Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-10-2005, 20:15
Üye Değil

Standart Theo Van Gogh' un "Submission" Adlı Filmi

2 kasım 2004 tarihinde Fas asıllı Hollanda vatandaşı bir Müslüman tarafından öldürülen yönetmen Theo Van Gogh'un "Submission" adlı filmi Türkiye'de ilk defa sitemizde, Türkçe alt yazı ile meraklılarına sunuyoruz.

Ünlü ressam Van Gogh ile akrabalık bağı da bulunan Theo Van Gogh, "Submission" adlı filmi Hollanda TV'lerinde yayınlandıktan sonra Bouyeri adlı bir Müslüman tarafından silahlı saldırıya uğramıştı. Bouyeri temmuz 2005'de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

http://www.turandursun.com/video/p2015_articleid/4

Konu ulpian tarafından (13-02-2010 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: link yenilendi
Alt 23-10-2005, 14:54
Bulent
Üye Değil

Beyler, eğer İslam düşmanlığı yapacaksanız yapın. Buna gereken ilmi cevapları alırsınız. Zaten, İslam'la savaşmak, okyanusu kirletmek için farenin okyanusa işemesi gibi bir şeydir. Yani başarmanız mümkün değil. İslamla savaşmanıza ve fikir özgürlüğünü kullamanıza bir diyeceğim yok. Ama, bunu yaparken "namuslu" bir şekilde yapmanız lazım. Şunu söylemek istiyorum. Bu filmin islamdaki "çelişki" lerle (!) ne gibi bir alakası olduğunu anlayamadım. Çok saçma ve tamamen çamur atma mantığıyla hazırlanmış bir film.
Namaz kılarken transparan elbise giymiş. Ne alaka? (kel alaka!)
Theo van gogh denen piçin mensubu bulunduğu Avrupa toplumlarında tecavüz, ensest, eş değiştirme, çocukların cinsel istismarı, aids, eşcinsellik, hayvanlarla seks vb. sapkınlıklar ve gayri insani olaylar yaşanmıyor mu? Filmde anlatılan kötülükleri İslam destekliyor mu yani? Bunların islamla ne alakası var? İslama mensup kişiler de kötü şeyler yapmış olabilirler; bunun bedelini (islamın kuralları gereği) ahirette ödeyecekler. islamda tecavüz ve transparan tavsiye mi ediliyor yani (haşa!)
Eğer Müslüman olmasaydık, Theo van gogh piçinin toplumu gibi olacaktık. Bunu görmemek kör olmaktan öte hem kör hem sağır ve hem de fesat olmak anlamına geliyor.
Neyse, siz okyanusu kirletmek için işemeye devam edin bakalım, başarabilecek misiniz? )))
Alt 24-09-2006, 16:48
togi togi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

togi - İCQ üzeri Mesaj gönder togi - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Re: THEO VAN GOGH' UN "SUBMISSION" ADLI FİLMİ

Bulent Bey keske o elestirdiginiz avrupa toplumları gibi olsaydık. İnanın ki aklımız ve bilgimizle herhalde sandığınız gibi ensestlik yapmayacaktık...Ama bir islam ulkesinde oldugumuz icin aklımız veya bilgimiz bize ozgur olmamızı saglayamıyor ! 28 subatta ne guzel ezan sesleri kısılmıstı...akp inat olsun diye 28 subata simdi 10 misli daha fazla actı sesini ! ben mecbur muyum lafımın ortasında, müziğimin ortasında uykumun ortasında aziz nesin üstadımın dediği gibi bar bar bar igrenc ve kaba bir lisanla soylenen, benim ulkemin lisanı olmayan benim insanlarımın kulturu olmayan bir empoze ye anayasasında ustelik laik! yazan bir ulkede tahammul etmeye ! ama o dediginiz avrupa ulkesinde olsam kimse bana git *...pne ol ! ya da git uyusturucu ic ! demez...Evet okyanusta fare isemesi demissiniz kabaca hem de...demek ki bu siteye inanmıyorsunuz gibi geldi bana...ben evde her gun krizler gecirirken en azından burayı bu siteyi mutlaka benim gibiler olmalı umuduyla ararken buldum. ulke o kadar rezil durumda ki mutlaka buna karsı cıkanlar da vardır. diyalektigin kacınılmazlığını goz ardı etmeyelim lutfen...bir fikir her ne kadar varsa bir karsı fikir de mutlaka vardır, zaten karsı fikri doguran da o ilk fikirdir...bi de ramazan geldi iyice kuduracaklar simdi ! ben bakkalımdan rakımı alırken ters ters bakacak bana ! ozellikle kadir gecesi alırım hem de fark ettigim yıllarda, ben inatcıyım, fare de olsam tek basıma da olsam inadımdan taviz vermem, ben demokrat da degilim ! demokrasi sırayla yonetilme rejimi gibi olmustur artık ulkemizde ve bu sıra bazı beceriksizler hosgoru sacmalıgına sıgınan bazı tavizciler yuzunden asla bize gelmeyecektir bunun da farkındayım Ataturk islam konusunda demokrat mıydı sanki ? sıra solcularda iken chp nin icine yasar nuri leri kemal derviş leri sokarsan bir daha sıra gelir mi sana ? "inanclara saygılı laiklik" belki guzel bir cumleydi ve o yıl tutmustu ! simdi tutar mı ki...sivas katliamını yapanlar inanclara cok mu saygılıydılar ? her yer zeytinyağı gibi uste cıkan pislik kokan islamcılarla doldu ! onlar o kadar pislik ve biz aydınız, okuduk, yazdık, dusunduk kafa yorduk birseyleri bilerek arastırarak dusuncemize yol cizdik diye pısırık mı olmamız lazım...aydın olmamız cahil olmamamız bizi kibar hosgorulu ! pasif ! pısırık mı yapmalı ? onlar cinayet islerken onlar yeni nesilleri simdiden yok etme planları yaparken biz kibar kibar mı konusmalıyız hala ? bakınız cahil insanlarla konusarak anlasamazsınız ! ben bunu bizzat yasayarak ogrendim. siz ne derseniz deyin onlar aynı cumleyi takılmıs plak gibi tekrar ederler dururlar. Cahil insanlara fikir sormayacaksınız ! demokrasi cahillerin fikirleriyle getirmedi mi bu iktidarı basımıza ! saglam bir anayasa yapacaksınız ve cahiller su partiyi istiyoruz derse, uzgunum sekerim o parti bu ulkede yasak git mollaların toplandığı ulkeye diyeceksiniz bence...evet ben laiklik diktatoruyum ! adamlar milli egitim in icine ettiler ! bu ulke daha bir 50 yıl duzelmez eger radikal bir cozum gelmezse...demokrasi demokrasi...anca ne zaman olur ? bir ataturk daha gelir...biraz daha az icer rakıyı :-) soyle hepsinin kokunu kazıyıncaya kadar ve emin oluncaya kadar kalır...ondan sonra avrupalı gibi (medeni avrupalı cagdas avrupalı bilincini kastediyorum herhalde ! ..pnelerini degil ayrıca ...pneler sırf onların tekelinde degil siz cihangir purtelas sokagına bir on sene once hic gitmediniz galiba...) demokrasi bilinci oturmus bir duzen saglanır...ve o duzende iyinin iyisini halk secer ! bizler gibi her secimde kotunun iyisine razı olmak, her secimde biraz daha fazla seylere taviz vermek zorunda kalmaz kimse...

bu siteyi bulmadan once oyle dolmus, oyle birikmis, oyle hırslanmıstım ki bu ilk yazımda sizi buldum size patladım kusura bakmayınız...Her zaman guc aldığım dusunce:70 milyonluk ulkemde mutlaka bir ben daha vardır...Hatta 5 milyar nüfuslu dunyamda, hele o zulmü ceken İran'da mutlaka kimler kimler vardır bana "hay agzından bal damlıyo, icimi doktun benim adıma da" diyecek birileri...

Sevgiyle kalın...
Alt 04-10-2006, 20:13
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili *bülent senin yaklaşımına göre bizi ensest ilişkilerden kouyan bizi namuslu ve ahlaklı yaşatan islamsa *tüm türkle yeklaşık 1300senedir ahlaklıyız geri kalan tüm zaman larda ne halt ettiğimiz belli değil islam gözlüğünü çıkar yaşama rasyonel akıl gözüyle bir bak .bak burda 100lerce sayfa var onlara bir bak bir fikir oluştur kendine
Alt 04-10-2006, 22:23
kuşku kuşku isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba arkadaşlar. Merhaba Togi;

Evet, bu din kültürünün egemen olduğu realitede varolmamız zor!

Ya her gün, en yakınındakilerden başlayarak kıyasıya savaşacaksın ya da ödün vererek sürdüreceksin varoluşunu.

Akil, akılsızlığa susta duracak!

Her yürek de yürüyemez ki Turan Dursun’un yürüdüğü yoldan…

İyi hadi, çişimi yapmadan kaçıyım ben. * //kuşku
Alt 10-11-2006, 16:58
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder

gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir derim ben izlediğimin yorumu olarak eğer gerçekten varsa mukafatını alacaktır ahirette yok eğer peçesini çıkarmasını istiyorsa allahtan allah kimsenin peçesini çıkarmaz eğer çıkarmak isteseydi zaten sınav dünyasını hazırlamazdı kanımca tabi inanlılar açısından diyorum inanmayan zaten inanmıyor peçesini kendi de pek ala çıkarabilir ve istediği ile takılabilir
Alt 10-11-2006, 18:37
maddeoz maddeoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yav arkadaşlar bu filmi şu meşhur video sitesi youtube'a koyup izlenirliğini arttıralım mı ne dersiniz? Yani filmin içinde diyor zaten T.D. sitesinden alınmıştır diye, tanıtıma katkısı olur mu? Yoksa film sadece T.D. sitesine mi özgü kalmalıdır?
* Bence koyalım youutbe'a, hem insanların kuranda birebir geçen zararlı sureleri etkileyici bir şeklide öğrenmiş olur.
* Bence yönetimin bunu bir düşünmesi gerek.
* Saygılar...

http://maddeoz.blogcu.com
Alırım anahtarını elinden şakirtt !..
Alt 10-11-2006, 18:57
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gerçek bir müslümansa hatun başından geçenlere sonuna kadar sabır etmelidir derim ben izlediğimin yorumu olarak eğer gerçekten varsa mukafatını alacaktır ahirette yok eğer peçesini çıkarmasını istiyorsa allahtan allah kimsenin peçesini çıkarmaz eğer çıkarmak isteseydi zaten sınav dünyasını hazırlamazdı kanımca tabi inanlılar açısından diyorum inanmayan zaten inanmıyor peçesini kendi de pek ala çıkarabilir ve istediği ile takılabilir
Yapma yav.
Gidip geilmiş gibi anlatıyorsun ahirette ne mükafatlar dağıtıldığını.
Mükafat olarak elma-armut da dağıtıyorlar mı son zamanlarda?
Sen de bir kaç gün kara çarşaflarla gezin, biraz dayak ye, biraz da tecavüze uğra....
Sabır et başından geçenlere. Ama sonuna kadar.
Mükafatını alırsın nasıl olsa ahirette.
Belki karpuz dahi veririler mükafat olarak.

Sadist-mazohist "oyunlarınları" her insana göre değildir.

Sevgiler
Alt 10-11-2006, 20:24
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili cem
* *sonunda seyredebildim. verdiğin emek için sana teşekkür ediyorum
* * * * * inançlı arkadaşların tepkisinide anlayamadım!!!!!!
* * * * * demekki ben tescilli bir salağım!!!!!
Alt 20-11-2006, 13:35
austuryaliyasin austuryaliyasin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bu kisa metrajli film,Islam dinini elestirmiyor,bilakis hakaret ediyor. Öncelikle ibadet ederken transparan bir kiyafet giyilmez.(Eger yönetmen filme erotizm katmak istediyse bu kendi sorunu)

Önerilen Siteler