Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-06-2010, 03:41
image666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
image666 image666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

image666 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart İslam sempatizanı milliyetçilere kapak olsun!

Milliyetçiliğin her türlüsüne karşıyım. Ve İslam sempatizanına sahip milliyetçilere daha da karşıyım. Osmanlı'nın Türk sevmez takıntısına bir örnek vermek istiyorum:

2. Bayezit dönemi ( 1481-1512) saray katiplerinden Kadimi Hafız Çelebi'nin yazdığı manzume, sarayın halka bakışını yansıtması bakımından ilginç bir örnek olsa gerek:
"Devr-i daldan beri şahım Eflak
Zem olur alem içinde Etrak
Vermemiş Türk'e Huda hiç idrak
Uktülü't Türk'e velev kane ebak"

Tahmin edileceği gibi türkleri aşağılıyor ama ne dediği anlaşılmıyor. Sahibini yani sarayın sesi olarak şunları söylüyor:

"Öteden beri benim şahım tanrıdır
(Bilirim ki) Tüm dünya da kötülenir Türkler
Tanrı Türk'e hiç bilinç vermemiştir
Hele bir de ukala olursa tümden pis olurlar
Babanda olsa Türk'ü öldür"

Bkz: Kuşatılmış bir inancın tarihi
Alt 09-06-2010, 04:57
dudex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dudex dudex isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

bizim resmi tarihimizde osmanlıyı över över dururuz. ulan halbuki adamlar tecavüzcüsüne aşık olmuş bir emperyalist ruh taşımışlar. osmanlıyı kesinlikle sahiplenemem.
kılıçla müslüman edilmiş bir boyu bu kadar arapçı yapanlar ve kendi özbenliklerinden utandıranlara lanet okurum ancak.
Alt 09-06-2010, 20:19
hasavci hasavci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Osmanlıyı sevenler tutanlar sadece akıl fukaralarıdır.Osmanlı ne ümmetine nede dünyaya bir adamlık yapmamıştır.Bilim,sanat ve sanayi gibi insanlığa hizmet dallarında asla yeri yoktur.Tek yaptığı iş TALAN.Dolayısıyla yönettiği topluma asla bir hizmet götürmemiştir padişahlar binbir rezillikle günlerini gün edip yaşamışlar,bakmışlarki ümmetleri koyun gibi her denileni yapıyor.Çocuklarını götürüp savaşlard kırdırıyoruz sesleri çıkmıyor,o zaman bizde zevk-ü sefamıza devam edelim.Haa birde ellerinde DİN denen bir uyuşturucu unsur var onuda mükemmel kullanmışlar,tam ifade edildiği gibi UYU YAT UYU.İşte bazı aklı kısaların göremediği bu Atatürk uykudaki ümmeti harekete geçirip birşeyler yapmaya çalışan bir liderdirŞimdilerde bazı gerizekalılarda Türkiyenini gelmiş geçmiş en büyük lideri olarak ülkenin başına musallat ettikleri bir çapsızı göstermektedirler,varın anlayın bu çapsız Dünya çapında liderse onu o gözle görenlerin çapınıda siz düşünün.

A.T.A.B.V.
Alt 09-06-2010, 21:08
Kemaloğlu Kemaloğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

image666´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Milliyetçiliğin her türlüsüne karşıyım. Ve İslam sempatizanına sahip milliyetçilere daha da karşıyım. Osmanlı'nın Türk sevmez takıntısına bir örnek vermek istiyorum:

2. Bayezit dönemi ( 1481-1512) saray katiplerinden Kadimi Hafız Çelebi'nin yazdığı manzume, sarayın halka bakışını yansıtması bakımından ilginç bir örnek olsa gerek:
"Devr-i daldan beri şahım Eflak
Zem olur alem içinde Etrak
Vermemiş Türk'e Huda hiç idrak
Uktülü't Türk'e velev kane ebak"

Tahmin edileceği gibi türkleri aşağılıyor ama ne dediği anlaşılmıyor. Sahibini yani sarayın sesi olarak şunları söylüyor:

"Öteden beri benim şahım tanrıdır
(Bilirim ki) Tüm dünya da kötülenir Türkler
Tanrı Türk'e hiç bilinç vermemiştir
Hele bir de ukala olursa tümden pis olurlar
Babanda olsa Türk'ü öldür"

Bkz: Kuşatılmış bir inancın tarihi
600 senelik osmanlının türk sevmez takıntısına örnek veriyorsunuz demek,bunun içinde kadimi hafız çelebi adlı bir kişinin dörtlüğünü veriyorsunuz.

