Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-03-2011, 14:46
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Oyun Önerileri ve Tanıtımları / Sevdiğiniz Oyunlar

Benim gibi oyun hastaları bu başlık altından birbirlerine öneriler yapabilirler.İlk oyun benden gelsin.

Birgün düzgün bir oyun alabilmek için tüm Cdcileri dolaştım.Bir oyuna rast geldim hiç bir fikrim yoktu oyun hakkında.Alsammı almasammı durumunda elim bir gidip bir geliyordu.İlk kez görmeme rağmen neden bu oyuna böyle taktım bilmiyorum sanırım Tanrı bunada burnunu soktu.Neyse aldım oyunu ve çok beğendim.Şimdi en sevdiğim oyun hatta bu oyun olmadan dünyanın bir anlamı yok(şimdide yok ama neyse).Oyunun adı ''Devil May Cry''.

Oyunun üzerine kurulduğu Sparda:

Oyunun ana karakteri Dante:

İkinci karakter,Dante'nin ikiz kardeşi Vergil:

Oyunun Konusu:

Sparda,Devil May Cry serisinin,kurgu karakteridir.İki bin yıl önce adaleti savunup,kendi ismini taşıyan kılıcını kullanarak,iblis Mundus'u yenmiştir.Aşağıdaki paragraf ilk Devil May Cry oyunundan alınmıştır:

"İki bin yıl önce,insan dünyası ile diğerleri:Yeraltı ile bir savaş vardı.Fakat yeraltından biri adalete inanarak,bu gruba tek başına karşı koydu.Onun adı Sparda'ydı.Sonra,insan dünyasında sessizce hüküm sürdü,ve ölümüne kadar uyumu korumaya çalıştı.Bir efsane oldu:Efsanevi Kara Şovalye,SPARDA.."

Sparda kendi ırkına karşı dövüşerek,iblis dünyasının kapısını kılıcı mühürlemiştir.Fakat bunu yaparken kendisi de insan dünyasında kapalı kalmıştır.Eşinden yani,Dante ve Vergil'in annesinden fazla bahsedilmez,tek bilinen adının Eva olduğu ve Devil May Cry1'deki Trish'in onun bir kopyası olduğudur.Devil May Cry 3'de anlatılan Sparda'nın kapıyı mühürlemek için sevdiği kişiyi kurban etmesi olayı ile ilgili net bir bilgi yoktur.

Dante ve Vergil'in babasıdır.İlk oyunda,oyunun tamamlanması halinde açılan Efsanevi Kara Şovalye adlı gizli bir karakterdir.Çoğunluğun düşüncesi Sparda'nın ekstra bir karakter olarak oyuna eklendiğidir.Fakat,çoğu fanatik de onun Dante'nin yaşlı hali olduğunu iddia eder.(kimse bundan emin değil,Capcom şu ana kadar bu şüpheleri ortadan kaldıracak bir şey açıklamadı,fakat strateji kitaplarına göre bu karakter Sparda'dır).Silahları Yamato(Sparda'nın bir zamanlar taşıdığı katana tarzı kılıç) ile Luce ve Ombra adlı iki yabancadır.Gizli karakterin tabanca kullanması,onun Vergil olmadığını kanıtlar,çünkü Vergil ateşli silahların gerçek bir savaşçının silahları olmadığına inanır,bu yüzden onları küçük görür.Bu karakterin Dante'nin gelecekteki hali olduğuna inananlar da,bu silahların ona Sparda'nın kendisi tarafından verildiğine inanırlar.Yamato,Devil May Cry 3'te Vergil'in kullandığı kılıcın aynısıdır.DMC 1'de gizli karakteri kontrol ederken,Yamato,Alastor'un elektrik gücüne sahiptir,fakat devil trigger aktif olunca,Yamato,sallanırken,Sparda adlı kılıca dönüşür.Gizli karakter,insan gibi gözükmektedir,fakat devil trigger onun bir iblis-insan melezi olduğunu gösterir,diğer yandan Sparda ise saf kan bir iblistir.

Sparda'nın,Mundus'u yenmek için kullandığı büyülü kılıç,daha sonra Dante tarafından Mundus'a karşı ikinci kez kullanılmıştır.Bu Dante'nin Devil May Cry 1'in başında kullandığı Force edge adlı kılıcın gerçek halidir.Bu kılıcı,Force Edge ile,Nelo Angelo'nun düşürdüğü diğer tılsım parçasıyla kendisininki birleştirmesiyle ortaya çıkan ,Perfect Amulet'i(tılsım) birleştirmesiyle elde eder.Nelo Angelo aslında,Dante'nin kardeşi Vergil'dir,fakat Mundus'la savaşıp yenildikten sonra,Mundus'un eline düşmüş ve beyni yıkanmıştır.İki tılsım birlikte Perfect Amulet şeklini alır,bu tılsım iblis dünyasına geçit açmaya yarar, ve Force edge ile birleşince de Sparda kılıcı ortaya çıkar.Sparda kılıcı,taşıyıcısına Kara Şovalye'nin gücünü verir.Fakat,bu kılıcı herkes bu kılıcı taşıyamaz,sadece vücudunda Sparda'nın kanını taşıyan biri bunu yapabilir.Devil May Cry 3'teki Arkham gibi birisi bunu yapmaya çalışırsa,Sparda'nun gücü altında ezilerek tamamen farklı bir şeye dönüşür.Buna rağmen,Devil May Cry 2'de ekstra karakter olarak gözüken Trish,bu kılıcı taşıyabilir.

Birkaç video(Demoları ve oynanışı çok sağlam bir oyun):

Müzikleri harika:

Dante ile Vergil'in ilk savaşı:

Savaş sonrası:

Ve 4ten bir kare(Türkçe altyazılı):

Sizlerinde varmıdır tanıtıp,önermeye değer gördüğünüz oyunlar?

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook

Konu Dark_Prince tarafından (20-03-2011 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-03-2011, 15:06
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Oops youtube kodu bozuk sanırım düzenleme şeyside kalkmış :S İyisimi linkleri atayım videoların:

Alla alla kodu eklemeyince videolar geldi Tanrı yine benimle dalga geçiyor olmalı :S

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 20-03-2011, 16:46
Neverminder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neverminder Neverminder isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

DMC serisi şahane.

Kanaatimce Pc oyunu oynayan herkesin oynaması gereken oyunlar:
FPS: Portal
Korku: Silent Hill 1-2-3
Yarış: Burnout Paradise
Eğlence: Worms Armageddon

∞ = ø
Alt 20-03-2011, 19:04
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Oyun denilip de o cümlenin içerisinde blizzard firmasının ismi gecmezsse ayıp olur diye düşünüyorum

World Of Warcraft yani kısaca WoW aylık olarak bir ücret verilmesine ragmen milyonlarca oyuncusu olan sürekli yeniliklerle dolu ve hiç bir şekilde hile kullanılıcak veyada başka şekillerde cılkını cıkaramıyıcagınız bir oyun.

Şu ana kadar 3 adet ek paketi cıktı oyunun cinematiclerini verim oyun hakkında bilgileri buraya yazmakla bitiremem bunlar daha iyi anlatır

Blizzard firması demşiken tabiki ayrıca Starcraft 2

Şimdi de Diablo 3'cü bekliyorum umarım oda kısa süre icerisinde gelir
Alt 20-03-2011, 19:39
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

DMC4 nün en son filmi bombaydi ! Uzun Film olmasini umuyordum ama kisa kesildi Varmi acaba filmi

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 20-03-2011, 19:50
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Acaba bilenler var mi ?

2000 li yillarda halflife ve cs 1.5 in popüler oldugu zamanlarda

Quake birde únrealde popülerdi !

Yalniz istanbulda bir internet cafede oynadigim bir oyun daha vardi !

Multiplayer bir oyundu tipki quake3 gibiydi ! Botlara karsi oynaniyordu ! Oynadigim bir map vardi ! Uzay gibi biryerdi birde yüksek binalar vardi !

unreal deseniz alakasi yok ! cünkü unreal galiba ilerlemeli bir oyun ama bu oyun tipki quake gibiydi !

belkide unrealdi ama ben henüz youtubede onun videolarini hic benzetemedim ! Canavar falan filan yokdu oyunda ! Normal costumlu insanlar vardi ! ve multiplayer silah oyunuydu yalniz botlara karsida oynaniyordu

Iste o oyunu ariyorum bulamiyorum !

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 20-03-2011, 20:03
Kıdemli Üye

NaiL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Acaba bilenler var mi ?

Multiplayer bir oyundu tipki quake3 gibiydi ! Botlara karsi oynaniyordu ! Oynadigim bir map vardi ! Uzay gibi biryerdi birde yüksek binalar vardi !

unreal deseniz alakasi yok ! cünkü unreal galiba ilerlemeli bir oyun ama bu oyun tipki quake gibiydi !

belkide unrealdi ama ben henüz youtubede onun videolarini hic benzetemedim ! Canavar falan filan yokdu oyunda ! Normal costumlu insanlar vardi ! ve multiplayer silah oyunuydu yalniz botlara karsida oynaniyordu

Cs ve halflife bilinmez mi hele ki halflife onun ilerlemelisini şifresiz kac kez bitirdim hatırlamıyorum zamanında internet cafelerde herkes bu iki oynu oynuyordu şimdi ikisininde suyunu cıkarmışlar evsane oyunlar oldular şimdi daha çok gerci cs cıkanı 12'inci sene olmasına ragmen hala turnuvaları yapılıyor gercekten evsane oyunlar...

O dedigin şekilde bir halflife modu vardı da binalar yoktu yanlış hatırlamıyorsam o değil sanırsam biraz daha ip ucu istesem

Sen peki Ultima online'yı hatırlıyor musun

Bide Quake 4'dü kesinlikle oynamalısın
Alt 20-03-2011, 20:04
Neverminder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neverminder Neverminder isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

NaiL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Acaba bilenler var mi ?

Quake 3 ün Team arena versiyonu olabilir.

∞ = ø
Alt 20-03-2011, 20:10
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hayatta en fazla zevk aldığım oyunlar Total War oyunları(özellikle ilk Medieval ve Rome), bir de Final Fantasy X'dir. Total War oyunları en gerçekçi ve akıl gerektiren strateji oyunları olduğundan, Final Fantasy X ise çıktığı dönem için oldukça iyi grafikleri, muhteşem müzikleri ve pek çok iyi filme taş çıkaracak senaryosu için.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 20-03-2011, 20:14
Kıdemli Üye

Sadece oyunları söylemekle kalmayalım bence arada Xfiles yada hamaciden oyniyalım bence ne dersiniz

Kendimi Generals(normal veya ek paketli) ve Stronghold Crusade'dakendi capımda iddalı hisediyorum tabi başka oyunlarada acıgım

Önerilen Siteler