Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-05-2008, 07:58
dolfen dolfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart suudi arabistan da allah a küfreden türk e idam

hataylı bir berber. on bir yıl önce suudi arabistan'a çalışmaya gitmiş. sonra bakmış olmuyor, eşini de yanına almış. çalışıp gidiyorlarmış. bir gün komuşusu, mısırlı terzi ile tartışmış. sonra ne olmuşsa artık, polis falan gelmiş, bizim mısırlı da ''bu adam allah'a küfretti'' diye çığırtmış polise. polis de adamı tutuklayıp götürmüş. duruşma falan olmuş ve adamın kafasının kesilerek idam edilmesine karar verilmiş. adam da temyize gitmiş... yani haberi veren kaynaklara göre ortada adamın allah'a küfrettiğine dair hiçbir delil yok. mısırlı da ortadan kaybolmuş zaten.

düşünsenize, allah'a küfrettiği iddia edilen bir ''insan'' kafası kılıçla kesilerek idam edilecek. benim kafam almadı, alamadı.

belki hatırlayanlar vardır, bundan beş ya da on yıl önce de buna benzer bir olayda içinde yine türk'lerin de bulunduğu kişiler kafaları kesilerek idam edilmişlerdi. ve hatta idamın görüntüleri televizyonlardan da yayınlanmıştı. çok üzülmüş, kınamıştık falan. neyse...

burada ne şeriat'a, ne islam'a, ne arap'lara ne de müslümanlara giydireceğim. ama kesinlikle emin olduğum bir şey var ki, o da dünyada -özellikle de islam aleminde- artık adalet diye bir şeyin kalmadığı.

acaba cumhurbaşkanımız abdullah gül kankasına bi sms çekip alacak mı adamı cellatın elinden?

ayrıca, dünyanın polisi ve demokrasinin en büyük ihracatçısı amerika'nın da -ya da avrupa birliği'nin- bu konuda herhangi bir şey yapıp yapmayacağını da merak ediyorum. aslında merak falan etmiyorum. çünkü hiçbir şey yapmayacağını ilkokuldaki kardeşim de biliyor. ne yani, suudi prenslerinin amerika'daki milyarlarca dolarlık yatırımlarını hiçe sayıp oraya da mı demokrasi, insan hakları götürselerdi. zaten dünya ekonomisi resesyona girmiş...

http//dolfen.blogcu.com/

Son söylediğim her zaman doğrudur, bir sonraki onu yalanlasa da...!
Alt 24-05-2008, 09:32
Kuyucuklu Kuyucuklu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Smile

dolfen´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
düşünsenize, allah'a küfrettiği iddia edilen bir ''insan'' kafası kılıçla kesilerek idam edilecek. benim kafam almadı, alamadı.
Adamlar tam bir TÜRK düşmanı.

sen at iftirayı, kessinler Türk'ün kellesini.

1. Dünya savaşında arkamızdan vurmuşlardı; şimdi de kellemizi her fırsatta kesiyorlar.
Alt 24-05-2008, 10:13
aparain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aparain aparain isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili kuyucuklu;
bana kalırsa bu Türk düşmanlığından ziyade,doğrudan insan yaşamına ve düşünce özgürlüğüne olan bir düşmanlıktır.Adamın, allaha küfrettiğine dair hiçbir delil yokken- ki küfretse ne olur orası da ayrı konu- başının gövdesinden kılıçla ayrılarak öldürülmesi ne kadar da adil(!) bir şey ama değil mi?Üstelik bunu adalet dini olduğunu iddia eden islamın yaşatıcıları, temsilcileri icra ediyorlar.Gel de gülme bu mevzuya.

Üstelik ben bu cezayı, "allaha küfrettiyse, boynu vurulsun tabi" şeklinde karşılayan insanlar gördüm ki bu daha da içler acısı.Yani yarın şeriat gelse ve bizim ülkemizde de insanlar sırf allaha küfretti diye öldürülmeye başlansa, inananlar zevkle izleyip,takip edecek demek ki bu katliamları.İşte insanlığa, düşünceyi özgürce ifade edebilme anlayışına düşman olan bu yobazlığa karşı bizler de uyanık olmalıyız.Aksi takdirde, önce sevgili Cem'den başlayıp sırayla pante, aydoe, dilaver ,frodo, thunderpoint, evrensel-insan, mutezile ve ismini sayamadığım diğer tüm arkadaşlarımızı katleder bu yobazlar.Üstelik bunlar arada, okinono, psiko falan da dinlemez alayını kılıçtan geçirirler

sevgiyle kalın...

Tanrı, bilinmeyenlerin üstüne örtülmüş bir gölgeden ibarettir.
Alt 24-05-2008, 10:25
Kuyucuklu Kuyucuklu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Smile

aparain´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili kuyucuklu;
bana kalırsa bu Türk düşmanlığından ziyade,doğrudan insan yaşamına ve düşünce özgürlüğüne olan bir düşmanlıktır.Adamın, allaha küfrettiğine dair hiçbir delil yokken- ki küfretse ne olur orası da ayrı konu- başının gövdesinden kılıçla ayrılarak öldürülmesi ne kadar da adil(!) bir şey ama değil mi?Üstelik bunu adalet dini olduğunu iddia eden islamın yaşatıcıları, temsilcileri icra ediyorlar.Gel de gülme bu mevzuya.

Üstelik ben bu cezayı, "allaha küfrettiyse, boynu vurulsun tabi" şeklinde karşılayan insanlar gördüm ki bu daha da içler acısı.Yani yarın şeriat gelse ve bizim ülkemizde de insanlar sırf allaha küfretti diye öldürülmeye başlansa, inananlar zevkle izleyip,takip edecek demek ki bu katliamları.İşte insanlığa, düşünceyi özgürce ifade edebilme anlayışına düşman olan bu yobazlığa karşı bizler de uyanık olmalıyız.Aksi takdirde, önce sevgili Cem'den başlayıp sırayla pante, aydoe, dilaver ,frodo, thunderpoint, evrensel-insan, mutezile ve ismini sayamadığım diğer tüm arkadaşlarımızı katleder bu yobazlar.Üstelik bunlar arada, okinono, psiko falan da dinlemez alayını kılıçtan geçirirler

sevgiyle kalın...
haklısın kanki.

bunlar yozi.

korkulur bunlardan.

adamı keserler... kesmezler taşlayıp kanında boğarlar.

allah mallah deyip her türlü işkenceyi üzerimizde denerler.

İyi ki; onlara gün doğmaya.

anında tüymece...
Alt 24-05-2008, 11:04
Üye

yahu, merak ettim şimdi.

acaba bunlar prof. cemal i de öldürürler mi ki acep o velvelede?

bak o zaman çok kızarım işte

sahi profum cemalim nerelerdesin yav? burdaysan ses ver be ya

Alt 24-05-2008, 11:13
Üye

haklısın sevgili kuyucuklu,
bu yobazlar madımakta, hiç merhamet duygusu olmadan onlarca aydınımızı diri diri yakıp, ağızlarından salyalar akıtarak zevkle izlediler bu insanlık dramını.Üstelik saatler boyu her ne hikmetse(!) ne bir polis ne de itfaiye yaklaşamadı otelin yanına.1 mayıs larda insanları öldüresiye döverek, hastenelere gaz bombaları atarak yıldırmaya çalışan emniyet, o gün orada olanların hepsine bilinçli olarak göz yumdu."Susmak, kabullenmektir" der bir bilgin oysa.Bu zihniyetin içinden çıkan insanlar şimdi nerelerde? hangi mevkilerde koltuk sevdasına düşmüş acaba?

sevgiler...

Alt 30-05-2008, 07:18
dolfen dolfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tanrıya kan gerek kelle gerek....

ne yaparlarsa doymak bilmeyen tanru için....

http//dolfen.blogcu.com/

Son söylediğim her zaman doğrudur, bir sonraki onu yalanlasa da...!
Alt 01-06-2008, 03:14
iceman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
iceman iceman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başbakan oLsaydım o berbere DevLet üstün Hizmet madaLyası verirdim...

...İki gözüm kadar eminim sen yoksun..
Alt 01-06-2008, 09:28
lionking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
lionking lionking isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aparain´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
haklısın sevgili kuyucuklu,
bu yobazlar madımakta, hiç merhamet duygusu olmadan onlarca aydınımızı diri diri yakıp, ağızlarından salyalar akıtarak zevkle izlediler bu insanlık dramını.Üstelik saatler boyu her ne hikmetse(!) ne bir polis ne de itfaiye yaklaşamadı otelin yanına.1 mayıs larda insanları öldüresiye döverek, hastenelere gaz bombaları atarak yıldırmaya çalışan emniyet, o gün orada olanların hepsine bilinçli olarak göz yumdu."Susmak, kabullenmektir" der bir bilgin oysa.Bu zihniyetin içinden çıkan insanlar şimdi nerelerde? hangi mevkilerde koltuk sevdasına düşmüş acaba?

sevgiler...
Saygideyer aparain,benim herzaman merak etdiyim hadi yakip seyredenler sahte müslümandi,orada hicmi buna engel olucak gercek müslüman yokdu veya insani duygularini kaybetmemis insanlar,normal bir insan hayvanin bile yakilmasina seyirci kalmaz,bu din ne hale getiriyor bunlari gercekden anliyamiyorum,saygilar

Kötüler Tanri,yi kullanir, *Tanri ise iyileri kullanir.
*Giordano Bruno
Alt 01-06-2008, 09:44
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger lionking;

Inanc oyle bir mene seydir ki; ona inananin hem dusuncesini kor eder hemde onu o inanca kole.

Aksi taktirde, canli bombalari, terorizmi, seriati ve insanoglunun yine insanogluna uyguladigi hukuk ve onun yerine getirilisini algilamak mumkun degildir.

Inanan ve teslimiyetle baglanan icin tek yanit"oh olsun, haketti" yanitidir.

Ya da "bunu ben inancim ugruna yapiyorum" yanitidir.Bir insanoglunun, baska bir insanogluna insanlik disi mudahele edebilmesinin altinda yatan sey, bu inanc ve onun getirdigi dusunce ve davranis korlugudur.

Koru korune bu inanca-hangi ikna temelinde olursa olsun-teslimiyettir.

Dusunce ve davranis olarak onun koleligini yapmak, o inancin dediklerini yerine getirmektir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil