Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-03-2011, 04:17
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Sizin icin Din Olarak Islami Sectim !

Maide-3. Size şunlar haram kılındı: Ölü, kan, domuz eti, Allah’tan başkası adına kesilen, boğulmuş, vurulmuş, yuvarlanmış, süsülmüş, yırtıcı hayvanlar tarafından yenmiş olup da henüz canlı iken kesmedikleriniz, dikili taşlar üzerinde boğazlananlar ve zararla kısmet paylaşmanız. Bunlar, birer yoldan çıkıştır. Bugün kafirler dininizi söndürebilmekten ümitlerini kestiler; onlardan korkmayın, yalnız benden korkun! İşte bugün dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim. Her kim aşırı açlık durumunda çaresiz kalır da günaha eğilim maksadı olmaksızın, onlardan yemek zorunda olursa, elbette Allah, bağışlayandır, merhamet sahibidir.

Bu Ayette Konusan Kesinlikle Allah !

Yalniz benden Korkun demesi ile gayet net anlasiliyor !

Yalniz sizin dininizi kemale erdirdim demeyle ve sizin icin islami sectim demesiyle !

Sanki Allahin bildirdigi ve yarattikdan buyana bildirmeye calistigi islamdan önce Islam varmis gibi Sanki Islami ortaya Allah degilde bunu hos güzel ve bulan allah secmis ve kemale erdirmis !

Umarim sizde benim anladigim anliyorsunuz ki ? Bu Ayet resmen Akillara ters !

Diyelimki Allah bütün heryere peygamber gönderiyor ve Islami Ademden beri yaymaya calisiyor !

Allahin zaten ortaya koymasi gereken islam iken bu ayette sizin icin islami sectim diyor ! Dininizi Kemale erdirdim diyor ! Burda var olan dini kemale erdiriyor

Simdi Akillara söyle birseyde geliyor ! Allah insani yaratmadan önce düsünmüs tasinmis hristiyanlik mi olsun yoksa islam mi olsun yoksa musevimi olsun budistmi olsun diye düsüne dururken aha islami sectim mi demisdir !

Daha ortada insan yok , yer yok , gök yok hristyanlik yok islam yok musevilik yok bilinmiyor bile olsa ortaya cikmis ilk din bile yok ama allah dinler icinden secim yapiyor ve islami seciyor !

Evet bu secim ne olabilir ki acaba ?

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 18-03-2011, 08:47
ahmetsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ahmetsln ahmetsln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayete göre biz dini yok edemeyiz. Müslümanlarda boşa uğraşmasın allah baba garantı vermiş.

Bu şahısta önündeki eski öss yeni ygs/lys sınavına girmek için çalışıyor. Çok çalışması gerektiği için pek nette olabilir.
Herkese saygılar sevgiler, mutlu vakitler.
Alt 18-03-2011, 09:06
allame
Üye Değil

Başlığı görünce Nail müslüman olmuş sandım şok oldum birden. Neyse ki içeriği tahmin ettiğim gibiydi. "kalbi mühürlü" ifadesine halel geldi diye nasıl da endişelendim.
Alt 18-03-2011, 09:32
cpa83 cpa83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allah dünya kuruldugundan beri Peygamberleri kavimlere göndermiştir.Peygamberlerin Tek amacı ALLAHın birliğini,tevhidini insanoğluna anlatmak...Dikkat ederseniz;Hz muhammed dışındaki peygamberler ALLAH inancını yaymaya çalışmıştır.Hz Musa ve Hz İsa dahil oldugunu görmekteyiz.yani islam için zemin hazırlandı.hz muhammed'e kadar insanoğlunda bir ALLAH inancı doğru yada yanlış görülmekteydi.İslam bu sekilde inmiş oldu.İslamın insanların yaşamlarını nasıl yönlendirmeleri,(miras,savaş,kadın-erkek-kanunlar)ve daha bircok konuya değindiği için İnsanların islamıyete secmeleri zor olmadı.
Alt 18-03-2011, 09:38
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kafirler dininizle baş edebileceklerini bugün ummuyorlar artık; onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi olgunlaştırdım ve size olan iyiliğimi tamamladım; din olarak sizin için İslamı onayladım (5:3).

Kim İslamdan başka bir din arıyorsa bilsin: o din onaylanmaz (3:85).

Din kavramını bilinçle tartışabilmek için önce tanımlamak gerekir. O yüzden ben bilmek isterdim: 5:3’teki din aşağıdakilerden hangisidir;

Din gününün egemeni O (1:4).

Allah sizin için bu dini seçti; öldüğünüzde İslam olarak ölün (2:132).
Allah’ın önünde geçerli olan din İslamdır (3:19).
Doğru yanlış bellidir; dinde zorlama yok (2:256).
"Bizi gör!" yerine "Bizi güt!" diyerek dine kötü niyetle yaklaşırlar (4:46)

Zinacıları cezalandırırken "Allah’ın dini"ni uygulamada acıyacağınız tutmasın (24:2).

Fitne sona erinceye ve din "Allah’ın dini" oluncaya kadar onlarla savaşın (2:193)
İnsanları "Allah’ın dini"ne dalga dalga girerken gördüğünde… (110:2)
Secde yerlerinde yalnızca Allah’a seslenip dini O’na özgüleyin (7:29)

Özetle

ahretteki "duruşma günü" mü,
"İslam inancı" mı ya da
"Allah’ın Kuran’a koyduğu hükümleri" mi?

Sevgi ile,
Hasan Akçay

Konu Hasan Akçay tarafından (18-03-2011 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-03-2011, 09:42
calvuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
calvuss calvuss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Hangi kavimler bunlar sadece ortadoğu kavimlerimi? Neden dünyanın diğer yerlerindeki binlerce yıllık insan topluluklarının yazılı tarihlerinde peygamberlerden bahsetmiyor acaba.
Bırakın dünyanın diğer bölgelerini yine bir ortadoğu uygarlığı olan ve geride binlerce yazılı tablet bırakmış olan sümerlerde bile kayıtlı bir tane peygamber yok.
Alt 18-03-2011, 10:00
cpa83 cpa83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Din,Kuran-ı Kerimin bir bütünü olup,kelime kelimesi iman etmeyı gerektirir.belli kısımlara ayrılması doğru değildir.islamı özünde ALLAH koşulsuz sartsız teslimiyet vardır.Zaten buna inanıyorsanız ALLAHın buyruklarına inanmak isteyeceksiniz.
Benim yaşım 34;29 yıl inançsız ateist bir kişi olarak yazıyorum ki...ne olduda ben müslüman oldum??
sadece Mutlak galibin ALLAH olduğu kendimce ıspatladığım için"ve şunu söyleyebilirim;kendimin varlığından bile şüphe edebilirim;ALLAHIN varliğindan süphe etmediğimi anladığım için Müslüman oldum.
Alt 18-03-2011, 12:56
unbeliever2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbeliever2 unbeliever2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili cpa83, şu ispatını bizimle paylaşabilirmisin? Sana hidayetin doğrultusunda başarı ve mutluluk temenni ederim. Ben bir tanrıtanımazım. Evvelden müslüman idim. Ben olmadığını ispatlamam ama sen var olduğunu ispatladım diyorsun. Bizimle veya en azından benimle paylaşırsan sevinirim.

saygılarımla
Alt 18-03-2011, 14:08
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Oysa kafirun 6 da onların dini onlara, benim dinim bana gibi bir söz vardı yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi ne oldu da islam seçildi. Ya da diğer dinlerin inanırlarının namaz kılanlarının da cennetlik olduğu söylenmemiş miydi ? Yoksa bu ayetler söylenirken muhammed halen mekke'de miydi ?
Alt 18-03-2011, 18:00
calvuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
calvuss calvuss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Evet şu ispatı bizimlede paylaşın lütfen...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil