Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-11-2009, 00:20
Averroes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Averroes Averroes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Soda bizi kandırmaya çalışma.

CHP'ye Alman Vakfı tarafından 85 bin Euro'luk bir yardımın yapıldığını gösteren belgenin tarihi 13.12.2005 yılına ait. Anayasa Mahkemesi, CHP'nin 2005 yılı hesaplarında yaptığı incelemede usulsüzlük tespit etmiş, ancak bize usulsüzlüğün kaynağını söylememişti. Zaten Anayasa Mahkemesinin usulsüzlük tespiti CHP'nin bu yardımı aldığını doğrular nitelikteydi. Sadece kaynağını bilmiyorduk. Vakit'in haberi puzzle'ın eksik kısmını tamaladı. CHP'nin 1998, 2004, 2005 ve 2006 yılına ait hsaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesi, 1 milyon YTL civarında usulsüzlük tespit etti. 1 miyon ytl lik meblağn CHPnin kasasından hazineye aktarılmasına ve ilgili kişiler için suç duyurusnda bulunulmasına karar verilmişti.

Google'dan delil arayarak iktidar partisine kapatma davası açan bir başsavcının, yandaşı olduğu bir partinin kapı gibi delilini göz ardı etmesi zaten bizim için sürpriz olmazdı. Kısaca, ilk duylduğunda CHP ileri gelenlerini derin bir sessizliğe büründüren para yardımı belgesi ortaklaşa kemalist çaba sonucu sümenaltı edilmiş, ve hukuk adına yine bir hukuk skandalı yaratılmıştı. Hiçbir delil google'ınki kadar sağlam değildi çünkü...

-Şeytanın yaptığı en büyük hile bütün dünyayı yaşamadığına inandırmakmış-

"The Usual Suspects" filminden
Alt 27-11-2009, 00:29
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kim bu Osman Yıldırım?
Ergenekon savcılarının "Osmanım" diyerek hitap ettikleri ve sonuna kadar güvendikleri Osman Yıldırım, Ankara 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 27 Haziran 2008 tarihli duruşmasında şöyle demişti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devletini tanımadığımdan suçlamalarla ilgili savunma yapmayacağım. Ben Anadolu İslam Devletinin bir vatandaşıyım. Müslüman vatandaşlar üzerinde laik baskı kurmak isteyen Cumhuriyet Gazetesini üç kez bombalattım. Ayrıca Alparslan arkadaşıma danıştay suikastını yaptırdım. İsim vermeden istinkâf ettiğim şahsı, 'Kurtuluş Savaşı vermemiş, satış savaşı vermiş', 'İngiliz tetikçisi' ve 'İngiliz piçi' olarak sıfatlandırdım."

Mustafa Kemal Atatürk'e "İngiliz piçi" diyerek hakaret eden Osman Yıldırım'ın sicili bu kadarla da sınırlı değil! Sabıka kayıtlarına bakıldığında dört suçtan daha yargılandığı ve mahkûm olduğu anlaşılıyor:

1. 30 Aralık 2006 tarihinde kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak suçundan 9 yıl hapis cezası
2. Ablasını öldürmek suçundan 20 yıl hapis cezası
3. Nüfus kâğıdında yaptığı sahtecilikten ötürü mahkûmiyet
4. 14 Temmuz 1998 tarihinde öz yeğenine fuhuş yaptırmak suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası

İşte bu sicile sahip 9 numaralı gizli tanık Osman Yıldırım'a Ergenekon savcıları, "Osmanım" diyerek hitap ediyor ve beyanlarına itibar ediyorlar.

Osman 'a ne söyletmek isterlerse Osman onu söyler !
Söylediklerinin tümü düzmece ve yalandır .

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 27-11-2009, 00:39
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Schop, ya olayları iyi takip etmiyorsun ya da fena ard niyetlisin.

Anayasa mahkemesinin 1 trilyonluk usulsüzlük tespiti başka bir olaydır.

Bunun Ebert vakfı gibi sahte bir olayla ilgisi yoktur ve o 1 trilyonluk "usulsüzlük" fiilinin her kuruşunun nereden kaynaklandığı nettir, açıktır.

Not: O 1 trilyon hazineye iade edilmiştir. Yani vergi mükelleflerinin bir kaybı yoktur ama CHP'ye büyük haksızlık yapılmıştır. Bu haliyle kayıp trilyon davasına benzemez. O 1 trilyon kayıptır.
Ayrıca "usulsüzlük" yolsuzluk veya sahtekarlık değildir. Şirketi olan herkes bilir. Usulsüzlük VUK gibi bazı kanunlarda düzenlenmiştir. Harcamaların SPK'ya uygun yerlerde yapılmaması, defterlerlerde harcamaların usulüne uygun yerlerde gösterilmemesi gibi bir dizi muhasebe hatasını da kapsayan geniş bir hukuki terimdir. Yani popüler anlamıyla kullanılan "usulsüzlük" değildir buradaki. Şirketi olan herkes bu cezadan almıştır. Yok vergi levhanı asmamışsın, yok faturanda adres yok gibi ıvır zıvır her konuda usulsüzlük cezası kesilir.
Örneğin bu 1 trilyonun 250 milyarı Halk Tv için ödenen bedeldir ki Anayasa mahkemesinin bunu parti faaliyet olarak görmemiş olması çağdışı kalmış kendi yorumudur. Bir parti halka kendi fikirlerini, projelerini anlatmak için tv kuruyorsa bu parti faaliyetidir. Gazete çıkar, bülten çıkar, pankart as, afiş as bunlar parti faaliyeti ama modern iletişim araçlarını kullanmak parti faaliyeti değil. Olur mu? Anayasa mahkemesi ilkel bir yorumda bulunmuştur ve bu da CHP'ye bir haksızlıktır.

O incelemenin hiç bir yerinde Ebert vakfı lafı ile geçmez. Yandaş medyanın bilgi kirliğinden kurtulun gerçeklerle buluşun.

Zaten olsa mümkün mü hemen kapatma davası açılır. Açılmak zorunda zaten ama bana bir tek haber göster ki (sözde) Ebert vakfı yardımı ile ilgili bir delil olsun.

Anayasa mahkemesinin yaptığı hesap incelemelerinde çıkmayan bu para nerede ola ki?

Hadi kanıtla...

Bağımsızlık benim karakterimdir.

Konu Soda tarafından (27-11-2009 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.
Alt 27-11-2009, 00:46
Üye

Yani Aydoe kafayı takmışsın olayı Müslümanlarla ilişkilendireceksin. Delil bulmak ilişkilendirmeden sonra geliyor. Yani ne surette olursa olsun Müslümanlar yapmıştır, ben delili arar bulurum diyorusn.

Osman Yıldırım İslamcı öyle mi? Zaten Alparslan Aslan da Danıştay hakimini öldürürken “Yaşasın Şeriat” “Allahu Ekber” demişti, değil mi? Cebinde Vakit gazetesinin “İşte O üyeler manşetli” haberini cebine koymuş Danıştay’da hakim ülkede sazan avlamış. Biz de yedik. Arabasında Milliyet gazetesi de bulunmuş. Onu ne için kullanacakmış acaba? Onu da araştırdın mı? Peki Danıştay’ın güvenlik kamera sisteminin ne diye o gün bozulacağı tutmuş, sakın kameralar da şeriatçı olmasın, ne dersin Aydoe?

Osman Yıldırım laikçi düşmanı bir şeriatçı da, bütün ulusalcı gösterilerde boy gösteren Alparslan Aslan ve onun manevi babası ulusalcı Veli Küçük de mi şeriatçıymışki, Yıldırım’a “Osman bu işi yapsan, yapsan sen yaparsın” demiş.

Hablemitoğlu’nu katleden şeriatçı Osman bütün paraları karılarla kızlarla, kumarda yemiş.

Sahi Aydoe bunları doğruluğuna inandığın için mi yazıyorsun, yoksa bu katilleri İslam’la ilişkilendirmek için mi? Sahi yoksa sen de mi Ergenekon terör örgütünün avukatısın? Sürekli Cumhuriyet gazetesi okuyarak gerçekleri nasıl öğreneceksin. Ama bana kalırsa sen gerçekleri bilmek değil, kandırılmak istiyorsun.

Alt 27-11-2009, 00:59
Üye

CHP'nin para aldığının kanıtı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, CHP'nin bir Alman vakfından para aldığına dair iddialar üzerine harekete geçti. Başsavcı Yalçınkaya’nın yardımcısı iddiaları gündeme getiren eski Alman istihbaratçısı Talip Doğan Karlıbel’i telefonla arayarak belgeleri istedi.

Haber 7’ye konuşan istihbaratçı Karlıbel, CHP’nin Alman vakıflarından para aldığına dair bilgilerin yer aldığı “Alman Gizli Servisinin Türkiye Operasyonu” isimli kitabını incelemeye alan Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya’nın ayrıca kendisinden iddialarla ilgili somut belge ve bilgi istediğini söyledi.

ORJİNAL BELGELER ANKARA'DAN İSTENDİ

CHP'nin, MKYK üyesi ve milletvekili adayı Ali Kılıç üzerinden, Alman vakıflarından yardımlar aldığını ifade eden Karlıbel, elinde olan belgelerin bir kısmını savcılığa gönderdiğini, ayrıca bilgi ve görüşlerine başvurulduğunu, CHP’nin Alman vakıflarından aldığı paraya dair dekont ve makbuzların orijinallerini Başsavcılığa sunacağını dile getirdi.

CHP’nin Alman vakıflarından aldığı paraya dair tüm iddiaların ayrıntıları ile yer aldığı kitabının Cumhuriyet savcıları tarafından etraflıca incelendiğini belirten Karlıbel, CHP’nin inkâr ettiği para alma meselesinin gün yüzüne çıkacağından emin olduğunu ifade etti.

Partilerin kapatılması taraftarı olmadığını ama partiler kanuna bakıldığında yabacılardan para almanın cezasının parti kapatma olduğuna dikkat çeken Karlıbel, CHP’nin de Alman vakıflarından para aldığını yalanlamasının bu yüzden doğal olduğunu söyledi. Aynı zamanda Almanya ve Nazizm uzmanı olan Karlıbel, CHP MKYK üyesi ve Milletvekili adayı Ali Kılıç’ın Almanya’daki ilişkilerinin incelenip gün yüzüne çıkması halinde CHP’nin çok zor durumda kalacağını öne sürdü.

AYDIN DOĞAN'IN ORTAĞI OLDUĞU BANKA DA YALANLASIN

Ali Kılıç’ın Aydın Doğan’ın da ortağı olduğu Deustche Bank’tan 85 bin Euro aldığına dair banka dekontunu ortaya çıkardığını belirten Karlıbel şöyle konuştu; “Elimde Ali Kılıç’ın CHP adına Alman Ebert Vakfı’ndan 07.12.2005 tarihinde 85 bin Euro aldığına dair banka dekontu var. Para alındığına dair belgeyi daha önce kamuoyuna sunmuştum. CHP onu yalanladı. Şimdi bu dekontu çıkardım. Ona da sahte diyecekler. Dekont; Deustche Bank’a ait. Bu banka Aydın Doğan’ın da şirketlerine ortak. CHP MKYK üyesi Ali Kılıç, ‘Friedrich Ebert Vakfı'nda’ 85 bin Euro almış. Madem belge yalan. Çıkar koskoca Deustche Bank yalanlar. ”

KILIÇDAROĞLU RESMİ BELGELERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

Geçtiğimiz günlerde ÜLKE TV’de CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP MKYK üyesi Ali Kılıç’ın Almanya’da iki PKK üyesiyle birlikte trafik kontrolüne takıldığına dair polis tutanağını kamuoyuna açıklayan Karlıbel, Kılıçdaroğlu’nun konuya ilişkin bir internet sitesine verdiği röportaja da değindi.

CHP MKYK üyesi ve Milletvekili adayı Alı Kılıç'ın, CHP tarafından inkar edilen, Alman vakıflarından aldığı 85 bin Euronun banka dekontu....

"KEŞKE BENİ MAHKEMEYE VERSE"

Deniz Feneri e.V davası için Almanya’da bulunan Kılıçdaroğlu’nun, Ali Kılıç ve beraberlerindeki iki kişi ile genelev işlevi gören sauna kulüpten çıkarken polis kontrolüne takıldığını, bunu belgesi ile oraya koymasına rağmen ne Kılıçdaroğlu’nun ne de başka bir CHP’linin tatmin edici bir açıklama yapmadığını ifade eden Karlıbel şöyle konuştu: “Sayın Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir yere gittiği benim için hiç önemli değil. Dikkatleri çekmek istediğim nokta yanlarındaki iki kişi. Bu adamların PKK bağlantıları var. Bu iddiaları televizyonda ilk dile getirdiğimde, kendisine telefonla bağlanması çağrısı yaptık ama Kılıçdaroğlu bir internet sitesi üzerinden yanıt vermeyi uygun buldu. Elimizde tüm belgeler mevcut. Üstelik bu belgeler Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkonsolosluğu noterinin imzasını taşımakta. Gayet ciddi hazırlanmış kanıtlardır."

AKP'Lİ DEĞİL, SOSYAL DEMOKRATIM

Kılıçdaroğlu’nun iddialarına kaçak cevaplar verdiğini ve Kanal 7 üzerinden savunma yaptığını kendisini de AK Parti’nin adamı lanse ettiğini dile getiren Karlıbel; “Ben ne AKP'nin adamıyım, ne başkasının. Açık konuşmam gerekirse, sosyal demokrat çizgide bir milliyetçiyim. Ömrümde AKP'ye oy bile vermedim. Vermem de. Böyle düşünenler yanılgı içine girmiş olurlar. Kılıçdaroğlu bana cevap vermekten kaçıyor. Mahkemeye verecekti. Onu da yapmamış. Keşke verse. O zaman her şey ortaya çıkar.” dedi.

YETERKİ KARŞIMA ÇIKSIN UĞUR DÜNDAR YÖNETSİN RAZIYIM

Kılıçdaroğlu’nun hemen her konuda muhataplarını canlı yayında düelloya davet ettiğini ama ÜLKE TV’de programa çıkmaktan vazgeçtiğini, bahane olarak da Kanal 7 ve ÜLKE TV’ye çıkmak istememesini göstermesine anlam veremediğini dile getiren Karlıbel, Kılıçdaroğlu’nu açıkça düelloya çağırdı; “Sayın Kılıçdaroğlu hangi kanalda istiyorsa çıkar konuşurum. İsterse programı da Uğur Dündar yönetir. Kanal fark etmez. Yeter ki benimle yüzleşsin."

http://www.bugun.com.tr/haber/yazdir...d=47201&type=0

Alt 27-11-2009, 02:08
HayyaN HayyaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mongus ;

İyi güzel söylüyorsun değerli kardeşim eğer çok becerikli bir kişi isen git 30 senede değil 10dkda sen bitir dağda ki teröristi..Age Of Empires oynanmıyor dağlarda millet öyle hile yazıp altın kaynaklarını,para kaynaklarını,yiyecek içecek kaynaklarını fulleyemiyorsun mesela.Şimdi sana Kan Uykusu belgeselini tavsiye ederim izle diye ama nede olsa Osman Pamukoğlu paşa bölücü ve faşisttir sizin için ondan izlemeyebilirsiniz.

Aydın geçinen terörist,gazete,yazar ders almadı geçmişten.Halkımın aptal olduğunu düşünen her beyin hayatını yitirdi.
Alt 27-11-2009, 02:42
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

''Plan yapmadım. Öldürülmesi lazımdı. Tepki konulması lazımdı. Başörtüsü meselesini çözmem lazımdı. Yakalanacağım boyutunda değildim. 'Allah' diyorum, başka boyutta yaşıyorum''
http://www.haberaktuel.com/news_deta..._id=1259577912

O fotoğraftaki Alpaslan Aslan değil ,ayrıca Veli Küçük'ü savunacak değilim ama Danıştay saldırısıyla alakası olmayacağını bilirim.

Schopen inanır olan sensin ben inanmam bilirim ,senin masallara olan inacını da bilirim bu işin altında da cinler olmasın?

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 27-11-2009, 02:49
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben şöyle diyorum, sen bu hükümetle uğraşıcağına, güneydoğuda pkk yı bitir, senin işin bu diyorum.

yok millet çarşaf giyiyomuş, başörtü takıyomuş, asker bunu sevmiyomuş banane asker sevmiyorsa yav, seven seviyor kardeşim bu ülkede açık olanda var belki ben açık insanlardan hoşlanıyorum amma milleti açmak içinde çaba sarfetmiyorum yada öyle düşünmüyorum.

Halkın bazı kesimleri şöyle düşünüyo asker olmasa bu vatan ne olur, ne olucak bu ülke oldukça askeride olur. madem bu methedilen asker bu kadar güçlü , amerikanın işgal ettiği kuzey ırağa niye giremedide daha önce , terör var diyip , aynı amerikanın stratejisini kullanarak yani terör var diyerek girilmedi Irağa , demekki bunlar ya güçlü değil yada amerikanın kuklası.

Yokmu bizim silahımız ,mühimmatımız, teknolojimiz; var, e sen niye dünyanın bir ucundaki terör devleti amerikadan önce ırağa girmedin, sonuçta senin ülkeende 30000 kişi ölmüş, amerikada iki binada ölenler var , kaç kişi o bile bilinmiyo, amerika ta nereden gelip ırağı fethediyo.

Şimdi haksızmıyım.
Alt 27-11-2009, 03:38
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

schopenhauer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
CHP'nin para aldığının kanıtı

Ne kadar kolay sizleri kandırmak böyle...

İnanmaya teşnisiniz.

Bu belge (eğer sahte değilse ve Ali Kılıç CHP'li ALİ Kılıç ise bile) kanıt değildir.

Kapatmaya neden olmaz.

Kapatmaya neden olması için bu paranın CHP'nin hesaplarına girmesi gerek.

O zaman AKP'li vekillerin hepsinin banka hesapları incelensin. Eğer bir vekile yabancı bir kurumdan para geldi ise AKP kapatılsın.

Komik olmayın.

Ayırca Savcı Yalçınkaya soruşturma başlatmış.

Daha ne istiyorsunuz? Bakın demek ki sadece AKP için soruşturma yürütmüyormuş. Demek ki mazlumu oynamanın alemi var mı?

Bakın Anayasa mahkemesi CHP'ye de ceza kesti. (Hem de haksızca)

Daha ne diye Anayasa mahkemesini AKP düşmanı ilan edersiniz?

Ayrıca o Karlıbel isimli AKP'nin Alman emniyetinde görevli yandaşı daha önce dolandırıcılıktan Paşakapısı cezaevinde yatmış birisi.

Ne ilginç değil mi?

Hem Alman emniyetinde çalışacaksın hem de Paşakapısı cezaevinde dolandırıcılıktan yatacaksın ve sonra da AKP'ye hizmet baabında CHP'yi Almanlarla işbirliği yapmakla suçlayacaksın.

Bu adam aynı zamanda Nazi avcısı Türk gazeteci olarak tanınıyor internetten baktığım kadarıyla.

Almanya ve Avusturya'daki eski yaşlı Nazileri bulup yargılanmasını sağlamakla kendini görevlendirmiş

Allah allah... Benim bildiğim bu işlerle Mossad uğraşır. Bir TÜrk gazetecisinin de uğraşması tuhafıma gitti.

Ne kadar grift ilişkiler değil mi?

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Alt 27-11-2009, 12:51
Üye

Arkadaşları ve çevresi tarafından ise, Arslan'ın dindar biri olmadığı ve içki içtiği belirtilmiştir.

Arslan, saldırıyı gerçekleştirmesinin nedeninin Danıştay'ın kamusal alanda türban takılması aleyhindeki hukuksal kararları olduğunu belirtmiştir. Emin Çölaşan'ın eşi Danıştay başkan vekili Tansel Çölaşan iddiasi olan, saldırganın "Allah'ın askeriyiz, elçiyiz. Türban davası yüzünden cezalandırılacaksınız." dedikten sonra, toplantı halinde bulunan Danıştay İkinci Dairesi üyelerine ateş açması, odada bulunan Danıştay üyelerince yalanlanmıştır. Yapılan ilk sorgusunda, olayı türban kararı nedeniyle gerçekleştirdiğini belirterek, "Aldıkları karar Allah’ın adaletine sığmıyor. Cezalandırmak istedim." demiştir. Yaralanan üyeler arasında söz konusu hukuksal kararda olumsuz oy kullanmış bir kadın üyenin de bulunması, TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından türban nedeninin şüphe ile karşılanmasına neden olmuştur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alparslan_Arslan

DANIŞTAY saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi`nin bombalanmasına ilişkin davaya, Ankara 11`inci Ağır Ceza Mahkemesi`nde devam edildi. Davanın dünkü duruşmasına, tanık ifadeleri damgasını vurdu. Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan ile birlikte olayı planladığı iddia edilen Erhan Timuroğlu`nun tanığı Serdar Özkan, mahkemedeki ifadesinde, `Takıldığı barda içki içerdik. Dini sohbetlerde hiç görmedim. İçki içer, kumar oynardık` diye konuştu.

Mahkemede tanık olarak dinlenen sanıklardan Tekin İrşi`nin arkadaşı İlyas Aslan ise, `10 yıllık arkadaşım. İçki içer. Bali-mali bağımlısıdır. Namaz kılmasını bilmez, cuma namazına dahi gelmemiştir` dedi.

Alparslan Arslan`a yardım ettiği iddiasıyla yargılanan Osman Yıldırım da ifadesinde, `40 yaşındayım, daha camiye bile girmedim, işyerimde kumar oynatırım` diye konuştu. Mahkeme, duruşmayı 21 Aralık`a erteledi.

Kıvanç EL / ANKARA

http://www.tumgazeteler.com/?a=1816503

Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın ailesine 100 bin YTL

Ergenekon iddianamesinde, Danıştay saldırısından sonra sanık Alparslan Arslan'ın anne ve babası ile sanıklar Osman Yıldırım ve İlhan Parlak'ın yakınlarının banka hesaplarında hareketlilik olmuş. Arslan'ın ailesine 100 bin YTL yatmış.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Ergenekon iddianamesi, Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın anne ve babasının banka hesaplarına belirsiz bir kaynaktan yatan 100 bin YTL'ye dikkat çekti. Savcıya göre, parça parça yatan bu paralar, dava sürecinde baba İdris Arslan'ın yaptığı açıklamalardaki değişkenlikle paralellik arz ediyor.

Sanıklardan Osman Yıldırım'ın yakınlarının ve sanık İlhan Parlak'ın banka hesaplarında da gözle görülür bir artış tespit edildi. Buna göre, Osman Yıldırım'ın bir yakınının Danıştay saldırısı öncesinde hareketsiz olan bir banka hesabına, çeşitli zamanlarda 26 bin 377 YTL yatırıldı. En fazla para artışı ise sanıklardan İlhan Parlak'ın banka hesaplarında gözlendi. Yeminli Mali Murakıplar banka hesapları üzerinde yaptıkları incelemeler sonucunda, İlhan Parlak'ın banka hesabına, belirsiz bir kaynaktan üç seferde 213 bin 502 YTL yatırıldığını tespit etti.

Ergenekon iddianamesi, Danıştay davası sürecinde, sanık yakınlarının yaptıkları açıklamalarla banka hesaplarına yatan para miktarları arasındaki ilginç paralelliği ortaya çıkardı. Sanıklardan Osman Yıldırım'ın ifadesinde Cumhuriyet'in bombalanması karşılığında 500 bin dolar vaat edildiğinin anımsatıldığı iddianamede, tetikçi Alparslan Arslan'ın diğer sanıklara, "Ankara'da bir iş olduğunu ve bu işin bir adamın öldürülmesi olduğunu, bu işi dört kişinin yapacağını, bu işin karşılığında alacakları para ile bir daha çalışmalarına gerek kalmayacağını ve büyük paralar kazanacaklarını" söylediği kaydedildi. İddianamede şöyle denildi:

"Özetlenen birbirine uygun beyanlar ve beyanları destekler telefon görüşmelerinden Osman Yılırım, Erhan Timuroğlu, Tekin Irşi, ve İsmail Sağır'ın münhasıran maddi çıkar vaadi ve beklentisi için eylemlere katıldıklarının açıkça anlaşıldığı, Alparslan Arslan'ın ise kendisine verilen görev ve görevi yerine getirmesi ile önemli yerlere geleceği, çalışmasına gerek kalmayacağı şekilde maddi rahata kavuşacağı vaadi ile eylemlere katıldığı anlaşılmaktadır."

Yargılama sürecinde Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan'ın diğer sanıkların kantin hesaplarına para yatırıldığının da tespit edildiği kaydedilen iddianamede, sanıkların yakınlarının banka hesaplarının da incelendiği belirtilerek şu bulgulara yer verildi:

"Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında görevlendirilen Yeminli Mali Murakıplar tarafından hazırlanan 04.06.2008 tarih ve R3 ve R-6 sayılı raporda; ilgili şahısların gelir durumu, banka hesaplarının ortalama hareket büyüklüğü, maaş ve diğer düzenli gelirleri ile ekonomik hayatın doğal seyri çerçevesinde olağan görülmeyen işlem ve hareketlerin rapora konu edildiği belirtilerek, Danıştay saldırısıfaili Alparslan Arslan'ın babası İdris

Arslan'ın banka hesabında 21.11.2006'dan itibaren önemli artış tespit edildiği, şahsın Bank Asya Üsküdar Şubesi nezdindeki katılım hesabına dört seferde toplam 22 bin EUR para girişi olduğu, para girişlerinin şahsın banka hesabına nakden para yatırılmasıyla gerçekleştiği, şahsın hesabında vadeli olarak 20 bin 414 EUR bulunduğu, Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan'ın annesi Hatice (Porsor) Arslan'ın da Bank Asya Üsküdar Şubesi nezdinde hesabı bulunduğu, Hatice Arslan'ın banka hesabında ise 04.09.2006 tarihinden itibaren önemli varlık artışı tespit edildiği, şahsın katılım hesabına üç seferde toplam 30 bin USD ve 10 bin EUR para girişi olduğu, para girişlerinin şahsın banka hesabına nakden para yatırmasıyla gerçekleştiği, ....

http://www.superpoligon.com/haber/4999

Üf yoruldum.

Zaten biz buraya ne asarsak asalım inanmayacaksnınız.

Çünkü siz hak ve hukukun değil, ideolojilerinizin avukatısınız.

O yüzden fazla vakit kaybına gerek yok.

En az benim kadar iyi bildiğiniz gerçekleri size anlatacak değilim.

Önerilen Siteler