Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-04-2011, 09:56
vivident vivident isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Standart Hz peygambere göre kadınlar

şimdi aşağıda yazdıklarım hadisleri bir okuyalım bakalım..yarın ise hadıslerın gerçekte kaç tane oldugunu anlatan bır yazı yayınlayacam.
bu forumda yayınlanan hadıslerın cogu uydurma tabır edılen hz peygamber düşmanları tarafından hz peygamber söylenmiş gibi söylenen Kuran-ı Kerimin özüne ters gelen,hz peygamberın kişiliğine uzaktan yakından alaksı olmayan sözler!

İsrailoğulları olmasaydı et kokmazdı; Havva olmasaydı kadınlar erkeklere ihanet etmezdi.

Kadınlar kaburga kemiğinden yaratılmıştır, onları düzeltmeye uğraşmayın. Onlardan eğrilikleriyle yararlanın.

Eğer kadın, eşi istekli olduğu halde ona cevap vermezse, cehennemdeki yerini hazırlasın.

Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.

Ey kadınlar! Eğer kocalarınızın size olan haklarını bilseydiniz, ayaklarının tozunu yüzlerinizle silerdiniz.

Kadınların dinleri ve akılları eksiktir.

Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.

Cehennem halkının çoğunun kadınlardan olduğunu gördüm.

Bir kadın, kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse cennete girer.

Kadınların hayırlısı, erkeklerin yaramazlıklarına, kötü huylarına sabredendir, bu sabır onların cennete girmesine sebeptir.

Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta.

Dövme yapan ve yaptırana, yüzdeki tüyleri aldıran ve estetik için dişlerini seyrelttiren kadınlara Allah lanet etsin.

bunları neden burda yayınladım?cunku bu hadıslerın doğru hadıs olmadı bir cok ilim cevrelerince ıspatlandı!Kuran-ı kerime anlayışına ters olan,hz peygamberın kişiliğigini hiçbir sekilde yansıtmayan,o dönemde soylense bile tek başına başladığı mucadeleyı,vefat ederken yüzbinlere cıkarması sızce mantıklı mı?siz bunları söyleyen bir kişi için ölmeyı göze alırmısınız?
hz peygamberın hanımlar ile ilgili doğru olmaya yakın hadıslerdir!
Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]
(Bir mümin, kötü huylu diye hanımına kızmasın! İyi huyu da olur.) [Müslim]
(Kadın, zayıf yaratılışlıdır. Zayıflığını susarak yenin! Evdeki kusurlarını görmemeye çalışın!) [İbni Lal]
(Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur. Kocasının kötü huyuna sabreden kadın da, Hazret-i Asiye gibi sevaba kavuşur.) [İ.Gazali]
(Hanımı ile iyi geçinip şakalaşanı Allahü teâlâ sever, rızklarını artırır.) [İ.Lâl]
(En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir.) [Tirmizi]
(En iyi Müslüman, hanımına en iyi davranandır. İçinizde, hanımına en iyi davranan benim.) [Nesai]
(Hanımına güler yüzle bakan erkeğin defterine, bir köle azat etmiş sevabı yazılır.) [R.Nasıhin]
(Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.) [Mürşid-ün-nisa]
(Hanımını döven, Allah’a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum.) [R.Nasıhin]
(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.) [İ.Asakir]

şimdi ikisi arasında farka bir bakalım.sizce hangısıni söylemiş olabilir???
Alt 29-04-2011, 10:21
ironrose ironrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vivident´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şimdi aşağıda yazdıklarım hadisleri bir okuyalım bakalım..yarın ise hadıslerın gerçekte kaç tane oldugunu anlatan bır yazı yayınlayacam.
bu forumda yayınlanan hadıslerın cogu uydurma tabır edılen hz peygamber düşmanları tarafından hz peygamber söylenmiş gibi söylenen Kuran-ı Kerimin özüne ters gelen,hz peygamberın kişiliğine uzaktan yakından alaksı olmayan sözler!

Sen önce :
1- bu hadislerin gerçek ve yalanlarını nasıl ayırdettiğini
2- Hadislerin gerçek olanları hangi kaynaklarda yer alır (Siyer vs) Bu kaynaklar ne zaman yazılmıştır . (sana göre gerçek , bana göre islam gibi hepsi sahte )

bunlara cevap ver sonrasında bu hadis kaynakların ile ilgili bir kaç sorum daha olacak. Ne dersin?
Alt 29-04-2011, 10:46
Denetimdeki Üye

gerçek hadıs ve sahte hadısın ayrımını dıyanet sitesinde okuyabılırısın.yukarda yazdıgım hadısler sızın hz peygamber karalamak ıcın verdıgınız hadısler!!ama hıc bır musluman yukardakı hadıslere ınanmaz.hadı onu da geçtim o zaman kadınların hepsinin ateist olması gerekmezmıydı..
o zaman sana gore hangısı doğru?
ilk yazılan uydurma hadıslere ınanıyorsan;lütfen bıze ıspat yapabilirmisin?hala benım sorularıma cevap alamıyorum?
bana "HZ muhammed savaşmazdı,savaşlara katılmadı;savaşta kadın peşinden koşardı" dıyen şahsa seslenıyorum!ıspat etsın.bende burdan ateist oldugumu yazıcam ama ıspatlıyamıyorsan dunyanın en aşağılık şerefsiz ve onursuzsun!
Alt 29-04-2011, 13:11
ironrose ironrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vivident´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gerçek hadıs ve sahte hadısın ayrımını dıyanet sitesinde okuyabılırısın.yukarda yazdıgım hadısler sızın hz peygamber karalamak ıcın verdıgınız hadısler!!ama hıc bır musluman yukardakı hadıslere ınanmaz.hadı onu da geçtim o zaman kadınların hepsinin ateist olması gerekmezmıydı..
o zaman sana gore hangısı doğru?
ilk yazılan uydurma hadıslere ınanıyorsan;lütfen bıze ıspat yapabilirmisin?hala benım sorularıma cevap alamıyorum?
bana "HZ muhammed savaşmazdı,savaşlara katılmadı;savaşta kadın peşinden koşardı" dıyen şahsa seslenıyorum!ıspat etsın.bende burdan ateist oldugumu yazıcam ama ıspatlıyamıyorsan dunyanın en aşağılık şerefsiz ve onursuzsun!
Benim 2. mesajda sorduklarıma kendi cümlelerinde cevap verebilir misin?
2 soruya da. Sonrasında sana bu cevaplarına yönelik 2 soru daha soracağım.
Eğer bilerek ve anlayarak müslüman oldum. Hadisleri de toptan reddetmiyorum diyor isen bu sorulara cevap verebilirsin.
Ya da ben bilmiyorum ama inanıyorum diyebilirsin
Alt 29-04-2011, 13:35
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın vivident,

Muhammed savaşlara bizzat katılmazdı. Çadırında gözler karar verirdi. Ordu başında sefere çıkan ve komutanlık eden hiç kimse de aksini yapmaz zaten. Yoksa muhammedin elde kılıç savaş meydanında koşuşturduğunu mu sanıyorsunuz?

diğer mesele, ifk olayını hatırlarsanız Muhammed sefere çıkarken eşlerinden seçtiğini de yanına alırdı. Yani millet savaşırken o sevişirdi. Fiil olarak hippilere benzese de, savaşı çıkartan kendsi olduğu için hippiler ile aynı mantık diyemeyiz.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 29-04-2011, 14:29
Denetimdeki Üye

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın vivident,

Muhammed savaşlara bizzat katılmazdı. Çadırında gözler karar verirdi. Ordu başında sefere çıkan ve komutanlık eden hiç kimse de aksini yapmaz zaten. Yoksa muhammedin elde kılıç savaş meydanında koşuşturduğunu mu sanıyorsunuz?

diğer mesele, ifk olayını hatırlarsanız Muhammed sefere çıkarken eşlerinden seçtiğini de yanına alırdı. Yani millet savaşırken o sevişirdi. Fiil olarak hippilere benzese de, savaşı çıkartan kendsi olduğu için hippiler ile aynı mantık diyemeyiz.
Resulullah (sav) Mekke`den çıkarıldığı zaman Hz. Ebu Bekir (ra) şöyle söyledi: "Peygamberlerine eziyet ettiler, o da (dayanamayıp) oradan çıktı. Mutlaka helak olacaklar." Bunun üzerine şu ayet indi: "Haksızlığa uğratılarak kendilerine SAVAŞ açılan kimselerin karşı koyup SAVAŞmasına izin verilmiştir. Allah onlara yardım etmeye elbette kadirdir" (Hacc 39). Hz. Ebu Bekir (ra) der ki: "Bu ayet üzerine anladım ki, (müşriklerle) SAVAŞ olacak."

sayın istatistik yukarıdaki cevap herhalde sızı memnun eder.bunun gibi cok sayıda

Hadis:Resulullah (sav) uhud savaşı sırasında yaralanınca, Hz. Fatıma (ra), mübarek yüzlerinden kanı yıkamaya başladılar. Ali de Fatıma (ra)`ya su döküyordu. Fatıma (ra) suyun kanı gittikçe artırdığını görünce bir parça hasır aldı. Onu yakıp iyice kül haline gelince yaraya bastı. Böylece kan da durdu.

istatistik kardesım cok sayıda bu şekilde hadıs mevcut olmakla birlikte hadıslerını doğruluğu konusunda %100 doğru dıyemeyiz ama büyük olasılıkla yaşanılmıştır.ama ınsanlar savaştayken;hz muhammed hanımlarını alıp,onlarla beraber harem hayatı yaşamıyodu.
Biraz önce turan dursun makalelerini okudum.böyle çarpıtma böyle iftira görmedim.Kuran-ı Kerimi yenıden yazmış diyebilirim.üzüldüm onun adına...

hatta uhud dağlarını bizzat görmuş biri olarak,yara aldığı zaman sıgındığı bir dağ vardır!rivayetlere göre dağın hz peygamberı korumak için açıldıgı ve daha sonra kapandıgı yönunde rıvayetler var!hz peygamberın yaralı sekilde girdiği mağara bugun hala gül kokusu kokmaktadır. konumuza gelirsek,
hadisler eğer kuran-ı kerim ile paralel olmak zorundadır.Kuran-ı Kerimde takva sahibi kadın-erkeğin makbul olduğu yazmaktadır.cennete gideceği yazmaktadır

Al-i İmran
(195)Rableri onlara şu karşılığı verdi: "Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden hiçbir çalışanın amelini zayi etmeyeceğim. Sizler birbirinizdensiniz. Hicret edenler, yurtlarından çıkarılanlar, yolumda eziyet görenler, savaşanlar ve öldürülenlerin de andolsun, günahlarını elbette örteceğim. Allah katından bir mükafat olmak üzere, onları içinden ırmaklar akan cennetlere koyacağım. Mükafatın en güzeli Allah katındadır."
Tevbe
(72)Allah mü'min erkeklere ve mü'min kadınlara, ebedi olarak kalacakları, içinden ırmaklar akan cennetler ve Adn cennetlerinde çok güzel köşkler vadetti. Allah'ın rızası ise, bunların hepsinden daha büyüktür. İşte bu büyük başarıdır.

evet bunun gibi cok sayıda ayet mevcuttur-kadın-ve erkek ahıret hayatında adildir.yanı kadının dırek cehenneme girmesı soz konusu değildir.ama uydurma hadıse baktıgınız zaman kadınlar direk cehenneme gönderılen bir kişi gibi yazılması,hz peygamber söylemiş iftirası ne ppeygamber ile ne de kuran-ı kerim ile özdeşir.

Alt 29-04-2011, 15:16
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hz. Muhammed s.a.v., iki ordunun karşılaştığı Uhud Dağı’ndaki dar bir geçidin iki tarafına okçularını yerleştirdi. Mekkelilerin Uhud Dağı’nın etrafından dolaşarak Müslümanlara saldırma ihtimalini önlemek istiyordu. Okçularına, “Haber verilmeden yerinizi terk etmeyiniz.” emrini verdi. İki tarafın kuvvetleri Uhud Dağı eteklerinde karşılaştı. Müslümanların saldırısıyla Mekke ordusu bozguna uğradı. Bunu gören okçular, muharebenin kazanıldığını sanarak yerlerini terk etmişti ve Mekkelilerin bıraktıkları ganimetleri yağmalamaya başladılar. Bundan yararlanan Halid Bin Velid, yanındaki kuvvetlerle okçuların terk ettiği geçitten Müslümanlara saldırdı. Bu saldırı sonucu İslam ordusu güç kaybetti. Mekke ordusu da kesin bir üstünlük elde edemeyip geri döndü. Kaynak

Müslüman okçularının yerlerini terketmesi üzerine ordunun arkası savunmasız kalmıştır. Haritada görüldüğü gibi muhammedin bulunduğu kamp alanı bu okçular tarafından korunmaktaydı.

Uhud dağının hemen eteklerinde bulunan Resulullah(s.a.s)'in çevresi büyük çarpışmalara sahne oldu. Müslümanlar onun etrafında dönüyorlar gerektiğinde kollarını, bacaklarını kalkan yerine kullanıyorlardı, Hz. Talha bu yolda kolunu kaybetmişti.
Ahiret hayatında adildir dediğiniz ikisinin de cennete gidebileceğidir. Ancak dünya hayatında bir adillik söz konusu değildir. Kadınlar aşağılanmaktadır. ayetler ile de bu belgelenebilir:

Diyanet İşleri
BAKARA 2/223. Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. İstikbal için hazırlıklı olun, Allah’tan sakının. O’na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele.

Diyanet İşleri
NİSA 4/3. Eğer, velisi olduğunuz mal sahibi yetim kızlarla evlenmekle onlara haksızlık yapmaktan korkarsanız onlarla değil, hoşunuza giden başka kadınlarla iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz; şayet, aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane almalısınız veya sahip olduğunuz ile yetinmelisiniz. Doğru yoldan sapmamanız için en uygunu budur.

Diyanet İşleri
NİSA 4/11. Allah çocuklarınız hakkında, erkeğe iki dişinin hissesi kadar tavsiye eder. Eğer kadınlar ikinin üstünde ise, bırakılanın üçte ikisi onlarındır; şayet bir ise yarısı onundur. Ana babadan her birine, ölenin çocuğu varsa yaptığı vasiyetten veya borcundan arta kalanın altıda biri, çocuğu yoksa, anası babası ona varis olur, anasına üçte bir düşer. Kardeşleri varsa, altıda biri annesinindir; babalarınız ve oğullarınızdan menfaatçe hangisinin size daha yakın olduğunu siz bilmezsiniz. Bunlar Allah tarafından tesbit edilmiştir. Doğrusu Allah bilendir, Hakim olandır.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 29-04-2011, 15:29
el-ezher el-ezher isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.) [İ.Asakir]

(Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.) [Mürşid-ün-nisa]

Bu iki hadiste uydurmadır. Ek olarak belirtmek istedim.
Alt 29-04-2011, 15:41
Denetimdeki Üye

el-ezher´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu iki hadiste uydurmadır. Ek olarak belirtmek istedim.

Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir. Sana göre bu hadis doğru değil mi?
son yazdığın hadısın doğru olma ihtimali düşük!
Hz peygamber bizza savaşmıştır!!siz hala neden bahsedıyorsunuz?sizlere hadis getirdim!!neden cevap vermıyorsunuz?
Alt 29-04-2011, 15:42
el-ezher el-ezher isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kırmızıyla yazdığınız hadislerin tümü doğrudur. Yukarda belirttiğim ikisi hariç. Yine ilk mesajda yazdığınız siyah yazı hadislerin tamamı uydurmadır zaten burda hemfikiriz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil