Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-08-2011, 00:56
dark screams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dark screams dark screams isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tüm bu nimetlerin bize Allah tarafından verildiğini nerden biliyoruz vs gibi sözler ne kadar mantıklı acaba

big bang gibi bi patlamadan sonra dünya düzeni oluşuyor meyveler sebzeler ve en önemlisi yaşam

söyler misin hangi patlamadan sonra böyle bi düzen oluşabilir ya da düzen patlamanın kelime manasına taban tabana zıd değilmidir acaba

başı boş bi patlamadan sonra böyle bi düzen oluşabilir miydi acaba

sadece big bang bile yeterli değil mi tanrının varığını ıspatlamaya

ayrıca Hz. Muhammed (sav) ile ilgili hoş olmayan şeyler söylemişsiniz lütfen bakın

http://www.sozlerkosku.com/hz-aise-v...ac-yasindaydi/

bizler biyolojik açıklamayı inkar etmiyoruz ama acaba o biyolojik oluşumu kim yaptı asıl sorun bu değil mi?

OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞŞEKLİK BAKİ KALIR...
Alt 10-08-2011, 01:14
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

dark screams´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tüm bu nimetlerin bize Allah tarafından verildiğini nerden biliyoruz vs gibi sözler ne kadar mantıklı acaba

big bang gibi bi patlamadan sonra dünya düzeni oluşuyor meyveler sebzeler ve en önemlisi yaşam

söyler misin hangi patlamadan sonra böyle bi düzen oluşabilir ya da düzen patlamanın kelime manasına taban tabana zıd değilmidir acaba

başı boş bi patlamadan sonra böyle bi düzen oluşabilir miydi acaba

sadece big bang bile yeterli değil mi tanrının varığını ıspatlamaya

ayrıca Hz. Muhammed (sav) ile ilgili hoş olmayan şeyler söylemişsiniz lütfen bakın

http://www.sozlerkosku.com/hz-aise-v...ac-yasindaydi/

bizler biyolojik açıklamayı inkar etmiyoruz ama acaba o biyolojik oluşumu kim yaptı asıl sorun bu değil mi?
Ben bir tanrının olabileceği ve bunları onun yapmış olabileceği ihtimalini göz ardı etmiyorum ki? Ama yanılma payı olduğunu inkar eden sensin. Kendi kendine nasıl olabilir? O zaman Allah yaratmış olmalı gibisinden varsayımlarla gelen sensin. Evet belki de herşey bir yaratıcının ürünü ama Kur'an'daki Allah ile evreni yaratmış olabilecek muhtemel bir tanrı aynı mı? işte benim karşı çıktığım nokta burası.

Dolayısıyla bana karşı kullandığın bilmem ne biyolojik oluşumu kim yaptı, tesadüf olması imkansız, böyle nizam dolu bir evren kendi kendine olamaz argümanları bir işe yaramıyor.

Senin karşında ise cevaplaman gereken pek çok sakatlık duruyor o kitabın içerisinde. Yukarıdakilerle başlayabilirsin.

Bir arap toplumu var ve oruç tutma, şeytan taşlama,kabeyi tavaf etme gelenekleri var, ibadetlerini ellerini açıp yapıyorlar ve el-ilah adında 360 puttan birisi olan büyük bir puta tapıyorlar. derken bir adam peygamberliğini ilan ediyor ve işe bak ki birden bire bütün bu arap gelenekleri yeni getirilen dinde yer buluyor ve tapılan en büyük putun adı hafif deformasyon geçirerek allah adını alıp yeni dinin tek tanrısı oluveriyor. Sırf bu kısa hikaye islam dininin sana arapların toplumsal olarak geçirdiği bir dini değişim evresi olduğunu göstermiyor mu? Bu kitap arabistan yarımadasında çıkıp, dünyadaki başka hiçbir topluluğun kültür ve ibadet geleneklerini barındırmıyor. evrensel değil. araplar kültür emperyalizmi yapıp çevresindeki uluslara savaşlarla bunu empoze ediyor, onları asimile ediyorlar...

Tüm bunlar İslam dinindeki Allah'ın eğer bir yaratıcı varsa bile onunla alakası olmadığını gösteriyor. Bunlar İslam'ın diğer İbrahimi dinler gibi insan ürünü olduğunu gösteriyor. Çünkü evreni yaratan bir tanrının senin çükünün neresini kestiğinle, hangi zaman nasıl egzotik hareketlerle ona tapındığını, onu ne türlü şaklaban söz oyunlarıyla övdüğünü, onun adına vücudundaki hangi kılları uzattığını ya da nereni örttüğüyle ilgileniyor olduğunu düşünmek çok bencilce ve egoistik bir yaklaşım.
Alt 10-08-2011, 01:31
Üye

yazdıklarnı okudum da İslamı ne kadar az bildiğini anladım

öncelikle ben asla bi tanrı olabilir demedim dememde kesinlikle bi tabrı var derim

sonra herşeyi Allah yarattı ama yarattıklarını kanunlarla oluşturdu

mesela yağmuru Allah yarattı deriz ama sadece bunu söylemeyiz buharlaşan sular bi su buharı şeklinde yoğunlaşır soğuk hava kütlesiyle karşılaşır ve yağmur olarak yağar

yani Allah yarattı demek bilimsel açıklamasına engel teşkil etmez zira Allah herşeyi sebepler dairesinde yaratmıştır

ayrıca sen hanif dinini de bilmiyorsun belli ki

Hz. İbrahimin dini (Hz. Muhammed İslam gelmeden önce bu dine mensuptu)

hanif dinini ana hatlarıyla bu günkü İslam gibi düşünebilirsin Allah peygamber namaz kurban oruç tavaf vs vs

yani bildiğinin ttam aksine o dönemdeki cahiliye arapları bu bilgileri ibadetleri Hanif dininden almışlardı

tabi değiştirerek almışlardı en basitinden kurban bildiğimiz manada değildi bilirsin işte kanını ve etlerini putalara hediye ederler vs ama İslama göre kurbanların ne etleri ne de kanları Allaha sunulur sadece niyet önemlidir

eğer kafanda herangi bi somut karışıklık varsa örnekler dhailinde getir buraya açıklamaya çalışayım elimden geldiğince

Alt 10-08-2011, 01:43
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

merhamet anlayışınız çok ilginç doğrusu

dünyada kendisine inanman için her türlü fırsatı veriyo bilgiyi veriyo üstüne bi de peygamber ve kitap gönderiyo sana akıl dil göz düşünme kabiliyti bein gibi nimetler veriyo konuşma özelliği veriyo aç kalmaman için bi dolu nimet veriyo sen çıkıp şımarık çocuklar gibi hala inkar ediyorsun sonra da geçip merhameti sorguluyorsun?

ilginçmiş doğrusu
Hadi Tanrıyı anlarız ama kitaba ve peygambere(!) kanıt nedir dostum?Sırf inanmıyoruz diye neden cehennemde yanıyoruz?

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 10-08-2011, 01:47
Üye

sebebi şu ki bu kadar kanıt içinde bu kadar nimet içinde benzetmemi maruz görün şımarık çocuklar gibi ben inanmıyorum demek bilemiyorum ne kadar sağlıklı bi tutum

Alt 10-08-2011, 02:01
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

öncelikle ben asla bi tanrı olabilir demedim dememde kesinlikle bi tabrı var derim

mesela yağmuru Allah yarattı deriz ama sadece bunu söylemeyiz buharlaşan sular bi su buharı şeklinde yoğunlaşır soğuk hava kütlesiyle karşılaşır ve yağmur olarak yağar

yani Allah yarattı demek bilimsel açıklamasına engel teşkil etmez zira Allah herşeyi sebepler dairesinde yaratmıştır

hanif dinini ana hatlarıyla bu günkü İslam gibi düşünebilirsin Allah peygamber namaz kurban oruç tavaf vs vs

yani bildiğinin ttam aksine o dönemdeki cahiliye arapları bu bilgileri ibadetleri Hanif dininden almışlardı

tabi değiştirerek almışlardı en basitinden kurban bildiğimiz manada değildi bilirsin işte kanını ve etlerini putalara hediye ederler vs ama İslama göre kurbanların ne etleri ne de kanları Allaha sunulur sadece niyet önemlidir

eğer kafanda herangi bi somut karışıklık varsa örnekler dhailinde getir buraya açıklamaya çalışayım elimden geldiğince

Dikkat ediyorum da sana sunduğum argümanları seçmece yapıp işine gelenleri cevaplıyorsun. Hanefi dininin el-ilah'a tapma öğretisi olduğunu ya da onu el-ilah şeklinde adlandırmalarının Hanefi dininden kaynaklandığını söyleyemiyorsun ve ortaya çıkıyor ki bunların kaynağı eski çok tanrılı arap dinidir. Ve direk İslam'da yer bulmuşlardır. Hadi bekliyorum söyle el-ilah adının Hanefilikten geldiğini ya da en büyük put olan el-ilah'ın Hanefiliğin kutsalı olduğunu...Ayrıca bu Arap kültüründe odaklanmanın sebebine de bir açıklama getiremedin, bütün insanlığın kurtuluşu için inmiş bir kitap neden Arap kültürü ve gelenekleriyle dolu? Şunları da bu doğrultuda cevaplamanı istiyorum:

Evrensellikten anladığın nedir?

Kardan bile bahsetmeyen, kutuplara yakın bölgelerde oruç tutmanın nasıl olacağına dair tek bir bilgi sunmayan (3-4 saat gündüz 20 saat gece gayet olağandır Finlandiya ve çevresindeki iskandinav ülkelerinde) bir kitap tüm dünya halklarına mı gönderilmiştir çölde yaşayan Arapların mı uydurmasıdır yoksa? Allah'ın kutuplardan haberi yok.

Senin için bir kültürün tüm kültürlere hükmederek, onların geleneklerini öldürmesi adaletli midir? Eğer İslam kültürü diğer ülkelerin geleneklerini öldürmez dersen sana sorarım müslüman olmayan dedelerinin hangi geleneğini bugün tekrar ettirirsin?

Senin de bilimin temel prensipleri ve bilimsel ve teolojik bilgi arasındaki farklara dair bilgi fakiri olduğunu farkettim. Yağmuru Allah yarattı demek yağmurun nasıl yağdığı bilinmeyen zamanlarda insan oğlunun getirdiği bir açıklamadır. Bilimsel yöntemlerle ortaya çıkarılan ve doğal yollarla oluştuğu açıklığa kavuşan bir doğal fenomeni bugün hala Allah'a yormak cehalettle açıklanabilir ancak. Yağmurun yağması süreci içerisinde Allah'ın rolünü söyler misin bana mesela?
Alt 10-08-2011, 02:04
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sebebi şu ki bu kadar kanıt içinde bu kadar nimet içinde benzetmemi maruz görün şımarık çocuklar gibi ben inanmıyorum demek bilemiyorum ne kadar sağlıklı bi tutum
Sevgili Dostum;

Bana net ve kesin kanıtlar sun,zira diğer bilmem kaç bin din de aynı şeyleri söylüyor.Bana öyle birşey de ki bu dinin Allah'tan olduğunu göreyim-diğer binlercesinden farklı olduğunu göreyim.

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 10-08-2011, 03:25
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

mirzamehmet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bir örnek vermek istiyorum izninizle.
bir çölde yürüyorsunuz ve karşınıza bir baraka çıkıyor.merakınızdan barakanın penceresinden içeri bakıyorsunuz ve içeride bir hareketlilik bir düzen görüyorsunuz sonra başınızı çevirip çoook uzaklara bakıyorsunuz ve muhteşem saraylar görüyorsunuz.biri size deseki o saraylar bomboş ve boşuna yapılmış.inanırmısınız?o baraka dünya o saraylar ise galaksiler gezegenler ve yıldızlar olsun.
biz olayları sadece kendi açımızdan düşünüyoruz. okyanusun derinlikleri orada yaşayanlar içindir.bence her mekanın kendine göre sakinleri vardır ama bunlar insan olmayabilirler kanaatindeyim.
Bir su birikintisi varmış. Çukurun içinde öylece duruyormuş. Sağına soluna bakmış ve demiş ki "Aaa bu çukur tam bana göre, içine mükemmel sığıyorum. O zaman bu benim için yaratılmış olmalı."

Bir yerlerden tanıdık geldi mi yukarıdaki örnek?
Alt 10-08-2011, 05:23
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Ayrıca Arapların eski geleneklerini İslam'da devam ettirmelerini hanefilikle açıklayamazsınız. Kusura bakmayın ama sizin durumunuz beni suçladığınız şeyden de kötü: "bildiğini sanıp aldanmak".

İslamiyet öncesi arap paganlarının (müşriklerin) ilginç gelenekleri vardı. Bunlar Ramazan dedikleri ayda bir ay oruç tutarlar, Mekke'ye Hacca gidip Kabe'nin etrafında yedi kez dönerler, "Kara Taş" ı ( Hacerül Esved) kutsal sayar onu öper ve günde dört veya beş vakit namaz (salat) kılarlar, şeytan taşlarlardı.

Kaynak:
(Is Allah the Same God as The God of Bible?, M. J. Afshari, p 6, 8-9, İslam, Beliefs And Observances, Caesar E. Farah)
Alt 10-08-2011, 15:02
unbeliever2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbeliever2 unbeliever2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

En son yayınlanan video gerçekten çok ilginç. Herşeyin birbiriyle maddesel olarak bağlantılı olması, aslında gerçek diye bilinenlerin gerçek bile olamayabileceği gerçeği gibi...Ama olaya şu açıdan da bakmak lazım...tüm bu anlatılanlar (videodaki) doğru ise veya gerçek kabul edilir ise (ki videonun mantığına ters), bu dünya bir imaj, gördüklerimiz imaj, herşey tek bir çıkış noktasına gidiyor (ki bu yaratıcı olmalı), o zaman sormak lazım;
1.Bu kadar komplike bir yapı yaratabilen bir güç, neden bu yapıyı kendisini anlatmak için kullanmadı?
2.Bu güçten önce nasıl bir güç vardı ki bu gücün oluşmasını sağladı?
3.böyle bir gücün oluşmasının mantığı nedir?

??

saygılar...

Önerilen Siteler

Etiket
adnan oktar, ahiret, bilim, biyokimya, bu müthiş şey, carl sagan, evrim, evrim kuramı, evrim paneli, gerçek iyilij, harun yahya, kurtardı, mustafa akyol, öbür dünya, protein, ruh, ruhumu, safsataların mehdisi, sam harris, sentetik yaşam, sevgili allah, tesadüf, tj theamazingatheist, yapay yaşam, yaratılışçılık, şiddet islam