Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-11-2005, 21:47
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Aragonn; fikirlerine aynen katılıyorum. Ben de bir yazı asacaktım. Ama sen güzel toparlamışsın. Dolayısıyla gerek kalmadı.
Alt 14-11-2005, 22:23
Quark Quark isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Sadece bir düşünce

Cem bey,

Öncelikle kişisel çabalarınız adına teşekkürler.

Bu reklam fikri mantıklı tabii ama düşünsenize bir, Reklamı veren firma sanki ateizme sponsor olmuş gibi olacak. Radikal dincilerin boy hedefi olması ise işten bile değil. Toplumsal tabular öyle garip ki bir çok müslümanın bu sitede banner ya da reklam veren firmadan bir daha alışveriş yapmayacağı bile açık. Bu siteyi hack leme çabalarını bunun bir delili olarak görmek lazım.

Ama yinede bu fikri yabana atmayıp uygun bir şeyler düşünmek gerektiğine inanıyorum. Usreninin getirdiği ziyarete dayalı banner fikri buna güzel bir örnek.

Sevgi ve saygılar...
Alt 16-11-2005, 07:42
Üye Değil

evet Quark, google reklam kampanyalarında sitende yayınlanacak ürünleri ve markaları sen seçmiyorsun(böyle bir hakkın yok anlaşma gereği), onlar belirliyorlar ve her seferinde değişebilen dinamik bir reklam oluyor. aynı şekilde reklam veren de bunun hangi sitede yayınlanacağına karar veremiyor, yine bu google'ın yetkisinde. dolayısıyla , atıyorum, bir kitap evinin reklamı bizim sitede yer alabilir bir gün, ertesi gün başka bir kitap evinin ki ya da, atıyorum, bir kırtasiyeninki yer alabilir.
dolayısıyla google sadece etik içeriğe bakıyor siteye reklam verirken, bizim sitenin de etiğe aykırı bir site olduğunu düşünmüyorum(küfürleri düzenli olarak silersek). zaten siteden zengin olmayı düşünmüyoruz, sadece aylık masrafının çıkması yetiyor. bunun dışında bir bağış linki verebiliriz, her ateist 5 milyon bağış yapsa sitenin yıllık masrafı çıkar bile.
tüm bunlar için acele etmeye gerek yok şimdilik, sitenin bilgi içeriğini biraz daha genişletmeliyiz öncelikle. siteye neler ekleyebileceğimizle ilgili geniş fikirlerim var, fırsat buldukça belirtmeyi düşünüyorum.
Alt 19-11-2005, 11:37
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

imdatttttttt...
yaaw şuraya gelip iki satır yazıcam bazı başlıklar ilgilimi çekiyor üstünde düşünmeye başlıyorum tam yazıcam sayfa açılana kadar ne aklımda yazacak birşey kalıyor ne de şevk...

CEM ne olur birşeyler yap yaw....gereği neyse hep beraber yapalım yol göster..bazen bazı başlıklara girerken bir bakıyorum giriş yapın diyor eee ben giriş yapmıştım ...bir bakıyorum şuan online kişiler listesinde adım var ben sistemde değilimm...neyse çerezleri sil falan derken giriyorum bir bakıyorum okunmamış mesajların rengi değişmiş hepsi okunmuş gözüküyor.haydaaaaa....yani sisteme girip çıkmış oluyorum tabi bu son derece hızlı yaptığım için o işlemler sırasında yeni bir mesaj yazmış olan olmuyor..neyse konu bu değil.konuları takip edecek hangisi okumamıştım diyebilecek kadar hafızam maalesef yok..

biraz karışık oldu galiba ama neticede site çok yavaş ve bazı aksaklıklar var.....beni tanımıyor yaww.
ne olur söyle yapabileceğimiz birşey varsa yapalım..

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 22-11-2005, 03:44
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ngcoskun,
senin yapabileceğin birşey yok.yavaşlığın nedenini biz de tam olarak bilmiyoruz.cem daha önce biraz uğraştı ama sonuç ne yazık ki olumsuz.giriş sayfasının açılmasının nedenine gelince;serbestforum dışındaki forumlar kayıtlı olmayan kullanıcılara kapalı,oralara giriş yapmadan girmeye çalışıyor olmalısın.
Alt 23-11-2005, 19:17
Üye Değil

Ngcoskun, ben kolayca açabiliyorum sayfaları, şimdi tekrar kontrol ettim. 5 ila 10 sn. içinde tüm sayfalar açılıyor. Sende sürekli mi böyle oluyor yoksa belli saatlerde mi ona dikkat et istersen. ADSL bağlantın varmı? Bir de cacheyi arada bir temizle. Arka planda çalışan programlar veya virüs varmı kontrol et derim.

Bu şikayetler gelmiyor senden başka bir de birkaç ay evvel russelden gelmişti.
Alt 24-11-2005, 10:14
Üye

ben hızlı bir insanım öyle 5 - 10 saniye bekleyeceksem yapamam.
neyse şaka bir yana bazı zamanlarda site açılmıyor bile.sayfa görüntülenemiyor yazdığı zaman bilgisayara şiddet uygulamadan zor duruyorum.adsl im var 512 iyle bağlanıyorum.ama diğer sitelerde çok rahat gezinirken burda takılmalar oluyor.saatine dikkat edicem sabah saatlerinde olmuyor sanırım.ama bu sürekli de olmuyor..

ayrıca birşey daha var...ben çıkış butonuyla çıktığım halde başka bilgisayardan siteye girdiğimde kendimi online görüyorum.beni online görüp de mesaj yazmadığımı gören arkadaşlar yanlış anlıyor..itibarım sıfır oldu yani.nasıl olcak ne olacak bir söyleyin de bende yapayım.itibarımı alayım yerlerden.

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 24-11-2005, 11:36
Üye Değil

Online olan kişilerin listelendiği sütun, son 30 dakika içinde online olanların listesidir. Yani online görülen kişi belkide 29 dakika önce offline oldu. Belki bu süreyi biraz düşürmekte fayda var.
Alt 24-11-2005, 11:40
Üye

sen onu 15 dakika yap bence.
ya da birileri daha fikir versin ama 15 dakika iyidir.

ALBERT EINSTEIN
Alt 06-01-2006, 23:49
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence sitenin giderlerini karşılamak amacıyla bağış yapılabilmesi çok yerinde olur. (Reklam işinin çok tutacağını sanmıyorum) En azından biz de masraflara bir miktar ortak oluruz, tek kişinin sırtına binmez bütün yük. Hem zorunluluğu da yok, siteye destek olmak isteyen bütçesine göre bir katkıda bulunur. Bence çok hoş olur, imece usulü

Bu arada sıksık siteyi sabote etme amaçlı küfür saldırılarına maruz kalıyoruz. bence küfürlü kelimeleri xxxx şeklinde oto-sansürleme uygulaması buna çözüm değil, zira basit harf değişiklikleriyle bu küfürleri yazmak mümkün. Zaten Türkçe küfür açısından çok zengin bir dil, hangi biriyle baş edeceksiniz...

Benim bu konudaki önerim yeni üyelere bir nevi "aday-üye" statüsünün uygulanması.

Bazı forumlarda yeni üyelerin mesajları 1 hafta ya da 1 ay boyunca doğrudan sitede yayınlanmıyor. mesaj yollanınca "mesajınız kaydedilmiştir, görüldükten sonra yayınlanacaktır" şeklinde bir ibare çıkıyor ve büyük ihtimalle bir moderator okuyup onay verdikten sonra mesaj yayınlanıyor.

İşin teknik kısmını bilemiyorum tabi ama böyle bir uygulama bu tarz küfür saldırısı sorunlarına da kökten çözüm olur bence... Eğer çok zahmetli bir iş olmayacaksa uğraşmaya değer diye düşünüyorum. Hem moderatör arkadaşlar da offline oldukları zaman akılları burada kalmaz...

Mesela reklam yapmak gibin olmasın ama grafik tasarım konulu bir forum olan www.tr3d.com da böyle bir uygulama var ve süresi 1 ay. Bu sitenin uzun zamandır üyesiyim ve php kodlarını yazan kişiyle bir miktar muhabbetim var. Arzu ederseniz bu kodları vermesini isteyebilirim. Tabi güvenlik gerekçesiyle reddetme ihtimali de var ama kodları aynen vermese bile yardımcı olacağını tahmin ediyorum...

Ne dersiniz böyle bir işe kalkışsak fena olmaz mı?

Önerilen Siteler