Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-09-2012, 10:27
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

xjxmelekxjx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
okuduğu kitabın kapağında birbirine sarılan çift var diye günah ilan eden , izlediği filmlerde sevişme sahneleri çıkınca ne yapacağını şaşıran kesim müslüman kesim ...

Kızları başına bir iş gelir korkusuyla okutmayana , üniversite eğitimi aldırtmayan gözü daha açılmadan kocaya veren kesimde müslüman kesim ,

Her hastalığa tükürükle üfürükle çare olduğunu düşünen , dilek işlerini telli baba tarzı şahıslarla çözen kesimde müslüman kesim ,

ee bırakınızda müslümanlar cahil olsun ..
Bu ülkenin kalkınmasında rol oynayan da müslüman, yüzbinlerce kişiye iş imkanı sunanda müslüman, kendisi okuma yazma bilmediği halde evladını üniversitede okutabilmek için kendini heba eden analarda müslüman.

Bir çoğunuzun, okumanızda, öğrenmenizde faydası olan, canını dişine takıp çalışan anası babası da müslüman...

Asıl cahillik bu işte melek.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 17-09-2012, 10:41
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Yergin , istisnalar kaideyi bozmaz ,

çoğunluk olarak bakarsak mevzuya , daha iyi anlaşılırız , din herşeyen önce özgür düşüncenin önünde bir engel , müslümanlık bu gibi durumların en katı örneği.

Diğer semavi dinlerinde bir ortaçağ geçmişi var ama , bakın ne diyorum , geçmişi ...

Avrupa cadı kazanlarını kaldıralı çok oldu , ama halen bizim camilerimizzde , karılarını dövün yazıyor , Libya da kullar Allahın işini elinden alıp dine saygısızlık edini linç ediyor
vs vs ...
Alt 17-09-2012, 11:58
Bilge Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilge Engin Bilge Engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Melek

Hafif bir nostalji oldu bu başlık benim için. Neredeyse üzerinden 2 yıl geçmiş. Daha da ilginci Sayın Yergin hala beni dumura uğratabiliyor.

Konu : Cehalet, okumamak
Yergin ne diyor: iş imkanı, kalkınma, çocuğunu okula gönderen müslümanlar.

Sayın Yergin ne zaman objektif bakabileceksiniz?

İş imkanı açma; ile okumanın kendini cehaletten uzaklaştırmanın ne bağlantısı var? bu sadece sömürü sisteminin devamlılığı için olan bir durum. o iş imkanlarının kaçı insanı okumaya yönlendiriyor?

Kalkınma; kim kimin parasıyla kalkınıyor? fransız renault firmasının Bursa'daki tesisleri bu ülkenin kalkınmasına katkıda mı bulunuyor, yoksa çalışmadan fransızları mı zenginleştiriyor? Trump tower bizi mi kalkındırdı da haberimiz yok? son 10 yılda tekstil ve kobi şirketlerinin %70 inin yabancı ortaklı bankalara borçlarını ödeyemediği için el değiştirmesi mi kalkınma?

Çocuğunu okula gönderen müslümanlar; daha düne kadar kız çocuklarını okula göndermek için kampanyalar yapılıyordu, hala da devam ediyor galiba haberiniz yok! okulları da artık bilimsellikten uzaklaştırıp imam hatiplere çevirdiler. Şimdi buradan eğitim mi alınacağını sanıyorsunuz? Muhammedin hayatı nın dersini vereceklermiş, sizce ne kadar gerçeklerden bahsedecekler? kuran dersi verilecekmiş, sizce ne kadar cahillikten uzaklaştırır bu eğitim sistemi?

Sırf yazdıklarınızı bile incelersek müslümanların eğitim alsa dahi cahil kaldıklarını ispatlayabiliriz. Sayın Yergin; yönlendirilmiş okul kitaplarını okumak cahillikten uzaklaştırmaz, sorgulamamak ise cahilleştirir. İslamın ve islam ülkelerinin mensuplarının cahil olmasının sebebi de budur.
Alt 17-09-2012, 12:06
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

müslüman bilgili olur,bilgili olan müslüman olur,
herhalde bilgiyi evrim ve genetik bilim olarak gördüğünüzden cahil olan ateisttir.
sanki müslüman doktor,muhendis,uzaycı yada inanan bil bilgin yokmuş gibi konuşmanız sizin cehaletinizden kaynaklanmaktadır.
her bilgini ateist sanmanız cehaletinizin en basit örneği

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 17-09-2012, 12:27
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
müslüman bilgili olur,bilgili olan müslüman olur,
herhalde bilgiyi evrim ve genetik bilim olarak gördüğünüzden cahil olan ateisttir.
sanki müslüman doktor,muhendis,uzaycı yada inanan bil bilgin yokmuş gibi konuşmanız sizin cehaletinizden kaynaklanmaktadır.
her bilgini ateist sanmanız cehaletinizin en basit örneği
Evet o yüzden binlerce yıldır her buluşun altında müslümanlar var

Zamanında avrupalılar dine karşı savaşıp bu günlere gelmeseler kim bilir ne yapıyorduk.
Alt 17-09-2012, 12:29
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet o yüzden binlerce yıldır her buluşun altında müslümanlar var

Zamanında avrupalılar dine karşı savaşıp bu günlere gelmeseler kim bilir ne yapıyorduk.
evet evet o kadar haklısınız kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
şu an ALLAHU TEALAYA inanmayan sizlerin dünya nufusunu oranı yuzde 2.5 vay beaa bu 2.5 insan oranı bilimi bilgeliyi geliştiren kesim puhahhahahahha

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 17-09-2012, 12:32
Bilge Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilge Engin Bilge Engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Balık sezonu açıldı ya kefaller sırasıyla atlıyor du bakalım muhabbet nereye kayacak.

Doktordan ve mühendisten cahil çıkmaz mı diyorsun sayın arkadaşım? Hele ki UZAYCI (nasıl bir şeyse) çok mu bilgili olur diyorsun?

Konu açılırken ki istatistik verilere bakmadın galiba. Defalarca ve defalarca söylediğim konuya geliyorum: Müslüman anlayamadığını okur, anlayabileceğini okuyamaz. Bir süre sonra da anlayabileceğini okusa da anlayamaz.

İstisnalar kaideyi Bozmaz. Müslüman ülkeler geri kalmıştır. Bunun sebebi de islamdır. İslam ile iç içe olan halklar da cahil kalmaktan kurtulamaz.

Ayrıca her bilgin ateist diye bir sav hatırlamıyorum. Bilgiye sahip olan kişiler ateizme yatkındır, çünkü düşünüp sorgulama yeteneği standart bir teiste göre daha gelişmiştir diyebilirim ama her bilgin ateisttir diyemem.
Alt 17-09-2012, 12:49
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şu an ALLAHU TEALAYA inanmayan sizlerin dünya nufusunu oranı yuzde 2.5 vay beaa bu 2.5 insan oranı bilimi bilgeliyi geliştiren kesim puhahhahahahha
Bir şeyin doğruluğu inanan sayısıyla mı alakalıdır? öyleyse vay halimize, eskiden dünya düzdü o zaman hala düz olması gerekir, eskiden zeus vardı odin vardi ra vardı bir sürü insan inanıyordu o zaman onlarda doğru?

Sana diyorum çıkar bana bir tane müslüman icadı? nerede yok her şeyi bulan avrupalılar.

Çünkü zamanında dinle savaşıp eğitimi seküler yapan onlardı, biz ise hala din eğitimine geri dönme peşindeyiz. Din eğitimi insana hiç bir şey katmaz.
Alt 17-09-2012, 12:51
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şimdi wiki den gidiyorsak, gelişmiş avrupa ülkelerinde %20 ve daha fazla oranla ateist var. eğer buna dinsizleri ve ateistliğini/deistliğini açıklamak istemeyenleri katarsak o zaman sonuç acaba ne olur? birde üstüne 50 yıl sonra acaba bu oran ne olacak diye düşünürken acaba puhahahalar ne kadar kafa yapacak sizde?

sizin allahu teala ya inanmayanların oranına gelirsek eğer, üzgünüm ama %37 yi geçiyor ve gene din baskısının ortadan kalktığını düşünüp daha doğru cevaplar alabilirsek eminim bu oranlar daha yukarı çıkacaktır.
Alt 17-09-2012, 13:05
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

xjxmelekxjx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Yergin , istisnalar kaideyi bozmaz ,

çoğunluk olarak bakarsak mevzuya , daha iyi anlaşılırız , din herşeyen önce özgür düşüncenin önünde bir engel , müslümanlık bu gibi durumların en katı örneği.

Diğer semavi dinlerinde bir ortaçağ geçmişi var ama , bakın ne diyorum , geçmişi ...

Avrupa cadı kazanlarını kaldıralı çok oldu , ama halen bizim camilerimizzde , karılarını dövün yazıyor , Libya da kullar Allahın işini elinden alıp dine saygısızlık edini linç ediyor
vs vs ...
İstisnalar kaideyi bozmaz diye bir cevap yok melek. Bir kesime laf ediyorsanız, söylenen bir laf sonrası onlar başka demiyeceksiniz. Söylediğiniz sözün sonuna kadar arkasında olacaksınız. Olmuyorsanız lafı etmeyeceksiniz.

Ben müslümanım ama dinim bu sitede 3 yıldır bulunmama engel değil, olmuyor. Olsa yazar mıydım?

Bırakın Avrupa'nın cadı kazanlarını kaldırmasını, Libya'yı.

Ben mesajımı yazmadan, siz, istisnalar hariç bazı müslümanlar şöyleler diyebilmelisiniz. Sav budur, eleştiri budur.

Bilge Engin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Melek

Hafif bir nostalji oldu bu başlık benim için. Neredeyse üzerinden 2 yıl geçmiş. Daha da ilginci Sayın Yergin hala beni dumura uğratabiliyor.

Konu : Cehalet, okumamak
Yergin ne diyor: iş imkanı, kalkınma, çocuğunu okula gönderen müslümanlar.

Sayın Yergin ne zaman objektif bakabileceksiniz?

İş imkanı açma; ile okumanın kendini cehaletten uzaklaştırmanın ne bağlantısı var? bu sadece sömürü sisteminin devamlılığı için olan bir durum. o iş imkanlarının kaçı insanı okumaya yönlendiriyor?

Kalkınma; kim kimin parasıyla kalkınıyor? fransız renault firmasının Bursa'daki tesisleri bu ülkenin kalkınmasına katkıda mı bulunuyor, yoksa çalışmadan fransızları mı zenginleştiriyor? Trump tower bizi mi kalkındırdı da haberimiz yok? son 10 yılda tekstil ve kobi şirketlerinin %70 inin yabancı ortaklı bankalara borçlarını ödeyemediği için el değiştirmesi mi kalkınma?

Çocuğunu okula gönderen müslümanlar; daha düne kadar kız çocuklarını okula göndermek için kampanyalar yapılıyordu, hala da devam ediyor galiba haberiniz yok! okulları da artık bilimsellikten uzaklaştırıp imam hatiplere çevirdiler. Şimdi buradan eğitim mi alınacağını sanıyorsunuz? Muhammedin hayatı nın dersini vereceklermiş, sizce ne kadar gerçeklerden bahsedecekler? kuran dersi verilecekmiş, sizce ne kadar cahillikten uzaklaştırır bu eğitim sistemi?

Sırf yazdıklarınızı bile incelersek müslümanların eğitim alsa dahi cahil kaldıklarını ispatlayabiliriz. Sayın Yergin; yönlendirilmiş okul kitaplarını okumak cahillikten uzaklaştırmaz, sorgulamamak ise cahilleştirir. İslamın ve islam ülkelerinin mensuplarının cahil olmasının sebebi de budur.
Bir çoğu yönlendiriyor Bilge Engin. Bunları göremeyen sensin.

Bana AKP eleştirisi ile gelmeyin. AKP ile bir sorununuz var ise Politika bölümüne buyrun. Gidin orada, vakti zamanında AKP'ye oy vermiş ateistler ile tartışın.

Karşısındaki insanı muhatap kabul etmeyip burada laf ediyorsun. Sen ayrısın, sen farklısın, sen farklı olabilirsin, sen şöyle olabilirsin, göremiyormusun laflarını bir kenara bırakacaksınız. Yergin'in bahsettiğin şekilde bir davranışını burada bulabilirsen buyur forum ortada.

Ne müslümanı, ne ateisti, asıl cahil olan, insanları sorgusuz, sualsiz, düşüncesiz bir şekilde cahil ilan edenlerdir.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.

Önerilen Siteler

Etiket
cahil, cehalet, islam, müslüman, yobaz

Başlık Düzenleme Araçları
Stil