Siz kendinizi hep böylemi kandırırsınız!!
Alt 10-06-2010, 01:32
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kemaloğlu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
600 senelik osmanlının türk sevmez takıntısına örnek veriyorsunuz demek,bunun içinde kadimi hafız çelebi adlı bir kişinin dörtlüğünü veriyorsunuz.

Siz kendinizi hep böylemi kandırırsınız!!
Siz nasıl kanmayı tercih ettiniz? Olayı kişiselleştirmeyiniz, Konjonktürden sapmayın.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 10-06-2010, 11:20
image666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
image666 image666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

image666 - MSN üzeri Mesaj gönder

Aklı yerinde olan hiç kimse elbette kendi geçmişini yok etmek istemez. Ama birşeyler görüyorsa eğer, yani anlatılanlarla uyuşmayan bir şeyler, buna da kayıtsız şartsız inanırsa, dünyanın en avanak insanıdır o benim nazarımda! Ben kuruluşundan, Fatih dönemine kadar yaşamış olan Osmanlı'yı seviyorum. Seviyorum çünkü, neler yaşandığını görebiliyorum. O dönemde ülkeye hakim olan adalet, şuan dünyanın hiç bir ülkesinde başarılamıyor.

Ama, tabi ki bunun çok ama çok mantıklı bir nedeni var. Ahi erenlerinin tamda bu dönem de yaşamış olması tesadüf değil. Aynı Ahi erenleri, Selçuklu devletinin yıkımına neden olmuştu. Tabi ki zorbalıklara baş kaldırdıkları için.

Tarihte Türkler tarafından kurulmuş ama Türk olmayan yada türk sevmez kişiler tarafından yobazlatılmıştır devlet. Sizlere önerebileceğim tek gerçek devşirme gerçeğidir.

Saygılarımla..
Alt 10-06-2010, 12:51
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Biraz Tarih bilgisi olan,Tarihe ilgi duyan bilir ki Osmanlı ne islam ile nede Türklerle hiç ilgilenmemiştir.
Ancak "çok iyi" KULLANMIŞTIR.
Aslına bakarsanız Osmanlı da "Türk" kelimesi bir Hakaretti...
Çoğul ifadesi olan "Etrak" halkın en aşağı tabakası olarak görülmüştür.
Bildiğiniz temiz-mert,saf Anadolu çocuğudur Türk.
Mehmet diye bidiğimiz,fedakar ve itaatkar ER.
Asla yönetimde sözü geçmemiştir.Satranç tahtasında ki Piyon gibi kllanılmıştır.
Mehmet Flistine,Mehmet Galiçyaya..Yemene ve Selaniike...daha nerelere...
ÖLMEK için gönderilmiştir...Düşmanın kurşunu bitsin/eksilsin diye önde gönderildiği dahi olmuştur.
Mehmet kınalı kuzu Kurbanlık koyun...
Ölmesini Emreden ilk komutan m.kemalde değildir zaten.Binlerce 57.ci Alay gelmiş-geçmiştir tarih sahnesinden.

Nedenlerini ve nasıllarını irdelemek için açık bir Bilinç ve geniş bir perspektif/bakış açısı gerek elbet.

Olayın en acı tarafı ise bugün doğuda ki karakol baskınlarında olduğu gibi,sürecin aynen devam ediyor oluşu...
Bakın Askere,"Şehit" masallarına? Askerden "yırtan" kimler? "Şehit olanlar kimler?
Mehmet bey mi? Mehmet Ağa mı yoksa MehmetCİK mi?

Dönelim Osmanlıya ve Onun güya Devşirme politikasına;
Bakın bakalım En yüksek Mevkilere bir TÜRK gelebilmiş mi?
Bakmayınız siz bilmem ne paşa ...Sokullu mehmet adını aldığına..
Haklarında uydurulanlara...Hepsi Hristiyan kökenlidir...
En çok yükselebilen Çandırlıdır ki onunda sonu bellidir.
Karamanın koyunu,YOKTUR aslında bir oyunu...
Karamanın koyunu Mehmetciktir Kolayca harcanan,hoyratca kullanılan.
Ve iddia ediyorum...Süleymandan Yavuza...Fatihten sonuncusu Vahdettine
ne kadar.Hiçbirinin Anası Türk değildir.
Kösem Sultanlar...v.s.ler..Hiçbiri Türk ve Müslüman değildir.
Türk kadınından cariye olmaz...O Mehmetcik üretme makinesi olarak kullanıldı.
Türkmenlerin çilesi binlerce yıldır sürer...Bitmek bilmez...
Türkün çektiğini bu Dünyada hiç kimse çekmez.
Ciddi olarak merak ediyorum bu ZİLLETİ hakedecek ne yaptı Türkün Atası???
Arab Emperyalizminin,Çin mezlimini gördü bu millet.
Şimdide Kapitalizmin vahşi dişleri arasında eziliyor...Binlerce Kuşak "Gurbet" sendromu ile karşı-karşıya kaldı...Kavimler göçüne sebep oldu...Dünyayı yerşnden oynattı Türk milleti....ama bir türlü UYANAMADI...
Irkcılığa sonuna kadar karşıyım ama Türk Genleri taşıyanların apaçık bir "fark" taşıdıklarını görebiliyorum.
Ancak bunun sebebini ve varacağı sonucu maalesef henüz göremiyorum.

Saygı ile...

UlUl
Alt 10-06-2010, 13:11
naper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
naper naper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben türkiyede yaşayan insanların %10 unun bile öz be öz türk olduğunu düşünmüyorum.Zaten bunun hiç bir önemi de yok nazarımda.

Osmanlı döneminde türklerin adam yerine konulmadığı ise bir gerçek.Ama milliyetçi muhafazakarlar osmanlıya toz kondurmuyor ya o na yanarım.Nasıl bir aldatılmışlık, kandırılmışlıktır bu, bir türlü aklım kesmez...

bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak,sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz
Alt 10-06-2010, 14:04
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

naper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben türkiyede yaşayan insanların %10 unun bile öz be öz türk olduğunu düşünmüyorum.Zaten bunun hiç bir önemi de yok nazarımda.

Osmanlı döneminde türklerin adam yerine konulmadığı ise bir gerçek.Ama milliyetçi muhafazakarlar osmanlıya toz kondurmuyor ya o na yanarım.Nasıl bir aldatılmışlık, kandırılmışlıktır bu, bir türlü aklım kesmez...
Değerli naper,

Sahte İslama inananlar,doğal olarak onun Sancaktarlığını yapan Osmanlıyada inanacaktır.Bunda tutarsız birşey yok.

Mısıra giden ve Halife olan Yavuz ve Onun soyundan hiç kimse nedense Paga Kabesini bizzat Mekkede ziyaret etmemiştir.

Mekke emirine selam ve hediye göndermiş sıkışınca harac vermiştir

Yavuz ve Kuyucu Veziri Murad katliam yapmışlar...Ancak o kıyıma uğrayan öz be öz türkün hesabını kimse soramamıştır.

Sunnizmi bir karabasan gibi Türkün üzerine örten,sapık fikirlerini DİN adı altında kabul ettiren kimlerdir?
Soykırımın en aşağılığı yapılmış,insanlık onuru ayaklar altına alınmıştır defalarca.

Bunu ancak UYANANlar görebilir.Uyuyanlara ise Naziler ve Sionistlerin çakma
Soykırımları ve Ermeni kardeşlerimize yapılan ve Türkler&Kürtler üzerine yıkılan zalimlikler yutturulur.Onlar masal dinlemeye müpteladır.

Gerçekler acı,bir o kadarda iğrençliklerle dolu...

Görmek için sağlam bir kafa, dayanabilmek için yine bir o kadar sağlam bir mide gerektiriyor.O nedenle uyumayı tercih ediyoruz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil