman kalisiniza inanamiyorum tespitine bende katiliyorum..

ozur dilerim sorogrenden,

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH

Önerilen Siteler