Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-09-2015, 12:49
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki 1931 Islam Kongresini de okudunuz mu?
Hani, Mustafa Kemal'in "yurtta sulh cihanda sulh" dedigi gunlerde yapilan kongre, hani su Nutuk'ta saydirdigi memleket davasina iliskin cozulen pasalar vs...?
Bana ne İslam kongresinden yani? Atatürk'ün medeni bilgiler kitabını siz okudunuz mu?

Mustafa Kemal çok yönlü, ülkesini düşünen bir insan. Zaman zaman taktiksel görüşler savunuyor görüşleri değişiyor.

Bağnaz kafalı tek bir düşüncenin peşinden koşan bir adam değilmiş çünkü.

Türkiye'de neyin altına imza atmışsa, ben ona bakarım.
Alt 10-09-2015, 12:51
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Boolean´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bak Spartacus benim ananem Çerkez. Annem de. Baba tarafım Türk. Velev ki; Hem anne tarafım, hem baba tarafım Türk olsun. Yine değişmez ben Türk silahlı kuvvetleri derim.

Şaçmalıyorsunuz yani. Türk Silahlı Kuvvetlerine, Star Wars imparatorluk ordusu mu dicez? Ne dicez?

Japon ordusu, Kore ordusu, Çin ordusu, Türk ordusu.

Bu ordunun içinde her kökten adam var.

Bölücülüğü yapan sizsininiz asıl.
Ayrım yapmak mıdır bölücülük, yoksa yapmamak mı? Mantık var mı? Akıl da varsa? Boşa yazma.
Aç 1935 CHP parti programını oku. Orada kültür birliği diyor. Dil birliği diyor. Irk mı diyor? Türkiye'yi kuran halka Türk halkı denir diyor. Nerede ırk?
Yani çocuk kandırıyorsun? O dediğin dönemler yasalar var;
Başka dili konuşanlar, aynı yeri yurt edinmemek, akrabalar birbibirine yakın olmamak, kültürünüi dilini, hatta tiyatrosu dahi yasak. Nasıl bu kadar ırkçı oldun sanıyorsun? Millet ve Türklük DİL üzerine gider o zamanalr, hiç okul okumadın mı? Kültürel birlik vb dediğin herkesin ayrımsız kendisini Türk kabul etmesi, ettirilmesi üzerine. Osmanlı'daki ittihat-ı Anasır politikası..

Uzatmayım, vaktime yazık, o dediğin dönemlerde, kafatasçılık yapılıyordu, yeni bir Türk tarihi yazılıyordu geçmişe dair. Bilip, bilmeden zıplama. IRK bölücülüğü yapıp, kılıf arama.
Bugün gelişmiş devletlerin hepsinde böyle Japonya, Kore, Fransa, Almanya, bu böyle.
Neden TC Silahlı Kuvvetleri denince, neyin eksiliyor? Irkçı şartlılığın mı?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bundeswehr
Eğer din dil ırk ayrımına karşıysan, Türk faşoları gibi etnik kökeni takmayacaksın bu kadar kafaya. Geçmişte Türk faşolarının yaptığı dil ve kültür yasaklamalardan bahaneler 2015 yılında geçmez artık.
Neden takmayacam? Faşoalrdan banane, hakim olan faşizm zaten, bunu dile getiriyorum, senle neden tartışıyoruz ki hakim ideolijinin, utangaç faşizmin papağanlığını yaptığın, sepette de bilgi olmayınca slogandan ve niyet, yaftadan başka bir şey yapmadığın için..
Lakin yine olacak. Yine başlayacak bunlar. Yanlız bu sefer Türk faşoları kadar Kürt faşoları ve bunların peşine takılanlar da suçlu olacak.
Faşoluk, faşoluğu, şiddet, şiddeti doğurur demiyor muyum? Neyine itiraz edip birde sürekli oturduğun yerden başkaları adına konuşuyorsun. Misal benima dıma konuşma hakkını sana kim veriyor? Ben vermiyorum.
Bölücü de sensin. Ülkede vatandaşlık ve insan haklarının gelmesini engelleyenler de senin gibiler.
Mücadelesini veriyoruz, sen ne yapıyorsun onu söyle? İnsan hak ve özgürlüklerine kast edildi mi, savunmaktan, eleştirene de böyle gerzek laf sokmaktan başka ne yapıyorsun. Anlat yahu, insan hakalrına dair, çözümün ne, şu forumda kaç kez buna dair bir açılım sundun, ne yapmamız gerektiğini anlattın. Görüşünü paylaştın da ben mi göremiyorum? İnsan hak ve özgürlükleri için ne yapmalyız anlat, savunageldiğin gibi, kadına erkeğim diye midayatmak, aleviye, sünniyim, kürde, türküm, bundan başka hangi insan hakkı tanıdın ve dayattın sen?. Lütfen ikide bir slogan atma, şunun ,bunun yüzündeni bırak, ne yapmalı? Bunu analt, ya da boş konuşma. Slogan atıyorsun işte!
En azından sokakta masum vatandaşı dövenler dürüstçe itiraf ediyor ne olduğunu, sizler gibi insan hakları, alevi hakları postuna yatmıyor.

Ülkedeki hakların hiçbirisi umrunuzda bile değil, tek düşündüğünüz şey var o da sosyalist midir? Komünist midir? İdeolojiniz.

Hemen batıyor yazdıklarım.
Sende algılama sorunu mu var? var mı fazlasıyla kafada? Dinciler gibi kafir edebiyatı yapma, sen mi doğurdun lan beni! Kaç kere dedim başkaları adına yazma diye, yiyorsa görüşleri eleştir, kapitalsit, faşist, sen kimsin ki50 cevabının 50 side benim adıma konuşmak? Bu hakkı sana vern ne-faşist?. Sen faşist olunca bir halt mı oldun, faşizme karşıda biz direniriz, size karşıda, şiddet yanlılarına da hapis yatar, işkence görürüz, senin gibiler, gücü ardına alıp söker dişlerimizi... Bu alçaklığı bırak, görüşe karşı bir şey diyemeyeceksen eksik olsun, deme. Benim adıma konuşma, böyle bir hakkın yok, ırkçılık sana bu hakkı veriyor sanıyorsun, işte başından beri en temel yanılgı bu.
Atağa geçiyorsun kafan basmıyor falan diye.
Kafan basmıyor nerede dedim faşist soykırımcı. her cevabından bir yerlerinden bir şeyler yumurtluyorsun, her cevabında niyet yazıyorsan ben sana öyle bir niyetler yazarım ki, feleğin şaşar. Niyet yazıp kendi yadığın niyetlerle cebelleşme, bu seni 10. kez uyarım, bir daha uyaramam, o alçak seviyeye inerim. Bu kadar ısrar benim sabrımı aşıyor.
Niye? Yüzüne çarpıyorum çünkü ülkeye ve vatandaşlara zarar verdiğinizi.
Nasıl veriyoruz anlatsana, çamur atıp, slogan atma. Gel kan istiyorum diye bağır, gel sokaklar seni bekliyor, her yer katli vacip ilanıyla dolmuş, katledilmeyi bekleyen solcularla, kürtlerle, alevilerle, kadınlarla dolu, gel, oradan slogan atma, gel katlet!

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 10-09-2015, 13:07
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Ne sloganı atmışız? Uydurma.

Bölücü de sensin. Ülkede vatandaşlık ve insan haklarının gelmesini engelleyenler de senin gibiler.
Slogan vatanseverlik sizinkisi cidden.

Boyle mi getireceksiniz insan haklarini veya vatandaslik haklarini ulkeye.. Iki dakikada forum ahalisinden size karsit olan herkesi geberttiniz yani. Aferin size.

Ama Mustafa Kemal boyle demiyordu.

Nasil olacak bu isler? Yoksa siz ozunde mhp'li, sozunde Mustafa Kemalci'leri oynayanlardan misiniz? O baslista yazilanlara, cevap veremediginizden olsa gerek bu basliga hizli bir giris yapmissiniz, hayirdir?

Ustelik bakin beyinsel ikiyuzlulugunuze ornek, dun diger baslikta spartacus su mesaji asti.

PKK'nın ve Radikal Sol grupların yeni stratejisi, AKP karşıtlığından faydalanıp, Gezi direnişine katılan gençleri, Kürt ayrılıkçı hareketine ortak etmek. Fakat Geziye katılan gençlerin ruhunda bu yok. Boşuna uğraşıyorlar.

Kimisinde azdır, kimisinde çoktur fakat Atatürk'ün eli vatansever gençlerin hepsine dokunmuştur. Bu gençler de PKK'nın kuyruğuna takılmazlar.

Şu an Türkiye'nin bu halde olmasının suçluları.

1. Başkanlık sistemi için şiddete başvurmayı göze alan AKP
2. Kürdistan için AKP'nin rotasına giren PKK
3. Bu olaylardan gaza gelip Kürt vatandaşlara saldıran ırkçılar.

Bu üçü Türkiye'nin içine sıçmaktalar şu an.

Ama siz gebertmekten, got kesmekten vs. filan olsa gerek okumadiniz.

Bana ne İslam kongresinden yani? Atatürk'ün medeni bilgiler kitabını siz okudunuz mu?

Mustafa Kemal çok yönlü, ülkesini düşünen bir insan. Zaman zaman taktiksel görüşler savunuyor görüşleri değişiyor.

Bağnaz kafalı tek bir düşüncenin peşinden koşan bir adam değilmiş çünkü.

Türkiye'de neyin altına imza atmışsa, ben ona bakarım.
Tabi size ne ki!? Dunyadan haberiniz yok sizin yahu, gidin biraz okuyun ogrenin feyz alin once ulke tarihine iliskin.

Biz onlari okuyali cok oldu, ezberledik hatta. Medeni bilgiler kitabindaki, Arap yavelerini de okudunuz mu? Hani Isid Isid diye ortaya suruyorsunuz ya...

Iste o bagnaz degil kendi donemine gore ama, siz ummet kafasina sahipsiniz. Cumhuriyet bireyi degilsiniz henuz, olamamissiniz. Olsaydiniz is bu raddeye gelmeden once davranirdiniz, sorumlu birey, yurttas olmak bunu gerektirir, yumurta poponuzun agzina gelince, bolucu bunlar, kurtcu bunlar, gebertin , oldurun vs. ahmakligin onde gideni tarzda davranmazdiniz.

Denizleri de sizin gibiler yuzunden astilar, 8 filoya karsi namaza duranlar, oysa onlarin istedigi anayasanin uygulanmasiydi.

Ulkede hukuk bitmis, insanlik bitmis, ceset ceset ustune geliyor, hala geberin, boluculer, kurtculer vs vs. Ne kullaniyorsaniz bize de verin adini, iyi kafa yapmis.
Alt 10-09-2015, 13:13
Lep Lep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Işid zihniyeti gibi gebersin zihniyetiniz. Bundan ne anlıyorsanız doğru anladınız. Burda kimse size vatansevercilik ırkçılık ya da milliyetcilik yapmıyor. Bir terörü kınıyor ve onu destekleyen ikiyüzlü üyelerin "insanlık" "Barış" "adalet" 'Kardeslik" sloganlarının içini nasıl boşalttıgınò dile getiriyor. Konuyu daha kavrayamamış olanlara tavsiyem forumda bir konu açsınlar ve konu iceriginde ne bir milliyetci söylem ne ırkçı ne asimilasyoncu bir anlayışda bulunsunlar. sadece Pkk terorünü kınasınlar. Sonra da patlamis misirlarini alip Bir iki şarlatanın nasıl konuyu açana seni "Irkçı" "bölücü" "ayrıştırıcı" "fasıst" "devletci" "asimilasyoncu" "katliamcı" "türkçü" ithamlarda bulunduklarini seyretsinler. Daha sonra da bu ırkçi mikro milliyetci fasit olan ve siddet seviciliklerini sosyalizm solculuk kardeslik sloganlarının altında besleyenlere bir yorum da kendileri atsınlar.
Alt 10-09-2015, 13:18
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Akp ve pkk nın bu günlerdeki ortaklıkları ileriki bir tarihde elbet gun yuzüne çıkıcak.

