Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-04-2009, 08:53
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mockba´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar Sayin Ki-Adi

Oncelikle olabilir neden olmasin deneyelim.Yakilma cezasi icin Irak ve Filistin aclik cezasi icin Afrika`nin herhangi bir kosesi zaten hazir durumda.Cennet icin size guzide Gokova`mizi tavsiye edebilirim.Yardimci da olurum, gerekli bilgileri siz toplamaya baslayin. Ebubekir ben olayim.3 gonullu de artik sizin arkadaslardan seceriz. Ama ise yarar mi bilmiyorum vala.

Yok benim ispat amacim falan.Ayrica video`yu da seyrettim.Zeka kupumus masallah. Bide adam tut 80 km yurut. Insanin Japon olmadigina emin misin diye sorasi geliyor, bu azim bu caba. Benim soylemeye calistigim neden bunca yildir ben son kitabim diye gelmemis birileri? Yeni kesifler yeni buluslar milyonlarcasi var simdi.

Hani Muhammed`den once soylenmis olmasi ,bana sunu ispat ediyor sanirim. Su gun bi kitap daha olmali ki, misal 700 yillik. Sizde, bende curutmeye cabalayalim.Ama cikmamis. Neden yazan olmamis , ne bileyim 9999 ayetli, icinde bol bol tekrarlar olan bir hikaye kitabi.? Madem hersey politika ve bilgiye bagli. Bir lider cikip neden kendi cikarlari icin kullanmamis bunca yil? Bilirsiniz politikacilar pek sever, `cikar` kelimesini, hemen herseyi toplayasi gelir hepsinin.Tersten bakiyorum sadece.

Kelime oyunu da yapmiyorum. Cumleleri oyle(yani boyle) kurmayi seviyorum sayin Ki-Adi, lutfen

Saygilar
Sevgili mockba merak etme bir çok peygamber çık hatta muhammedin zamanın da da vardı. Nasıl ki bir çok hristiyan için isadan sonrakiler yalancı peygamber ise müslümanlar içinde muhammedten sonrası yalancı peygamber olmuş ve neredeyse hepsinin kafası uçurulmuş.

Amerikada mormonluk diye bir din var 1830 yılında kurulan.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mormon

Bazı istisnalar olsada bilim geliştikçe insanları doğadaki olaylara açıklama getirdikçe dinlere olan ihtiyaçta azalmıştır. Muhammed bugün ben peygamberim diye ortaya çıksaydı olacakları sende bende biliyoruz.

Birde zaten kendi çıkarları için kullanabilecekleri 3 tane kitap varken ve bu kitaplar çok çok iyi iş yapıyorken neden yenisine ihtiyaç duysunlar ki.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 15-04-2009, 09:15
mockba mockba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ki-Adi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili mockba merak etme bir çok peygamber çık hatta muhammedin zamanın da da vardı. Nasıl ki bir çok hristiyan için isadan sonrakiler yalancı peygamber ise müslümanlar içinde muhammedten sonrası yalancı peygamber olmuş ve neredeyse hepsinin kafası uçurulmuş.

Amerikada mormonluk diye bir din var 1830 yılında kurulan.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mormon

Bazı istisnalar olsada bilim geliştikçe insanları doğadaki olaylara açıklama getirdikçe dinlere olan ihtiyaçta azalmıştır. Muhammed bugün ben peygamberim diye ortaya çıksaydı olacakları sende bende biliyoruz.

Birde zaten kendi çıkarları için kullanabilecekleri 3 tane kitap varken ve bu kitaplar çok çok iyi iş yapıyorken neden yenisine ihtiyaç duysunlar ki.
Selamlar Ki-adi

Simdi o zaman soyle sorayim.Su an biri gelse ilk once seni 5 beni 5 parcaya bolse herkesin gozu onunde.Sonra geri birlestirse bizi. Sonra onumuze bir kitap koysa bundan 1400 yil sonra torunlarimizin eksiklikliklerini bulacaklarini sandiklari cinsten. Sonra sordugun her soruya da matematiksel yanit verse (bugunun matematigi olsun oda- ama desin ki bu kitapta sonsuza kadar butun matematik var). Ama sizin akliniz yetmez simdiden sormayin dedigi sorularda olsa. Yoksa sirk kosarsiniz dese.

sen ben bu adama bu adamin dinine soyledigi Allah`a neden inanmayasin.?

Ben peygamberim diye gelenlerin hepsi yeterli gorulmemis demekki.Kitaplar yetmemis zekaya. Gerekli zeka 4.kullanilacak dini de cikarabilmeliydi bunca zamandir.

Gelecekten bir torunumuz gelse misal, sakadan iki gosteri yapsa agzimiz acik seyretsek,6666 matematik denklemi verse ben tanrinin elcisiyim dese. Kac milyar insan inancini degistirirdi?

Hic gelen olmamis, yazan olmamis,yazanlara inanan olmamis.Sadece 3 din yettiginden olabilir mi?

Saygilar.
Alt 15-04-2009, 10:07
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Selamlar Ki-adi

Simdi o zaman soyle sorayim.Su an biri gelse ilk once seni 5 beni 5 parcaya bolse herkesin gozu onunde.Sonra geri birlestirse bizi. Sonra onumuze bir kitap koysa bundan 1400 yil sonra torunlarimizin eksiklikliklerini bulacaklarini sandiklari cinsten. Sonra sordugun her soruya da matematiksel yanit verse (bugunun matematigi olsun oda- ama desin ki bu kitapta sonsuza kadar butun matematik var). Ama sizin akliniz yetmez simdiden sormayin dedigi sorularda olsa. Yoksa sirk kosarsiniz dese.

sen ben bu adama bu adamin dinine soyledigi Allah`a neden inanmayasin.?

Ben peygamberim diye gelenlerin hepsi yeterli gorulmemis demekki.Kitaplar yetmemis zekaya. Gerekli zeka 4.kullanilacak dini de cikarabilmeliydi bunca zamandir.

Gelecekten bir torunumuz gelse misal, sakadan iki gosteri yapsa agzimiz acik seyretsek,6666 matematik denklemi verse ben tanrinin elcisiyim dese. Kac milyar insan inancini degistirirdi?

Hic gelen olmamis, yazan olmamis,yazanlara inanan olmamis.Sadece 3 din yettiginden olabilir mi?

Saygilar.
İşte sorunda orda artık kimse ben mucize gösteriyorum diye insanları kandıramıyor. Geçmişte insanları kandırmak kolaydı biraz korkuyla biraz vaatle. Bugün ise bunların hiç birini göremiyoruz nedense.

Yeterli görülemedikleri için değil artık insanlar soruların cevaplarını tek bir insandan değil bilimden kanıttan alıyorlar.

3 din yettiğinden değil insanların artık dinlere ihtiyaçları olmadıkları, din yoluyla kendilerine yapılanlardan bıktıkları için dine ihtiyaçları yoktur.
Dinler insanların bilmedikleri olaylara karşı verdikleri cevaplardır. 20 bin yıl önce insanlar dağı toprağı taşı tanrı olarak görüyorlardı. Biraz gelişme gösterdiklerinde onların tanrı olamayacaklarını anladılar bu seferde güneşi ayı yıldızları tanrılar olarak görmeye başladılar yada onlar yerine bir çok insansı tanrı geliştirdiler( Zeus, Ra gibi) İnsanlık biraz daha ilerledikçe tanrı sayısı azalmaya ve soyutlanmaya başladı. Tabi bu geçiş her yerde aynı anda olmadı. Daha sonraları isede çok tanrılıktan tanımlanamayan tek tanrıya geçiş oldu. Bilim ilerledikçede bu evrenin tam olarak nasıl ve neden oluştuğu anlaşılınca bu tek tanrıda ortadan kalkacaktır.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 23-10-2009, 02:07
warriorxxx warriorxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ya kardeş işlerine gelmedimi çeviri hatası diyorlar bunlar mahkemeye çıksa varya direk hakim kafayı sıyırır ha bide iyi avukatlık yaparlar bak bakayım bende çeviri hatasımıyım örnek: adamın biri katil bide üstüne parmak izi çıkmış hakime direk abi bunu bulan alet ağrızalı demek gibi bişey D: bide bırakın bunlar homosapiens takılsınlar hiç bir zman insan olduklarını kabul etmeyen atasını hayvan yapan bir düşünce sistemi işte
Alt 23-10-2009, 03:17
warriorxxx warriorxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tmm bu dünyanın yuvarlak olduğu mucizesinede çeviri hatası savunması yapıldı ama nasıl savunma turan dursun iyi bi çevirmen olduğunu ve size bu kadar şeyi din ve hz muhammed karşıtı olarak gösterdi ozman bende diyorum nerden bilecez yanlış çevirmediğini !!!!
Alt 24-10-2009, 19:27
tayyare tayyare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tayyare - İCQ üzeri Mesaj gönder

İş bu satırlarla,
bütün sayfaları okumaya üşendiğimi itiraf ederim.

Daha önce birisi yazmışmı buraya bilemem
ve
fakat tekrarda olsa,

dünyanın yuvarlak olduğu MÖ 2. yüzyıldan beri bilinir !

Kur'an-ı kerim çarpsın ise yaklaşık 700 küsür yıl sonra intikal etmiştir.
Alt 24-10-2009, 20:09
tayyare tayyare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tayyare - İCQ üzeri Mesaj gönder

tayyare´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İş bu satırlarla,
bütün sayfaları okumaya üşendiğimi itiraf ederim.

Daha önce birisi yazmışmı buraya bilemem
ve
fakat tekrarda olsa,

dünyanın yuvarlak olduğu MÖ 2. yüzyıldan beri bilinir !

Kur'an-ı kerim çarpsın ise yaklaşık 700 küsür yıl sonra intikal etmiştir.
tadilat

Miletoslu yurttaşımız Anaximandros MÖ 500lerde
Samoslu Aristarch MÖ 3. yüzyılda yuvarlak dünya görüşleri
MÖ 2.yy den itibaren sanırım Pergeli Apolloniosun daha da ileri hesapları ile bilimsel gerçekliği tartışılmaz olmuştur.
Alt 09-09-2010, 00:14
zallas003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
zallas003 zallas003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selamlar sevgili dr humanist

Evet oyle alkolik olamakla beraber. Guzel muhabbet bir ortam varsa icerim.

Saygilar
Kendi kitabınızın kesin haram kıldığı şeyleri çiğneyip de kitabınızın savunuculuğunu yapmak biraz garip değil mi?
Hoca verir talkımı , sonra yer salkımı : )
Alt 13-09-2010, 01:08
AvniSinanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AvniSinanoglu AvniSinanoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cok eski konu ama belki adminler yardimci olabilir, kurani didik didik aradim ama dünyanin yuvarlak oldugunu yazan hic bir söz bulamadim. Dösemek yaymak yuvarlamak degilki?!
Alt 13-09-2010, 01:35
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

AvniSinanoglu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cok eski konu ama belki adminler yardimci olabilir, kurani didik didik aradim ama dünyanin yuvarlak oldugunu yazan hic bir söz bulamadim. Dösemek yaymak yuvarlamak degilki?!
Sn. AvniSinanoğlu,

İlk mesajdan itibaren okursanız, konunun bütünlük kazanacağı kanısındayız

Saygılarımla, Nova.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler