Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 30-01-2007, 16:26
FreeWill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
FreeWill FreeWill isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart BEN MUSLUMAN OLAMAM!. Cunku ben bir Turkum!

Hacc-42,43,44 (Resûlüm!) Eger onlar (inkârcilar) seni yalanliyorlarsa, (sunu bil ki) onlardan önce Nuh'un kavmi, Ad, Semûd(kavimleri de kendi peygamberlerini) yalanladilar
Ibrahim'in kavmi de, Lût'un kavmi de (peygamberlerini) yalanladilar. (Suayb'in kavmi olan) Medyen halki da(Sûayb'i) yalanladilar. Musa da yalanlanmisti. Iste ben o kâfirlere süre tanidim, sonra onlari yakaladim. Nasil oldu benim onlari reddim (cezalandirmam)!

Demek ki her milletin peygamberi ayriymis. Peki Muhammed hangi millete (kavme) gelmis;

Yasin- 6. Atalari uyarilmamis, bu yüzden kendileri de gaflet içinde kalmis bir toplumu uyarman için indirilmistir.
Sebe-44. Halbuki biz onlara okuyacaklari kitaplar vermedigimiz gibi senden önce onlara bir uyarici (peygamber) de göndermemistik.

Kimmis bu kendilerine peygamber gelmeyen topluluk?;

Fussilet-3. Bu, bilen bir kavim için, âyetleri Arapça okunarak açiklanmis bir kitaptir.
Kimmis bu arapca konusan kavim?;

Sura-7. Sehirlerin anasi olan Mekke ve cevresindekileri uyarman ve asla süphe olmayan toplanma günüyle onlari korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur'an vahyettik.(...)

Furkan-51. (Resûlüm!) Sayet dileseydik, elbet her ülkeye bir uyarici (peygamber) gönderirdik.
Araf-6. Elbette kendilerine peygamber gönderilen kimseleri de, gönderilen peygamberleri de mutlaka sorguya çekecegiz!
(Turklere apacik anlayacagi dilde (Turkce) bir kitap ve peygamber gelmedi))
,(geldi de biz mi inkar ettik?)

Suara-193,194,195. Ey Muhammed, uyaricilardan olasin diye bu Kuran'i apacik Arap diliyle senin kalbine Ruh-ul-emin (Cebrail) indirmistir.

Duhan-58. Biz onu (Kur'an'i), ögüt alsinlar diye senin dilinde (arapca) indirerek kolayca anlasilmasini sagladik.

Zuhruf-2,3 Apaçik Kitab'a yemin olsun ki , biz, O'nu anlayip düsünmeniz için onu Arapça indirdik.

Isra-l5. Kim hidayet yolunu seçerse, bunu ancak kendi iyiligi için seçmis olur; kim de dogruluktan saparsa, kendi zararina sapmis olur. Hiçbir günahkâr, baskasinin günah yükünü üslenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek degiliz.

Enam-92. Bu (Kur'an), Ümmü'l-kurâ (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdigimiz ve kendinden öncekileri dogrulayici mübarek bir kitaptir. Âhirete inananlar buna da inanirlar ve onlar namazlarini hakkiyla kilmaya devam ederler.

Meryem-97. (Resûlüm!) Biz Kur'an'i, sadece, onunla Allah'tan sakinanlari müjdeleyesin ve siddetle karsi çikan bir toplulugu uyarasin diye senin dilinle indirerek kolaylastirdik.

Ibrahim-4. (Allah'in emirlerini) onlara iyice açiklasin diye her peygamberi yalniz kendi kavminin diliyle gönderdik. Artik Allah diledigini saptirir, diledigini de dogru yola iletir. Çünkü O, güç ve hikmet sahibidir.

Islamiyet'in evrensel bir din oldugu, dolayisiyla butun insanliga gonderildigi seklinde demogoji yapmanin ardinda yatan gercek, Islam'in kolecilik, talan ve yagma'ya dayanan ekonomisi nedeniyle, surekli genislemenin kacinilmaz olusuna 'kutsal' bir kilif uydurma gereksiniminden dogmus olmasidir.

SAYGILAR

FreeWill

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil