Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-06-2015, 02:58
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

kut´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yav Ispartaküs, ben sanki Osmanlıcıymışım gibi yazıyorsun, bana ne Osmanlı'dan? benim bir planım falan da yok, birilerinden toprak talebim falan mı var benim? Onlar senin gibi diyorsun
Sevgili Kut osmanlıcıymışsın gibi yazmıyorum, 1915 neyi anımsatıyor? İTtihat-ı Anasır bir osmanlı projesi idi, senle ilgisi yok, ama sana da miras aktarıldı, İttihat terakki ile, bu gün bu haldeysek sebebi bu. Toprak talebin olması gerekmiyor ki, ben zihniyetten bahsetmiştim, milliyetçilik, ama ifade ettiğim gibi siyasi boyutlarda ve özünde saklı bir ırkçılık üzerine siyasileştirilmiş... Onlarda milliyetçi, ama toprağı yok, ee isteyecek Çünkü milletin toprağı olmazsa, yurduda olmaz diye bir kaideyi sen hala işletiyorsun, mesele de bu, vazgeçmiyorsun.
Şimdi mesela sen "Ermeni soykırımını tanıyalım, özür dileyelim" diyorsun değil mi? Bunu sen kendin demiyorsun, birileri sana dedirtiyor, onların ekmeğine yağ sürüyorsun böylece. Çünkü soykırımı tanıdın mı bu suçun bir bedeli vardır, tazminat ve toprak. "Yok, ben sadece soykırımı tanır bir de özür dilerim gerisine karışmam" diye bir şey yok.
Hmmm komşumun kızına tecavüz edip öldüren öbür komşumu saklamalıyım, çünkü sonucu komuşuma maddi, manevi tazminat olarak dönecek ve bana da dönecek çünkü bende yardım etmiştim... Sevgili Kut bakın bunlar 6 yaşımızda olsak belki, büyümediniz mi hiç?

Yurdundan(Türkiye'den) uzakta kalmış Ermeniler, gönül bağları burada ise, bize düşen elbette Yurdunuza dönün demektir, size yaşayacak ve yurt edinecek şehirlerde ve yer göstermek ve işinizi, sanatınızı icra edebileceğiniz tüm yurttaşlık haklarınızın İADESİ!!!!! bizim boynumuzun borcudur.... hem tazminattan neden bu kadar korkuyorsunuz ki? Cumhurbaşkanlığı sarayı, 6 ay enerji israfını minimize etse bu bile yarısı eder

Artık şu kıyamet senaryolarından çıkın, ben seni anlıyorum elbette ama sen bir türlü anlamıyorsun. Dediğin şeyler bende KAYGI oluşturmuyor, ama ASIL SENİN DÜŞÜNDÜĞÜN gibi devam edersek, işte asıl kaygı budur. Daha kaç Avrupa ülkesi örneği vereceğim sana, nedir senin niyetin iflah olmaz sana aşılanan ve kullanan etiketlerin-kutsal tabularıyla Ortadoğu olmak ısrarı mı??

Bir daha diyorum Kürtler ayrılmak istese kısacıksürede yaparlar, siz sanıyorsunuz ki PKk şu bu İŞİD gibi yapıyor, yahu böyle bir talepleri hala yok! Halkın yok, ama siz zorluyorsunuz ayrılın diye, o zaman da yaparlar çünkü yapacak güçleride var! İŞİd ile baş edemeyen ülkelerden senin çok fazla bir farkın yok! İŞİD'in bin katı güç olur karşında, o zaman ABD şu bu da senin Suriyede yaptığını sana yapar! Sebep sen bunca işkence, şiddet gösterdiğin eşini, bir türlü birliktelik ifadesi kullanacak şekilde olduğu gibi kabul etmiyorsun, ama inkar, şiddetten de geri durmak istemiyorsun diye, olacak iş mi? ne bu AHİRET İŞKENCESİ Mİ, mecbur mu sana sonsuz, sınırsız katlanmaya? Ben deliyim de, sizin aklınız yerinde mi? Şu kadarcığı anlamanız zor mu? efendim ayrılık istemiyor, ayrılık diye dayatan sizsiniz, anlayın artık ya hu, öteki birliktelik istiyor! Sen CIK diyorsun, CIK!...
Sen bunu yap, neyden korkuyorsun, Kızılderililer ABD yi parçalara mı bölüyorlar şimdi?
Sizler hep, dış kaynaklı planların parçası haline geliyorsunuz farkında olmadan, hümanizm adına. Terör meselesinde de, pkk meselesinde de böyle.
bak anlamamışsın, kimsenin parçası haline gelmiyoruz, bu düşmandır, şudur budur yaratan sizsiniz diyoruz! Tencere ve kapak... Yazılarımı sanırım uzun diye okumadan geçiyorsun, oysa tane, tane anlatmıştım, nasıl olduğunu, kısa da yazayım da tane, tanesini anlayan yok ki......
Dış destekli olan, gizli hedefler güden projelerle hiçbir şey çözülemez, aksine daha büyük sorunlara neden olur.
BİZ olmayı başar, onlara bok yemek düşsün. Eğer insanlar kaygılarında dürüst ise, ONURLU ise ÇÖZÜM ODAKLIDIR, değilse, işin içine alçak siyaset girmişse, bu özünde DÜĞÜME odaklıdır, yani sizler düşman dedikleriniz kadar, hatta 10 parmak daha fazla bu oyunun parçası ve figüranısınız Nasıl mı, yazdım daha kaç kez yazayım...

Evlilik nedir kardeşim? Birlikteliktir, peki ayrılık nedir kardeşim? Boşanmadır! İnsaf KUT, dediğin 3-5 projeler olsa ne olmasa ne? Anlamıyor musunuz, tercihleriniz önemli, siz birlikteliğimi, ayrılığımı istiyorsunuz, karar verin, gerisini boşverin! Ama sen diyon ki, ben eşimin kafasını kırdım, kolunu kırdım, dövdüm benden ayrıldı, ama şimdi başka koca arıyormuş! Hoppala, sanane? Ama ben istemiyorum böyle olsun, eee o zaman PİŞMANMISIN KARDEŞİM! Yaptıklarından pişman mısın ve BİRLİKTELİK Mİ istiyorsun, o halde eşini KABUL EDECEKSİN, BİZ DEMEYİ öğreneceksin, ve ortak tüm alanlarda(kamuya açık yani) artık BEN demeyi bir kenara bırakacaksın ve senle birlikte SOFRAYA OTURMA hakkını artık tanıyacaksın(mesele bu)! Bakın anlamanız ne kadarda basit, ama granit kaplı empozu bir türlü aşamıyoruz ki, olmuyor... Sonrada komşu var ya komşu, o var ya o, eski eşimi kışkırtıyor! neymiş kolunu kırmışım, bacağını kırmışım, bir parmağını kesmişim, tazminat davası aç filan diyor!!!! YUHHH SANA KUT, YUHHH yani suçlu eşin, ve kışkırtan KOMŞUN ama sen sütten çıkmış ak kaşıksın öyle mi?
Siz pkk'yı savunduğunuz müddetçe Kürt sorunu çözülemez örneğin. Siz diasporadaki Ermenicilerin telkinleriyle başlatılan "Ermenilerden özür diliyoruz" gibi kampanyalar yaptıkça Ermeni meselesi de çözülemez. Bunu anlayamıyorsunuz işte bir türlü.
Bu da 3. ifaden artık zurna ZIRT dedi. PKK yı savunduğumu ne zaman ifade ettim ki! Ama sana diyeceğim -ki zaten çok anlattım- devlet, PKK'nın şöyle 40 fırın büyüğü bir terörist, çete devleti, siz farklı şeyi savunmuyorsunuz ki

ha ben Komünistim, tüm devletlerin tarihin çöplüğüne gideceği ümidiyle yazılacak mezar taşım, bak burası ayrı, o gün geldiğinde mezarımın taşına, al devletini de, sınırını da başına çal, biz artık dünyalıyız -bu saçma sapan sınır hırlaşmalarıda biterdi- kazıttırmak isterdim, ama mezarımın taşıda kalmaz, yerime yeni ölüler gömülecek nasılsa, buraya yazmış olayım. Gerçi bizim formun ömrüde şurada sanırım 3-5 ay ya dayanır ya dayanmaz, mali yükü artık kaldıramıyoruz, etiket siyaseti yapıp kimseyide sövüşlemiyoruz haliyle işimiz zor
Aksi takdirde senle daha çok tartışırız. Sanki ben tüm Ermenileri ve Kürtleri yok edelim diyormuşum gibi uzun uzun destan yazıyorsun
hayır yok etme üzerinden yazmadım, BİZ diyemediğin için yazılıyor, ayrımcı ve bölücü öncelikle sen olduğun için
ve açıkcası diğer dediklerinde beni pek ilgilendirmiyor, yukarıda basitçe örnekledim evlilik ve ayrılık ve kötü koca şerafettin olarak-...

Son olarak DEVLET kutsal değildir, aslolan insan ve hayat, Galileo dünya dönüyor dedi, kabul biz hala o günlerdeyiz, ama her şey değişecek, ya değişeceksiniz, ya da yok olup gideceksiniz ve varlık biçimi sizin sandığınız gibi ben türküm heyyyt, ben müslümanım heyyyyt bu bana yeter cahilim, cühalayım böylelikle şeklinde olmaz, bu bir yok oluşa koşar adım gidiştir... Bu tarz-ı siyaset FETİH EKONOMİLERİ DÖNEMİ, yani ORTAÇAĞDA kaldı ve bize bu ÇÜRÜK mirası da, İTTİHATÇILAR taşıdı, bok olsunlar, hem Osmanlıya hem de bizlere çaktıkları kazık çıkmıyor ki çıka!

Bak bir site örneği ve yöntem üzerine örnekledim; Türkiye de tecavüz ve tevacüze uğrayanların katledilmesi, yıl bilmem kaç yer şurası, yıl bilmem kaç yıl şurası... Türkler tecavüzcüdür...

Bu tarz ve YÖNTEMLE tarihçi diye gezenler tarihçi değil soytarıdır ve etraf onlardan geçilmez, bol bol kitap yazıp köşe dönerler, ve tek yaptıkları tarihçilik filan değil, arşivcilik, istifçiliktir... Türkiye bu nedenle 100 yıldır Ortadoğu tarzını aşamıyor, çünkü siyasetçiler bile bu tür kamplaştırmalardan, kıyamet alamet senaryo, iç, dış düşman edebiyatından, etiket sömürüsnden besleniyor, çıkar sağlıyor, ya bunalrın sirkinde sana kalan,düşen ne?...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (05-06-2015 Saat 03:05 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-06-2015, 10:52
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bunlar hemen olacak şeyler değil. Ayrıca amaçsız kalabalıklar değil idealist azınlıklar tarihe yön verir. Öncelikle Ninova merkezli küçük bir Asuria kurulur, ilk bölge/merkez kurtarılır, büyüme yavaş yavaş olur zamana bırakılır, israil örneği gibi.

Hayastan meselesi senin pek içine sinmiyor anlıyorum ne de olsa yarı Kürtsün. Ancak Ermeniler o bölgeden asla vazgeçmezler, kendilerine göre adamların anayurdu ne de olsa, internetteki herhangi bir Ermeni forumuna gir bak. Kürtler o toprakları Türklerden alırsa bu kez Kürtlerden geri alırız diyorlar. Kim Kardaşyan'ı da sallayan yok zaten, bizzat Ermeniler o hanım için pek de hoş olmayan ve buraya yazamayacağım şeyler diyorlar. Yani Kardaşyan gibileri sallayan yok, çoğu Ermeni anayurduna dönme özlemi içindedir.

Tabi sen yine komplo teorisi vb. diyeceksin ama bu işin bir de küresel ısınma yönü var. Yakın gelecekte Amerika yaşanamayacak bir yer haline gelecek küresel ısınma nedeniyle, milyonlarca iklim göçmeni olacak. Tabii 300 milyon amerikalı buralara göçmeyecek, garip gurabaya ne olursa olsun onları hesap eden yok ancak 40-50 milyon gibi kodaman takımı buralara göçecek. Bugüne dek destek verdikleri israilliler, ermeniler ve asuriler de gelmeyin diyemezler. Neyse bunlar hep komplo teorisi boşver sen...
Bak önce şunu söyleyerek başlayayım. Sen bu foruma yakışmıyorsun. Forumun kalitesini düşürüyorsun. Burada arka arkaya bir dolu zırvalar ortaya atıyorsun, sonra da arkasında durmuyorsun. "Koyu Hristiyanlar Hayastan kurmak ister" dedin, ben de sana sordum nedir bu bilginin kaynağı. Hemen vazgeçtin. Arkasında durmadığın gibi yeni iddialar salladın. Demek ki zaten ta baştan kıçından uyduruyordun.

Bu "küresel ısınma" şeysi nedir şimdi? Bu seviyede gerizekalıca zırvalar yani yakışıyor mu böyle bir foruma? "Komplo teorisi diyeceksin ama" diyor.

