Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-08-2012, 15:27
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.................................................. ............
cokkkkk takdir ettiğim bir atasözü vardır
''meyve veren ağaç taşlanır''nasıl uyuyor peygamber efendimize,
o öyle anlı şanlı bir peygamber idiki,hz isa aleyhisselam ona tabii olmak istemiştir,hz musa leyhisselam gıpta ile bakıyordu onu,...ve daha niceleri
..biz neyin ne olduğunu gayet sağlıklı vede hissederek biliyoruz,gözlemleyebiliyoruz,siz ve sizin gibi düşünenler peygamber efendimiz zamanındada vardı,ondan sonrada vardı,şu andada sizler varsınız,
....hiç bir zaman batıl olan bir şey eleştirilmez,zaten kendisi bozuk olan bir şey nasıl dahada bozulmak istensin ki
....neden islamiyet ve peygamber efendimiz,kuran eleştiriliyor,neden hristiyanlık,yahudilik,incil,tevrat deilde,İSLAMİYET
....CEVABI COK BASİT==HAK DİN,SON KİTAP,SON PEYGAMBER
...EŞHEDU ENLA İLAHE İLLALLAH VE EŞHEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VERASULUHU.................
Allahınız sizi bu kadar seviyosa neden acılar içinde kıvranıyosunuz neden abd yada avrupa ülkeleri veya japonya gibi modern bir hayatınız yok şuanda Türkiye'de yaşıyorsun ve Türkiye bu ülkeleri örnek alan bi ülke eğer islamını yaşamak istiyorsan suudi arabistana gitmeni tavsiye ederim.
Alt 11-08-2012, 20:46
unbeliever2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbeliever2 unbeliever2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtuluşislamda nickli arkadaş, sen kurtuldun mu peki? madem islam dinine mensupsun, soruyorum tekrar, sen kurtuldun mu? Ayrıca kurtulduysan neyden kurtuldun?

Bir sorum daha var, İsa ve Musa ile beraber askerlik mi yaptın da onlar hakkında kesin bilgi sahibiymişsin gibi kelimeler kullanıyorsun. Tam bir showman sin....

Hak din, son peygamber...kime göre neye göre?

Hacı sen git bi abdest falan al, neme lazım burada okudukların sende derin hezeyanlar yapıyor. Allah muhafaza derinlere dalarsın da vurgun yersin...

Hadi kalk git en azından bi elini yüzünü yıka...

kendine gelirsin...

NOT: Abi çok sıkıldım bu tebliğcilerden yaa...şurada adam akıllı yazılmış güzel araştırmaları, derlemeleri okuyorken yırtık dondan çıkar gibi çıkıveriyorlar böyle asap bozuyorlar....
Alt 11-08-2012, 21:37
SerChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SerChe SerChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Ölüm korkusu bütün canlılarda mevcut olan bir korkudur. Aklı olan/olmayan her canlı yaşamını devam ettirmek için çabalar. Hayatını riske atacak şeylerden kaçınır. Bunun nedeni evrimsel sürecimizdir. Eğer ölmekten korkmazsak neslimizin devamı için gerekli yeterlilikleri kazanamayız. Bütün genler bencil olduğu için kendi devamlılığını sağlamak isterler. Devamlılık ölümle son bulacağı için bu durum kaygı yaratır. Kaygılar da korkuyu tetikler. Korku da sizi harekete geçirir.

Evrim mantığı eski zamanlarda tam olarak anlaşılmadığı için insanlar bu tür korkularını gidermek için teselliler aramışlardır. Bu durumda en uygun teselli; ölmek diye bir şey olmayacağı, hayatın sonsuz bir şekilde devam edeceği yönünde olmuştur. Hatta dinlerin çıkış kaynağı ölüm korkusunu gidermek üzeredir dersek çok büyük bir iddia olur mu bilmem.

Şu an için bilimin gösterdiği ölümden sonra bir hayatın olmadığı. Ama bu da ayrı bir tartışma konusu.
Alt 30-10-2012, 18:39
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Güncelleme
Alt 30-10-2012, 20:05
kekik kekik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

"
Bu da yine benim zayıflığım çünkü ibadetlerde en makbul olan ölüm korkusu veya cennet için yapılan değil Allah rızasını gözeterek yapılandır."
Öyleyse neden sürekli cennet ve cehennemden bahsediyor? Bize kendini sevdirse daha kolay olmaz mı... Mesela kadın olmanın ne hoş bir şey olduğunun bir farkına varsa... Doğada (kendi yarattığı sistemde) erkeklerin üstün olması gibi bi durumun olmadığından bahsetse. Hatta otoriter bi taraf varsa bunun dişi taraf olduğunu söylese...
Alt 05-12-2013, 19:28
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Guncelleme.
Alt 05-12-2013, 19:41
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

...Bu da yine benim zayıflığım çünkü ibadetlerde en makbul olan ölüm korkusu veya cennet için yapılan değil Allah rızasını gözeterek yapılandır...
Başlık epey eski olduğu için, yukarıdaki cümlenin kime âit olduğunu bulamadım.
Daha doğrusu, son iki sayfa dışında kontrol etmeye erindim.
Fakat; belli ki cümle sâhibi, şahadet ederek "inandım" dediği Allah'ın buyruğundan bihaber.

"Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır..." (Tevbe: 111)
Alt 06-12-2013, 01:21
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Başlık epey eski olduğu için, yukarıdaki cümlenin kime âit olduğunu bulamadım.
Daha doğrusu, son iki sayfa dışında kontrol etmeye erindim.
Fakat; belli ki cümle sâhibi, şahadet ederek "inandım" dediği Allah'ın buyruğundan bihaber.

"Şüphesiz Allah, mü'minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır..." (Tevbe: 111)
http://turandursun.com/forumlar/show...79&postcount=2

Konunun ikici mesajında, daha kısa yolu üstteki linkte geçiyor o ifade...

Bu arada ölüme aşırı yaklaşmış biri olarak söylüyorum ki ilk mesajımdaki ifadem hala geçerliliğini koruyor

Dinlerin doğru tarafları da vardır; Mesela Hristiyanlık İslamiyetin, İslamiyet de Hristiyanlığın yanlış olduğunu iddia eder.
Alt 08-12-2013, 00:56
Uriel Uriel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Hayatta kaybedecek hiçbirşeyi olmayan insan ölümden korkmaz.

Hatta ölüme koşarak gider.
Alt 13-12-2013, 21:25
RainFall RainFall isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bu ölüm korkusu bana mantıksız gelmiştir.Şöyle açıklayabilirim eğer inanıyorsan korkarsın ama inanmıyorsan herşeyi mantıkla açıklarken tutup ölümden korkmak samimi değil.

Önerilen Siteler