Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-08-2011, 23:49
yasasincehennem yasasincehennem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın neva soruların bunlar sanırım
O zaman ben size sunu sorarim;

Soru 1-Zaten zikre uyup, Rahman'dan korkan, ona inanan kisiyi uyarmaya gerek var midir?
Soru2-Inanmayacaklari, gormeyecekleri, uzerlerine azap yazili bir topluluga nicin kitap gonderilsin? Allah'in kendisi diyor; uyarsan da uyarmasan da onlar icin aynidir, inanmazlar.

Gorebildiniz mi devamini okuyunca olusan celiskiyi?
birinci soruya cevap : Siz bir iş yerine çalışmak için giriyorsunun iş sahibi önünüze bir koyuyor diyorki benimle çalışmanın kosulları budur bunları kabul ediyormusun diye sorar size sizde evet veya hayır dersiniz işte allah tealada kulluğun nasıl olacağını bizlere sunuyor yarın mahşerde bize sorduğunda buna inanır veya inanmazsın sen size kuranı kerim göndermedimmi evet yarabbi peki bana nasul kulluk yapacağınızı söylemedimmi söyledin yarabbi deme hakkımız var eyer bu şikilde bizleri uyarmamış olsaydı o zaman da şunu derdik yarabbi bize senin tarafından bir uyarıcı gelmedi biz bunları bilmiyorduk ki demezmiydik derdik bunları allah teala demememiz için uyarıyor bizleri
İkinci soruya cevap: peki sana şunu söyleyim ben gaybı bilen allah teala herşeyden haberdarmı evet biz gaybı biliyormuyuz hayır işte bilmediklerimiz açıklıyor bize böyle topluluklarda gelecektir aranıza siz bunları uyarsanızda uyarmasanızda inanmazlar diye haber veriyor mesela burda iki gündür anlatıyorum sizlere bunları ne deyişti sizlerde hiç birşey hayır inanmayan gene inanmıyor mesele bu işte

işte bende bundan diyorumki YAŞASIN CEHENMEN iyiki varsın http://www.er-rufai.net
Alt 26-08-2011, 00:29
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

yasasincehennem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Soru 1-Zaten zikre uyup, Rahman'dan korkan, ona inanan kisiyi uyarmaya gerek var midir?
Soru2-Inanmayacaklari, gormeyecekleri, uzerlerine azap yazili bir topluluga nicin kitap gonderilsin? Allah'in kendisi diyor; uyarsan da uyarmasan da onlar icin aynidir, inanmazlar.

birinci soruya cevap : Siz bir iş yerine çalışmak için giriyorsunun iş sahibi önünüze bir koyuyor diyorki benimle çalışmanın kosulları budur bunları kabul ediyormusun diye sorar size sizde evet veya hayır dersiniz işte allah tealada kulluğun nasıl olacağını bizlere sunuyor yarın mahşerde bize sorduğunda buna inanır veya inanmazsın sen size kuranı kerim göndermedimmi evet yarabbi peki bana nasul kulluk yapacağınızı söylemedimmi söyledin yarabbi deme hakkımız var eyer bu şikilde bizleri uyarmamış olsaydı o zaman da şunu derdik yarabbi bize senin tarafından bir uyarıcı gelmedi biz bunları bilmiyorduk ki demezmiydik derdik bunları allah teala demememiz için uyarıyor bizleri

İkinci soruya cevap:
peki sana şunu söyleyim ben gaybı bilen allah teala herşeyden haberdarmı evet biz gaybı biliyormuyuz hayır işte bilmediklerimiz açıklıyor bize böyle topluluklarda gelecektir aranıza siz bunları uyarsanızda uyarmasanızda inanmazlar diye haber veriyor mesela burda iki gündür anlatıyorum sizlere bunları ne deyişti sizlerde hiç birşey hayır inanmayan gene inanmıyor mesele bu işte
Sayin yasasin cehennem;

Sordugum bu degil ki..

Soz konusu sureye gore, inanmis bir hristiyan, yahudi, sabii vs. bu insanlara nicin kitap gelsin? Zaten kitaplar/din bolgeye ulasmis..

Ayrica Allah, onlar zaten iman etmeyecekler, bosa ugrasma uyarsan da bir uyarmasan da demekte... Yani kitap inse de, inmese de bu tur insanlar icin bir uyarici olmayacak.

Birinci celiski bu.

Buna bagli olarak;

Ikinci celiski; Atalari uyarilmamis ifadesi.. Bu insanlarin zaten atalari uyarilmis, Adem'den tutun, Ibrahim'den Kuran inmesine kadar olan surecte..Bilmamkac tane peygamber, resul, elci vs. gelmis.. Bu da yetmemis Allah peygamberler disinda, diledigi kuluna vahyetmis, onu da bir uyarici yapmis.