"Hayastan içine sinmiyor Kürtsün" nedir peki? Ne alaka? Ben olayın politik yönünden bağımsız olarak sırf fizibilitesinden bahsettim, bu salak bana "Kürtsünya ondan aklına yatmıyor" diyor. Sen de beyinsizsin. O yüzden aklına yatıyor. Ben de o zaman böyle tartışayım.

Konunun özüne dönelim. Ermeni Soykırımını tanımak bize hiçbir zarar vermez. Tazminat ödenebilir ki adamların hakkıdır bence. Bunun ötesinde kimse bizden toprak falan istemez. Marjinal birkaç ses toprak falan istese de farketmez. Her toplumda kafayı yemiş gerçeklikten kopmuş veya sırf beyinsiz olduğundan saçma sapan konuşan insanlar oluyor. İşte şekil 1a.
Alt 05-06-2015, 14:46
Synem Synem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama bunun için önce zihniyetlerimizi, bilincimizi ve bizleri güdenleri terk etmemiz şart, ben din ile bağlanmışsam, sen Türklükle, öteki islamla vb söküp atalım, biz ayrıysak güçsüzüz, insan topluluğuyz biz önce böyle bakmayı öğrenelim, bir şey kaybetmeyeceğiz, çok şey kazanacağız... Herkese karşı, birlikteysek yurt yurttur, bir yurtta ayrılık varsa orası artık yurt olmaktan çıkar. O yüzden herkesten önce geçmişte katliam olduysa ölen BİZİM İNSANIMIZDI demeliyiz, BU TOPRAKALRIN İNSANIYDI demeliyiz, demezsek, inkar eder, sahipsiz, yersiz, yurtsuz bırakırsak bizim insanımız olduğunu sindiremezsek-anlayamazsak, elbet birileri sahip çıkmak durumunda!
Milli benliklerini kaybeden, millet olmayı beceremeyen ve bu ruhu taşımayan fertler bırakın devlet olmayı, topluluk bile olamazlar.

Bizi birbirimize bağlayan ortak amaçlarımız, menfaatlerimiz ve de en önemlisi üzerinde bulunduğumuz toprak diye es geçemeyeceğimiz ortak coğrafyadır.

T.C.'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan dil, din, ırk ayrımı gözetilmeksizin tüm halkların hep birlikte insanca yaşamasının ön koşulu; özgür, bağımsız bir devlet olmaktan geçer. Bunun başka bir alternatifi yoktur.

Elbette bu bir ütopya değil. Amerika'da bir Çinliyi, Afrikalıyı çevirip, nereli olduğunu sorduğunda ''Amerikalıyım'' der. Marifet bunu başarabilmektedir. Bunu bizler insan olarak başaramıyor değiliz.

Bizim iç sorunlarımızın sebebi hep dış kaynaklıdır! Bunu anlamak için de olağanüstü bir çabaya gerek yok. Biraz tarih bilmek yeterlidir. Bu yüzden, zihnimizi, bilincimizi silmek yerine bizi bir arada tutabilecek erdemleri ön plana çıkarmak bilakis gereklidir.
Alt 05-06-2015, 15:03
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Synem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Milli benliklerini kaybeden, millet olmayı beceremeyen ve bu ruhu taşımayan fertler bırakın devlet olmayı, topluluk bile olamazlar.
Yanlış...
Bizi birbirimize bağlayan ortak amaçlarımız, menfaatlerimiz ve de en önemlisi üzerinde bulunduğumuz toprak diye es geçemeyeceğimiz ortak coğrafyadır.
Etiketle alakası yok.
T.C.'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan dil, din, ırk ayrımı gözetilmeksizin tüm halkların hep birlikte insanca yaşamasının ön koşulu; özgür, bağımsız bir devlet olmaktan geçer. Bunun başka bir alternatifi yoktur.
o halde ilk kendinizden başlamalısınız...
Elbette bu bir ütopya değil. Amerika'da bir Çinliyi, Afrikalıyı çevirip, nereli olduğunu sorduğunda ''Amerikalıyım'' der. Marifet bunu başarabilmektedir. Bunu bizler insan olarak başaramıyor değiliz.
Evet senin gibi TÜRKÜM DİYECEKSİN LAN DENMEZ. Yunanistan'da yaşayan bir Türk'e sorduğunda nerelisin dersen Yunanistanlıyım der, ama nesin dediğinde YUNAN'ım demez! Sen ise herkese istisnasız ya türküm diyeceksiniz, ya da kan kusacaksınız diyor, birde pişkin, pişkin bizim sorunalrımız dış kaynaklı filan geveliyorsun olmuyor, iyide senin BİZ dediğin kim? Sen kimsin, o bizinin içinde kimler var, ya da biz dediğin ETİKET değilse (biz sünniler, biz Türkler değilse!!!) senle neden tartışalım?

ben henüz aklımı şu kadarcığı kavrayamayacak kadar kaybetmedim, işte bu beni deli yapıyor, deliyim ama öküz altında buzağı aramıyorum akıllılar gibi
Bizim iç sorunlarımızın sebebi hep dış kaynaklıdır! Bunu anlamak için de olağanüstü bir çabaya gerek yok. Biraz tarih bilmek yeterlidir. Bu yüzden, zihnimizi, bilincimizi silmek yerine bizi bir arada tutabilecek erdemleri ön plana çıkarmak bilakis gereklidir.
Yanlış, defalarca anlattım, sebebi SEN'sin, olmaya da devam edeceksin belliki..

erdem mi? Erdem dediğin insanlığında aranır, gidip peygamber'in karıları anamız tarzı aranmaz. Sizin tarzınız ERDEMİNİ yitirmişlerin sığındığı teslimiyet limanlarıdır(mesela anasızlıktır!), erdemli toplumlar asla erdem aramaz ve kendilerini yamayacakalrı etiket aramazlar. Erdem emektir, insandır, değerlerdir(etiket değil YAŞAMSAL ve üretim!), sağlıktır, çevre, doğa sevgisi, insan sevgisi, hayat sevgisi, sosyal ilişki, sosyal adalet, sosyal hukuk, kısaca(!!!) hayattır-hayat!, vicdandır, 3 kuruş için ona buna ağam, paşam dememektir(toplumunun yardıan çoğu diyor), ona buna 3-5 kuruş için diz çökmemektir(toplumunun yarısı çöküyor), erdem sürünürken yöce törküm demek değil, kimseye başını eğmeden ayakta, dimdik durabilmek, hayatı onurluca yaşayabilmektir, erdem etiketleri siyasileştirmek değil kültürel bir zenginlik olarak görebilmektir(!!!!), sen başın eğik, yerlerde süründe kuyruğu(bayrağı) dik tut, bu erdem değil, erdemsizliktir, sen erdemlerin hangisine vakıfsın? Dünya Dönüyor ve Galileo öleli beri yüzyıllar oldu...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Konu spartacus tarafından (05-06-2015 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-06-2015, 16:28
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Deliyiz deli.
Yanlış zamanda gelmiş delileriz.
Hele putlara namazınız niyazınız bitsin, bi' hava alın soluklanın, konuşur anlaşırız.

Türk deli, Kürt deli, Ermeni deli, Alman deli değil, Dünyalı deliyiz.
Güzeliz böyle.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 05-06-2015, 18:47
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bizim iç sorunlarımızın sebebi hep dış kaynaklıdır! Bunu anlamak için de olağanüstü bir çabaya gerek yok. Biraz tarih bilmek yeterlidir.
Bak ben sana ne diycem. Bizim sorunlarımız var. Bunların hepsi dış kaynaklıdır. Sen bunları anlamıyorsun ama bana güven. Bu yüzden sen paşa paşa vergini öde. Gerisine karışma. Ben ülkeyi senin adına da yönetirim. Çünkü dış kaynaklı sorunlar var, durum hassas biliyor musun? Sen ver parayı, politikayı ben belirlerim. Ülkeyi ben yönetirim. Dış kaynaklı sorunlar var, o yüzden.

Bu yüzden, zihnimizi, bilincimizi silmek yerine bizi bir arada tutabilecek erdemleri ön plana çıkarmak bilakis gereklidir.
Sanırım "bizi bir arada tutabilecek çakallıkları ön plana çıkarmak bilakis gereklidir" demek istedin. Sırf tazminat vermemek için koca bir soykırımı inkar etmenin ismi odur.
Alt 05-06-2015, 20:54
Synem Synem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

postalmarx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sanırım "bizi bir arada tutabilecek çakallıkları ön plana çıkarmak bilakis gereklidir" demek istedin. Sırf tazminat vermemek için koca bir soykırımı inkar etmenin ismi odur.
Seninle aynı kaldırımda bile yürünmez... En ufak bir fırsatını bulsan insanları kör testereyle keser, soykırımın alasını yaparsın...

İnsan sevgisi yok, millet sevgisi yok, vergi ödemek yok... Parazit gibi yaşamaktan haz alıyor musun gerçekten?

Önerilen Siteler