Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-07-2009, 14:17
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

Neferkamin Anu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kafaları genç yaşta sıkıştırılmış, yahu işinize gelince ayetlere nasılda tapıyorsunuz.Bu kafa tasları sadece peruda yok, mısır ve çindede var. Bilim adamlarının incelemeleride mevcut.Kafası sıkıştırılarak kimin kemik yapısı büyür veya küçülür, yazdıklarına kendin inanıyormusun.Forbidden arc. linki vermiştim biraz araştır bakalım üniversite denilen yapıların evrim şemasını bozan fosilleri nasıl sakladığını bir oku.
Yazdıklarıma inanıyorum. Benzer bir yazıyı senin forumunda konuk olarak da yazmıştım. Beğenmemiş olsan gerek ki forumunda yayınlamamışsın.

Evrime aykırı olduğunu iddia ettiğin kafatasları için verdiğin resim:

Resmin üst tarafının kesilmemiş hali(kafataslarının nasıl şekillendirildiği resimle anlatılıyor):

Müzeden bahseden sayfa:

http://www.perutoptours.com/index10icmride.html
Bu sayfada kafatasları hakkındaki yazının çevirisi:
Bu Paracas kültürünün çekici bir yönü, bir kafatasları ve bilinçli deformasyonudur, bu kültürde kafataslarında deformasyonun neden sık görüldüğü bilinmemektedir.

Sihirli veya dini bir ritüel veya estetik bir detay dolayısıylamı olduğu bilinmemektedir.

Deformasyon için prosedür, başın ön ve arka taraflarına yastıkve tahta sırıktan yapılan çerçevelerin yeni doğan bebeklere takılmasıydı ve bu deformasyonun geri dönüşümü yoktu.
Yeni doğan bebeklerin kafatasları sert değildir. Bu sayede rahimden çıkması kolaylaşır. Aksi taktirde o büyüklükte bir kafayla yeni doğan bebek kadının cinsel organını tamamen parçalayabilir veya hiç dışarı çıkamayabilir. Bebeklerin kafatasları da zamanla sertleşir. Kafatasının gelişimi 24-26 yaşlarına kadar devam eder, bu sürede kafatası süreklü büyür. Eğer bu çeşit ilkel aletlerle kafatasının büyümesine yön verirsen o tarafa doğru büyüyecektir.
"Ağaç yaşken eğilir" diye boşuna söylememişler. Yaş ağacı bükebilirsin, ağacın gövdesi yaşlanıp odunlaştığında ağaca verdiğin şekil kalıcı olmuş olacaktır.

Buradan bu insanların uzaylı olduğu, bunların evrime aykırı olduğu sonucunu mu çıkarmalıyız? Bunun peru da yapılabiliyor olması mısır'da yapılamayacağı anlamına mı geliyor? Farklı coğrafik bölgelerde benzer ritüellerin olması imkansız değil. Dünyanın heryerinde şamanlar aşağı yukarı aynı ritüelleri kullanıyorlar, kemik taş ve yapraklarla.

Thailand - Burma bölgesinde yaşayan kabilelerde kadınların boynuna genç yaşta metal halka takılıyor. Kadın yaşlandıkça taktığı halka sayısı arttırılıyor. Bu sayede kadınların boyunları 40 santime kadar uzayabiliyor.

http://www.gluckman.com/LongNeck.html
Bu insanlar da uzaylı mı? Veya bu insanların varoluşu evrime tersmi?

Akhe,sözdebilime olan ilgini anlıyorum. Fakat bu saçma iddialarına birgün son vermeni dilerim.
Saygılar,

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 30-07-2009, 15:25
Neferkamin Anu Neferkamin Anu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Tensiz konu hakkında bilgin yok bari ortaya karışık yapma. O kafatasları hangi döneme ait sen kalkmış vay efendim böyle uzatıyporlar diye resim koymuşsun.

Önce olaya hakim ol sonra yorumlama geç.

Konuyu araşştıran bilim adamlarıda salak tabi, kafatası uzatmasını bilmiyorya....Senin resimleri görselerdi hemen sonuca ulaşırlardı fakat senden haberleri yok anladığım kadarıyla.

Tarihçi manethon şöyle der ,

Mısırı ilk önce tanrılar

Sonra yarı tanrılar

En sonda horusu takip edenler yönetti.

Senin bilim diye öne sürmüş olduğun tüm seylerin radyo karbon testleri uydurmadır , yalandır, amaç evrimi kilise anlayışı içerisinde tutmadır.

Hiç düşünüyormusun , insanoğluna bu şeklini değiştirme isteği nerden bulaştı.....

Nasılsa önüne bilim bu diiye birileri birşeyler koyuyor değilmi.

Allaha şükür çarpıtma ve yanıltma konusunda harun yahya elinize su dökemez.

hani akşama kadar HY suçlanıyorya, insan birde dönüp kendine bakmalı.

bu kafataslarının orjinallaeri Çin bölgesinde bulunur, national dahi bunla ilgili amerikanın izin verdiği ölçüde yayın yaptı, bölgede arkeolojik inceleme yapmak kesinlikle yasaktır.Allaha şükür ki siz olayı çömüş hemen bağlamışsınız, kafatası uzatma, hadi bir bilim adamına danış bakalım kafatası uzatma mümkünmü diye. !!!!!!!!

http://www.mcremo.com/

Boyun uzatma ile uzun kafatasını karşılaştırmak sapla samanı bir arada yorumlamaktır. Boyun uzatma sonrası incele bakalım o boyunlar desteksiz durabiliyormuymuş !!!!!!!

Biz burda kemik yapısından bahsediyoruz kemikkkkkkk.....eklem arası açmadan değil.

Harun yahyacılık oynamayı bırakın.tabi burda bu oyunu harunmu sizden çaldı sizmi harundan çaldınız orası tartışılabilir.
Alt 30-07-2009, 15:27
Denetimdeki Üye

Müzeler devlet kontrolündedir tabiki bir takım uydurma açıklama yapmak zorundadırlar, bunla ilgili araştırma merakın varsa burda bulabilirsin.

Amerika ve ingilterenin onaylamadığı hiç bir bilgi seniin önüne çıkamaz. Çıksada yanıltma ve şaşırmaca ile kamuoyu yanlış yönlendirilir, Tıpkı amerika kıtasında yapılan karbon testi düzmeceleri gibi.
Alt 31-07-2009, 00:41
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın Anu link verdiğiniz site İngilizce dolayısıyla pek bilgi sahibi olamadım. Türkçe bir kaynak var mı?

Konu taylan tarafından (31-07-2009 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-07-2009, 01:13
Denetimdeki Üye

taylan74´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Anu link verdiğiniz site İngilizce dolayısıyla pek bilgi sahibi olamadım. Türkçe bir kaynak var mı?

taylan bu kitap Türkiyede yayınlanmadı, maerikadada bir çok üniversitede okutulması yasaklandı.nette e kitap olarak var fakat resimsiz.
Alt 31-07-2009, 01:29
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

taylan74´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Anu, radyo karbon testlerinin de yalan olduğunu söylemenizden sonra ısrarla ve merakla homosapiensin nerden geldiği konusunda detaylı bir açıklama bekliyorum. Link verdiğiniz site İngilizce dolayısıyla pek bilgi sahibi olamadım. Türkçe bir kaynak var mı?
Sayın taylan74,
çok beklersiniz. belgeler gizleniyor. onun için hiçbir belge yok. ve bu tamamen akla yatkın bir neden. Buna rağmen savaş çıkarmak için kendi gökdelenlerini içinde binlerce insanla beraber günortasında yerlebir etmeye çekinmeyen bir devletin, peruda halen gösterimde olan arkaik dönemden kalma uzaydan gelen bir ırka ait deforme insan kafatası görünümündeki kafatası kalıntılarını ortadan kaldırmaya gücü yetmemiş. Ama buna rağmen bir şekilde bu kafataslarının karbon 14 test sonuçlarını gizli bir şekilde değiştirerek biz bilim manyaklarını aldatacak kadar başarı elde etmişler.

Tensiz konu hakkında bilgin yok bari ortaya karışık yapma. O kafatasları hangi döneme ait sen kalkmış vay efendim böyle uzatıyporlar diye resim koymuşsun.
O kafatasları aslında milattan sonra 3015 yılına aittir. Karbon testi sonuçları bunu gösterir. Hatta masamın üstündeydiler 5 dakika öncesine kadar fakat üzerina kahve döktüm şimdi okunamaz haldeler.

Konuyu araşştıran bilim adamlarıda salak tabi, kafatası uzatmasını bilmiyorya....Senin resimleri görselerdi hemen sonuca ulaşırlardı fakat senden haberleri yok anladığım kadarıyla.
Düzeltiyorum:

Konuyu araşştıran sözdebilim adamlarıda salak tabi, kafatası uzatmasını bilmiyorya....Senin resimleri görselerdi hemen sonuca ulaşırlardı fakat senden haberleri yok anladığım kadarıyla.

Tarihçi manethon şöyle der ,

Mısırı ilk önce tanrılar

Sonra yarı tanrılar

En sonda horusu takip edenler yönetti.
Çok güzel de bana ne mısırı kimin yönettiğinden. Stargate sezonu bitirdi. Eylülde başlar gene.

bu kafataslarının orjinallaeri Çin bölgesinde bulunur, national dahi bunla ilgili amerikanın izin verdiği ölçüde yayın yaptı, bölgede arkeolojik inceleme yapmak kesinlikle yasaktır.Allaha şükür ki siz olayı çömüş hemen bağlamışsınız, kafatası uzatma, hadi bir bilim adamına danış bakalım kafatası uzatma mümkünmü diye. !!!!!!!!
Danışsam ne farkeder. Benim tanıdığım bilimadamlarının hepsi ortodoksin(veya her ne isim veriyorsan), Amerika ve kilise yalakası hepsi. Seni tatmin eden cevaplar vermeyeceklerdir.

Sen bu forumda konuştukça yazdığın saçmalıkları nereden aldığını daha iyi anlıyoruz. Bu son verdiğin gayet kaliteli bir kaynak. Üstelik visa, mastercard, americanexpress ve discover kartlarını da kabul ediyorlar. Keşke daha önce bilseydim yılbaşı siparişlerimi buradan verirdim.
http://www.mcremo.com/order.htm
Seni biraz daha konuşturmamız gerekiyor. Bakalım daha ne sayfalar yumurtlayacaksın.

Boyun uzatma ile uzun kafatasını karşılaştırmak sapla samanı bir arada yorumlamaktır. Boyun uzatma sonrası incele bakalım o boyunlar desteksiz durabiliyormuymuş !!!!!!!

Biz burda kemik yapısından bahsediyoruz kemikkkkkkk.....eklem arası açmadan değil.
"Kafası sıkıştırılarak kimin kemik yapısı büyür veya küçülür, yazdıklarına kendin inanıyormusun"

Bu cümle sana ait. Dışarıdan fiziksel müdaheleyle kemiklere şekil verilebileceğinin güncel bir örneğini bile verdim sana. Yahu akhe sen bu forumu okuyan insanlarla dalga mı geçiyorsun? Kemik bu, taş değil, organik, uzarda, büyürde, kırılırda, birleşirde, uzarda. Senin 3 yaşındaki kafatasınla bugünkü kafatasın aynı büyüklükteyse bunu bilemem ama benimki değil; 3 yaşımda kafatasım gayet küçüktü ve zamanla genlerimin kontrolünde büyüdü. Eğer bu büyüme bazı aletlerle yönlendirilseydi kafatasım da büyümeye devam ederdi fakat o aletlere göre şekil alırdı.

Müzeler devlet kontrolündedir tabiki bir takım uydurma açıklama yapmak zorundadırlar, bunla ilgili araştırma merakın varsa burda bulabilirsin.

Amerika ve ingilterenin onaylamadığı hiç bir bilgi seniin önüne çıkamaz. Çıksada yanıltma ve şaşırmaca ile kamuoyu yanlış yönlendirilir, Tıpkı amerika kıtasında yapılan karbon testi düzmeceleri gibi.
Evet, müzelerin kontrolünü devletin neden sana bırakmadığını çok iyi anlayabiliyorum.

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 31-07-2009, 23:48
Kıdemli Üye

Zaten bu yukardaki resimlerde bir sorun var gözden kaçmış. Bu resimlerdeki kafataslarında yüz fenotipi normal insana ait. Madem kafatası uzuyor, deforme oluyor (tabi iddia edildiği gibi insansı bir müdahale olmadan) o zaman yüz fenotipinin de bu uzamaya bağlı olarak değişmesi gerekirdi. Yani bu şekilde sabit kalamaz. Bir canlı evrim geçirip değişik bir fenotipe bürünürken vücudun her yeri bu değişime ayak uydurur. Özellikle yüz bölgesi. Burada yüz, göz herşey normal ama kafatası uzamış, böyle bir lokal değişim doğal olamaz.

Mesela insanlardaki devleşme hastalığında boy uzadıkça kalın kaş kemerleri daha da belirginleşiyor ve ses de kalınlaşıyor.. Cücelerde de ses inceliyor. Yani değişkenlik bedenin her yerine uzanıyor.

Bu kafataslarının yüzde hiç bir değişime yol açmaması bunların insan müdahalesiyle oluştuğunu gösterir. Yani muhtemelen bebekken kafatasının deforme edilmesiyle. Bir tür gelenek olmalı. Burada evrimsel bir değişim söz konusu değil bana göre. Bir doğal süreç sonucu oluşmamış. Ayrıca kafatası uzunsa onu taşıyabilecek boynun da ona göre değişmesi gerekir. Boyun değişince kafanın altındaki omuz da değişmeli. Omuz değişince ona göre kollar, kollara göre gövde, gövdeye göre bacak olmalı. Bu iskeletlerin tümü yok mu? Sadece kafatasları mı var?

Konu taylan tarafından (31-07-2009 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-05-2010, 01:15
Kıdemli Üye

Neredeyse 1 yıl olmuş bu soruya cevap gelmemiş. Unutuldu galiba...
Alt 09-05-2014, 18:48
Anadolulu Anadolulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kafkas ırkı (Caucasoid)

demek yanlıştır Kafkas ırkları hint avrupa genlerini başka yerlerden almıştır normalde G ,G2 geni vardır çoğu bölgede bulunan yabancı kadınlarla evlenmişler ingilizce bir makale % 70 inin buna sahip olduğu yazıyordu az nüfusları sadece güzellik için çalışılmış

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil