Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-08-2012, 10:02
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrı hakkında ileri geri konuşan çok ama, TANRI hakkında bilgisi olan yok...
Kesinlikle.

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum,
Siz DUA ile BEDDUA'yı karıştırmışsınız....Beddualar kabul edilir diye bir söylem var mı?
Olmaz olur mu?

Ameller, niyetlere gore yargi gormuyor mu islamda?

Size gore beddua olan, Allah'a gore de beddua mi ?

"Allah tuzak kuranlarin en hayirlisidir."
Alt 17-08-2012, 10:07
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Duanın bir zerre parçasının yerinden mikronun trilyonda biri kadar kıpırdamasına bile hiç bir etkisi yoktur. Sıfır etki yani, yok...

Dua ile hiç bir halt olduğu hiç görülmemiştir. Bu hurafe, boş bir inançtır.
Alt 17-08-2012, 10:15
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

idontneedagod´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben size daha neler anlatayım? Hiçbiri ne dua ile ne Allah'ın yardımıyla oldu. Allah'ın bana bunları vermemesi lazım.
hah işte bu ya,
RAHİM VE RAHMAN OLAN ALLAHIN ADIYLA
ER-RAHMAN= Dünyada,tüm kullarını,inanan yada inanmayan hiç ayrım gözetmeksizin rızıklandıran,cümle insanı,a'dan z'ye rızıklandıran
ER-RAHİM= Ahirette yalnızca ALLAHU TEALAYA inanan,mü'min olanlara rızık ihsan eden
...EEEE ,sen ne kadar kötü olsanda,iyi olsanda,ALLAHU TEALA seni rızıklandırır,cünkü o ER-REZZAK'tır,
Sen her ne kadar kötü olsanda,inkarcı olsanda,alaya alsanda,böbürlensende ALLAHU TEALA asla seni rızıksız bırakmaz,nimetsiz bırakmaz

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 17-08-2012, 10:29
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yazında zaten belirtmişsin ''ben zaten kendimi tatmin ediyordum'' sonucu ile istediğin kadar dua et..Sen zaten kararını vermişsin...
peki ben sana anlatayım DGS sınavı hızlı ve çok doğru yapılarak kazanılan bir sınav, ben çalıştım fakat hiçbir denemede 25 dakıkada 68 sözel sorusu yaptıgımı ve bunlarında 59 tanesinin doğru olduğunu hatırlamıyorum evet gerçek sınavda bunu başardım hemde heyecandan dudagımı kanattım 25 dakıkada 59 tane net yaptım sayısalla birlikte ilk bine girerek kazandım..sözelimde iyidir sayısalımda fakat 25 dakıkada şov yaptım sanki zaman durmuştu..
sınavda bazen şartlanmalar ters teperken bazen olumlu olabiliyor.
Ben de öss de matematikten 45 soruyu da doğru yapmıştım ama dua falan etmemiştim.

Bu tarz şeylerde duadan ziyade olumlu düşünmek önemli.Ama bazıları o kadar içten dua eder ki, sınav esnasında ondan güç aldığını düşünür ve pozitif düşünmenin yararını görür.
Olayın özü pozitif düşünmektir.

Eğer sıkı çalışırsanız ve pozitif düşünürseniz Dünay çapında ses getirecek işler yapabilirsiniz.
Alt 17-08-2012, 10:33
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Afrika'daki müslümanlar demek bu kadar kötü! Onlara dünyada bile rızık vermiyor zülcelal hazretleri! Kim bilir ne ağır günahları vardır artık...

Şimdi ben bir fareyi kafese koydum, bir süre aç bıraktım. Yok, psikopat değilim, açlığın canlılar üzerindeki stres tepkilerini ölçen bir deneyim var da, tez konusu... Onu deneyden sonra biyolojik parametrelerini ölçtükten hemen sonra doyuracağım.

Şimdi bu zülcelal bu işin neresinde? Niye zülcelalliğini yapıp fare kuluna kafeste yiyecek yaratmıyor? Nerde bu zülcelal?
Alt 17-08-2012, 20:12
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Sesli tam olarak nerede bunun aksini söylediğimi gösterir misiniz?
Efendim,

Siz Dualardan söz ederken Müslüman hocalrın söylemlerini dile getirmediniz mi? Ben de dua denilenin hocaların dedikleri gibi olmadığını anlatınca neden karşı çıkıyorsunuz? Ben hocaların sözylemlerinin yanlışlığını anlatmaya çalışmaktayım. Siz neden kendi üstünüze aldınız ki?

Benimle aynı düşünceyi paylaşıyorsanız hocalara güler geçerdiniz ,onlara değer verip de burada konu etmenize de gerek kalmazdı.
Alt 17-08-2012, 20:15
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kesinlikle.

Olmaz olur mu?

Ameller, niyetlere gore yargi gormuyor mu islamda?

Size gore beddua olan, Allah'a gore de beddua mi ?

"Allah tuzak kuranlarin en hayirlisidir."
Muhammed peygambere göre beddua olan Allaha göre de bedduadır. okursunuz EL LEHEB suresini ve görürsünüz doğru mu yanlış mı?
Alt 18-08-2012, 00:27
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Lütfen kendini bu kadar küçümseme, insandaki potansiyel çok büyük. Bileğinin hakkıyla sınavına girmişsin ve kazanmışsın. Sizi tebrik ederim ancak bu kesinlikle sizin çabanız ve belki duanızın sizde oluşturduğu -kullanımı doğru olmayabilir- placebo etkisine bağlanabilir. Ayrıca deneme sınavları her zaman asıl sınavdan daha zordur, aynısı benim de başıma zamanın Öss sınavında gelmişti, ilahi bir durum yok.

Bazı olaylar birbirini kovalamış, hayatta başarılı olmuşsunuz, zorlukların üstesinden gelmişsiniz, zaman zaman olaylar istediğiniz gibi ilerlemiş. Bunda da bir ilahi taraf yok kanımca.

Eşim ve ben ateistiz. 1 yıl denememize rağmen çocuğumuz olmuyordu. Sonunda gerekli tedaviyle eşim hamile kaldı ve şu anda bir oğlum var. Üniversiteden sonra daha askere gitmeden iş buldum. 15 gün işsizdim yalnızca. Askerde bile maaşımı aldım. Evlendiğimizde maaşıma %100 zam yapıldı. Bir arabam var, henüz ev alamadım Öss'de çok istediğim Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandım.

Ben size daha neler anlatayım? Hiçbiri ne dua ile ne Allah'ın yardımıyla oldu. Allah'ın bana bunları vermemesi lazım.
Allah bağışlasın oğlunu diyicem ama tuhaf mı olur
Allahın bunları sana vermemesinin nedeni ilk başta atesit olman olmazdı,
Çünkü senin niyetin çok temiz evlenmişsin eşini seviyorsun ne güzel çocuk istemişsin ve olmuşda niyet süper..
İnançlı olmak farklı birşey bunun gerçekten nasip olması gerekiyor..
Eğer senin dediğin gibi olsaydı Dünyada bir düzensizlik olurdu..
Benim demek istediğim çalışıp çabalamanın yanı sıra dua gerçekten mucizeler yaratır..
Herkesin imtihanı farklıdır..
Allah kullarına kesinlikle zulm etmez..
Müslümanım diyen herkes maalesef müslüman olamıyor..Bende kendime tam müslümanım diyemem...Sadece olmak için çabalarım...
Afrikada müslümanlar açlıkla imtihan edilir bizde burda bol rızık ve kadınlarla imtihan ediliriz..Bu böyledir..
Allah katında herkes eşittir tek fark takvadadır..
Benim okudugum Kuran da Namazı vesile ederek yardım isteyen kullarıma yardım ederim der Allah..

ayrıca

pozitif düşünme = şükür ,sabır,tevekkül gibi kavramları içerir ve
olumlama = dua gibidir..

son zamanlarda şeytani ögretilerin temeli zaten Allahın ferah bulmaları için İnsanlara tavsiye ettiği özelliklerdir..

pozitif düşünme olumlu düşünme gibi kavramlar Allahın kurallarının farklı isimdeki versiyonlarıdır..

bunlar kuraldır bunları yapan zaten hayatta başarılı olur çünkü Allah insanları bu özelliklere göre yaratmştır..
Stres nasıl insanın düşmanı ise pozitif düşünmede insanın dostudur..bunu Ateist olsun müslüman yada budist olsun kim olumlu düşünürse aynı şekilde sonuç alır...

Dünyayı isteyene dünya, ahireti isteyene ahiret verilir, kim olursa olsun.. zalimler kesinlikle cezasını görür, kötüler cezasını bulur, kabalar, kibirliler ,cimriler ,hak yiyenler suçsuz yere insan öldürenler hırsızlar bunların hepsinin sonu kötüdür...Dünyada ve ahiretde acı çekerler mutlu olamazlar..

Konu undersun tarafından (18-08-2012 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-08-2012, 00:33
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benzinsiz bir araba dua ile gitmez.
Benzinli araba marşa basınca gider.
Dua gücüyle çalışan motor yok henüz
Alt 18-08-2012, 00:40
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benzinsiz bir araba dua ile gitmez.
Benzinli araba marşa basınca gider.
Dua gücüyle çalışan motor yok henüz
evet doğrudur..

karanlık bir yolda benzin bitti ve yolda kaldın, dua ile arabayı çalıştıramazsın fakat sana yardım edecek birileri her zaman gittiği yoldan gitmez gelir senın yolda kaldıgın yoldan gider ve sana yardım eder...Dua bu şekilde tesir eder..

Dua ile araba çalışsa zaten herkes dua eder...değilmi?

Önerilen Siteler