Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-03-2011, 19:00
cpa83 cpa83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

29 yıl Allah ve peygamber tanımaz olarak yaşadım;Turan Dursun,ilhan Arsel gibi ateist yazarların kitaplarını bolca okudum;acıkca söylemek gerekirse etkilendim;ama etkilenmemek elde değildi.Daha sorna dinleri araştırmaya başladım;doğruyu bulmak için dünya üzerindeki bütün dinleri araştırdım.asya dinleride bunlara dahıl;en sona ise Kuran-ı Kerimi bıraktım.Diğer dinlerde insan elinin oldugu cok acık gördüm;zaten kendılerıde bunları ınkar etmıyor;hristiyanlık ve musevılıkte cok sayıda çelişki gördüm;yurtdısında yaşayan biri olarak burda hrıstıyanlık oldukça az bir din;kiliseler boş,hristiyanlık yok denecek kadar az.insanların cogunda Şu görüş hakim:"bir yaratıcı var oldugu" yada agnostıktır.Kuran-ı Kerim de okuduktan sonra eleştirilerin birçoğunda sapmalar oldugunu gördüm.Turan Dursun kitabı ile Kuran-ı Kerım arasında büyük farklılar oldugunu gördüm.Turan Dursun ayetlerı istediği yerlere cekip,istediği anlamlar vererek mantıksızlığını göstermeye çalışıyordu!ama Kuran-ı Kerimde Ayetlerinin Bütünü okumayarak sanki burda hata varmış gibi gösterıyordu.Kuran-ı Kerimin O dönemin şartlarını ve koşullarını gözeterek;hz peygamberın bilgisi dahılınde bunun yazılamayacagı oldukça acık oldugunu gördüm;600 yıllarda Arabistan çölünden böyle bir kitap cıkması mucıze bile demek az kalırdı!!!
Alt 18-03-2011, 19:51
Voltaire Darwin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Voltaire Darwin Voltaire Darwin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim yaşım 34;29 yıl inançsız ateist bir kişi olarak yazıyorum ki...ne olduda ben müslüman oldum??

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
29 yıl Allah ve peygamber tanımaz olarak yaşadım;Turan Dursun,ilhan Arsel gibi ateist yazarların kitaplarını bolca okudum;acıkca söylemek gerekirse etkilendim;ama etkilenmemek elde değildi.Daha sorna dinleri araştırmaya başladım;doğruyu bulmak için dünya üzerindeki bütün dinleri araştırdım.asya dinleride bunlara dahıl;en sona ise Kuran-ı Kerimi bıraktım.Diğer dinlerde insan elinin oldugu cok acık gördüm;zaten kendılerıde bunları ınkar etmıyor;hristiyanlık ve musevılıkte cok sayıda çelişki gördüm;yurtdısında yaşayan biri olarak burda hrıstıyanlık oldukça az bir din;kiliseler boş,hristiyanlık yok denecek kadar az.insanların cogunda Şu görüş hakim:"bir yaratıcı var oldugu" yada agnostıktır.Kuran-ı Kerim de okuduktan sonra eleştirilerin birçoğunda sapmalar oldugunu gördüm.Turan Dursun kitabı ile Kuran-ı Kerım arasında büyük farklılar oldugunu gördüm.Turan Dursun ayetlerı istediği yerlere cekip,istediği anlamlar vererek mantıksızlığını göstermeye çalışıyordu!ama Kuran-ı Kerimde Ayetlerinin Bütünü okumayarak sanki burda hata varmış gibi gösterıyordu.Kuran-ı Kerimin O dönemin şartlarını ve koşullarını gözeterek;hz peygamberın bilgisi dahılınde bunun yazılamayacagı oldukça acık oldugunu gördüm;600 yıllarda Arabistan çölünden böyle bir kitap cıkması mucıze bile demek az kalırdı!!!
Sayın cpa83,

Yazdıklarınızdan 5 yaşında İlhan Arsel ve Turan Dursun okuyarak ateist olduğunuz sonucu çıkıyor ki çok doğru anlayamamış olabilirsiniz o yaşta yazılanları.

Asıl merak ettiğim ne oldu da asıl, Turan Dursun ya da İlhan Arsel'in yazdıklarını, kuranı okuduktan sonra yalanlayabildiniz?

Kılıçlarla kafa uçurmaları mı?

2 ayet arasındaki çelişkileri mi?

Kafirleri(Ateistleri) bulduğunuz yerde öldürüyor musunuz yoksa?

Arap peygamberinin kadınlarıyla yatak sırasını nasıl düzenlediğini mi?

Ya da o kitapları geçelim bu sitede tartışılan, kuranda beyin yerine kalpten bahsedilmesini mi?

İlhan Arsel ya da Turan Dursun'u gerçekten okuyup anlamış olsanız etkilendim diye bir cümle kuramazdınız. Buna bu sitedeki kimse inanmaz.

Size tavsiyem , kendinize bir iyilik yapıp gerçekten bu kişilerin kitaplarını bir miktar okumanız ve aslını astarını objektif olarak her açıdan araştırmanızdır.

Saygılar,

Yaşamı en değerli kılan yanı, bir sonu olduğunu ve bir tekrarı olmadığını bilmektir....
Alt 19-03-2011, 01:37
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

NaiL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Maide-3. Size şunlar haram kılındı: Ölü, kan, domuz eti, Allah’tan başkası adına kesilen, boğulmuş, vurulmuş, yuvarlanmış, süsülmüş, yırtıcı hayvanlar tarafından yenmiş olup da henüz canlı iken kesmedikleriniz, dikili taşlar üzerinde boğazlananlar ve zararla kısmet paylaşmanız. Bunlar, birer yoldan çıkıştır. Bugün kafirler dininizi söndürebilmekten ümitlerini kestiler; onlardan korkmayın, yalnız benden korkun! İşte bugün dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı seçtim. Her kim aşırı açlık durumunda çaresiz kalır da günaha eğilim maksadı olmaksızın, onlardan yemek zorunda olursa, elbette Allah, bağışlayandır, merhamet sahibidir.

Bu Ayette Konusan Kesinlikle Allah !

Yalniz benden Korkun demesi ile gayet net anlasiliyor !

Yalniz sizin dininizi kemale erdirdim demeyle ve sizin icin islami sectim demesiyle !

Sanki Allahin bildirdigi ve yarattikdan buyana bildirmeye calistigi islamdan önce Islam varmis gibi Sanki Islami ortaya Allah degilde bunu hos güzel ve bulan allah secmis ve kemale erdirmis !

Umarim sizde benim anladigim anliyorsunuz ki ? Bu Ayet resmen Akillara ters !

Diyelimki Allah bütün heryere peygamber gönderiyor ve Islami Ademden beri yaymaya calisiyor !

Allahin zaten ortaya koymasi gereken islam iken bu ayette sizin icin islami sectim diyor ! Dininizi Kemale erdirdim diyor ! Burda var olan dini kemale erdiriyor

Simdi Akillara söyle birseyde geliyor ! Allah insani yaratmadan önce düsünmüs tasinmis hristiyanlik mi olsun yoksa islam mi olsun yoksa musevimi olsun budistmi olsun diye düsüne dururken aha islami sectim mi demisdir !

Daha ortada insan yok , yer yok , gök yok hristyanlik yok islam yok musevilik yok bilinmiyor bile olsa ortaya cikmis ilk din bile yok ama allah dinler icinden secim yapiyor ve islami seciyor !

Evet bu secim ne olabilir ki acaba ?
Ne var ki bunda anlaşılmayacak???
Diyelim ki, sen Terzi'sin, bir ceket dikiyorsun, müşterinin üzerinde prova yapmadan bu ceketi dikebilir misin???Muhtemelen dikebilirsin,sonuçta cekettir olsa da oldu,olmasa da oldu dersin diker geçer gidersin...Allah,işte öyle usta terzidir ki, provasını en iyi şekilde yapmıştır,dikmiştir ve demiştir ki "işte, üzerindeki bu ceket en iyisidir"...Dostum,ceketin ismine takılma, isim farklı olabilir, ama üzerine oturan ceket en iyi cekettir...Sen beğenmesende bir çok insan beğenebilir,"işte bu" diyebilir.Bir çok beğenmeyen,bir kulp bulabilende olabilir. Daha iyisini dikebilecek olmayacağı için en iyi ceket sırtındaki cekettir dostum...Kıymetini ve değerini bil....
Alt 19-03-2011, 01:37
Termo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Termo Termo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili cpa83,

5 yaşında abidik gubidik sebeplerle ateist bir görüşe sahip oldunuz (tabii, doğduğunuz günden 5 yaşına kadar nasıl bir dini görüşe sahipsiniz, onu belirtmemişsiniz) ama okuduğunu anlama çağına gelince Turan Dursun, İlhan Arsel gibi yazarları okudunuz. Daha sonraları yine okuduğunu anlama yetinizi kaybetmeden Kuran okuyarak müslüman oldunuz.

Doğru mu anladım, yoksa Voltaire Darwin arkadaşımızın dediği gibi mi oldu?
Alt 19-03-2011, 02:46
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sanırım müslüman arkadaşlar burada herşeyi bilen tanrı kavramını çürütmekte olduklarının farkında değiller.

Allah denedi ölçtü büçti islama karar verdi. Eee hani her şeyi biliyordu o zaman neden denemeler yaptı. Burada diteceğiniz yazdı insana bıraktı onlar ise yoketti. Eğer tekrar tekrar denedi derseniz her şeyi bilen tanrı yok demektir.

Turan Dursun kitaplarında eyetlerin Turan Dursun'un istediği yöne çekildiği söylenmiş. Kitapları hiç okumamış ezbere yazan biri bunu söyleyebilir. Kitaplarda bulunan yazılar dergilere yazdığı metinlerden derlenmiştir. Çeviriler çoğunlukla diyanet işlerine ait çevirilerdir. Diyanet işlerine ait olmayanlar kendine ait olmakla beraber pek çoğuna dava açılmış ve mahkemenin oluşturduğu bilir kişi heyeti tarafından doğru oldukları beyan edilmiştir. Yani eğip bükme yok. Burada eğilip bükülen inanır arkadaşların kendi istediklerini görme adına lafları eğip bükmeleri.
Alt 19-03-2011, 03:28
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cpa83 doğruyu söylemiyor. zaten 5 yaşında suya agu diyen birinin resimli masal kitapları yerine Turan Dursun kitaplarını okuması ve anlaması ikna edici değildir.

bir müslümanın bu yola başvurması müslümanlığa da aykırıdır.

daha önce de bir kaç üye aynı taktiğe başvurmuştu (ateistlikten müslümanlığa dönüş yalanı).

şu gerçek kulaklara küpe olsun:

dinsizliği seçmiş biri asla herhangi bir dine geri dönmez.
dini, bir ihtiyaç olarak kabullenmiş bir kişi ise bir dinden başka dine geçiş yapabilir. al birini vur ötekinedir.

ateist bir anne-baba eğitimiyle dinsiz yetişen bir çocuk, sonradan çevre ve arkadaş etkisiyle (yanıltmasıyla) bir dini seçebilir. Çünkü hala bilgisizce bir inanç sahibidir. Ama ortam gereği bir dini sebepsiz bir biçimde kabul etmiş biri, ancak akıl ve mantığını kullanarak, bilgi sahibi olarak dini terkedebilir. Ve bu çok büyük cesaret isteyen bir karardır. Bu kararı veren kişinin dinlerin uydurma olduğundan şüphesinin kalmamış olması gerekiyor. Bu noktaya gelebilme erdemini gösteren bir kişinin tekrar herhangi bir dini kabul etmesi imkansızdır. tarihte bir örneği yoktur.

saygılar...
Alt 19-03-2011, 10:39
unbeliever2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbeliever2 unbeliever2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yaşasın Bilim'e katılmakla birlikte cpa83 ün bir miktar çevre etkisinde kaldığını ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu düşünüyorum. Biz (ben ve ateist arkadaşlarım) bir ispat talebinde bulunmuştuk. Ancak ispattan ziyade zaten var olan imanının(!) nasıl yeniden güçlendiğini anlatan bir yazı-hikaye okuduk. İnsanların idrak süreçleri birbirinden farklı olacaktır. Ama 29 sene inançsızlık bana biraz saçma geldi. Ve neden Kuranı en sona bıraktınız?Asıl önemli nokta burası. Bize elle tutulur bir ispat verebilme şansınız var mıdır? Bunu gerçekten de samimiyetle istiyorum. İnançsız olduğum bunca yıl boyunca tüm inanan arkadaşlarımdan birşeyleri ispatlama adına sürüsüne bereket hikayeler dinledim. Ama hiçbiri sizin ki kadar iddialı değildi. O yüzden gerçekten de bu ispatınızı çok merak ediyorum. Eğer sadece bir adamın arabistan çöllerinde bunları nasıl yazdığı olayını ispat diye sunarsanız zaten bu sorduklarımı size yönelik yazılarımı lütfen es geçin.

saygılarımla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil