Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-08-2009, 03:11
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu dünyada çeşitli nedenlerden mutlu olamamış bu iki genç kardeşimize gittikleri yerde(nasıl giderlerse gitsinler) huzur diliyorum...ve onlar için gerçekten üzgünüm..

parmis Güneşin_kızı
Alt 01-08-2009, 03:20
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygdeger atlas;

Her zamanki dilaver, sekterligi, sabitligi, firsatciligi v.s. alistim artik. Oyuzden zerre kadar etkilemiyor. Ama; birde aynaya kusmeyip, bakabilse ve kendini gorebilse, cok yararli olacak, tabi kendine.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 01-08-2009, 03:26
prozac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prozac prozac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Haberlerin arkaplanında soyunmanın özgürlük olduğu fikrini görmek mümkündü. Kızlarımız, kadınlarımız habire özgürleşiyordu! Hatta özgürlükte sınır tanımıyorlardı! Cumhuriyet başarıya ulaşmıştı!
Haklısın şeriat düzenine geçip kırbaçlamak lazım ! hatun milletini.. O nasıl bir bakış açısıysa ölü üzerinden bile siyaset yaptırabiliyor size.

Sen Tanrılığını bil..Ben de İnsanlığımı...
-----------------------------------------------------

Hayat Değişimdir...
Kuranda Mucize Yoktur..
Alt 01-08-2009, 03:35
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz

yorumsuz

parmis Güneşin_kızı
Alt 01-08-2009, 03:37
Kıdemli Üye

Saygidegr arkadaslar;

Videoyu seyrettim. Bir kizcagiz, tarasta otururken, dengesini kaybedip, dusuyor ve oluyor. Denge kaybinda, ickinin etkisi olabilecegi soyleniyor. Iyi de; bu kizcagizin, dusup olumunun, onun denize ciplak girmesiyle bagi nedir? Ben bu bagi kuramadim. Daha once denize ustelik gece vakti ciplak girmis olabilir. Zaten polislerde gelip, kizcagizi uyarmislar.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 01-08-2009, 03:47
Kıdemli Üye

Saygideger arkadaslar;

Tarastan dusup olen, kizcagizla; daha once denize giren ciplak kizcagizin, ayni kisi oldugunu bulup ortaya cikarmak, bir gazetecilik basarisimidir? Boyle bir ortaya cikarisin, kime ne faydasi var ki?, bu iki olayi birbirine baglamanin altindaki zihniyet nedir? Her kazara olen kisinin, boyle gecmisimi arastiriliyor? Bu nasil bir zihniyet? Birisi, bu zihniyetin mantigini bana aciklayabilirmi? Sonra, denize ciplak girmek, bir tercihtir. Bunun ozgurluk ile alakasi nedir ki?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Alt 01-08-2009, 04:56
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kadınla yatıp kadınla kalkıyorlar.Kadınlar kadar taş düşsün bunların kafasına..Bizi hangi şekle sokmak istiyorlarsa öyle olmamız için yapmadıkları demogoji,psikolojik baskı,uydurmadıkları pislik mentalite kalmadı...Onlardan olmazsak başımıza neler geleceğini güya gösterip, kendi istedikleri şekle sokmak isteklerinden asla vazgeçmeyecekler.İşleri bu...

Kırk yılda bir olabilecek olan,kesinlikle kişisel problemleri bulunan bir kızcağızı örnek gösteriyorsunuz. Ben size sisteminizi göstermek isterim izninizle..Kadının hangi şekilde ölmüşünü alırdınız abdülkadir?Kendi kendine ölmeyen ve öldürülen kadınlardan verelim mi?size uymadıysa..

DİNDAR KIZ VE KADINLARIN HAZİN SONU

*

*Tecavüze uğrayan çocuk taşlanarak öldürüldü
Uluslararası Af Örgütü, hafta içinde Somali'de zina yaptığı gerekçesiyle taşlanarak öldürülen Ayşe İbrahim Duhulov'un tecavüze uğramış, 13 yaşındaki bir çocuk olduğunu bildirdi. Küçük kız Somali'nin güneydeki Kismayo liman kentindeki bir stadyumda binden fazla kişinin gözleri önünde taşlanarak öldürümüştü.

*Afganistan'da Taliban yönetiminin devrilmesinin ardından ilk kez bir kadın zina suçundan taşlanarak öldürüldü. 29 yaşındaki Emine adlı evli kadının yerel mollanın kararıyla halk tarafından taşlandığı bölgedeki polis yetkililerince doğrulandı. Emine'nin kararın ardından sığındığı ailesinin evinden zorla çıkarıldığı, zina yaptığı söylenen adamın da 100 kere kırbaçlandıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

*

*

*

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre son 5 yılda işlenen töre ve namus cinayetleri sayısının yaklaşık 350.........
Alt 01-08-2009, 08:22
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

yazık olmuş özgür kıza...oysa Abdulkadirin ikinci veya üçüncü karısı olabilirdi evde sıranın ona gelmesini beklerdi, altı yedi tane çocuk doğururdu, abdülkaidr ile haftada bir çarşıya çıkar peçenin altından atrafı seyrederdi...ama abdül kadir bıkıpta üç kere boşol derse ne yapardı bilemiyorum belki ailesi daha yaşlı bir adama dördüncü eş olarak kakalayabilirdi onu...
Alt 01-08-2009, 11:11
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başlık almış başını gitmiş.

Türbanlının cinnetleri, özgürlerin cinnetine karşı ortaya sürülmüş.
Eskortlar çıkmış piyasaya, muamelata kadar bilgi!!!!
Bir telefon eksiği kalmış, o da RTÜK sebebiyle verilmedi herhal.
Senin cesedin, benim cesedim.
Senin silahın, benim tabancam.
Senin Fadimen, benim özgürüm.
Arena kurulmuş.

Vuruşturun bakalım kim galip çıkacak.
İnsanlık ölürken postu kime kalacak.
Alt 01-08-2009, 15:03
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhterem,,

Avrupada ki bu olayı biliyorum. Ama önemli olan sayın abdulkadir bu konuda ne düşünüyor. ,

Demagoji yapmadan, kadınlar için erkeklerden oluşan bir genel ev fikrine nasıl bakıyor.

Ayrıca diger üyelerimiz de nasıl bakıyor.

Bu konuyu aşarsak daha ,ilginç sorularım olacagı kesin.

Neden özgür erkegi tartışmıyoruz.

saygılarımla
Ya başlıkla pek ilgisi yok gibi ama, ben gerçekten de merak ettim dilaver'in varmak istediği yer(ler)i. Ayrıca böyle bir tartışma da gayet renkli geçer diye düşünüyorum. (Belki yeni bir başlık?)

Konuya gelince: Hiçbir erdemli ve samimi müslümanın tasvip etmeyeceği bir şekilde, bir bireyin trajedisinden dinin ahlaki zorunluluğu hakkında argüman devşirme hevesi.

saygılarımla

Önerilen Siteler