Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-10-2006, 18:17
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Muhammed'in cinayetleri

Nadir b. Haris ve Ukbe bin Ebu Muayt Cinayeti - (Mart 624- Ramazan ayı ) Nadri b. Haris Muhammed'in teyzesinin oğluydu.

Hicretten önce Nadir.b. Haris Kuran ve Muhammed'in peygamberliği ile ilgili olarak halkı uyarır ve onun sahte bir peygamber olduğunu söylerdi. O da onun bir kahin, sihirbaz veya şair olmadığını ama "aileleri ve insanları birbirine düşman eden bir büyücü" olduğunu iddia ediyordu.

İbn Hişam, cilt 1. sh. 320-321'de Nadir b. Haris'in şöyle konuştuğu yazılıdır :

"Bu adama karşı çıkma yolunuz sizi bir yere götürmez. O sizin aranızda yaşamakta. Şimdiye dek ahlâken en iyi olanınızdı; aranızda yaşayan en doğru, en dürüst ve emin kişi oldu daima. Siz tutmuş, onun bir kahin, sihirbaz, şair ve mecnun olduğunu söylüyorsunuz. Kim inanır buna? Ahali, bir kahin nasıl konuşur bilmiyor mu? Bir şairin, bir mecnunun halini tefrik edemez mi halk? Bu ithamların hangisini Muhammed'e yamayabilirsiniz ki halkın dikkatini ondan kaçırabilesiniz. Bakın! Ben size onunla nasıl başedeceğinizi söyleyeyim."

Sonra Irak'a gider ve oradan" İran kisraları", "Rüstem ve İsfendiyar'la ilgili masallar", "hikayeler" vb. şeyler toplar ve Muhamed'in getirdiği Kuran'ın bunlardan farkı olmadığını söylerdi.

Bu ayetlerin onunla ilgili olarak indiği (!) söylenir.

Lokman (69)
6 - İnsanlardan öylesi var ki, herhangi bir ilmi delile dayanmadan Allah yolundan saptırmak ve sonra da onunla alay etmek için boş lafı satın alır. İşte onlara rüsvay edici bir azap vardır.

Mutaffifin (83)

13-Böyle birine ayetlerimiz okununca "Eskilerin masalları" derdi.
14-Hayır! Bilakis onların işlemekte oldukları (kötülükler) kalplerini kirletmiştir.
15-Hayır! Onlar şüphesiz o gün Rablerinden (O'nu görmekten) mahrum kalmışlardır
16-Sonra onlar cehenneme girerler.
17-Sonra onlara: "İşte yalanlamış olduğunuz (cehennem) budur" denilir.

Bedir savaşında esir düştü ve Muhammed'in emri ile başı Ali tarafından kesildi.
Ukbe bin Ebu Muayt da Mekke'de iken Muhammed aleyhine yazılar yazar ve insanlara okurdu.
O da Bedir savaşında esir düştü ve Muhammed diğer esirleri fidye ile (kişi başına 4000 dihem) serbest bırakmasına rağmen onu affetmedi ve Evs'li bir sahabe tarafında başı kesilerek öldürdü.

Usma b. Mervan’ın öldürülmesi (3 Mart 624--Ramazan )

5 çocuk annesiydi. Beni Hatma kabilesindendi ve bu kabilede de Muhammed'e sadık müminlerin sayısı artmıştı. Usma b. Mervan da Muhammed'i eleştirenler arasındaydı. Kocasının isminin Yesid b. Zeyd olduğu kayıtlarda geçer.
Anlaşılan o ki, Muhammed aleyhine söylediği sözleri kendi kabilesinden Muhammed'e iletenler vardı. (ki Muhammedin ajanının olmadığı bir kabile de yoktur)

Muhammed onun kendisi aleyhine söylediği sözleri duydunca "Kim beni Marvan'ın kızından kurtaracak?" diye sorar.
Adiyy b. Hareşe isminde (gözleri görmeyen) bir mümin bu göreve talip olur ve Muhammed'in adamları Bedir’den döndükten sonra, Ramazan'ın yirmibeşinci gecesi o kadının evine giderler. Çocuklarının arasında uyumakta olduğunu anlarlar hatta bir bebeği de onun üstünde yatmaktadır ve gözleri görmeyen Hareşe eliyle yoklayarak bebeği kenara çeker ve gözleri görmemesine rağmen kılıcını Mervan'ın göğsüne dayayıp yüklenir ve kılıç Mervan'ın arkasından çıkar. Sonra gelip sabah namazını Muhammed ile birlikte kılar.

Muhammed onu görünce “Ya Umeyr Mervan’ın kızını mı öldürdün ?” diye sordu. O da “Evet ya Rasulullah, acaba hata mı ettim?” diye cevap verir buna karşılık Muhammed "Hayır onun için iki keçi bile birbiriyle toslaşmazdı" der.

Başka kaynaklarda Muhammed'in söylediği son söz şöyledir :

Onun kanı hederdir, sorup karşı çıkacak kimse yoktur” .
(Mahmud Esad- İslam Tarihi "Tarih-i Din-i İslam" Sayfa – 550-551)

Ömer “Tebrikler doğrusu, böyle kör bir şahıs böyle mühim bir hizmette bulunsun” deyince Muhammed cevab olarak, “ Ya Ömer, kör deme, O gerçeği gören mert bir kişidir. Habersizce Cenab-ı Hakk’a ve Rasulü’ne yardım etmiştir” der. Bunun üzerine Muhammed böyle başarılı bir işi "kör" olmasına rağmen yerine getirdiği için Adiyy b. Hareşe'ye Umeyr yani "gözleri gören" ismini takar.

İbn İshak Allah'ın Resulü'nün Sireti (S.675-676)
İbn Sad "Tabakat el-Kebir" (Cilt 2 Sayfa 31)

Not : Bu cinayetten bir gün sonra Katma oğulları kabilesinin tamamı müslüman oldu.

İngilizcesini okumak isteyenler şu linklerden bulabilirler :

http://en.wikipedia.org/wiki/Asma_bint_Marwan

http://answering-islam.org.uk/Muhamm...mies/asma.html

Ebu Afâk'ın öldürülmesi : (Nisan 4- 624-Şevval)

İbn Sad'în kitabı Tabakat el-Kebir'de (Cilt 2 Sayfa 32) bu konu ile ilgili şöyle açıklamalar vardır :

"...bundan sonra Allah'ın elçisi Hicretten sonraki 20. ayın başlangıcında Salim İbn Umeyr el Amr'ının Yahudi olan Ebu afak'a karşı seriyyesi gerçekleşti. Ebu Afâk, Beni-Amr ibn Avf'dandı ve 120 yaşına gelmiş olan ihtiyar bir adamdı. Yahudiydi ve insanları Allah'ın elçisine karşı kışkırtıyordu ve Muhammed hakkında alaycı şiirler yazıyordu. Bedir savaşına katılmış olan Salim ibn Umeyr "Ya Ebu Afak'ı öldürmeye ya da onunla birlikte ölmeye yemin ediyorum" dedi. (Not : Bu sözden önce Muhammed'in "Bu alçak adamı benim için kim öldürecek" dediği de başka kayıtlarda vardır.) Bunun için fırsat kollamaya başladı ve bir gün hava çok sıcakken Ebu Afak dışarıda açıkta yattı. Bunu bilen Salim ibn. Umeyr kılıcını onun ciğerine sapladı ve kılıç yatağa değene kadar üzerine abandı. Allah'ın düşmanı bağırdı ve insanlar onun yanına koştular ve sonra evine götürüp onu gömdüler."

Aynı zamanda İbn İshak'ın (Allah'ın Resulü'nün Sireti- Syf. 675 'de) de bu konu ile ilgili ilginç bir şiir vardır. Alfred Guillaume tarafından ingilizceye çevrilmiş hali şu linkte bulabilirsiniz: (Not: Tabii bu siret kitapları İngilizceye çevrilmiş ama Türkçe'si yok. İlahiyat fakülteleri ne işe yarar diye sormak lazım)

http://www.answering-islam.de/Main//...s/abuafak.html
http://experts.about.com/e/a/ab/abu_'afak.htm

Ebu Afak'ın öldürülmeden önce Muhammed için yazmış olduğu bu şiirin Türkçe'si şu şekilde :

Uzun yıllar yaşadım
ama Kayla Oğulları gibi
bir araya geldiklerinde
üstlendikleri şeyi yapma ve müttefikleri konusunda
onlardan daha sadık olan,
dağları deviren ve hiçbir zaman boyun eğmeyen,
bir topluluk ya da halk görmedim.
Onlara gelen bir atlı onları,
Her konu hakkında
"Haram" ve "Mübah"diyerek ikiye ayırmıştır.
Yüceliğe ve krallığa inansaydınız Tubba'yı izlerdiniz.

Tubba: Daha önce aynı toprakları işgal eden Yemenli bir yöneticiydi ve Kayla oğulları ona karşı direnmişlerdi.

Abu Afâk'ın bu şiiri daha önce Muhammed'in El-haris- b- Suveyd b. Samid'i öldürmesi üzerine yazdığı söyleniyor. (Not : Bu isim hakkında bir bilgi bulamadım ama görülen o ki bu da Muhammed'in önceki cinayetlerinden birisi)

Şair Ka'b İbn el-Eşref'in öldürülmesi : (624--Rebiül-evvel ayı 14.gece)

Ka'b Yahudi Nadiroğullarına mensup bir şair idi. Mekke'de Müslümanlar ve Muhammed aleyhine hicivli şiirler okurdu. (Onun şiirlerinin günümüze kadar ulaşmaması büyük bir kayıp) Tabii eşsiz hoşgörü timsali Muhammed daha fazla dayanamadı ve onun öldürülmesi için suikast timi oluşturdu. Bu timin içinde Ka'b'ın süt kardeşi Ebu Naile Silkan da vardı. Muhammed'in olduğu yerde baba evladı, kardeş kardeşi, amca yeğeni tanımazdı ve tabii ki bir insanın süt kardeşinin de onu tanımaması normaldi.

Bu cinayete katılanlar :

Ebu Nail Silkan (Ka'b'ın süt kardeşi)
Muhammed ibn Mesleme
Abbad İbn Bişr
Haris İbn Evs
Ebu Abs İbn Cebr

Daha fazla detaya şimdilik gerek yok daha sonra detaylı olarak değineceğim, zaten islam kaynaklarında adından en çok söz ettiren cinayettir. Son anları Süleyman Ateş'ten okuyalım :

"Ka'b'ın üzerinde zırh olduğu için adama kılıç işlemiyordu. Muhammed İbn Mesleme, kılıcın ucunu Ka'b'ın göbeğinin altına koyup üstüne abandı. Adamın anüsüne kadar sapladı. Ka'b yıkıldı".(S. Ateş- Kuran'a göre Hz.Muhammed'in hayatı. S.565)

Kütüb-i Sitte 4212'de de yer alır.

Not : Bu cinayetten Müslüman din adamları övgü ile bahsederler.

İbn Suneyye (Sunayna / Şubayba olarakta geçer) cinayeti : (Eylül-624)

Muhayise b. Mesud tarafından öldürüldü.. Muhammed Yahudi şairi Ka'b Eşref'in öldürülmesiden sonra "Yetkiniz altındaki her yahudiyi öldürün" emri verir ve bunun üzerine Muhayissa yakın ticari ve sosyal ilişki içinde bulunduğu Suneyna'yı öldürdü. Muhayyisa'nın henüz islamı kabul etmemiş olan abisi Huvayissa kardeşini işlediği bu cinayetten ötürü dövmüştü.

(Sunan Ebu Davut K.13 No: 2996 ve Taberi Tarih C.7)

Yahudi Taciri Ebu Rafi'nin öldürülmesi : (Hicretin 3. yılı Rabiül-evvel ayı sonu)

Ebu Rafi de Hayberli bir Yahudi olup Gatafan kabilesini Muhammed'e karşı savaşa kışkırtığı söylenen bir tacir. Tabii tacir olduğu için faizle borç para verdiği vb. bir takım ithamlarla suçlanır Muhammed tarafından. Muhammed onu öldürtmek için Abdullah bin Atik' komutasında bir tim oluşturdu. Tim üyeleri :

Abdullah bin Atik
Mesud bin Sinan
Abdullah bin Üneys
Ebu Katede Haris bin Ribiy
Hüzai bin Esved den oluşlan 5 kişilik bir fedai timiydi.

Ebu Rafi Hicaz'da bir kalede yaşıyordu. Abdullah bin Atik'in süt annesi Hayberli olduğu için bu yöreyi çok iyi biliyordu.Abdullah İbn Atik kalenin içine sızmayı başarır ve bir ahıra saklanır. Herkes çekildikten sonra Atîk, Ebu Rafi'nin yatak odasına sızar ve onu öldürür.

"Birkaç ay sonra Hayber'in soyluları arsında olan Esir İbn Zarim öldürülen arkadaşının intikamını almak için Gatafanlılardan paralı asker tutmuş ve ancak o da Hayber'e 6 mil uzaklıktaki Sibâr denilen bir yerde öldürülmüştür" (Hamidullah-İslam Peygamberi b .853)

Kütüb-i Sitte'de 4213,4214 no'lu hadislerde de yer alır

Bu suikast ile ilgili oldukça detaylı anlatımlar var, yeri gelince bahsederim.

Yüseyir İbn Rizam cinayeti : Hayber yahudilerindendi ve Gatafan kabilesini Muhammed'e karşı kışkırttığı iddia ediliyor. Muhammed Abdullah İbn Rehave'yi ona gönderdi ve valilik teklifi yaptı ve Muhammed'in onu görmek istediğini söyledi. Birlikte yola çıktılar Hayber'e 6 mil mesafede bulunan Karkara'ya geldiklerinde Yüseyr pişman olup gitmekten vazgeçti ve geri dönmek istedi (muhetmel ki, öldürüleceğini anlamıştı) Bunu anlayan Abdullah İbn Uneys kılıcına davranıp onun ayağını kesti, Yuseyr de elinde ki değnek ile Abdullah b. Uneys'in başına vurdu. Yuseyr öldü. Üneys Muhammed'e geldi ve Muhammed onun yarasını tükürerek iyileştirdi.
(Taberi--Tarih 3/155)

Not 1 : Muhammed'in tükürerek yara iyileştirmesi meşhurdur, daha önce de Ali'nin gözüne tükürerek onu iyileştirmişti.
Not 2: Yuseyr İbn Rizam muhtemeldir ki Hamidullah'ın "İslam Peygamber"inde 853 no'da geçen Esir İbn Zarim'dir

Halid b. Süfyan cinayeti (Hicretin 4. yılı Muharrem ayı 5. gün) Abdullah b. Üneys tarafından gerçekleştirildi. Muhammed, Halid b.Süfyan'ın kendisine karşı çarpışmak için adam topladığı istihbaratını alır ve Üneys'e onu öldürmesi için talimat verir.
Üneys ise Muhammed'e onu kendisine tarif etmesini ister. Muhammed'in cevabı ilginçtir :

--O'nu gördüğünde şeytanı hatırlarsın. Onunla senin arandaki alamet onu görünce kendinde bir ürperme ve korku hali bulursun."

Üneys aldığı talimat doğrultusunda yola çıkar ve Urana vadisine ulaşır. Orada bir kadın çobanı görür ve Halid.b. Süfyan'ı sorar, o da "İşte buraya doğru gelen o dur" der. Halid Süfyan ona kim olduğunu sorar ve o da Muhammed'e karşı savaşmak istediğini ve kendisinin bu amaçla bir ordu oluşturduğunu duyduğu için onun yanına geldiğini söyler. Bunun üzerine Halid. Süfyan onu alır götürür yedirir içirir ve bir müddet onunla sohbet ettikten sonra uyumaya çekilir. Muhammed'in diğer cinayetlerinde olduğu gibi o da "uyurken" öldürülür.

