Turan Dursun Sitesi Forumları
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 18-03-2011, 22:55
westergaard westergaard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Eski 19'culardan Kim Kaldı ?

Allah'la tanışmam 4-5 yaşlarımda oldu. "Allah Baba" şeklinde bana anlatıldı. Ben o zamanlar Allah Baba'yı Ay Dede'nin oğlu sanıyordum.

İlkokul ve ortaokul çağımda her gece uyumadan önce Allah'a dua ederdim, annemi babamı koru derdim. Her yaz tatilinde Kuran kursuna gidip Arapça harfleri telaffuz etmeyi öğrendim. Ne işe yaradığı belli olmayan bir adettir bu da.

21 yaşımda birden dindarlığım arttı ve 5 vakit namaza başladım. Ve Kuran'ı Türkçesinden okumaya başladım. Fakat hoşuma gitmeyen şeyler vardı.

Dört karı olayı, ve karı dövme ayeti gibi şeyler beni çok rahatsız ediyordu. "Bulduğunuz yerde öldürün" gibi laflar geçen Tevbe Suresine bakmak istemezdim. Ahzab Suresi de beni çok rahatsız ederdi.

Daha kötüsü internette tartıştığım ve İslama davet ettiğim Amerikan Hristiyanlar beni Ayşe'nin yaşı ile ilgili ve daha bir çok çirkinlik içeren hadislerle tanıştırdı. Bunları kabul etmem imkansızdı.

Çıkış yolu olarak reformcu İslamı buldum. Hadisleri inkar ediyorsun ve "Kuran tek başına yeter" diyorsun. Böylece Peygamberinin 9 yaşında kızla yatağa girmesi olayından kurtuluveriyorsun! Ama karı dövme ayeti (Nisa 34) ve çok karılılık ayeti hala Kuran'da durmaktaydı.

Yaşar Nuri'nin karı dövme ayetine getirdiği farklı yorumu benimsemiştim. Ve 19 mucizesinin mucidi Reşat Halife'nin web sitesini takip etmeye başlamıştım.

Reşat Halife'ye göre hırsızların eli kesilmezdi, sadece bıçakla sembolik olarak çizilirdi. Bu el kol kesme olayı da beni rahatsız eden şeylerdendi.

Sonra takip ettiğim siteyi de bırakarak Kuran'ı sadece kendim yorumlamaya başlayıp her biri 2 rekattan günde 3 vakit namaz kılmaya başladım. Hem de Türkçe Artık Mekke'ye bile dönmüyordum çünkü ayet "Allah'ın yüzü her yerdedir" diyordu. Abdest kurallarım da gene Kuran'ı yorumlayışıma göre normal İslamdan çok farklı hale gelmişti.

Beni rahatsız eden şeylerden biri de artık diğer dinlerden insanların cehenneme gidecek oluşlarıydı. Özellikle dindar Hristiyanları internette tanıdıkça onların bu kadar imanlı ve iyi insanlar olup da cehenneme gidecek olmalarını kabul edemedim. İnsanların %99 aileden gördüğü dini yaşayıp onla öldüğünü anladım. O zaman Hintliler, Çinliler, ve Avrupalılar cehenneme gitme ihtimali daha yüksek olarak doğuyorlardı. Ben ise Müslüman ailede doğarak daha şanslıydım. Bu adaletli bir yarış değildi.

Artık kuşkular kontrol edilemeyecek kadar artmıştı. Kuran'ın reformcu yorumları da beni tatmin etmiyordu. Allah nasıl oldu da bu kadar yanlış anlaşılmaya müsait ayetler indirdi de 1400 sene boyunca yanlış anlaşıldı, ta ki bu reformcular çıkıp bunları düzeltti diyordum. Düşünsene 1400 yıl boyunca kadınlar Allah'ın muğlak kelimeler kullanması yüzünden dayak yiyor ve bu dayağı toplum normal karşılıyor, kadın dava bile edemiyor. Ta ki Yaşar Nuri bey ortaya çıkana kadar. Ama işin kötüsü Yaşar Nuri'yi de şimdi herkes kabul etmiyor.

Beni dinden tam koparan noktayı hatırlamıyorum, ama bir noktada mevzu koptu işte. Çünkü baştan itibaren hep dindeki deliklere yama yapmaya çalıştım. Ama bir yerden sonra artık yama tutmuyordu.

Dindarlığımın artması, din hakkında bilgimi arttırmam, reformcu olmam ve sonunda dinin yalan olduğunu anlamam toplam bir sene süren bir süreç olmuştur.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil