Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Servis Şartları & Site Duyuruları

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-11-2017, 20:29
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

mars adlı üyenin üyeliği, kendi isteği üzerine sonlandırılmıştır.

TuranDursun.com moderasyonu.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 20-11-2017, 08:16
Kıdemli Üye

Vefik Sami adlı üyemizin kendi isteği üzerine üyeliği sonlandırılmıştır.

TuranDursun.com moderasyonu

* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 17-12-2017, 21:10
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Evet, işte sona geldik. Şurada açtığım başlık kilitlenirse artık yazmaya devam etmemin anlamsız olacağını belirtmiştim:

http://turandursun.com/forumlar/show...719#post616719

Oradaki son yazımda, epey emek harcayıp olanca açıklığıyla sorunu gözler önüne serdim. Moda deyimle spartacus'e kapak olacak türde, etkili, net, inkâr edilemeyecek sağlamlıkta bir yazı yazdım. Hani her şeyi en açık biçimde gözler önüne serince artık her şeyin düzeleceğini, en kavrayışsızlar da içinde olmak üzere herkesin artık daha olumlu davranacağını düşünürsünüz ya... öyle olmayınca büyük bir hayal kırıklığına uğrarsınız ya... işte ben de öyle oldum.

İnsan aklına duyulan güvenin harcanması sonucu bir hayal kırıklığı... İnsanoğlunun nasıl böyle anlayışsız ve kaba olabildiğine inanmakta güçlük çekip hayret ederken duyulan bir hayal kırıklığı... Tamam, her insan aynı gelişmişlik seviyesinde değildir ve kimileri doğuştan veya yetişmeden dolayı alt seviyelerdedir, anlayışsızdır, cahildir, kötü niyetlidir falan da; öyle olmadığını sandığın, bildiğin, hükmettiğin türdeki insanların da onlarla aynı safta rahatça konumlanabildiğini görmenin verdiği hayal kırıklığı...

Demiş ki yönetici "kişileri irrite edip, sonra da bunu kullanıyor"muşum. Bence ben kişilerin zayıf, çürük ve aksak yanlarını ortaya çıkarıyorum. Onların üzerine gidiyorum. Bu yüzden en kibar, en güleryüzlü ve sofistike görüneni bile bir anda parlayabiliyor. Bunun adı irrite etmek oluyor, ama bana edilen hakaretler, küfürler, kampanyalar, çarpıtmalar, sataşmalar irrite etmek olmuyor. 15 yıl oldu mu forumlardaki geçmişim, bilmem. Tek bir küfür, tek bir hakaret çıkmadı klavyemden. Ama küfürlere, hakaretlere, tehditlere çok maruz kaldım.

Bunlara alışığım. Bunlar önemsiz. Ama yine de bazan öyle şeyler oluyor ki şaşırıyorum işte. Neden hâlâ şaşırdığıma da ayrıca şaşırıyorum.

Forum hayatımın sonuna geldim. Bu son forumdu. En son ateistforum'dan "yöneticiyi tartışmaya çekmek" suçum(!) nedeniyle atılmıştım. Tabii alelacele öyle bir suç icad edilmek zorunda kalmasının bir nedeni vardı. Sözu geçen iki üye benim hakkımda asılsız "fetöcü" suçlaması uydurmuştu.

Şimdiye dek yazdığım forumların ulusalcı ve ulusolcu olanlarından "liberal", "akp'li", "dönek" vb denerek atıldım; kürdcü olanlarından "Kürd düşmanı", "dönek", "kemalist" vb denerek atıldım; islâmî bir forumdaki dinci üyelerce "dinsiz", "ateist", "mezhebi geniş" vb denerek atılmam istendi; ateist forumların birisinde "fetöcü" olduğum yalanı yayıldı; diğerinde ise "trol" olduğum yalanı.

Çok forumda yöneticilik yaptım. Adil yönetici olmayı çok önemsedim. Bu benim kendime karşı saygımın bir gereği idi. Hiç bir üyeyi, fikrine bakıp diğerine karşı kayırmadım.

Beni atan forumların hepsine başka mahlaslarla tekrar tekrar üye olup, haksız yere atılmamın hesabını sordum. Kapıdan atıldığım yere pencereden, bacadan girip ortalığı alt üst ettim. Tabii kendi usûlümce... yâni yazarak... kimi forumda yazıyla gerilla savaşı verdim resmen. Çok eğlenceliydi. Adamın beyninden çıkan dumanları görüyor gibiydim hani.