Ebu Süfyan'a suikast girişimi ve ikisi çoban üç cinayet :

(Hicretin 4 yılı Sefer ayı) Muhammed tarafından Amr b. Umeyye ve bir kişinin daha Reci vaakasında idam edilen sahabeleri darağacından almak ve aynı zaman da Ebu Süfyan'a yönelik suikast için gönderilmesi. Umeyye ve arkadaşı Mekkeliler tarafından farkedilince kaçıp bir dağda mağraya saklanırlar ve bütün aramalara rağmen bulunamazlar. Onlar mağaradayken mağranın önüne kadar atını otlatmak için gelen gelen Osman b. Malik'i hançerleyerek öldürürler ve daha sonra Tenim'e gidip daha önce idam edilen Hubeyb'in cenazesini alıp kaçarlar ve kaçarken yolda bir mağaraya sığınırlar. O mağaraya da gelen bir çoban vardır (Diyl b. Bekir oğullarından) ve o çoban ona kim olduğunu sorar o da "Bekiroğullarından bir adamım" der, bunun üzerine çobanda aynı kabileden olduğunu söyler ve konuşmaya başlarlar. Çoban hiç bir zaman Müslüman olmayacağını ve Müslümanları sevmediğini söyler, bunun üzerine Umeyye onun uykuya dalmasını bekler ve uyurken kılıcını onun sağlam olan tek gözünün üstünden bastırır ve kılıcın ucu adamın ensesinden çıkar, adam hemen ölür.(İbn İshak s.674)

Umeyye, bununla da kalmaz Medine'ye gelirken yolda iki Mekkeli'ye rastlar ve onlara:

--Sizi esir edeceğim der, onlar da
--Biz mi sana esir olacağız der

ve Umeyye hemen davranıp birini okla öldürür diğerinin de elini bağlayıp esir alarak Medine'ye varır. Onu Muhammed karşılar ve bütün dişleri görününecek şekilde tebessüm eder.
(İbn İshak s.675)

Sahte peygamber Esvedi Ansi'nin öldürülmesi : Feyruz'üd Deylemi tarafından Muhammed'in ölümünden bir gün önce gerçekleştirildi (Tabii emir çok daha önce verilmişti) Hemen hemen her kaynakta ismi geçer. Detaylı olarak bilahire açıklama yapacağım.

-----------------

Bu cinayetlere ilave olarak aşağıdaki cinayetleri de bazı kaynaklarda tespit ettim ama detaylı bilgi için araştırmaya devam ediyorum

Rifaa b. Kays : Abdullah b. Ebi Hadret tarafından öldürüldü.

Rıfa ibn Kays el-Cuşemi : Abdullah ibn Ebi Haderd'i gönderdi (Ğabe seferi olarak da geçer)

Esir İbn Zarim : Zarim, Ebu Rafi'nin intikamını almak için Gatafanlılardan paralı asker tutmuş ama Hayber'e 6 mil uzaklıktaki Sibar denilen yerde öldürülmüştür.(Bu bilgi Hamidullah'ın "İslam Peygamberi" no 853 de geçiyor) Muhtemeldir ki "Yüseyir İbn Rizam" olarak geçen ve yukarıda Taberi kaynaklı olarak anlattığım cinayet budur.

El-haris- b- Suveyd b. Samid:

Kaynaklarda Ebu Afak'ın Muhammed aleyhine bu kişinin öldürülmesinden sonra şiir yazdığı geçiyor.
Yukarda "Ebu Afak cinayeti"ni anlatırken bu şiiri yazmıştım.

B. Taym B. Galip'li Abdullah Hatal ve onun iki şarkıcı cariyesi:

Mekke'nin fethinden sonra Muhammed'in ölüm listesinde bulunan 17kişi (ki Muhammed bunlar dışındakileri affettğini ama bunları affetmeyeceğini söyelmişti) tek tek arandı ve bunların arasında daha önce islamı terkedip (mürted olan) Hatal daha önce Muhammed'in emri ile öldürülmüştü ama Hatal b.Abdullah'ın hiciv olarak yazdığı şiirleri ve şarkıları okuyan iki cariyesi de vardı. Bu cariyelerden birisinin adı Fartana idi ve Kabe'nin perdesi altına sığınmasına rağmen yakalanarak öldürüldü diğeri ise kaçmayı başardı ve daha sonra Muhammed'e gelip özür diledi ve Muhammed de onu affetti.

(İbn İshak S 550-51/ 665/ 675)

Konu frodo tarafından (04-01-2009 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-10-2006, 20:19
jayjay jayjay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Muhammed'in cinayetleri

Sodomo hocam,
Çalışman harika daha önce hiçbir yerde duymamış ve okumamıştım. Bu dinin ilahi bir güçle yayıldığını söyleyenler bu yazıyı özene bezene okumalıdır.

Muhammed'in karakteri hakkında bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi fikir sahibi oluyoruz. Yaptırdığı suikastlerle fikirlerinin yolunu daha kolay açmış. Davasında devam ederken muhalifleri sadistçe ortadan kaldırtmış bu merhamet abidesi. Kardeşi kardeşe, babayı oğula... kıydırtmıştır, 5 çocuğu annesiz bırakmıştır. Eğer "ee Allahın emridir!" diyen varsa ona "Allahın merhameti bu mu? Güç verip te bu dini yayamıyor mu?" diye sormak isterim.

Devamını bekliyoruz, araştırmalarınıza ortak olamya çalışacağım.

Saygılar...
Alt 26-10-2006, 20:28
Üye

Sevgili Jayjay, ben ona buna yanmıyorum da bugün bile hala bu adamı insan yerine koyup (hemde yediği naneleri bilmesine rağmen) onun peşinden gitmiyorlar mı hayret ediyorum hayret.

Bak Süleyman Ateş yazmış bunu kendi kitabında :

Ka'b'ın üzerinde zırh olduğu için adama kılıç işlemiyordu. Muhammed İbn Mesleme, kılıcın ucunu Ka'b'ın göbeğinin altına koyup üstüne abandı. Adamın anüsüne kadar sapladı. Ka'b yıkıldı".(S. Ateş- Kuran'a göre Hz.Muhammed'in hayatı. S.565)

Ne diyelim biz şimdi ? Daha ne diyelim de insanlara bir şeyler anlatalım ?
Muhammed zaten "kötü ötesi" bir kişilik onu biliyoruz da, bu bizim insanlara bugün ne oluyor da bu kadar tapıyorlar bu adama ?

Hayret ki ne hayret...
Alt 26-10-2006, 20:42
Üye

Sodomo hocam,
Ben bu konuda çok düşündüm. Bu adamlar bu olayları bizden daha iyi biliyorlar deil mi? Evet. Peki neden hala yüceltiyorlar?

Bu adamların beyinlerinde iman zinciri var. Bu zincirler düşünmelerini engelliyor. Hep aynı yönden bakıyorlar olaya. Olayı yorumlarken başka bir soru sormuyorlar. Bu özelliği aslında tüm müslümanlarda görürüz.

Bir de korku var. "Eğer böyle düşünmezsem Kuran'a göre Allah beni çarpacağını ya da sonsuza kadar cehennemde cayır cayır yanacağımı söylüyor. O yüzden böyle sapkın düşünceler üretmemeliyim." zihniyetindeler.

Saygılar..
Alt 26-10-2006, 20:51
Üye

Jayjay, olay sadece bir "yanlış düşünme" veya "eğriyi doğru bilme" meselesi değil. Aynı zamanda bu adamlar da "vicdan" kalmamış.
Eğer bu kadar vahşi cinayeti ve savaşı biliyor ve de hala buna itiraz edemiyorsan o halde o kişi de "aynı" vicdani frekanstadır demek.
Daha doğrusu "vicdan"larını devreye sokamıyorlar çünkü onu yok etmişler.
Alt 26-10-2006, 21:08
Üye

Ben yine de "İman zincirleri" ve "Korku" nun en büyük etken olduğunu düşünüyorum. Koskoca Diyanet işleri başkanının El-Kaide'yi terör örgütü olarak tanımlamaması (11 Eylül saldırıları sonrası yaptığı açıklamada) bunların islamın gerçekleri olduğunu da gözler önüne seriyor.
Alt 26-10-2006, 21:53
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Neden Muhammedi eleştirenler cinayetle yok ediliyor. Allah neden onların canını eceliyle almıyor yada binlerce melek ne güne duruyor.
Adama cani dedinmi saldırıyorlar yada form yöneticilerinden uyarı alıyorsun....

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 26-10-2006, 23:09
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili sodomo çalışmaların için içten teşekkür
* * ben kuş beyinli biri olarak şunu çıkardım islamda terör yoktur ve hiç birzaman olmadı bundan sonrada olmayacaktır.
* * islam uleması *arasında halka söylenmemesi gereken şeyler vardır .bu konuda kendi aralarında konuştukları tabiri unuttum. umarım b
iriniz hatırlar. böyle her gün bin site kurulsada *bu iş zor ,eğitimli görünen
lerin bile pozisyonunu görüyorsun. arapçılık yaptıklarının bile farhında değiller.
* * * * *bilirmisin bilmem? (eğer yaşadıysa) *isa, bir yerden bir yere giderken bir guruha denk geliyor. kadının birini yarı beline kadar gömmüşler recm edecekler. *bu hrıstiyan azizelerinden mecdeli meryemdir. *isa yaomayın etmeyin deyince, içlerinden bazıları derki, bu musanın şeriatında var. *o zaman isa derki ilk taşı hiç günah işlememiş biri atsın. mecdeli bu sayede recm den kurtulur ve isa ya şakird olur.
Alt 27-10-2006, 00:53
Üye

sodomo--";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İbn Suneyye (Sunayna / Şubayba olarakta geçer) cinayeti : (Eylül-624)

Muhayise b. Mesud tarafından öldürüldü.. Muhammed Yahudi şairi Ka'b Eşref'in öldürülmesiden sonra "Yetkiniz altındaki her yahudiyi öldürün" emri verir ve bunun üzerine Muhayissa yakın ticari ve sosyal ilişki içinde bulunduğu Suneyna'yı öldürdü. Muhayyisa'nın henüz islamı kabul etmemiş olan abisi Huvayissa kardeşini işlediği bu cinayetten ötürü dövmüştü.

(Sunan Ebu Davut K.13 No: 2996 ve Taberi Tarih C.7)
Sodomo hocam,
Bahsettiğiniz kişinin ibn suneyye olduğundan emin misin?
Alt 27-10-2006, 01:01
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sodomo;
Bu güzel çalışmanı tek mesajda değil, başlıkları ayrı mesajlar halinde atsaydın çok daha iyi olurdu. Biliyorsun uzun yazılara sabırsız olan çok.

Bu konuları kimse doğru dürüst bilmiyor. İslamcı diye, bizden daha iyi biliyor demek değil. Hele halk hiç bilmiyor. Hep efsaneleştirilmiş, kutsallaştırılmış anlatıları dinledikleri için kimsenin bu ayrıntılardan haberi yok.

İslami sitelerde de bu konular pek yer almıyor. Yer aldığı sitelerde ise allanıp, pullanıyor öyle sunuluyor. Dolayısıyla okuyanları düşündürmüyor. "İslama saldıran, din düşmanı kafiri öldürmüşler" gözüyle bakıyorlar.

Bu forumlarda okuyanlar ise uydurma olduğunu, iftira olduğunu, abartılı olduğunu ya da sahih olmayan kaynaklara dayandığını, bu olayların gerçekte yaşanmamış olabileceğini düşünüyor.
Kimisi ise Kur'an dışında bir kaynağı kabul etmediğinden inanmıyor.
Kimisi çağın yaşamına uygun davranışlar olduğunu düşünüyor. "Peygamber de olsa o dönem bunlar normaldi" diyor.

Kimisi ise ahiretsiz, cennetsiz sonlu bir yaşamı kabullenemiyor, inandıkları duyduğu, gördüğü çelişkilerden daha ağır basıyor. O nedenle çelişkiler karşısında "Vardır bir hikmeti" diye düşünüyor. Ya da hiç bir açıklama bulamasa "Allah insanları bu çelişkilerle sınıyor" sonucuna varıyor.

Bunların yanında sizin de değindiğiniz gibi insani tarafı olmayanlar, vicdanı zayıflar, cihatçı-fetihçi, katli vacip anlayışlı, "kafiri öldüren cennetlik" inancında yığınlar da var tabi. Bu tür olayları onlar gayet normal karşılıyor. Bu tür insanların öncelikle kafa yapılarının, karakteristik özelliklerinin değişmesi gerek.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil