Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-05-2012, 22:58
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Akşam CNN de Deniz ile ilgili program vardı. Onu seyrettim ve agladım. İki şeyden ağladım. Bir Denizler için, iki biz neden Deniz olamadık diye. Yaşamımızı neden onun gibi taçlandıramadık diye.

Bizim nesil de Denizi peygamber bildi dahası onu çok sevdi ve onun yolundan gitti ve de asla düşünmedi. ,

O yaşasın ML demişti, bizim nesil de aynısnın dedi. O yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği demişti bizim nesil de aynısını dedi. O bilmeden kemalizme övgü düzmüştü. Şükür ki bizim nesil onu demedi.

Şan olsun onlara ve tüm öümsüzlere.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 06-05-2012, 00:51
apsimon apsimon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şükür ki bizim nesil onu demedi.

Kendi adına konuş,

Bu nesil meselesi takıntı herhalde...

O büyük insanlara selam olsun. Ve o insanlar ki bizim gibi korkak, bahane üreten, burun kıvıran ve kafası karışık nesle bile ilham vermeye devam ediyor. Ne gariptir.

Yinede unutmuyoruz ya o da birşey...

Söz bitmediği gibi umut da tükenmez.
Alt 09-05-2012, 13:27
Squall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Squall Squall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Akşam CNN de Deniz ile ilgili program vardı. Onu seyrettim ve agladım. İki şeyden ağladım. Bir Denizler için, iki biz neden Deniz olamadık diye. Yaşamımızı neden onun gibi taçlandıramadık diye.
Aynı belgeseli bende izledim...bugün de izlemeyi düşünüyorum...Canımı sıkan konu;bizlerin bu adamların yarısı kadar bile cesaretimizin olmayışı...adamlar zamanında koskoca 6.filoyu denize dökerken biz bir padişah bozuntusuna bile direnemiyoruz...

Sonrasında üzüntücü veren diğer konu ise;hala yok "kemalizme övgüler düzerdii biz düzmedik şükür gibi" gereksiz yorumların yapılıyor olması..

Bizzat Deniz Gezmiş'in ağzından dökülen "Ne Rusya ne Amerika Tam bağımsız Türkiye!!!" sloganı kendine komünist ya da kemalist diyen her birey için yeterli olup,ortak bir paydada birleşilmesi gerekliliği bence ön plana çıkarılmalı..

Yeterince ayrışma yaşandı..Gün birleşme ve siyasal islamla ile liberalizm pisliğini ülkemizden silme günüdür..
Alt 09-05-2012, 17:24
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Squall´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizzat Deniz Gezmiş'in ağzından dökülen "Ne Rusya ne Amerika Tam bağımsız Türkiye!!!" sloganı kendine komünist ya da kemalist diyen her birey için yeterli olup,ortak bir paydada birleşilmesi gerekliliği bence ön plana çıkarılmalı..
Adamın 'Ne Rusya' demesini bile milliyetçi kemalistler kendilerine malzeme yapıyor yahu.. Var mı böyle bir şey.

Sanki sizin gibi imtiyazsız, sınıfsız ve kaynaşmış bir kitle olarak korporatist devleti savunuyordu adam.. Oradaki 'bağımsızlık' vurgusu Amerika'nın kapitalist emperyalizmine ve revizyonist olarak gördükleri Sovyetlerin dış politikalarına yön veren sosyal emperyalizme karşı söylenmiş veya ima edilmiş sözlerdir.

Milliyetçi Kemalizm bir kenara bırakılmadığı sürece enternasyonalist bir sol inşa edilemez.. Bu yüzden senin gibi düşünenlerin yazdıkları tümüyle safsata.

O bilmeden kemalizme övgü düzmüştü. Şükür ki bizim nesil onu demedi.
Bu konuda en bilgili olan da Kaypakkaya'ydı sanırım.
Alt 09-05-2012, 22:24
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bence onların kemalizme olan övgüleri bilmeden yapılmış değil, taktikseldi. O politik dili kemalist kitleyi kendilerine çekmek ve devrimcileştirmek için kullandılar kanaatindeyim. Türkiye Devriminin Yolu Bildirgesinde emperyalizme karşı mücadelede önderliğin kemalizmde olması halinde kısa sürede bağımlılık ilişkilerinin yeniden belireceği belirtilmiştir. Zaten Lenin de emperyalizm çağında demokratik dönüşümlerin de proleter devrimlerin görevi olduğunu, burjuvazinin ilericiliğini yitirdiğini belirtmişti. Ve Denizler ML idiler.

Squall haklı. AKP'ye karşı mücadelede birlik sağlanmalı. Bağımsızlık ve demokrasi için de yegane yol sosyalizmdir. Kemalizmin tesirindeki kitleler, bizzat kendi kapitalist temeli tarafından çoktan saf dışı bırakılmış bir akım yerine, tüm dünyada yeniden dirilmekte olan sosyalist mücadeleye taraftar olmadıkları halde hem kendileri hem bu ülke kaybedecek.
Alt 13-05-2012, 22:29
Squall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Squall Squall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sangre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Adamın 'Ne Rusya' demesini bile milliyetçi kemalistler kendilerine malzeme yapıyor yahu.. Var mı böyle bir şey.
Yazdıklarımın tek bir satırını bile anlamadığın o kadar net ki.

Gezmiş'in Mustafa Kemal'e övgüler düzmesi ve ya ana avrat sözmesi umurumda bile değil!

Anlatmaya çalıştığım; adamın t.aşaklarının olduğu gerçeği ve bir ideali uğruna cennet beklentisi dahi olmaksızın ölüme koşarak gitmesi..

Gezmişlerin bu tavrını, kendine muhalif diyen ve bu ülkede bir şeylerin değişmesi için çaba sarfeden herkesin bütün siyasal ideolojilerden kendilerini soyutlayarak örnek alması gerektiğini söylüyorum..

Senin gibi büyük ihtimalle siyasal islamın bütün nimetlerinden faydalanan ve ondan demokrasi geleceğini topluma empoze etmeye çalışan liberallerin yazdıklarımı çarpıtıp beni faşist bir kemalist olarak yaftalamaya çalışması konumuzla ilgili değil kanımca.
Alt 14-05-2012, 13:02
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Darağcında üç fidan & Gülünün solduğu akşam...

her iki kitabıda çok duygulanarak okumuştum.

Tekrar tekrar okumak istiyorum.
Hüzün çağındayız. Yalnızız.

Köpeklerin yüksek sesle uluduğu, halkına aşık yiğitlerin zindanlarda ordu kurduğu günler.
Köpeklerin sesi ergeç kısılacak.

Yiğitler güneşe kavuşacak.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 14-05-2012, 13:21
Üye

dilaver'den:

O yaşasın ML demişti, bizim nesil de aynısnın dedi. O yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği demişti bizim nesil de aynısını dedi. O bilmeden kemalizme övgü düzmüştü. Şükür ki bizim nesil onu demedi.
Asılan üç yiğit üzerinden kendimize azıcık ucundan övgü / naat çıkarma arayışı olabilir mi bu nafile gayretler?

Hayırdır ??
Onlar 'sehven' kemalizme övgü düzmüştü demek...BİLMEDEN..Ve onların hayatlarını ortaya koyduğu davaları, diskurları demek hep-bilmeden-. Zaten Atatürkü onlar nereden bilecek?

Ölünce bilmişler midir?Peki?

Ölü canlar(Gogol değil) üzerinden hesaplar....

Şık olmadı, hem de hiç.

Geçiniz bu fani dalavereleri kuzum.

Herşeyi ucuzlaştırmayınız.

Gerçek ucuzluk, damping ister misiniz? Buyurun öyleyse:

Ertuğrul Kürkçü 1986’da cezaevinden çıkınca ne yaptı?

Sağda-solda yazı yazdı ve sonra “bianet” adlı haber sitesini kurdu. AB desteği fonlardan yararlandı.

Bianet’in son “araştırması” cezaevindeki gazeteci sayısıydı. Meğer hapiste sadece 5 gazeteci varmış!

Soros’tan ödüllü bir yayın organından ne bekleyebilirsiniz ki?
http://www.odatv.com/n.php?n=perince...-mu-0806111200

Bu arkadaşın Kızıldereden NEDEN sağ kurtulmasına izin verildiği ile ilgili çok kişinin bilip de dillendirmekten sakındığı bir ucuzluk daha var.

Ucuzluğun dibide burası zaten. Bilenler bilmeyenlere anlatıversin artık.

Kıssadan Hisse:

Denizlere taş atacaksa birisi, günahsız olsun bari kendisi.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Alt 14-05-2012, 14:34
Üye

aLMAN televizyonundan 40 yıllık deniz gezmiş görüntüleri:

http://www.odatv.com/n.php?n=deniz-g...kti-0705121200

Alt 05-05-2019, 20:12
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

6 mayıs, günlerden Deniz-Hüseyin-Yusuf günü.

İdama imza verenlerin tam listesi.
bianet.org

Deniz-Hüseyin-Yusuf kimdir?
bianet.org

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler