Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-02-2017, 22:47
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siizn yazdığınız maalesef hüsnükuruntu.
Sevgili world, Atatürkçü olmak normal koşullarda bahsettiginiz şekilde övgüye değer olmalı, Atatürkçülüğü hakedecek düşünce ve eylem içinde olmalı. Kısaca Gençlik ve Bursa Nutku'n daki gibi olmalı.
Bir devrimci, sosyalist, komünist ve bir Atatürkçü olarak, yaşamım boyunca en çok tanıdıgım kesim Atatürkçülerdir. Genelde aydın kesimini oluşturur, onların söylem edebiyatı, demokrasi nutukları diğer insanlara cazip gelmesini sağlar.
Bunları pratikte uygulamazlar, sadece salonlarda, masa başlarında yaparlar. Diğer halk kesimine göre orta ve varlıklı tabaka daha fazladır. Bu fazla olan tabaka Atatürkçülüge hakimdir, bu yüzden sınıfları geregi ezilenden uzaktırlar.
Oysa Atatürk ile bu çelişmektedir, zira Atatürk tam tersi eylemcidir, yapıcıdır, ilericidir, devrimcidir. Atatürk bu ülkeyi bürokrasiye teslim ettiginde ne derece eylemci oldugunu "Asıl savaş şimdi başlıyor" sözüyle, açtıgı sayısız kurumlarla ve ilkeleriyle göstermiştir. Kurumları millileştirmek için gayret etmiş, yabancı tekellerden korumaya çalışmıştır. Onun millileştirme anlayışını dahi maalesef ırkçı-milliyetçilikle bağdaştırmışlardır...
Dolayısıyla günümüz Atatürkçüleri gevşek Atatürkçüdür, onun gibi eylemci değillerdir. Bu ikisinin ayırdını yapamazsak her gördügümüzü Atatürkçü yanılgısına düşeriz. Gerçek Atatürkçüler ise benim gibi yalnızdır, örgütsüzdür ve çeşitli yollarla süründürülmüş, ezilmiş, öldürülmüş, etkisizleştirilmiştir...
Alt 16-02-2017, 23:19
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili world, Atatürkçü olmak normal koşullarda bahsettiginiz şekilde övgüye değer olmalı, Atatürkçülüğü hakedecek düşünce ve eylem içinde olmalı. Kısaca Gençlik ve Bursa Nutku'n daki gibi olmalı.
Bir devrimci, sosyalist, komünist ve bir Atatürkçü olarak, yaşamım boyunca en çok tanıdıgım kesim Atatürkçülerdir. Genelde aydın kesimini oluşturur, onların söylem edebiyatı, demokrasi nutukları diğer insanlara cazip gelmesini sağlar.
Bunları pratikte uygulamazlar, sadece salonlarda, masa başlarında yaparlar. Diğer halk kesimine göre orta ve varlıklı tabaka daha fazladır. Bu fazla olan tabaka Atatürkçülüge hakimdir, bu yüzden sınıfları geregi ezilenden uzaktırlar.
Oysa Atatürk ile bu çelişmektedir, zira Atatürk tam tersi eylemcidir, yapıcıdır, ilericidir, devrimcidir. Atatürk bu ülkeyi bürokrasiye teslim ettiginde ne derece eylemci oldugunu "Asıl savaş şimdi başlıyor" sözüyle, açtıgı sayısız kurumlarla ve ilkeleriyle göstermiştir. Kurumları millileştirmek için gayret etmiş, yabancı tekellerden korumaya çalışmıştır. Onun millileştirme anlayışını dahi maalesef ırkçı-milliyetçilikle bağdaştırmışlardır...
Dolayısıyla günümüz Atatürkçüleri gevşek Atatürkçüdür, onun gibi eylemci değillerdir. Bu ikisinin ayırdını yapamazsak her gördügümüzü Atatürkçü yanılgısına düşeriz. Gerçek Atatürkçüler ise benim gibi yalnızdır, örgütsüzdür ve çeşitli yollarla süründürülmüş, ezilmiş, öldürülmüş, etkisizleştirilmiştir...
Atatürk aynı zamanda ihtilalcidir. Ben de böyle olmalarını isterim ama benim bahsettiğim en katı yobaz Atatürkçü bile en ılımlı islamcıdan iyidir.Ne bakımından sosyal özgürlük bakımından,adalet anlayışı bakımından çünkü örnek aldığı sistem bedevi karanlığı değil aydınlıkçı devrimdir.
Alt 17-02-2017, 01:24
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili world, tabi ki öyle!

Ama bazı faşist kemalistler de artık görülmeli, çünkü istismar, meze edilenin değeri düşer. Atatürk'ü kendi çıkarları ve bürokratik-mafyatik ilişkileri veya devlet gücüne sırtını dayamak için meze ettiler... Kenan Evren bile kemalist'di, öyle herkesin kolayca olduğu bir şey ise, orada durup düşünmeli, bu işde bir kofluk var(önceki yazımda biraz özetledim, detay gereksiz)..

Dini istimar edeni nasıl kolayca görüyorsak ve aslında nasılda bizlere zarar veriyorsa, sosyo-kültürel aidiyetleri ve kişileri istismar edenleride görmeliyiz. tespiti çok kolay, siyasetine ve kafasında kurguladığı dünyaya, önceliklerine, egosal-mafyatik davranışlar ve nutuklarına bakılacak...
Kenan Evren nasıl keamlistti yahu bir kemalist Allah'ımız bir Kuran'ımız bir diye TV yayınında konuşma yapar mı?Bir Kemalist antiemperyalist çizgiden ''bizim çocuklar işi(darbe) baaşrdı'' diye ABD'den övgü alır mı?(Bunun gerçekliği tartışmalı ama çok yaygın bir iddia). Kısacası Kenan Evren'in şahsen sol ve sağ kesimin arasındaki kargaşayı bir nebze önlemeyi başardığını düşünsem bile asla Atatürkçü diyemem.
Alt 17-02-2017, 04:20
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Mustafa Kemal'in dine karşıt fikirler öne sürdüğünü okuyoruz. Fakat bazı yerlerde dine bağlı olduğuna dair de şeyler okuyoruz.

O zaman Mustafa Kemal yalancı mıydı?
Merak ettiğim için soruyorum.

Peki devletin işlediği cinayetleri nereye koyacağız?
Uzaylılar mı Dersim halkına zulüm etti?

Ona da tamam..

Denizleri asanlar kimdi?
Dinciler miydi?

E dinciler de cinayet işlemek için sırası gelince sahneye çıktılar.
O dinciler ki, medya önünde elleri duada, ağzı KAN kokan insanlardı..

Ama devlet öyle bir şey yapmaz.
Dincilere sorsan, onlar da bir şey yapmaz..

Gezi olayında halka kim zulüm etti?
Haaa, Turkiye Cumhuriyeti Devleti yapmaz öyle şey.

Anayasaya aykırı olduğunu söylüyor CHP, bunu kendisi ifade ediyor ama yine de HDP'nin dokunulmazlıklarının kaldırılması hususunda AKP'ye yardım edeceğim diyor.

HDP ne yapıyor? AKP'ye "din siyaseti yapma" diyor. Sonra da kalkıp toplu namaz kılıp, resim çektiriyor. Üstüne bir de kürtlerin kanı üzerinden millet vekili maaşı alıyor.

Kürt diyor, milyonları götürüyor.

Apo'cular ne yapıyor?
Sacma salak "apo apo" diye bağırıp, Apo'yu putlaştırıyor.

Salaklığına doymasınlar..

Gidip gelip Kürt özgürlüğünü dönek Apo'ya bağlıyorlar.

İnsan dediğin işte böyle yalancıdır.
İter türk, ister Yunan, ister Fransız..
Alt 17-02-2017, 13:16
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Eğer bunları yazmak özgürlükse benim bu adamın sahte solcu kürtçü faşist bir tatlı su solcusu olduğu tesptitime de saygı göstereceksiniz. Zaaten adam kürt milliyetçisi olabilirdim diyor içindeki kürtçülüğü kafatasçılığı her zaman yansıtıyor.
---------------------------------------------
Bu ülkede son günlerde birde bununla uğraşıyoruz. Bir insan Türk milliyetçisi olabilir ona o felsefe haktır Ama Kürt milliyetçisi olamaz asla bunu savunamaz.

Milliyetçilik kötü ise hepsi kötüdür iyi ise hepsi iyidir. Kürt milliyetçisi olabilirim ne demek buda bir yanlış olmak istiyorsan olacaksın Kürt milliyetçisi olmak için izin mi alman geriyor..

1925 -1950 arası bu ülkede türk milliyetçiliği devlet politikası idi 1940 da bu ülkede Türk erkekleri bıyıklarını hitler bıyıkları gibi bırakıyordu 1945 den sonra hepsi bıyıklarını ya farklı bıraktı ya kesti.

1945 lere kadar hitler aleyhinde probaganda yasaktı 1945 ten sonra lehinde probaganda yasaklandı. Bunların hepsi devletin siyaseti ve ittifaklarıdır. Devlet siyasi duruma göre taktikler yapar

Biz kendi var olduğumuz duruma göre davranırız. Bu gün devlet dinciliği üstün tutuyor yarın milliyetçiliği uygun görecektir.
Bizim için ölçü insan olmalıdır. Bulunduğumuz sınıfsal köken. Türk olsan da Kürt olsan da mütahit misin yoksa inşeatte işçi mi. Banka sahibi misin yoksa borçlumu .

Ben Türk değilim Kürt te değilim Çerkes im kimin milliyetçisi olmalıyım. Ezilmişlik, horlanmışlık, adam yerine konmamak, aşağılanmak, onurun kırılması çok acıdır. Kimsenin kimseye yapmaması gereken şeydir ayrıca insanlık suçudur.

Patronlar İşçiler için şöyle der= Ben onlara ekmek veriyorum. İşte bu söz işçileri aşağılamak için kullanılan sözdür. Halbuki işçiler emek güçlerini satarlar patronlarda işçilerden emek güçlerini satın alır.
Alt 17-02-2017, 15:25
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

world´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yönetim şu lafları görüp konunun kişiselleştirilmemesini istiyorsa 2 yüzlüdür:

''Atatürkçülerin çoğu senin gibi. Ben putperest değilim falan filan derler. Yersek tabi
Ama sistem tamamen putperestlik üzerine kurulu. Ben uygulamaya bakarım. Gerisi laf salatalığı.
Atatürkçüler ile Erdoğancıların ortak yönü de bu. İki tarafta ileri düzeyde yobaz.

Konu Atatürk devrimleri ve Atatürk öldü. Geriye sizin gibi kendini aydınlıkçı sanan yobazlar kaldı.''

Eğer bunları yazmak özgürlükse benim bu adamın sahte solcu kürtçü faşist bir tatlı su solcusu olduğu tesptitime de saygı göstereceksiniz. Zaaten adam kürt milliyetçisi olabilirdim diyor içindeki kürtçülüğü kafatasçılığı her zaman yansıtıyor. Atatürk'e yobaz Müslümanlarca 24 saat sövülüyor zaten bu yobazın da aynı argümanlarla sövmesine müsadee edilmemeli.
world, bu tür mesajları art niyetle mi atıyorsun? AKP liler eleştirilince dinime hakaret, din düşmanı demesi gibi? Birde Atatürk2e karşı gerici, sürü kesimin karşıt paylaşımalrı benide feci geriyor, ama bunun sebebide bir yerde siz değil misiniz? Her konuya, her soruna, envai türden soruna, Atatürk resmi yapıştırıp durursanız, yerli yersiz, ipli, ipsiz, sapsız her konuya yapıştırısanız, ayağa düşürürseniz iğneyi de kendinize batırmalısınız... ne bu yahu Atatürk sizin oyuncağınız mı, çocukların kavgasında babamı söylersem görürsündeki gibi aletiniz mi... örneğin her sorunda, her gün Atatürk olmasaydı anan ****** olurdu diye paylaşmak neyin nesi, bu sadece basit bir örnek, en büyük zararı bunlar veriyor, sornada çıkıp eleştiren olursa söz dinleyip, idraka yanaşacağına hülooooğğğğ, hurra, zarar veriliyor, siyastinizin aleti değildir, fikri zeminde anlam kazanıyorsa amenna, it dalaşlarına oyuncak edip, sonrada yapmayın diyene saldırmamalı...

Ne bekliyorsun yönetimden, Erdoğan gibi ona FETÖCÜ, buna hain demesini mi? Sebep? Siz asla eleştirilemezsiniz, eleştiren olursa şudur, budur mu?

Lütfen konuda ikide bir yönetimden söz etmeyin, burada(görüş, alışverişi zemininde) yönetim yok, konu ve siz varsınız ve siz ne bir tabu ne de bir kutsal ne de mutlak değilsiniz, hiç kimsede değil(izin verin insanlar görüşlerini paylaşsın, hoşunuza gitmesi şart değil), insanlar yanlış biliyorsa da işte size fırsat...

Biat kültüründen mi söz edilmiş, efendim biat kültüründe olmadığınızı ifade edersiniz, yönetimden müdahale beklemeyin, çünkü kişiler görüş ve fikirlerini paylaşıyor, olumlamak veya herkes tarafından olumlanmak bekleyemezsiniz değil mi?

Siz illa ne dersem herkes olumlasın diyorsunuz, Erdoğan'ın evet kampanyasına benzemedi mi?...

Bak ben bir çok konuda, tarikat kafalı devrimciler, sosyalistler, ahmak provakatörler, müritler, biat kafalı sürüler demişimdir! Yönetim banada müdahale etsin, sırf marjinal, feodal atık tarikat ve mutlakçı kafaların durumunu tespit-analiz ediyorum diye...

envai çeşit Atatürkçü tanıyorum, içindeyim. yarıdan fazlası faşist, silme mankurt, ama kalan yarısı ilerici, sosyal demokrat... ne yapayım şimdi, sosyal demokratın hatrına faşiste, faşist demeyim mi? Adamın bütün hayatı vatan, bayrak, sakaryadan ibaret, kendisini çekiç, herkesi çivi-düşman görüyor..

Adam eline sağlık IŞİD diye yürüyen Eşedullah Timlerini(özel harekat->Erdoğan SS) paylaşıyor ikide bir, yahu neden paylaşıyorsun bu faşist katil sürüsünü, ne destek bekliyorsun bizden, desteğe mi ihtiyaçları var diyorsun, sana çıkıp, vatan, sakarya, ulu önder diyor ve hitap ediyor, vatan haini diyor! açsın, çocuğunu bile okutamıyorsun, şu hayatda desteğe ihtiyacı olan kim? ne? Başka sorunlarımız yok mu? bana bu duruma gelmişliğinin izahını yapabilmelisin, ama atıyorum ben yaparsam da ne olur üzerinize alınmayın, hayıflanmayın, masaya yatırın, ama hülooooğ-sürü- kültürü, biat kültürünün eseri, şu görüşmüş, bu görüşmüş önemi yok, aşacaksak sağlam bir olanağımız var, oda afyon malzemelerini çözmek hepsi bu...

Son olarak başlığın, amacı dışında tartışılması devam etmemeli, ettiren her kim olursa olsun, ortama zarar veriyor... Konuyla ilgili fikri olmayan yazmasın-yazabilirde- ama silinebilir...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler