Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-11-2009, 02:14
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mongus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bak bende sana pompei halkını örnek veriyorum, pompei halkı kazılardan yeni yeni çıkmıştır, eğer muhammed ve yandaşları bunu eliyle yazdıysa , neden daha önce böyle bir şey ne sümerde nede başka bir yerde var ve insanlara böyle bir ibret veren olayı yapan kimdir, neden en kötü biçimde yakalanmışlardır , insanlar helak ayetlerini nasıl uydurmuş olabilir ,onlardan hiç bir insan kalmadığı halde, ve kuran-ı kerim modernleşip kitaba dönüştü toprak altında kalmadı,osman zamanında kitaplaştı , yaygınlaşan ve modrnleşen,toprak altında kalmayan bilgilerin , ilk yazılımı olan deri vs. yakılp yok edilmiştir.o yüzden hep orjinal bir şeyler istemek modern çağla bağdaşmaz.yazmamı istemiyosanda yazmam ahbap, farketmez.
Kardeşim yaz. Ben senin yazmana nasıl karışırım. Yaz da, ben ne diyeceğimi şaşırdım senin yazdıklarına.

Pompeii Ortadoğu'nun neresinde göster bana. Pompeii halkının helakı Kuran'da nerede anlat bana. Bu örneği niye verdin, aydınlat beni.

Yaz kardeşim yaz. Ne diyeyim?

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 06-11-2009, 02:20
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Geçenlerde national'da seyretmiştim İtalya'da bir yer volkan patlayınca herkes kül oluyor volkan'ı Allah mı patlatmış ?

The Greatest Story Ever Sold
Alt 06-11-2009, 02:30
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kavim yada uygarlıkları ortadoğuyla sınırlandırmak,ne tarihe nede kitaba uymazki,ben diyorumki kuran-kerimde nice halk ve kavimler olmasından bahseder , bu pompei halkına örnek lut kavmi var kitapta zaten örneklendirmeler vardır.bu gün günyüzüne çıkan pompei halkı da insanlığın çalışmasının bir ürünüdür.insanların ters yaşantıdan ibret almasını sağlayan bir görüntüdür, buda insanların baktıkça, araştırdıkça ayetleri maddelerlede görebileceği anlamını taşır.zaten araştırırsan semud ve ad kaminin birbirinden uzak bir coğrafyada olduğunu görürsün, insanlığın ilk yaşayıp fazla bir coğrafyaya dağılamadığı yıllarda bu ortadoğu ve çevresinde olan şeylerdi , sonrasında dağılan insanlık nerde Allah hükümlerine ve yaratılış gayesine ters düştüyse orda azaba yakalanmıştır.bu görüntelerden yola çıkıp, insanların ters yolda olduğunu ve ilahi bir inancın sadece sümerin, semudun, ad'ın vs. helaka uğramadığı, ilhi bir gücün her yere hakim olabileceği, denize yakın bir yerde hiç birinin kurtulamadığını,insanın ilahi bir güce asla karşı koyamıyacağının delilidir.
Alt 06-11-2009, 02:33
Kıdemli Üye

Mongus yine cevap yok olsun biz yine soralım

Neden arkeolojik kazılarda bunca şey bulunurken Allah tarafından taşa dönüşmüş ya da maymuna dönüşmüş kavimler ait birşey bulunamıyor ?

Alt 06-11-2009, 02:35
Üye

orda insanlar var görmedinmi , sonra fırına yeni atılmış bi ekmekte bulunmuş.
Alt 06-11-2009, 02:45
Kıdemli Üye

Gördümde volkan patlamış bunu national geographic'te çok güzel anlattılar bazı şeyler bozulmamış sebepleri ile açıklıyorlardı şimdi çok hatırlamıyorum bulup seyredersin merak ediyorsan.

Alt 06-11-2009, 03:05
Üye

maddevi olan herşey sebeptir,fakat sebepleri doğuran şeylerde vardır, bundaki gerçekliği ve ters ilişkileri,insanlrın zevki sefadan başka hiç bir şey düşünmedikllerini,isanın o dönem getirdiği hükümleri hiçe saymalarının bir karşılığı olduğunu görmezdenmi geliyosun. apaçık ortada olan her türlü insani yaşantıyı ters kılan şeyler mevcut, bu da ilahi ayetlerle açıklanan , bu olaydan 1000 yıllar önce bahsedilen lut kavminin bir benzeri, bu gün yüzüne çıkan görüntüler,lut kavminin helakı sadece kuran-ı kerimde var ve bahsedilen nice halklardan biride bu ve görünür şekilde.bunu şu ayetle ortaya koyabilirim.De ki: '' yeryüzünde gezip dolaşın da öncekilerin sonunun nasıl olduğuna bir bakın.''RUM suresi-42. işte denildiği gibi Allah kimseye zulmetmez insan kendi kendine zulmeder.insan yaşama gayesinin tersine dönünce hak ona azap olu.

Önerilen Siteler