Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı > Forum Kirleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-08-2023, 23:13
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sen, "Korkuluk ve acının bir amacı yoktur" dediğinde, bu kavramları yalnızca insan niyetiyle kullanılan bir araç bağlamından ayırıyorsun. Ardından filozofun kullanmış olduğu aracın aslında bir amacı olmadığını ifade ediyorsun. Ancak aslında acıyı araç olarak kullanan kişi zaten filozofun kendisi ve sen insanın zaten aracı bu amaçla kullandığını kendinde belirtiyorsun, değil mi?

Ben ise 'Araç' ve 'amaç' kavramlarının genellikle birbirine bağlı olduğunu ve amacın gerçekleştirilmesine yönelik kullanılan araçların, amacın doğrulanması ve ispatlanmasına hizmet edebilmesi için bağlamından koparılmaması gerektiği düşüncemi sana bu nedenle yazmıştım. Avare dingil ne alaka?.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 26-08-2023, 04:58
Filozof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Filozof Filozof isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kara cahil
Evrimin amacı acı vermektir diye bir şey diyen olmadı zaten geri zekalı, hala aynı yalan üzerinden kendi geri zekalılığını örtmeye çalışıyorsun. Söylenmemiş şeyleri söylenmiş gibi gösterip güya ona cevap üreterek cüccük kadar beyninle bu fikri yanlışladığını zannediyorsun geri zekalı Sana gereken izah yapıldı ve hala başka bir üye tarafından yapılıyor geri zekalı ama sen hatanı anlamamak için diretiyorsun, siktir git o zaman. Sizin gibi ciğeri 5 para etmez geri zekalıların anlayabileceği şeyler değil zaten buradaki fikir.
Alt 26-08-2023, 09:23
Üye

Bak geri zekalı sana son defa anlatıyorum, lafın tamamı aptala anlatılır ancak demek ki sizin gibi kendini akıllı zanneden aptalların buna ihtiyacı var. Evrimin amacı acı çektirmektir diye bir şey diyen olmadı, acının evrimsel rolünü reddeden de olmadı bilakis evrim döngüsü acıyı, adaletsizliği ve ölümü var eder, sonuç olarak her canlı acıyı, adaletsizliği, ölümü azaltmak ve hayatta kalmak için mücadele eder, sonuç olarak acıyı, adaletsizliği ve ölümü azaltmak için dünyaya çocuk getirmeyi reddetmek antinatalist bir fikirdir ve senin gibi geri zekalılar anlamasa da insanlar bu fikri savunabilir ve acıyı, adaletsizliği ve ölümü azaltmak uğruna dünyaya hiç çocuk getirmeyebilir, getirmek istemeyebilir. Bu fikri zaten yanlışlayamazsın bu bir, ikincisi de acıyı, adaletsizliği ve ölümü tamamen ortadan kaldıracak olan şey ise bu döngünün fiilen son bulması yani dünyanın yok olması ve herhangi bir adaletsizliğin olmadığı, nötr bir hiçlik durumuna geri dönüş fikridir ve bu da nihilist bir fikirdir. Nihilizm de soyut bir felsefeden veya fikirden ibaret değildir, doğaya, hayata ve insana bir yansıması ve yine birlikte devinimi vardır. Evrim döngüsünün kendisi de bizzat kendi diyalektiği içinde eleştirilebilir hatta nihilist ve antinatalist bir şekilde reddedilebilir zira her şey ancak karşıtıyla varolabilir. Ve nasıl ki evrim döngüsünde canlılar acıyı, ölümü ve adaletsizliği azaltmak uğruna çaba gösterirler, yine birileri de böyle bir sonuca ve fikre varabilir, bu fikir için çaba gösterebilir zira bu zaten evrim döngüsünün var ettiği bir durumdur ve bu döngü içerisinde yine diyalektik olarak incelenir. İnsan düşüncesi ve psikolojisi de bizzat nesnel koşulların bir yansımasıdır sonuç olarak o da evrim döngüsü içerisinde diyalektik olarak incelenir. Yani psikolojik faktörlerin olması da bir fikrin gerçekliğini değiştirmez. Ama sen tek taraflı bakan ve felsefeden anlamamasına rağmen anladığını sanan bir mal olduğun için, evrim döngüsünü tek taraflı ele alıp, canlıların evrim ile, evrimin canlılar ile olan ilişkisini, acının canlılar üzerindeki etkisini, canlıların acı ile evrimsel mücadelelerini görmezden gelip ve aralarındaki diyalektik bağlantıyı koparıp ve birlikte devinimini ihmal edip burada anlatılan bir gerçeği anlayamıyorsun. Yani tek taraflı bakarak, söylenmemiş şeyleri söylenmiş gibi gösterip güya ona cevap üreterek yani bu fikrin arkasından dolanmaya çalışarak bu fikri yanlışladığını zannediyorsun. Yani bu fikirle yüzleşebilecek, onu tartışabilecek bir cesaretin bile yok çünkü bunu yapmaya kalksan zaten her halükarda cevabını alacaksın ve gerçeklerden kaçamayacaksın. Genel olarak sizin gibi felsefeden anlamayan geri zekalıların her zaman yaptıkları hata da budur, tek taraflı bakarak kavramları soyutlayıp, aralarındaki diyalektik bağlantıyı görmezden gelerek bağlamından koparıp, mutlaklaştırmaya çalışarak mutlak bir doğruya veya yanlışa ulaşacağını zannetmektir. Halbuki felsefede zaten mutlak doğru veya mutlak yanlış yoktur, karşıtların birliği ve birlikte diyalektik devinimi vardır. Bilimsel felsefe de bu şekilde icra edilir. Yani bir şeyi doğrulamak veya yanlışlamak veya bu şekilde bir sidik yarışları değil, bir şeyi karşıtıyla birlikte anlayabilmek yani karşıtların birliğini ve meydana getirdiği bütünlüğü ve sentezi anlamaktır. O da sizin gibi bir akıllı kendisi zanneden aptalların yapabileceği bir şey değildir. Daha bilimsel felsefenin usulünü, karşıtların birliğini ve birlikte devinimini bile anlamıyorsunuz bu yüzden bencilliğiniz ve bu bencilliğinizin yarattığı cahilliğinizden ötürü, sürekli tek taraflı bakarak mutlak bir doğruya ulaşabilecekmiş gibi sidik yarıştırıp duruyorsunuz geri zekalılar. Cahil olduğunuz için herkesi de kendiniz gibi tek taraflı düşünen ve karşıtların birliğini idrak edemeyen geri zekalılar zannediyorsunuz. Ve her konuyu bir sidik yarışıymış gibi ele alıp bir kısır döngüye sokuyorsunuz, sizin gibi ahmaklarla muhattap olmak cidden gerçek bir filozof ve alim için zuldür. Çünkü cahilliğiniz ve bencilliğiniz sürekli kaos ve adaletsizlik yaratıyor tam da bu yüzden yok olmalısınız ve yok edilmelisiniz işte. Sizin cahilliğinizin ceremesini dünyaya getirdiğiniz çocuklar çekmemeli ve her canlıyı acı, adaletsizlik, ölüm döngüsü içerisinde sürekli adalet aramak ve acıyı, adaletsizliği azaltmak için mücadele etmek zorunda bırakan ve sonunda yine gerçek anlamda bir adalete ulaşmayıp ölüm ve hiçlikle son bulan bu boktan kısır döngü de bu yüzden sona ermeli.
Alt 26-08-2023, 11:12
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Filozof´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrimin amacı acı çektirmektir diye bir şey diyen olmadı, acının evrimsel rolünü reddeden de olmadı bilakis evrim döngüsü acıyı, adaletsizliği ve ölümü var eder, sonuç olarak her canlı acıyı, adaletsizliği, ölümü azaltmak ve hayatta kalmak için mücadele eder, sonuç olarak acıyı, adaletsizliği ve ölümü azaltmak için dünyaya çocuk getirmeyi reddetmek antinatalist bir fikirdir ve senin gibi geri zekalılar anlamasa da insanlar bu fikri savunabilir ve acıyı, adaletsizliği ve ölümü azaltmak uğruna dünyaya hiç çocuk getirmeyebilir, getirmek istemeyebilir. Bu fikri zaten yanlışlayamazsın bu bir, ikincisi de acıyı, adaletsizliği ve ölümü tamamen ortadan kaldıracak olan şey ise bu döngünün fiilen son bulması yani dünyanın yok olması ve herhangi bir adaletsizliğin olmadığı, nötr bir hiçlik durumuna geri dönüş fikridir ve bu da nihilist bir fikirdir.
Gayet tutarlı bir felsefe.

Ben de ''evrim acıyı üzerimizde otorite olarak kullanır'' demiştim. Bunu sanki evrimin amacı buymuş gibi anlayan olmuş. Evrimin bir iradeye, amaca sahip olduğunu iddia etmedik.

Evrim acıyı otorite olarak nasıl kullanır? Neslin devamını tehdit eden durumlarda rahatlıkla kullanır. Acıyı hissetmek bir eyleme yöneltir, adeta bir köleyi kırbaçlayarak çalıştırmak gibi.

Aşk acısı buna bariz bir örnektir. Çiftlerin ayrılığı durumunda bebek yaratılamayacağı için evrim acı sinyalleri yollar. Çünkü bu ayrılık, neslin devamına yönelik bir tehdittir. Bu da evrimin hiç istemeyeceği bir şeydir.

Bedensel tehditler için de geçerli. Bir yerini kesmeye çalışırsan evrim (ya da evrimsel sonuçlar) acı mekanizmasıyla seni kontrol eder.

Yani hem acı otoritesinin altındayız, adeta köle gibi kırbaçlanıyoruz acı tarafından. Hem de bu acıyla mücadele içindeyiz. Bunu ortadan kaldıracak tutarlı bir ayaklanma/isyan/felsefe sunuyorsun.
Alt 26-08-2023, 12:22
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ortada, felsefe yok.
Sahte bilinç/ideoloji var.
Üstelik nihilist felsefenin karikatürize edilip buna alet edilmesi var.

Post-truth çağla gayet de uyumlu oyalanmak için ideal zırva bir küçük burjuva ideolojisi var.

İnsan denen türün tümünü kendi yokoluşuna ikna edemezsin. Ki zaten yok olup gidecek ya da başka birşeye evrilecek.
Diğer türleri ortadan kaldırma hakkını kendinizde görmeniz apaçık bir faşizm iken bunu ulvi bir düşünce diye sunamazsınız.

Somut karşılığı olmayan, nevrotik bir hezeyan.

Dürüst olsaydınız, verili ekonomik-politik düzeni ortadan kaldırmaya çalışırsınız.

O konuda diliniz tutuluyor.

Sınıf bilinci, hayatda somut karşılığı olan yegane bilinçdir.
Özgürlükçülük yegane politik duruşdur.

Bunun dışında kalan ne varsa, çekirdek çitleyip oyalanmakdan ibaretdir ve verili mülkiyet ilişkilerini besler.

Son tahlilde, anti-natalizm efendiye hizmet etmeye yarayan üç beş kafası kırığın felsefe zannettiği sikik bi ideolojiden başka bişey değildir.

Arkasındaki nevroza ve nevrotik güç istencine, nevrotik yok etme isteğine hiç girmiyorum
bile.

Acının diyalektik karşıtı var, acıdan zevk almaya kalkan efemine tipler, benim tespitlerime güzelleme yapmasınlar. İhtiyacım yok.

Ancak "HİÇ" diyalek karşıtı olmayandır. Yani evreninin ta kendisidir.

Hiçlik ve evren khaos ve kosmos bir ve aynı şeydir.
Alt 26-08-2023, 13:11
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Komünizm momünizm qnq
Tabii bu hapçı müptezel kafası kırık itin aklına uyarak komonizm momonizm evrim mevrim diye dünyaya çocuk getirip acıyı, adaletsizliği ve ölümü ona da miras bırakın sonra o da sizin gibi evrimsel bir köle olarak yaşayıp, doğa efendisine hizmet edip sonra yine geberip yok olup gitsin
Alt 26-08-2023, 13:21
Üye

Tabii bu hapçı müptezel kafası kırık itin aklına uyarak komonizm momonizm evrim mevrim diye dünyaya çocuk getirip acıyı, adaletsizliği ve ölümü ona da miras bırakın sonra o da sizin gibi evrimsel bir köle olarak yaşayıp sonra yine geberip yok olup gitsin
Adalet dediğin mülkiyetle ilgili burjuva içerikli bir kavramdır. Ben adalet istemem özgürlük isterim.

Hapçı değilim, marihuana ve viski severim.

Somut mücadeleye götün yemediği için özgürlük mücadelesi veremezsin .
Mücadeleyi ötelemenin veya terketmenin diyeti olarak sözümona ideolojileri çitleyip oyalanırsın.

Pay akçesi der eskiler buna.
Dünyaya çocuk getirmemek de ne büyük eylem ama, ne ulvi , ne gözükara.
Peh peh peh

Siktir git lan
Amıcık
Siikmişim senin felsefe dediğin zırvayı.

Smile kullanma olum, ergenmisin .
Alt 26-08-2023, 13:37
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mücadele .
Sikeriм senin mücadeleni de seni de komünizmini de. Asıl özgürlük dünyaya hiç gelmemektir, mücadele mücadele diye ömür boyu götünü yırtıp sonra geberip yok olup gitmek değil. Gerçek anlamda adalet de yok özgürlük de yok. Evrimsel bir kölesiniz, dünyaya getirdiğimiz veletleriniz de siz de mücadele dediğiniz sikko bir sidik yarışlarının içinde debelenip geberip yok olup gideceksiniz. O yüzden kapitalizminizi de komünizminizi de evriminizi de götünüze sokup ölüp yok olup gidebilirsiniz.
Alt 26-08-2023, 13:42
Üye

Zaten ölüyoruz.
Ama senin gibi göt korkusundan değil.

Götün yiyorsa, ölümün adalet olduğuna inancında dürüstsen, köle hayatını hemen şimdi sonlandırmanın önündeki engel nedir.
Alt 26-08-2023, 16:17
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sikeriм senin mücadeleni de seni de komünizmini de. Asıl özgürlük dünyaya hiç gelmemektir, mücadele mücadele diye ömür boyu götünü yırtıp sonra geberip yok olup gitmek değil. Gerçek anlamda adalet de yok özgürlük de yok. Evrimsel bir kölesiniz, dünyaya getirdiğimiz veletleriniz de siz de mücadele dediğiniz sikko bir sidik yarışlarının içinde debelenip geberip yok olup gideceksiniz. O yüzden kapitalizminizi de komünizminizi de evriminizi de götünüze sokup ölüp yok olup gidebilirsiniz.
Burada bir serzeniş ve pes etme var.
Sizi ikna edemiyorum gibi bir yakarış.

Yok be velet iki elemanı etkileyebildin. Yildız ile d.mine tam senin istedigin gibi , sana destek de veriyorlar. Onları örgütünüze davet edin sonra uranyum falan bulup nükleer mükleer bombalar yapıp insanlığı yok edebilirsiniz. Acı varmı acı da sloganınız olsun. o değil de yıldız ve d.mine nin acılar içinde olduğu hiç aklıma gelmez di .

Biri serbest piyasa politikalarını savunan anarşist.
Digeri kapitalizm politikalarını savunan bir nihilist.
( bu tip görüşler de oluşmuş )

Ne gülüyorum bunlara . Bana ayar falan da veriyorlar. ( felsefe ayarı)
dunya görüşünüz nasıl bir görüş

Nükleerle falan sornunuzu çözemezseniz üçünüz bir birinize sürttürüp daha sonra acı çektiğiniz bu yaşama siyanür v.s içip son verirsiniz..
Hala adalet diyor man kafa
Hala doğanın adaleti yok diyor.

Diger man kafa da diyor ki ; "Bir şeyin fiziksel olarak var olmaması, mutlaka onun bir amacı olmadığı anlamına gelmez" ( bu cumleyi alıntı yaptığın yerden yazarken yanlışlıkla böyle yazdın degil mi ? )

Diğer man kafa , tartışma da ki bilinç , amaç meselesini fark ettikden sonra ufak bir yalakalıkla düzeltmeyi amaçladı ancak halen kendine filozof diyen manyağı tutarlı buldu.

Tamam ben felsefe temelim yok. Okuduğum üniversiteden başında ki bez parçasına mudahale edilenlere destek vermeseydim atılmazdım belki de , olan oldu geçti gitti.
Orada bez parçasına yapılana adaletsizlik olarak bakan ben , bu gün o adalet denenin GÜCÜ ekonomik olarak tutanların sopası olduğunu ögrendim.

bu adalet denen sopa şimdi başında bez parçası ile dolaşanlara geçti. Başında bez parçası ile gezenler benim onlara verdiğim destek yüzünden başıma gelen mağduriyet onların umurun da mı , adalet onlarin elinde ?

adalet ile çözemezler hatta onların yoz fikirlerine uymadığım için bana daha da şiddetli saldirabilirler. Tabi ki bu bir ihtimal. O günün mağduru denilen bez parçalılar bu günün zalimleri oldular.

Bez parcası adalet oyunu gibi binlerce konu var. Hangisi adalet dedigi sopayı ele geçirirse ADALET o oluyor.
Bu sebepten adalet arayanlar ya ahmaktır ya çıkarcı , bir de doğadan adalet istegi ortaya koyan ahmaklar var. Doğa erk midir ki adalet derdi olsun.

Bizim ahmak ne diyor bakin
"Bu da evrimin hiç istemeyeceği bir şeydir"
evrim istenç sahibi mi ki , istemek yada istememek gibi bir TERCIH yapsın. Bu man kafa da felsefe yüksek lisansı yaptıgıni iddia eden birisi.
Bu forum insanlara güzel bilgiler veriyor. Ama KUTSALCILIK konusunda pek fayda sağlayamıyor. Saglasa tanrı uydurmasını red eden birisinin evrime bilinç atfetmesini elbette ki onleyebilir di.

Gerçek şu ki , insan denen VAR lık soyutlama yaparak anlamaya uğraşiyor ama daha çok bokunu çıkarıyor. Etrafında ki her değişimi , isleyişi kendi yaşamına yoruyor YORUMLUYOR.
Doğa senin çocuk yapmanı yorumlamaz çunkü doğanın ne bir amacı ne de bir bilinci var. Doğa İŞLER , işleyişine devam eder. Degişir dönüşür. Senin aptal saptal bir kurgunla bir şeyi YOK edeceğini nasıl iddia edersin. Yok ettigi falan da mevzu degildir.
Yok etmek de , var etmek de insanın aptal kurgularıdır.

Tanrı fikrinden kopup doğa yı kendine tanrılaştıran bu 3 ahmakta doğa dan adalet bekleyip bulamayınca şu velete uyup insanları yok edicem fikrine sıcak bakiyorlar.

Ben buna terör derim , bunlara da terörist. Niye korku yayiyorsunuz yada korku yayanı övüyor destek veriyorsunuz. Bu velet potansiyel bir terörist olma yolun da ilerliyor. İki ahmakta destek veriyor.

Bakın sadece bu başlıkta bir tek khaos spartakus ve ben bu adama karşı yazı yazmadık ki
Felasife , alvin , ahlaksız , kartopu da bu adama karşı yazılar yazmışlar.

Ha bu terörist bozuntusunu siz ikiniz destekliyorsunuz , yapacak bir sey yok. Birde şu veletin katletme fikrini felsefe diye değerlendirip bana yargı koymanız sizi değil beni güldürüyor.

Hadi lan velet İNTAHAR et.
Ya da bu adalet dediģin sopanın el değietirmesi için somut eylemler yap.
Hani diyordun ya ! 1 oy tib , bir oy kemal.
Çık güce karşı adalet savaşı ver .
Ama nerde sizde o G.Ö.T

Haaa velwt , benim derdim başka , sistemi değiştrmeye güç yetmez. Bende buradan ergen fırlamakliklar yapayım. VAR olduğumu bir şekilde göstereyim diyorsan . Göster.

Bak sana büyük nasihati. Bu iki man kafa kapitalist yalama yalakası korkaga guvenipte bu kadar kabar ma , bunlar omurgasız , kahpe ve anında satacak , halk tabiri ile KANSIZ tiplerdir. Çabuk satarlar .

Çabuk satarlar çünkü sermayecidirler.

Senin felsefen neyse ne beni bağlamaz. Ama içinde mazlum insanları YOK etme fikri barındıriyorsa , kahpe cocugu , kapitalist , fasist , ırkcı , dinci pisliklerden bir farkın yok demektir.

Önerilen Siteler