2- Gelecek topluluklarin da atalari uyarilmis olacaktir dogal olarak..

Bu durumda atalari uyarilmamis olanlar kimdir?

Alt 26-08-2011, 00:30
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın ezberbozan; ben bu işten birşey anlamadım. Allah hristiyanlığı göndermiş, adamın teki 10 numara hristiyan. Bu dini öğrenmiş, kitabını okumuş, yasaklardan kaçınmış, hayatı boyunca gereklerini de adam gibi yapmış. Kalk yeni din geldi, sıcak sıcak, diyerek bu adamı dürtmenin ne anlamı var? Allah hristiyanlığı arızalı mı göndermiş de islam gelince inanmak zorunda. Arızalı bir din niye gönderiyor? Tahrif edildiğini iddia edecekseniz, tahrifata niye izin veriyor? Adam hristiyan kalsa ne olacak ki? O da Allah'ın dini değil mi? Zaten Allah'ın Kabe'ye girmeye kalkan hristiyanlara karşı putperestlerin saflarını tutmasından islamın matematiğindeki ciddi arıza ortaya çıkıyor ama diretiyorsunuz işte.

Bana sorarsanız ilahi denilen dinlerin birbirleriyle alakaları bile yok. Aksine birbirlerine rakipler. Herkes daha fazla taraftar toplamaya çalışıyor ve birbirine çamur atıyor. Bugün de durum farklı değildir. İslam diğer dinlerden de adam toplayabilmek için iyi bir taktik izlemiş sadece. Onların da peygamberlerine inandığını söylüyor ama adamlara aba altından bolca sopa da gösteriyor. Bunlara rağmen işin matematiğini tam oturtamadıkları için böyle çelişkiler çıkıyor ortaya.

Nasıl bir yaratıcıysa, din üstüne din göndermiş, madem islam o kadar iyiydi, en başından sadece (korunduğu iddia edilen) islamı gönderseydin de insanlar 21. yy da bile kutuplara ayrılmamış olsaydı. Sırf farklı dinler gönderdiği için bile suçludur yaratıcı. Tonla din adına savaşlar çıkmasına neden olmuş. Gerçekse, yargılanmalıdır. Ayrıca bu kadar adaletsiz bir sınav olur mu ya. Birine hristiyanlık gönder, sonra müslüman olması için diret. Birinin kitabını koru, ötekininkini koruma. Biri sadece Kur'anı okuyup iman etsin, diğeri incil'i çözüp inanmaya başladıktan sonra, birden piyangodan yeni din çıksın ve Kur'anı da çözmek zorunda kalsın. Gelmiş geçmiş tüm insanları düşünün, adil bir sınav nasıl olabilir. Acemi bir yaratıcı ile karşı karşıyayız arkadaşlar. Acemiliği yüzünden insanlar birbirine girmiş, birbirini kesmiş, kim hangi kitaba, peygambere inanacağını şaşırmış. Yasasincehennem rumuzlu arkadaş sevine dursun, siz cehennemden boş yere korkmayın arkadaşlar, bu kadar acemi bir yaratıcı cehennemi yaratsa bile, ateşi tutuşturmayı beceremez

NOT: Ben yaratıcıyı küçük düşürmüyorum, sadece ironi yapıyorum, onu bu hale dindarlar getirdi/küçük düşürdü.

Bir yaratıcı arayan insanoğlunun bulabildiği tek şey kendi sözleridir.

Konu Estiva tarafından (26-08-2011 Saat 00:36 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-08-2011, 00:32
Üye

sayın neva sanırım konu karıştı iyice bilmiyorum ama özel bir bölüm acma imkanı varmı biz konuları orda birebir tartışsak konuya son verdiğimizdede yayınlasak böyle bir olanak vardır acaba eyer böyle bir olanak varsa sevinirim yani eyer yoksa hemen bir bir form sitesi acayım yoksa böyle olmıyacak gibi

işte bende bundan diyorumki YAŞASIN CEHENMEN iyiki varsın http://www.er-rufai.net
Alt 26-08-2011, 00:37
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Buyrun sayin yasasincehennem;

Konuya kaldiginiz yerden devam edebilirsiniz.
Alt 26-08-2011, 00:44
Üye

birinci soruya cevap : Siz bir iş yerine çalışmak için giriyorsunun iş sahibi önünüze bir kural koyuyor diyorki benimle çalışmanın kosulları budur bunları kabul ediyormusun diye sorar size sizde evet veya hayır dersiniz işte allah tealada kulluğun nasıl olacağını bizlere sunuyor yarın mahşerde bize sorduğunda buna inanır veya inanmazsın ben size kuranı kerim göndermedimmi evet yarabbi peki bana nasıl kulluk yapacağınızı söylemedimmi söyledin yarabbi deme hakkımız var eyer bu şekilde bizleri uyarmamış olsaydı o zaman da şunu derdik yarabbi bize senin tarafından bir uyarıcı gelmedi biz bunları bilmiyorduk ki demezmiydik derdik bunları allah teala demememiz için uyarıyor bizleri
İkinci soruya cevap: peki sana şunu söyleyim ben gaybı bilen allah teala herşeyden haberdarmı evet biz gaybı biliyormuyuz hayır işte bilmediklerimiz açıklıyor bize böyle topluluklarda gelecektir aranıza siz bunları uyarsanızda uyarmasanızda inanmazlar diye haber veriyor mesela burda iki gündür anlatıyorum sizlere bunları ne deyişti sizlerde hiç birşey hayır inanmayan gene inanmıyor mesele bu işte
burdada belirttiğim gibi olay budur

Alt 26-08-2011, 03:41
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

burdada belirttiğim gibi olay budur
Sayin yasasin cehennem;

Su mesajda, bu mesajiniza iliskin cevap vermistim fakat mesajlar karisince sanirim dikkatinizden kacti.

http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=142
Alt 26-08-2011, 04:53
Üye

Soz konusu sureye gore, inanmis bir hristiyan, yahudi, sabii vs. bu insanlara nicin kitap gelsin? Zaten kitaplar/din bolgeye ulasmis..Ayrica Allah, onlar zaten iman etmeyecekler, bosa ugrasma uyarsan da bir uyarmasan da demekte... Yani kitap inse de, inmese de bu tur insanlar icin bir uyarici olmayacak.
Birinci celiski bu.Buna bagli olarak;Ikinci celiski; Atalari uyarilmamis ifadesi.. Bu insanlarin zaten atalari uyarilmis, Adem'den tutun, Ibrahim'den Kuran inmesine kadar olan surecte..Bilmamkac tane peygamber, resul, elci vs. gelmis.. Bu da yetmemis Allah peygamberler disinda, diledigi kuluna vahyetmis, onu da bir uyarici yapmis.

2- Gelecek topluluklarin da atalari uyarilmis olacaktir dogal olarak..Bu durumda atalari uyarilmamis olanlar kimdir?

sayın neva şöyle söyleyim sizeki hristiyan, yahudilik bunların adı musevilik yani musa a.s kavmi htistiyanlık diye bir şey yoktur oda iseviliktir yani isa a.s kavmidir şimdi gelelim soruna dikkat edersen bunlar kavimdir topluluktur hepside örnek vermek gerekirse türkiyeye bir peygamber geliyor almanyaya , fıransaya, ingiltereye deyil tevratta böyle incilde zeburda böyledir tevrat geldi zeburun hükkü kalktı incil geldi tevratın hükmü kalktı ama hepsindede şu ibare vardı son peygamber gelecek ibaresi şimdi tam aklımda deyil incildeki isim ama türkçe karşığı şudur ahmed adında bir peygamber geleceği bildirilmiştir şimdi şunu soracaksın ahmetde kim diye bana peygamber s.av min adıdır gök ehli bu adla bilirler yani gökte ahmed yeryüzünde muhammed s.a.v dir birde şöyle bakalım olaya devlet bir yasa çıkarıyor eski yasanın hükmü kalkıyor deyilmi sonra şunuda söyleyim museğiden olsun iseğiden olsun bunu bilenler zaten iman ettiler islamiyetin yani peygabmer s.av min ilk dönemlerinde mekkede müslümanlara zulüm ettiklerinde müslümanlar mekkeyi terk ettiler iseği bir kralın bulunduğu yere gitmedilermi bu konuyu anlatmak uzun olur kısaca kral bazı sorular sordu müslümanlara aldığı cevaplar doğrutusunda münlümanların peşinden öldürmek için gidenlere teslim etmedi ikinci soruna gelincede: atalari uyarilmamis kelimesine bu bir meali yapanın bir anlama yourmudur sen sana başka bir yorumda korkutulmamışlardır biye söylemiştim arabcada bir kelime varki kavga çıkarırsın arabistanda dükkana git bir şey almaya deki bu kaç para adam sana şunu söyler 10 riyal yalla der yani sende kızarsın doğal olarak ama adam aslında şunu diyor sana bu 10 riyal al git atalari uyarilmamis buna gelincede aynen böyledir kimi mealciler böyle yorumlamışlar kimde korkutulmamışlardır diye fark bu kimi alma der kimide elma der aslında alma da elmada bazı yörede aynı kapıya çıkar

Alt 26-08-2011, 05:09
Üye

şunuda söylemeden geçemiyeceğim kuranı kerim ise tüm alemlere gelmistir yaradılmış ne varsa tümünü kapsar bu herşey birer yaratıktır aklına ne geliyorsa hepsi tek yaratık olmayan şeyse kuranı kerimdir o kelamdır yani allah sözüdür onun sözü benim söüm gibidir nede başkasının sözü gibidir açıkcası ben şahsen kuru aklımla kuranı kerimi sorgulayamam eyer sogulamayada kalktımdada ben kendimi haşa sümme haşa allah ilah yerine koymuş olurum

Alt 26-08-2011, 05:21
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

sayın neva şöyle söyleyim sizeki hristiyan, yahudilik bunların adı musevilik yani musa a.s kavmi htistiyanlık diye bir şey yoktur oda iseviliktir yani isa a.s kavmidir şimdi gelelim soruna dikkat edersen bunlar kavimdir topluluktur

hepside örnek vermek gerekirse türkiyeye bir peygamber geliyor almanyaya , fıransaya, ingiltereye deyil tevratta böyle incilde zeburda böyledir tevrat geldi zeburun hükkü kalktı incil geldi tevratın hükmü kalktı ama hepsindede şu ibare vardı son peygamber gelecek ibaresi şimdi tam aklımda deyil incildeki isim ama türkçe karşığı şudur ahmed adında bir peygamber geleceği bildirilmiştir şimdi şunu soracaksın ahmetde kim diye bana peygamber s.av min adıdır gök ehli bu adla bilirler yani gökte ahmed yeryüzünde muhammed s.a.v dir

birde şöyle bakalım olaya devlet bir yasa çıkarıyor eski yasanın hükmü kalkıyor deyilmi sonra şunuda söyleyim museğiden olsun iseğiden olsun bunu bilenler zaten iman ettiler islamiyetin yani peygabmer s.av min ilk dönemlerinde mekkede müslümanlara zulüm ettiklerinde müslümanlar mekkeyi terk ettiler iseği bir kralın bulunduğu yere gitmedilermi bu konuyu anlatmak uzun olur kısaca kral bazı sorular sordu müslümanlara aldığı cevaplar doğrutusunda münlümanların peşinden öldürmek için gidenlere teslim etmedi

ikinci soruna gelincede: atalari uyarilmamis kelimesine bu bir meali yapanın bir anlama yourmudur sen sana başka bir yorumda korkutulmamışlardır biye söylemiştim arabcada bir kelime varki kavga çıkarırsın arabistanda dükkana git bir şey almaya deki bu kaç para adam sana şunu söyler 10 riyal yalla der yani sende kızarsın doğal olarak ama adam aslında şunu diyor sana bu 10 riyal al git atalari uyarilmamis buna gelincede aynen böyledir kimi mealciler böyle yorumlamışlar kimde korkutulmamışlardır diye fark bu kimi alma der kimide elma der aslında alma da elmada bazı yörede aynı kapıya çıkar

Sayin yasasincehennem;

Yahudi bir irk adidir.
Ibranilik ve Musevilik bu irkin icinden cikmis iki farkli koldur. Fakat ayridir koken olarak.

Yoksa siz, "İbrahim de, İsmail de, İshak da, Yakub ile Yakuboğulları da yahudi, ya da hıristiyan idiler" mi diyorsunuz? De ki: "Sizler mi daha iyi bilirsiniz, yoksa Allah mı?" Allah tarafından kendisine ulaşan bir gerçeği gizleyen kimseden daha zalim kimdir? Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.

Ulkelerin veya topluluklarin sinirlarla cizili olmasi, insanlarin din sahibi olmasina engel degildir. Oyle olsaydi Muhammed islama davet mektuplari yazmazdi degil mi?

Incil'de bahsettiginiz sekilde bir ifade yoktur. Islamiyette Allah gonderdigi bir kitaba iliskin ayeti gecersiz kilabilir ancak gonderdigi bir dini gecersiz kilmaz. Allah'in sifatlari ile celisir bu durum.

Bu tamamiyla islamiyetin bir yakistirmasidir, kitapta boyle bir ayet bulamassiniz. Bu "yolladigim kitabin hukmunu kaldirdim" seklinde.

Bu kadar onemli bir hukum degisikligini Allah unutur mu?

Zaten yahudiler ve hristiyanlar islamiyeti din olarak tanimis ve kabul etmis olsalardi, siz bu sekilde hukmu kalkmistir diyemezdiniz. Zira islamin en onemli kosulu, gonderilen peygamberlere ve kitaplara inanmak ve iman etmektir.

Bu yorum hep boyle gelmis yillardir ama.. Farketmez ki sizin dediginiz gibi cevirelim.

Atalari korkutulmamis diyelim. Hangi atalar bunlar?

Önerilen Siteler