BAKIN BURADA SİYASAL PARTİ HDP DEN BAHSETMİYORUM.

Bu gün pkk denen terör örgütünün kalleşliği yüzünden HDP ve Demirtaş politika üretemiyor AKP nin karşısında.Tıkandı kaldı adamlar .

Pkk denen terör örgütüne deilde tüm saldırılar yasal olan siyasi partiye yani hdp ye karşı yada kürt vatandaşlara karşı.Bu durumu pkk denen terör orgütü bilmiyormu.

Hdp ve kürt vatandaşlara hatta kürt sanılan vatandaşlara yapilan olaylarda terör eylemidir.
Hdp ye karşı yapılan tüm terör hareketleri bir elden yonetiliyor belli o merkez ve pkk bunu çok iyi biliyor.
Herkes burda mhp nin tabanı yapıyor gibi düşünuyor ama deil.
Yapanlar yapdıkları bu terör olaylarını bozkurt işaretleri ile bir yere yikarak ileriki zamanda biz dell onlardı diyerekde uyanık davraniyorlar.

Akp denen yapı bu ülkede şımdiye kadar yapdığı tüm kanun dışı olayların yargı önünde hsabının sorulacağını bildiğı için her tür provakasyon ve terörize edilmiş olayı aleni planlayıp uygulamaya koyuyor ..kör deiliz...bu olayların olması içinde sebep olması lazım o sebepde pkk nın eylemleridir.

Buna kontrol altında terörizm denir.Yalnız kontrolden cıkmış durumda.

Spartaküs ve neva ben burda ırkçılik peşinde falan deilim.
Burda türk ordusu dedi isem eğer bu ordunun dünyadad ,kanundada adı turk ordusudur.

Dağlicada turk ordusu menssuplarinın icinde kürt çocukalri katledilmedimi.seçildimi sanki ayrım yapilmadan katledildi.
Bu terör olayını derin devlet ,pkk ,şu veya bu yapmısdır bilemem ortaya çıkacakdır elbet.

Pkk sivil halka yapılan tüm saldirıların ortaya çıkmasının en baş sebebidir.yok edilmesi şarttır.
Hdp nin siyasal zeminde politika yapmasının önünde ki en büyük engeldir ve yok edilmesi şarttır.

Bu gün pkk yok edilmiş olsa akp gibi ne olduğu belli olan yapilarin değirmenine su taşıyacak yapi azalır.

Sizler 1 kasımdaki seçimlerde hdp nin meclise girememesinin sonuçlarinı düşünebiliyormusunuz.

Sorun pkk nın akp ye nefer olma sorunudur. Yok edelim gitsin.pkk yida akp yide. akpkk

Türkiye halkı bir nefes alsın.
Alt 10-09-2015, 13:23
Boolean Boolean isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayrım yapmak mıdır bölücülük, yoksa yapmamak mı? Mantık var mı? Akıl da varsa? Boşa yazma.
Kürt Türk sözcüklerini kullanmamakla, Kürt halkından bahsetmiyorum numarasını yemeyecek kadar aklım var.

Ayrıca;

Ayrım yapmamak. O da insanları kökenine göre kışkırtmamakla olur.

Yani çocuk kandırıyorsun? O dediğin dönemler yasalar var;
Başka dili konuşanlar, aynı yeri yurt edinmemek, akrabalar birbibirine yakın olmamak, kültürünüi dilini, hatta tiyatrosu dahi yasak. Nasıl bu kadar ırkçı oldun sanıyorsun? Millet ve Türklük DİL üzerine gider o zamanalr, hiç okul okumadın mı? Kültürel birlik vb dediğin herkesin ayrımsız kendisini Türk kabul etmesi, ettirilmesi üzerine. Osmanlı'daki ittihat-ı Anasır politikası..
Sen çocuk kandırma. Japon vatandaşı olduğumda, gelirim ben Japon'um derim bundan zerre de gocunmam. Ama kişinin kanında ırkçılık varsa o bundan gocunur. Devletin kültürel yasakları ise Atatürk de yapmış olsa, devlet de yapmış olsa yanlıştır.

100 sefer yazdım bunu yanlıştır diye.

PKK'yı eleştiriyorum ya. Görmüyorsun.

Ayrıca zamana karşı da anlayış gösterilmelidir. Yani Mustafa Kemal'in yaşadığı çağda dünyanın durumu ile, içinde yaşadığımız çağdaki durum farklıdır. Yabancılar hızlarını alamıyorlar bir de 2 dünya savaşına giriyorlar sonrası. O dönem, böyle bir dönem.

Bunlara anlayış göstermek lazımdır.

Mücadelesini veriyoruz, sen ne yapıyorsun onu söyle? İnsan hak ve özgürlüklerine kast edildi mi, savunmaktan, eleştirene de böyle gerzek laf sokmaktan başka ne yapıyorsun. Anlat yahu, insan hakalrına dair, çözümün ne, şu forumda kaç kez buna dair bir açılım sundun, ne yapmamız gerektiğini anlattın. Görüşünü paylaştın da ben mi göremiyorum? İnsan hak ve özgürlükleri için ne yapmalyız anlat. Lütfen ikide bir slogan atma, şunun ,bunun yüzündeni bırak, ne yapmalı? Bunu analt, ya da boş konuşma. Slogan atıyorsun işte!
Şarkı sözü mü yazıyoruz biz? Söylüyoruz işte.

Bu insan hakları gelecekse devlete gelecek, Türkiye'ye gelecek. Mars'a gelmeyecek. Bunun için de devletin ve ülkenin korunması, yasal yollar dışından hak talep edenlerin engellenmesi, herkesin demokrasi ile hak aramaya teşvik edilmesi gerekmektedir.

Yasadışı tüm örgütler ve devlet içi teşkilatlar eşit şekilde kınanmalıdır. (100 sefer yazdım) Kontragerilla vatandaşa dışkı mı yediriyor? Kınayacaksın. PKK gelip doktoru mu öldürüyor? Karısının yanında askeri mi öldürüyor? Kınayacaksın. Bunlar Türkiye Cumhuriyetinin halkıdır. Kim yasadışı işe girişiyorsa ona dur demek lazımdır.

Yasal yoldan hak arama sağlandıktan sonra, halkı hak arama konusunda bilinçlendirmek lazımdır. Bir vatandaş ayrımcılığa maruz kaldıysa etnin kökeninden şuyundan buyundan, devleti mahkemeye verecek ve hakkını alacaktır. Siyasetçilerin de buna uğraşması lazımdır.

Globalleşme, kültür alışverişleri teşvik edilmelidir. Özellikle ingilizce eğitimi verilmeli, Türkiye'deki insanların dünyaya karışması, sağlanmalıdır.

Bunun gibi şeyleri en az 50 sefer yazdım. Fakat sen kör olmuşsun. İdeoloji körü olmuşsun. Ondan göremezsin.

Neden TC Silahlı Kuvvetleri denince, neyin eksiliyor? Irkçı şartlılığın mı?
TC içindeki Türkiye demeyi de yasaklıcanız mı? Onun içinde de Türk kelimesi geçiyor hani.

Japon de Japon ordusu diyor, kimse gelip de vay Japonya Devleti ordusu de diye gırtlağını sıkmıyor. Yarın Japonla evlensem, benim çocuğum da Japon ordusunda asker olacak. Çünkü o ülkenin vatadandaşı olacak.

Ülkemizdeki orduda da her kökten adam var. Hepsi vatanları için mücadele veriyor.

Sende algılama sorunu mu var? var mı fazlasıyla kafada? Dinciler gibi kafir edebiyatı yapma, sen mi doğrudun lan beni!
Yaw faşistlikle suçladın, cahillikle suçladın, ahmaklıkla suçladın, koyunlukla suçladın. Sana şahsi aptal, akılsız gibi bir söz söyledim mi şimdiye kadar? Şimdi de lan lı, lun lu konuşuyorsun.

Kim yobaz gibi konuşuyor. Dinci kafir edebiyatı yapıyor. İnsanlar karar verirler.

Kafan basmıyor nerede dedim faşist soykırımcı. her cevabından bir yerlerinden bir şeyler yumurtluyorsun, her cevabında niyet yazıyorsan ben sana öyle bir niyetler yazarım ki, feleğin şaşar. Niyet yazıp kendi yadığın niyetlerle cebelleşme, bu seni 10. kez uyarım, bir daha uyaramam, o alçak seviyeye inerim. Bu kadar ısrar benim sabrımı aşıyor.
Faşist ve soykırımcı demedim de dersin sen şimdi

Sakin ol azcık.
Nasıl veriyoruz anlatsana, çamur atıp, slogan atma. Gel kan istiyorum diye bağır, gel sokaklar seni bekliyor, her yer katli vacip ilanıyla dolmuş, katledilmeyi bekleyen solcularla, kürtlerle, alevilerle, kadınlarla dolu, gel, oradan slogan atma, gel katlet!
Kan istiyorrruuuuum! Kan istiyoruuuum. Vampirim ben. Vışşşş, vışşşş, vışşş.

Kafa gitti bak. Alevileri katletcekmişizin de falan.... Yahu nasıl böyle bağlantı kuruyorsunuz hayret yani.
Alt 10-09-2015, 13:25
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İlahi Komedya

Kürdistan'ı istiyorlar. Bütün o entelektüel sözlerin altında bu yani olay.

Kürdistanı kuracağız sözü uzuyor uzuyor, böyle barıştan giriyor, kardeşliğe geliyor, devletin katliamlarına dalıyorlar, askere, AKP'ye, oradan, alevi sorununa falan vs. yazıyor da yazıyorlar.

Dertleri bunların hiçbirisi değil.

Bir grubun derdi ulusların kendi kaderini tayin hakkı, Marks peygamber olmuş, ötekisinin derdi Kürdistan.

Bence hiç diyaloğa girme. Laf anlatamazsın.

Din gibi bir şey bu da.

Türk Silahlı Kuvvetleri gerekeni yapıyor.
Booleon
Ben üniter yapısı olan türkiye cumhuriyetinin her zaman yanındayım.

Türk ordusu benim gibi düşünen insanlara çok zara verdi.bu zarar verenler ordunun tümü deil.

Turk ordusu benimde sizinde,digerlerinin de can güvenliği demekdir.

Ergenekon ve balyoz davalarında neler yapdılar bu ordu mensuplarına unutuldu gitti. Ama ben unutmadim.orduda unutmamışdir.

Ordu bir çok darbe yapdi fakat yonetimi tekrar sivile verdi.bu da unutulmamalı

Bunun sebebide asla vaz geçemeyecegi onder ATATÜRKDÜR.
akp ve pkk yı gören insan ATATÜRKDEN vazgeçemez.

ATATÜRKDEN VAZ GEÇEMEYENDE TÜRK ORDUSNDAN VAZ GEÇEMEZ.

TURK ORDUSUNANDA VAZ GEÇEMEYEN ÜNİTER DEVLET YAPISİNDAN VAZ GEÇEMEZ.
Alt 10-09-2015, 13:26
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Lep´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Işid zihniyeti gibi gebersin zihniyetiniz. Bundan ne anlıyorsanız doğru anladınız. Burda kimse size vatansevercilik ırkçılık ya da milliyetcilik yapmıyor. Bir terörü kınıyor ve onu destekleyen ikiyüzlü üyelerin "insanlık" "Barış" "adalet" 'Kardeslik" sloganlarının içini nasıl boşalttıgından söz ediliyor. Konuyu daha kavrayamamış olanlara tavsiyem forumda bir konu açsınlar ve konu iceriginde ne bir milliyetci söylem ne ırkçı ne asimilasyoncu bulundursunlar. sadece Pkk terorünü kınasınlar. Sonra da patlamis misirlarini alip Bir iki şarlatanın nasıl konuyu açana seni "Irkçı" "bölücü" "ayrıştırıcı" "fasıst" "devletci" "asimilasyoncu" "katliamcı" "türkçü" ithamlarda bulunduklarini seyretsinler. Daha sonra da Kendi ırkçi mikro milliyetci fasit ve siddet seviciliklerini sosyalizm solculuk kardeslik sloganlarının altında besleyenlere bir yorum da kendileri atsınlar.
Yanlis.
Buradaki insanlara iliskin zihniyetiniz gebersin demeniz yanlis.

Hem slogan vatanseverliginde, beddua eder cinsinden teroru kiniyoruz, kahrolsun pkk, gebersin pkk vs. deyince geberiyor mu? 40 yildir teroru kiniyorsunuz, bitti mi?

Sapkanizi kucaginiza alip bir oturup dusunun o halde.
Bu mu sagduyu?

Cok kolay hemen acariz baslik, bitirecekse sayet teroru.. Ama zaten onlarca baslik var bu konuda. 40 yillik mevzu oldugundan mutevellit.Hep kiniyoruz, hep kiniyoruz.

Sekilcilikle eger bir yere varilabilseydi, iste sekilcilikle varmis oldugumuz duzey bu. Hicbir fikir barindirmayan, slogan'a baglamis, sag'a sol'a beddualar yagdiran, acz icinde uretemeyen beyin kabizligi modeli..
Alt 10-09-2015, 13:36
Lep Lep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yanlis.
Buradaki insanlara iliskin zihniyetiniz gebersin demeniz yanlis.

Hem slogan vatanseverliginde, beddua eder cinsinden teroru kiniyoruz, kahrolsun pkk, gebersin pkk vs. deyince geberiyor mu? 40 yildir teroru kiniyorsunuz, bitti mi?

Sapkanizi kucaginiza alip bir oturup dusunun o halde.
Bu mu sagduyu?

Cok kolay hemen acariz baslik, bitirecekse sayet teroru.. Ama zaten onlarca baslik var bu konuda. 40 yillik mevzu oldugundan mutevellit.Hep kiniyoruz, hep kiniyoruz.

Sekilcilikle eger bir yere varilabilseydi, iste sekilcilikle varmis oldugumuz duzey bu. Hicbir fikir barindirmayan, slogan'a baglamis, sag'a sol'a beddualar yagdiran, acz icinde uretemeyen beyin kabizligi modeli..
Kınamak da bir sey. Mesru görmekten yorulmayanlara batar kınamak. Isid terörünü de kınıyoruz. Bu terörün pkk teroru gibi ortaya çıkış nedenleri de vardır. Ama kiminiz gibi nedenleri terore mesru görmüyoruz. Çözümler üretmek sizin yaptiginiz bu degil. Çözümün varsa yazarsınız üzerine bomba baglayan asker polis sivil ölduren adamı elestirene çözümsüzlügun nedeni demez hemen ithamlarda bulunmazsiniz
Alt 10-09-2015, 13:37
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

ilahi komedya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ergenekon ve balyoz davalarında neler yapdılar bu ordu mensuplarına unutuldu gitti. Ama ben unutmadim.orduda unutmamışdir.

Balik hafizali zihniyetler cabuk unuturlar ilahi komedya. Bundan sonraki sozlerim sahsina degil.

Halbuki orduyu elestirdigimiz halde, o insanlarin suclu/sucsuz duzmece evraklarla iceri tikilmasini da elestiren bizdik bu sitede. Pek tabi ki suclu olan yargilansin bunu savunuruz. Ancak duzmece evraklarla iceri tikilmalarini savunacak kadar da objektif kafaya sahibiz.

Diyorum ya iste, ne cekiliyorsa, bize de adini soylesinler iyi kafa yapiyor.
Vatansevermis! Vatanseverligin batsin senin, 1931 islam kongresi diyorum, banane ki diyor... Parti programi diyor, Medeni Bilgiler kitabini okudun mu diyor.

Tarih bilinci sifir, siyaset bilinci sifir, sosyal bilinc sifir. Suru psikolojisi.

Sair guzel soylemis hakikaten;

Önerilen Siteler