Forumlarda çok yazı yazdım. Çok tartışmaya, polemiğe girdim. Yazdıkça yazı yeteneğim gelişti. Yazdıkça Türkçeye hakimiyetim arttı. Forumlarda binlerce mesaj yazdım. Şiirler, öyküler yazdım. Doğaçlama ve katılıma açık öyküler... Sert yazdım, yumuşak yazdım, nazik yazdım, alaycı yazdım, hatta bazan aşağılar tarzda yazdım, adamına göre yazdım, tutumuna göre yazdım, ama aslâ çıkarcı yazmadım, aslâ yalan yazmadım, aslâ inanmadığım veya savunmadığım bir şeyi yazmadım ve bilmediğim bir konu hakkında pek ahkâm kesmedim. Yanlışımı gördüğüm an derhal bunu kabul ettim. Bunun en son örneğini bu forumdaki eşcinsellerin evlat edinme başlığında gördünüz.

Bu genel bir vedâ yazısı olsun istedim diye bu kadar uzattım. Sizler için değil, kendim için bu kadar uzattım.

Forumlarda geçen zamanım bana güzel ve iyi şeyler kazandırdı ama başka işlere daha az zaman ayırmama da neden oldu. Bu yüzden artık o güzel ve iyi işlere daha çok zaman ayırmak için de bırakmayı istiyordum zaten.

Sizi ilgilendiren yanı tabii ki benim kendime daha çok zaman ayırmak amacıyla forumu bırakmam değildir. Sizi ilgilendiren yanı sadece şudur: bu forumda yazmayı ben, forumun kötü yönetilişine tepki olarak bırakıyorum.

Vefik Sami bey'in bu forumda yazmayı bırakma gerekçesiyle aynı. Güzel bir atasözümüzde dendiği gibi; taşları bağlamışlar, köpekler serbest. Bu yüzden bırakıyorum.

Köpek lafını kimse üzerine almasın. Bunu bir hakaret olarak değil, bir teşbih olarak kullandım. Bana hakaret etmek serbest, ama benim kendi usûlümle onlara ağızlarının payını vermem yasak. Bu durumda atasözünün anlattığı durum oluşuyor.

Bana özel mesaj atıp, forumdan ayrilmamamı rica eden sevgili RollingStones'a bir kez de buradan teşekkür ediyorum. Forum yazılarımda ne demek istediğimi doğru olarak anlayan ve bu nedenle beni sevindiren tüm üyelere teşekkür ediyorum.

Üyeliğimin silinmesini istiyorum.

Hoşçakalın.
Alt 17-12-2017, 21:37
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Burada görmeye alıştığımız isimlerden birileri ayrılınca bende bir hüzünlenme hissi oluşuyor.

Tartışmalar neden büyüyor, anlaşılmazlıklar neden karmaşaya dönüşüyor. Zihinler arası tam iletişim imkansız. Ama bu imkansız iletişimin ortak yanları vardır mutlaka. En başta bu forumun temel işlevi olan 'dinlerden özgürlük' bir ortak noktadır mesela.

Birileriyle anlaşılamayabilinir, ama diğerleriyle anlaşılabilinir.
Foruma yeni katılanlar olur, yeni konular olur, yeni tartışmalar olur. Eski anlaşmazlıklar yüzünden yeni anlaşırlıklardan vazgeçilmez bence.(bu kelime türkçeye uygun muydu nero)
Alt 17-12-2017, 21:38
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nero;bir anlık kararla forumu bırakmak doğru değil..Size bu forumda belki de ''trol'' damgası vuran ilk kişi benim..Buna rağmen yazmanızı isteyen de benim..İsteyerek veya istemeyerek trollükte yapsanız,nazik birisisiniz..Tabi ki karar sizin ama bence sıkıldıysanız biraz ara verin..Baskoylu ve Vefik sami abiye de ''ara verin'' demiştim ama ikisi de yazmayı bıraktılar galiba..

Bu yazmakla ilgili,kısaca iki cümle kuruyum..

Buradaki yazarlar bir hayır işi yapmıyor..Burada toplumsal bir görevimiz filan yok..Yazdığımız için bize para filan ödenmiyor..Tamamen kendi isteğimizle yazıyoruz ve tamamen kendimiz için yazıyoruz..
Yazarken,öğreniyoruz..Yazarak zihnimizi diri tutuyoruz(Bu çok önemli..Hele,yaşı biraz ilerlemiş kişiler için)..
Yani,yazmamak bizim zararımıza..Tabi,derdimiz birşeyler öğrenmek/anlamak/anlatmak ise..
Tabi ki yazılanlar okunuyor..Haliyle yazılarımızın birilerine ulaşacağını bilmek,biz de bir ''tatmin'' duygusu yaratıyor..Yani doğru şeyler yazmaya çalışmak,kesinlikle size zevk verir..
Alt 17-12-2017, 22:37
Kıdemli Üye

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[...]
Üyeliğimin silinmesini istiyorum.

Hoşçakalın.
Kararınızı değiştirmezseniz ve ben 1 ay süreyle girmediğinizi görürsem isteğinizi yerine getiririm.

(Nazım Hikmet Ran)
Alt 18-12-2017, 00:08
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet Nero, başka sitelerde sen trollsün, müslümansın, kriptosun, Alevi düşmanısın, AKP'lisin, şöylesin böylesin deyip bizzat küfürler yazıp atıyorlar. Bunu da yönetici düzeyinde yapıyorlar.
Bu sitede aynı yazıları yazmama rağmen daha böyle yaftalanmadım.
Buradan gidersen burası gibi özgür bir site bulamayacaksın.
Bu yüzden bir daha düşün.
Alt 18-12-2017, 04:57
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar bana kızabilirsiniz ama bir trole, üfürükçüye, ikilikçiye bu kadar ricalar, mesajlar ne için, sizlere eğlence mi lazım, foruma hareketlilik getirsin de isterse cinci, ruhçu olsun öyle mi istiyorsunuz.
Aynısını Save'ye de yapmıştınız, trollüğü kesinleşince sesinizi çıkarmadınız.
Bu forumdan daha dün dürüstlüğünden şüphe duymadığım Vefik Samiler, Basköylüler gittiğinde böyle rica-minnet etmemiştiniz.
Kusura bakmayın ama siz sadece eğlence peşindeyseniz, sizleri eğlendiremem, galiba bu foruma ben de fazlayım...
Alt 18-12-2017, 08:40
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tebrikler!
Tam bir belgesel tadindaydi.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 18-12-2017, 18:10
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bana kızabilirsiniz ama bir trole, üfürükçüye, ikilikçiye bu kadar ricalar, mesajlar ne için, sizlere eğlence mi lazım, foruma hareketlilik getirsin de isterse cinci, ruhçu olsun öyle mi istiyorsunuz.
Aynısını Save'ye de yapmıştınız, trollüğü kesinleşince sesinizi çıkarmadınız.
Bu forumdan daha dün dürüstlüğünden şüphe duymadığım Vefik Samiler, Basköylüler gittiğinde böyle rica-minnet etmemiştiniz.
Kusura bakmayın ama siz sadece eğlence peşindeyseniz, sizleri eğlendiremem, galiba bu foruma ben de fazlayım...
Bilgivehis;kendimize yabancı gördüğümüz kişilere kapıyı gösterirsek eğer,müslümanlardan ne farkımız kalır?!

Nero veya bir başkası..İster yazsınlar,ister yazmasınlar..Bizene..
Yazarlarsa,kendilerine yazarlar..

Yetişkin bireyler olarak ''çocukça davranmayın'' diyoruz burada..

Bir ara bir yazar ''forumda Fidel Castro'ya ilgi/alaka yok,ben gideceğim buradan'' dedi..Bende ''Castro kim ya?'' dedim..Bana da kızdı ve gitti
Yumurtanın kolisi 14 lira olmuş,herif kafayı Castro'ya takmış..
Ülkenin gerçeklerinden bahset bize,ne Castro'su?!

Bugün de,herifin altında donu yok nerdeyse,sokakta ''Kudüs'' diye feryat ediyor..Yok işte..Zekanın kırıntısı yok..!

Nero'ya da,Save the day'e de bir sürü laf ettim..Ederim..Çünkü burası forum..Öpüp koklaşmak için forumda yazmıyoruz..Ters düşeceğiz,anlaşamayacağız..Bunları bize forum sağlıyor..Yani farklı insanları bir arada tutabildiği için foruma giriyoruz..
Forumda ciddi tartışmalar olsa da,arada birkaç küfür edilse de,karşılıklı üyeler birer ay banlansalar filan..Böyle şeyler olması lazım ama hiç olmuyor..

Vefik sami,baskoyluye ağır laflar etti..Baskoylu zaten Atatürk'e kin kusan birisi..Buna rağmen yönetim iki üyeye de toleranslı davrandı..Doğru olan da buydu ama iki üye birbirlerine ve yönetime kızıp forumu terk ettiler..!

Şüpheci dinsiz;özel mesaj atacağım size ama atamıyorum..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil