Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-09-2010, 11:42
axial
Üye Değil

Standart Demokrat tayipten seçmeler

“Referansımız İslam’dır. Tek hedefimiz İslam devletidir.”

“Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik. İkisi bir arada olunca ters mıknatıslanma yapar. Mümkün değil, ikisi bir arada olamaz.”

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ındır

“Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız... ” Demokrasi bizim için bir tramvaydır. İstediğimiz durağa gelince ineriz.

“Bütün okullar İmam Hatip yapılacak” (17.9.1994 Cumhuriyet)

“Sadece imamlar resmi nikâh kıysın” (9.5.1995 Milliyet)

“Ben İstanbul’un imamıyım” (8.1.1995 Hürriyet)

Cumhurbaşkanı’nın İmam Hatipli olacağı günler yakındır” (5.2.1996 Akit)

“1.5 milyarlık islam alemi, müslüman milletimizin ayağa kalkmasını sabırsızlıkla bekliyor. kalkacağız, bu ayaklanma başlayacak.”

sana mı kaldı türban konusunda karar vermek, bu ulemanın işidir. ulema ne diyorsa o olur.”
(avrupa insan hakları mahkemesi’ne)
Recep Tayyip Erdoğan

(danıştay’ın türban kararı konusunda)
“efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir”
(bir kaç hafta sonra işareti alan şeriatçı bir terörist danıştay’ı bastı ve türban kararı veren danıştay üyelerini silahla taradı, danıştay üyesi bir hakimi öldürdü.)
Recep Tayyip Erdoğan

2002 seçimlerinden hemen önce ve başbakan olunca:
“ben gelişerek değiştim.”
Başbakanlığının 4. yılında:
“ben hiçbir zaman değişmedim. islami fikirler değişmez.”
Alt 07-09-2010, 21:17
hako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hako hako isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dur daha bunlar Küdüste namaz da kılacaklar.
Sangre dostumuz Israil müttefikimizdir diyor.
Aman duymasınlar mayınlarımızı temizlemezler !

"Önce insan ol, sonra gel. Ben mevlana değilim"
Alt 08-09-2010, 04:54
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tayyip dobra adamdır, gayet şeffaf konuşur, ama ya diğerleri ??

Her türlü dalavere bulursun muhalefetcilerde, bu millet dalaverecileri bu ülkenin başına getirir mi sizce?

Her ne kadar ben "Oy" kullanmayacak olsamda referandumdan "Evet" çıkacağı aşikardır, bu karalama kapmanyalarınız tutmayacağı için yeni senaryolar geliştirmeye başlayabilirsiniz..

Kolay gele..
Alt 10-09-2010, 17:15
kemalistcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kemalistcan kemalistcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tayyip dobra adamdır, gayet şeffaf konuşur, ama ya diğerleri ??

Her türlü dalavere bulursun muhalefetcilerde, bu millet dalaverecileri bu ülkenin başına getirir mi sizce?

Her ne kadar ben "Oy" kullanmayacak olsamda referandumdan "Evet" çıkacağı aşikardır, bu karalama kapmanyalarınız tutmayacağı için yeni senaryolar geliştirmeye başlayabilirsiniz..

Kolay gele..
Dürüst olunca herşey hak, herşey mübah mı?

Dürüstlük doğrulukla eş anlamlı mı?

Ayrıca o lafları acaba şimdi niye edemiyor?
Alt 10-09-2010, 20:02
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

İslami hareket içindeki 1997 bölünmesi incelenmeden bu gibi konularda yanlış yargılara varılabilir. Nitekim de öyle olmuş görünüyor.

Siyasal İslami hareket 1997 yılındaki bölünme ile iki büyük parçaya ayrıldı:

1) Geleneksel İslamcı/Şeriatçı akım olarak Saadet Partisi (SP).
2) Muhafazakar Demokrat İslami akım olarak AKP.

28 Şubat Muhtırası sonrası Milli Görüş içinde bugün AKP'yi oluşturan ekip Türkiye'de İslam devleti yaratılamayacağına karar vererek yönünü en azından SP'ye göre daha demokratik bir çizgiye çevirmiş ve İslam devleti kurma hedefini değil İslami kültürel değerleri korumaya, türban gibi temel sorunları çözen görece daha dar çerçeveli bir İslami perspektife dönmüştür.

AKP ile birlikte Türkiye tarihinde kanımca ilk kez Müslüman demokratlık siyasi yelpazede yerini almıştır.

Elbette demokrasinin çok farklı yorumları mevcut, örneğin sosyal demokratlık, sosyalist demokratlık, liberal demokratlık, ulusalcı demokratlık vb...İslami demokratlık batının Hıristiyan demokrat modelinin ülkemizdeki yansımasıdır.

Her ne kadar AKP ile birlikte müslüman demokrat akım siyasi yelpazemize girmişse de başta Kemalistler olmak üzere ulusal sol yelpaze içinde bu demokratlığın takiyye/kandırmaca olduğu iddiası sürekli iddia edilegelmiştir. Bu görüşlerin sahiplerine göre AKP demokrat değildir ve iktidarını pekiştirdikten sonra devleti bir İslami devlete dönüştürecektir. Bunu kademe kademe yapmaktadır.

Ben bu iddiayı gerçekçi bulmuyorum. 1997 yılında başlayan değişimin AKP kadrolarında yukarıdan aşağı gittikçe artan şekilde aksettiğini düşünüyorum.

Kuşkusuz AKP tabanında hala çok sayıda şeriat özlemcisi mevcut. Ancak bunların etkin konumları olmadığı gibi yukarıdan aşağı olan değişimden az veya çok düzeyde etkilendiğini ve gittikçe daha fazla etkileneceğini düşünüyorum.

Özetle en yukarıdaki mesajda yer alan T. Erdoğan ifadeleri doğru ama 1997 kırılması öncesindeki döneme aittir. T. Erdoğan iyi bir demokrat olmadı. Ancak 1997 öncesi T. Erdoğan'ın farklı ve daha geri bir Erdoğan olduğu bence bir gerçektir.
Alt 10-09-2010, 23:14
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Lütfen yapmayın yahu! Bir iki gerçek siyasal yobaz tanımış herkes takiye nedir, darülharp nedir bilir. Ki bu adamlar cihad yaptıklarını, demokrasiyi falan araç olarak kullandıklarını her daim söylemekten de çekinmiyorlar. AKP ortaya çıktığında neden SP bir anda hayalet oldu? "keskin" dini söylemler neden bir anda kesildi? O söylem sahipleri nerelere çekildi? İslamcılar savaşmaktan bıktılar ve bu işle uğraşmak mı istemiyorlar sanıyorsunuz?

Ortada güçlü, halkın desteğini bütünüyle toplayabilen ama yeri geldiğinde halkıda önüne katıp sürükleyecek bir girişim var ve bu girişim bütün hızıyla hedefine ilerliyor. Bir İslam kavmi, ümmeti, kabilesi için darülislamın sağlanabilmesi yolunda Amerikan, kafir, Yahudi ile yardımlaşmakta, uydu olmakta hiç bir küfür ve satılmışlık yoktur. Çünkü bu kansız bir savaş.

Bir de kutsal emellerini, düşman dost karışımı müttefikinin gelecekti planlarıyla birleştirebilirsen -bop- neden huysuzlanasın ki?

Türkiye bulunduğu bölgede uzaktan kumandalı "yaratılmış bir güçlü aktör" rolündedir ve bu durum AKP'nin işine geliyor. İşin sıkıntı yaratan tarafı Türkiye'de konunun özüne inecek en azından sorunları tespit edecek yeterlikte ve "namusta" parti, kurum, adam yok.

Referandumundan ösym sınavına, kamu personeli seçme sınavından tüik istatistiklerine kadar herşey büyük oyunların daha iyi işleyebilmesi amacını taşıyor. Tüm dünya bu adamların oyun sahnesi ve oyunu kendi zevk algılarına, menfaatlerine göre doğaçlama götürüyorlar.

Erdoğan gibi birinin bu kadar yükselebilmesinin, en kuvvetli cemaatlerle işbirliği yapabilmesinin, büyük para kartellerini "maliye memurlarıyla" batırabilmesinin tüm olayı iyi bir muhafazakar demokrat oluşu mudur? Sizi komplo teorileriyle dolu bir batağın içine çekmem istemem ama aslında bu oyunun din (cami, kilise, allah, kitap) "tezgahından" bir farkı yok. Yalnızca daha somut verilerle destekleniyor, iyi örtbas ediliyor ve çarpıtılan sayılara dayanıyor. Bu yüzden gerçeği yakalayabilmek biraz sezgisel olmak zorunda. Ya da tarihteki benzer durumları iyice gözden geçirmeliyiz. Turuncu devrimler, Soros destekleri, bağımsız stk lar, orta doğunun hali vs.
Alt 10-09-2010, 23:16
hako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hako hako isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hiç bir düzen , güç kullanılmadıkça çabucak değiştirilemez. Tarihin bize öğrettiği metodlar vardır. Böl ve yönet, saraya casus yolla, sözsahibi kademelere kendinden olanları yerleştir vs.. Bugün Türkiye'nin ortadan 2 parçaya ayrılmış olması , emniyet dahil bütün istihbarat birimlerinin Fethullahın adamlarıyla dolması, devletin değil hükümetin Valilerinin görev başında, ve bunu açıkça dile getirme cesaretlerinin de olması size hala durum hakkında yeretince fikir vermiyorsa, ve bizler hala değişti mi değişmedi mi'yi tartışıyorsak vay halimize.

Ben 13 Eylül sabahı nasıl bir Türkiye olacak diye merak etmiyorum. Çok büyük ihtimalle bugünkünden beter bir ülke olacak.

En son HAYIR'cılar darbecidir dedi RTE efendi. Ya hala anlamıyorsunuz olacakları , ya da düpedüz yalancısınız. Bu liberal -kılıklı- ikiyüzlülükle aynı havayı solumaktan tiksiniyorum.

"Önce insan ol, sonra gel. Ben mevlana değilim"
Alt 11-09-2010, 02:35
axial
Üye Değil

Sevgili cem;

Senin demokrat dediğin ak parti hala internet sansürü medya sansürü gazete sansürü yapıyor.

Tübitak ta geçen yıl engellenen darwin kapağını hatırlıyorsun.

Hatta en son basket maçında ponpon kızları çıkartmamıştı sahaya.

Bu olayların hepsi tarih olarak 1 sene içinde ve yeni oldu. Bu adamın 1997 den sonra değiştiğine emin misin?

Aç gözünü cem. Değişen birsey yok.
Alt 11-09-2010, 03:19
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kemalistcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dürüst olunca herşey hak, herşey mübah mı?

Dürüstlük doğrulukla eş anlamlı mı?

Ayrıca o lafları acaba şimdi niye edemiyor?
Şu yukarda sorduğun soruların aynısını Mustafa Kemal için sorsan sonuç ne çıkar? Tayyip iktidar olmuş elini kolunu istediği gibi oynatamıyor, türban yasasını onaylatıyor birileri bu kararı bozduruyor, bir iş yapacak "yoooookk olmaz yapamazsın." diye karşı çıkılıyor, %70 e yakın oy ile Türkiye'yi istediğin gibi yönetemezsin diyorlar, şimdi bakalım Mustafa Kemal'e adam iktidar olmuş, kendi fikirlerine karşı olan düşünceleri ne yapıyor? ya sürgüne yolluyor adamı vatanından kovuyor, ya hapishanelerde çürütüyor, ya idam ettiriyor, kim daha demokrat? kim daha insan canına değer veriyor? sorunun cevabı net ortada değil mi? Peki bu biz Atatürkçüyüz diyenler onun izinden gittiğini iddaa ediyor, doğru söylüyorlar kendi düşünce yapısına karşıt fikirlere saygı duymayıp onları baskı altına alarak zorba hareketlerde bulunmaya çalışmıyorlar mı? çalışıyorlar.... bundan da şu sonuç çıkıyor, derin devleti Mustafa Kemal kurmuştur, Hayır Hayır diye bunun için çırpınıyorlar, ellerinde ki o gizli güç ellerinden alınacak da ondan...

Ben sana Tayyip sütten çıkmış ak kaşık demiyorum ki, mevcut olanların arasından örnek veriyorum...

Tayyip senin lider gördüğün insanın yolundan gidiyor inkılapçılık peşinde koşuyor bu davranıs esasen sana pek de itici gelmemeli senin atanın izinden gitmeye çalışıyor, hemde senin atandan daha insanca davranarak....
Alt 11-09-2010, 03:31
Re-laX Re-laX isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

''taraf olmayanlar bertaraf olur''.adam açıktan söylüyor ama halk halen daha evet diyor,anlamadım bunu tehditlere bak daha bitmez bu tehditler söylenecek söz yok buna...

Önerilen Siteler