Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-10-2009, 23:51
vesper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vesper vesper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

hoşgeldin lusin... Böylelike aramıza ortodoks bir arkadaş da katılmış oldu=)

Protestanların eleştirileri konusunda haklısın ben de bir protestan olarak üzüntü duyuyorum bundan...

Eğer insanlar sadece cezalandırılmaktan korktukları ya da ödüllendirileceklerini umut ettikleri için iyilik yapıyorlarsa o halde gerçekten acınacak haldeyiz.(albert einstein)
Alt 24-10-2009, 23:57
Lusin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lusin Lusin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vesper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hoşgeldin lusin... Böylelike aramıza ortodoks bir arkadaş da katılmış oldu=)

Protestanların eleştirileri konusunda haklısın ben de bir protestan olarak üzüntü duyuyorum bundan...
Nazik karşılaman için çok teşekkür ederim. Çok ama çok memnun oldum.
Alt 25-10-2009, 01:24
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili lusin gerçekten hoşgeldin
biraz papağanlıktan uzaklaşmış kendi fikirleri olan ve bizi aydınlatacak hrıstiyanlara ihtiyacımız var .umarım bu sen olursun
çünkü şu an sitemizde olan paolo tünelin az ilerisindeki ,kitabı mukaddes şirketi gibi çalışıyor.bilgi yok sadece propaganda var şunu anlamıyor bizi müslümanlık etkilemiyor kaldıkı hrıstiyanlık. halbuki bir alim adam olmaya çalışsa bilgilerinden faydalanacağız.
ama ısrarla üç cümleyi aşmıyor. kısa mesajlar veriyor sadece. yani sadece hrıstiyan okuyucunun
HE diyeceği şeyler söylüyor

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 25-10-2009, 01:32
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Evet Lusin kardeş özgür beyin kendisini tarif etti hahaha))))))))))))))))Özgür beyin ben senin gibi bozuk plan değilimki aynı şeyleri cevaplayayım)))))))))Bana diyeceğine kendine bak önce.KENDİ MERTEĞİNİ çıkar bakayım))))))))

Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün.
Alt 25-10-2009, 01:32
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili lusin gerçekten hoşgeldin
biraz papağanlıktan uzaklaşmış kendi fikirleri olan ve bizi aydınlatacak hrıstiyanlara ihtiyacımız var .umarım bu sen olursun
çünkü şu an sitemizde olan paolo tünelin az ilerisindeki ,kitabı mukaddes şirketi gibi çalışıyor.bilgi yok sadece propaganda var şunu anlamıyor bizi müslümanlık etkilemiyor kaldıkı hrıstiyanlık. halbuki bir alim adam olmaya çalışsa bilgilerinden faydalanacağız.
ama ısrarla üç cümleyi aşmıyor. kısa mesajlar veriyor sadece. yani sadece hrıstiyan okuyucunun
HE diyeceği şeyler söylüyor
Çok çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince aydınlatmaya çalışırım tabiki de sizleri. Sorularınızı cevaplamaktan da çok büyük mutluluk duyarım. Merak ettiğiniz her ne varsa, yazın cevaplarım. Hiç sorun değil.
Adam akıllı tartışma yapılabilecek bir forum bulduğumu sanıyorum. =))
Alt 25-10-2009, 01:36
Kıdemli Üye

Lusin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince aydınlatmaya çalışırım tabiki de sizleri. Sorularınızı cevaplamaktan da çok büyük mutluluk duyarım. Merak ettiğiniz her ne varsa, yazın cevaplarım. Hiç sorun değil.
Adam akıllı tartışma yapılabilecek bir forum bulduğumu sanıyorum. =))
o zaman sorayım bu papaz elbiseleri niye bu kadar şatafatlı
fakirliğiyle övülen isanın ardılları (olan papazlar) bizdeki sünnet çocukları gibi.
bu giyimlerin kaynağı ne

Alt 25-10-2009, 02:09
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o zaman sorayım bu papaz elbiseleri niye bu kadar şatafatlı
fakirliğiyle övülen isanın ardılları (olan papazlar) bizdeki sünnet çocukları gibi.
bu giyimlerin kaynağı ne
Bu giyim meselesi batıda ve doğuda farklı olur. Din adamları, rahiplik eğitimi aldıkları yerlerde siyah cüppe giyerler. Kilise içinde, ayin esnasında giyilen renkli kıyafetler şundandır. İsa Mesih dünyaya tekrar geleceğinden ve bu geliş bir hükümranlık şeklinde olacağından, biraz daha aristokratik giyim tarzı vardır. Hristiyanlar İsa Mesih'te hayatın güzelliğini görmesinden dolayı, renklidir kıyafetler. Bunun yanında papaz ayinde İsa'yı sembolize eder(ayin zaten İsa Mesih'in hayatının bir nevi kısa bir tiyatro gibi segilenmesidir), İsa Hristiyanlar için çok değerli olduğu için ayin esnasında papazın da sergileyeceği fotoğraf ya da görüntü olağanüstü olmalıdır, halkı etkilemelidir.
Alt 25-10-2009, 10:24
Kıdemli Üye

lusin teşekkürler

paolo iki yüzlülük nerde. lusinin anlattıklarını sanada sordum sen açıklayamadın dert bu değilmi.eşşeğini bildiğin çayıra sal bana ne

Alt 25-10-2009, 11:12
Üye

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet Lusin kardeş özgür beyin kendisini tarif etti hahaha))))))))))))))))Özgür beyin ben senin gibi bozuk plan değilimki aynı şeyleri cevaplayayım)))))))))Bana diyeceğine kendine bak önce.KENDİ MERTEĞİNİ çıkar bakayım))))))))

Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün.
Sizin inancınıza karışmak bana düşmez ama, neden hakaret ediyorsunuz? İncil düşmanınızı bile sevin demez mi? Alaycı konuşarak, rencide eden ifadelerle değil bu forumda hayatınızda bir yere varamazsınız. Özgür beyin'in düşüncelerini sevmiyor olabilirsiniz, ama saygı duymak zorundasınız. Bu yazdığınız düşünceleri daha nazik dile getirebilirdiniz sanırım.
Böyle yapınca çok çocuk gibi görünüyorsunuz. Sizi daha tanımıyorum ama ilk izlenimimin böyle olması ne acı değil mi?
Alt 25-10-2009, 12:20
Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cem Cem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Başarı Ödülü Başarı Ödülü Başarı Ödülü Onur Üyeliği 

vesper Diyor ki
Tarihsel olarak tam tersi durum söz konusuydu. Yani protestanlığın çıkışı sırasında katoliklerin çok yoğun baskıları ve özellikle Fransa'da ciddi katliamları vardı protestanlara karşı diye biliyorum.

Şimdi durum değişti mi? Artık katolikler en azından bir kısım protestanlar tarafından horlanan, sapkınlar olarak mı görülüyor? Ya da katolikler protestanlara aynı veya benzer ifadeleri kullanmıyor mu? Katoliklerin protestanlığa bakışı daha mı pozitif?

Önerilen Siteler