Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-12-2004, 10:36
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ya buna ne demeli,
baysoner
İslam''da kadının yerini beğeniyorum tabiki.Çünkü ben müslümanım.

müslüman olunca herşey bitiyor öylemi.ben müslümanım yaparım ben müslümanım kabul görür herşeyim ve bütün müslümanların herşeyi kabul ederim.
yazık çok yazık.
[/b]

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 21-12-2004, 11:23
hberent hberent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

res arkadaş demişki:
Manava gittiginizde, kabugu soyulmus ve uzerine mikroplarin bulastigi bir portakalmi alirdiniz?,yoksa kabuklu ve kendini tazeligi ile korumus tertemiz bir portakalmi?
biz insandan bahsediyoruz..bahse konu kişiler senin gibi insanlar..onlara portakal muamelesi yapamazsın..
onunda zekası var..oda düşünen bir varlık..ama senin zihniyetindeki kadın portakal gibi manavda bekletiliyorsa onu bilmem ..
evlimisin bilmem ama ben kadınımı manavdaki portakal yada soyulmayı bekleyen meyve gibi düşünemem..
ışığı önüne alan islam çukuruna düşmez..
Alt 21-12-2004, 11:27
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu konuyu bu adamı ciddiye alıp yazdığı bu portakal cümlesini daha fazla yorumlamak yersiz. onur kırıcı ve herkes farkında. o portakal beyinli herşeyi portakal gibi görüyor olabilir.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 21-12-2004, 13:09
Üye Değil

Evet ben müslüman olduğum için İslamın her hükmüne razıyım.Hepsinin doğru olduğunu savunuyorum.Bundan daha doğal ne olabilir ki.
Alt 21-12-2004, 14:47
ReS ReS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

verdigim ornekte islamda kadinin temizligi hakkinda bahsettim, ama,evrenin sahibi yuce Allahin varligini kavrayamayan,bu ornektede yine verilmek isteneni kavrayamamakta veya anlamak istememekte..

islamda her sey de oldugu gibi,kadinda temiz olmak zorundadir.Umarim anliyorsunuzdur demek istedigimi..Yani ne bir yabanci elin dokunmasi nede kotu bir dusuncenin ona yonelmis olmasi.Buda sadece onun temiz bir sekilde ortunmesi ile mumkundur.Portakalin kabuklusundan kasit budur.Ama sizlerde boyle namus veya seref soz konusu olmadigi icin,bunu anlayamazsiniz.

[b:5cf617df5c]“Topra?a her türlü kötü ?ey at?l?r. Fakat topraktan hep güzel ?eyler biter...."

[color=indigo:5cf617df5c] Ak?emseddin

[
Alt 21-12-2004, 15:13
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

baysoner Diyor ki
Evet ben müslüman olduğum için İslamın her hükmüne razıyım.Hepsinin doğru olduğunu savunuyorum.Bundan daha doğal ne olabilir ki.
madem öyle sana bir soru evladın veya kardeşinin dinden döndüğünü farzedelim öldür hadi onu.nede olsa bu islamın emri ve sen bir müslümansın.

Kuran'ı okuyup anlayana gayrimüslim, anlamayana müslüman denir.
Alt 21-12-2004, 16:23
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

islamda her sey de oldugu gibi,kadinda temiz olmak zorundadir.Umarim anliyorsunuzdur demek istedigimi..Yani ne bir yabanci elin dokunmasi nede kotu bir dusuncenin ona yonelmis olmasi.Buda sadece onun temiz bir sekilde ortunmesi ile mumkundur.Portakalin kabuklusundan kasit budur.Ama sizlerde boyle namus veya seref soz konusu olmadigi icin,bunu anlayamazsiniz.
Yukardakileri gerçekten şerefli bir insan yazamaz. Çünkü şerefli bir insan başkalarını nedensiz şerefsiz ilan etmez. Ateistlere yönelik bu sözler bir Müslüman’ın ne kadar bağnaz ve cahil olabileceğini gösteriyor. Hem cahil ve bağnaz, hem de onursuz, değersiz ve önemsiz..........
Daha da ötesi kadını kapatarak namusunu korumaya çalışıyor bu bağnaz kişi...Ona kötü düşüncenin yönelmesini önlüyor. Burka ile kadının tepeden tırnağa örtüyor. Kadının aklını da kapatıyor bu zavallı aklı sıra.. Hislerini de köreltiyor. Ama o burkanın, o tesettür ve türbanın, o kara çarşafın altındaki kadının da insansal hisleri olabileceğini düşünmüyor. O kadının bir erkeği sevebileceğini, ona aşık olabileceğini, onu özleyip, büyük bir arzu ile isteyebileceğini düşünemiyor.

Kadını kapatan bağnaz zihniyet, ona şehvet dolu bakışların ulaşmasını önlüyor aklı sıra ama, ondan erkeğe ulaşan aşk dolu gizli sinyalleri önleyemiyor... Kadının hislerini köreltemiyor.

İşte size İslam... Yukardaki yazılar Müslüman’lara ait en içten düşüncelerdir. Onlar bize İslam’ın gerçek yüzünü gösteriyor.. Onlara kızmayalım. Hatta eleştirmeyelim bile onları. Teşekkür edelim.. Bize gerçek bağnaz İslam’ı, istemeden de olsa, bir kere daha tanıttıkları için.. Bu ilginç iletiler onların gerçek kimliğini bize tanıtıyor. O satırlar arasında İslam’ı görüyoruz. Kadını bir meta yapan İslam başını kaldırıyor ve alay edercesine bize bakıyor. Bak, kadını ne hale getirdim diyor İslam........ Yüzümüze gülüyor..

İşte İslam bu arkadaşlar..
Erkek İslam...

HACI
Alt 21-12-2004, 16:30
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

<Peygamber efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem kabirleri ziyaret eden kadınlara lanet etmiştir>

tirmizi:kitab-ül cenaüz veyahut cenazül olacak tam hatırlamıyorum hadis no:1056

Kuran'ı okuyup anlayana gayrimüslim, anlamayana müslüman denir.
Alt 22-12-2004, 05:42
Henna Henna isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Islamda sadece kadin degil erkek de kendi namusundan sorumludur.
Bir erkegin evlenmeden once ve sonra kadinda arayacagi namusu kadin da erkekte arama hakkina sahiptir.

Ister bekar olsun, ister evli, ister kadin olsun, ister erkek; butun muslim ve muslimalar icin zina yasaktir.

Zina''nin cezasi bekarlar icin ayri, evliler icin ayridir ancak kadin ve erkek icin AYNIDIR.

Tum insanlar arasinda oldugu gibi esler arasinda da karsilikli hak gecme durumu soz konusu olacagindan ve de gerek karisinin gerekse kocasinin gunahini alan taraf helallik almadan ahirette karsilasacak olursa hesaplasacagindan, Allah''tan ve kul hakkindan korkan bir muslim esinin kul hakkini cignemekten de cekinir.

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (sav) kizi Hz. Fatma anamizi yegeni Hz. Ali efendimizle evlendirdigi zaman evlilik kurumunun en mukemmel tasvirini de yapmistir;
"Bundan boyle sen kocanin hizmetcisi, sen de haniminin kolesi olacaksin"
Alt 22-12-2004, 14:39
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (sav) kizi Hz. Fatma anamizi yegeni Hz. Ali efendimizle evlendirdigi zaman evlilik kurumunun en mukemmel tasvirini de yapmistir;
"Bundan boyle sen kocanin hizmetcisi, sen de haniminin kolesi olacaksin"
Hem hadisleri, hatta sünneti reddediyorsunuz, hem de yukardakine benzer yalan ve uyduruk ifadelere inanıyor ve onları yayıyorsunuz..
Muhammed ve dört halifeler hakkındaki söylentilerin çoğunun sonrada uydurulduğunu bilmiyor musunuz?
Yukardaki de bu yalan ve uyduruklardan biridir.

HACI

Önerilen Siteler