Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-12-2012, 01:16
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

vishnu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
otu böceği delil saymışlar. kurandaki sayısız hata , çelişki vesaireyi görmüyorsunuz. kuran bir çöl günlüğüdür başkası değil.
"The Chronicles of Riddick (Riddick'in Günlükleri)"ndeki gibi bir şey mi? Acaba buradan hareketle Kuran için "The Chronicles of Mohammad" ya da "The Chronicles of Arabian" denilebilinir mi?

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 15-12-2012, 02:02
vishnu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vishnu vishnu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bence denilebilir abi...

insan olsak yeter
Alt 15-12-2012, 12:47
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sebep sonuç ilişkisine göre 3 dakika ile gelen 3 dakika ile gider...
Newton'un ikinci yasası böyle der.

Alt 20-12-2012, 14:04
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

öncelikle jingo arkadaşım birbirini benzeyen ayetler nedeniyle işin içinden sıyrılma yoluna gitmeyi çalışmış,halbuki bu tekrardan önce neyi vurguluyorda bu tekrarı yapıyor bunu anlama yoluna gitmemiş
rojawaled arkadaşım bir kaç tesbitte bulunmuş ve gayet mantıklı,bende bir kaç tespitte bulunacağım,akıl ve mantık yürütenler gayet sağlıklı bir biçimde konuyu anlayabileceklerdir
1) PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ MUHAMMED MUSTAFA SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM
inanan ve inanmayan,batılı doğulu,şu anda yada o zamanda bile peygamber efendimizle ilgili bir gerceklik vardı,peygamberliğini ilan etmeden önce ,nedir bu gerceklik ''MUHAMMED-UL EMİN'' o kadar güvenilirdiki,inanan olsun inanmayan olsun değerli eşyalarını doğruluğundan ve dahi eminliğinden dolayı peygamber efendimize emanet ederlerdi,hatta kabe yenilenip hacerul esved taşını koyma tartışmasında peygamber efendimize hakem tayin etmeleri ona olan güvenilirliklerinin en basit örneği olsa gerek.
şimdi peygamber efendimiz nasıl olurda bu güven içersinde iken,bir peygamberlik,liderlik hevesiyle,kabilesini,ailesinin gözünde kendisini,yalancı,sihirbaz,atalarının düşmanı gibi yakıştırmalara göğüs gererek bu sevdaya kalkıştı,pekala rahat içersinde yaşayabilir,horlamalara,itilmelere,sürülmelere maruz kalmazdı.
hem kendisi okuma yazma bilmeyen,zamanında cobanlık yapmış,ticaretle uğraşmış iken nasıl bir heves idiki kendisinden katca zengin,itibar sahibi,kabile sahibi insanları etkileyebilmiştir.
ama o biliyorduki,hak yoluna tebliğ etmeye başladığında kendisine inanılacağını,ALLAHU TEALANIN yardımda bulunacağını,yoksa kimse bir hiç yoluna bu kadar kötülüklere,horlnmalara tabii kalmak istemez.
tabii gercekleri bilen ve o uğurda yolunu cizmeye calışanlar hariç.
2)KURAN-I KERİM
Peygamber efendimiz okuma-yazma bilmediği halde bu bilgileri nasıl ulaşır dediğimizde hemen şu savunmaya geciyorsunuz,peygamber efendimiz zamanında ticaretle uğraştığı için orada duyduğu hikayeleri vede yardımcıları vardı bunlar incili vede tevratı okuyarak yazmışlardır demektesiniz.
nasıl oluyorda bir kişi liderlik hevesine bürünecek ve etrafını etkilemek için kitap yazacak ve bu kitap diğer 2 kitaba uygunluk gösterecek ve bu şekilde etkileyecek,
akıl ve mantığınız alıyormu,nasıl etkiler bu şekilde,ya sen bize atalarımızı,dinimizi değiştirmemizi istiyorsun ama yazdığın kitap diğer kitaplarla aynı bu nasıl oluyor,sen yalancısın diyemezlermiydi,nasıl etkilerdi,
yahudi birine islamiyeti tebliğe gideceksin ve kitabını okumasını isteyeceksin ama kitabın içinde yahudilerden kötü şekilde bahsedeceksin,nasıl etki ederdi,bir düşünün

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 23-12-2015, 22:24
slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
slave slave isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Elime bir kuran aldım saatime baktım. 3 dk. geçti, 5 dk. geçti. 2012 yılından 2015 yılına geçtik hala seçemedim.
A memleketimin andavalları. Benzersiz bulduğunuz şeye 3 dakikada kendinizi adamanızı kim söylüyor size.
Kuranı Allahınız koruyor burayı anladık. Kil tabletleri piramitleri kim koruyor ?
Tevrat ve incil günümüze gelebilen dini metinlerdir. Bu kitapları neden mucize olarak görmez gözleriniz.
Doğada taşı aldım elime baktım. Diğer taşlar ile karşılaştırdım. Benzerini bulamadım. Aha bu da mucize.
Taş benzersizdir. Taşa inanıyorum. Taşların ömrü kuran ile karşılaştırılmaz bile. Artık kim koruyorsa bilemeyeceğim.
Birde taş kafalılar var. Asıl mucize onlar. Benzersizler. Ne anlatırsanız anlatın. İlk anladıklarından vazgeçmezler.
Alt 23-12-2015, 23:13
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

3 dakikada Kuran'ı mı seçtin? Ben Tanrı olsam senin şehadetini kabul etmezdim..

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu
Alt 23-12-2015, 23:28
kkwejr213 kkwejr213 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

İlahi din olmaz, İlahi olan insanilik barındırmaz. İlahi olanda inanmazsan yanarsın gibi barbarca bir şey olmaz. Dinler çok basit birer yalan ancak cehalet bir virüs gibi yayılıyor. Bu da tesadüfün ve kusurlu düzenin göstergesidir. Evrim sürecinde bazen bir çelişkinin onarılması binlerce yıl sürebilir, dinler de doğadan atılması gereken bir çelişkidir ve er ya da geç bünyeden atılacaktır.
Alt 25-12-2015, 12:04
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Konu bomboş bilgi kırıntısı bile içermiyor.
Alt 26-12-2015, 03:02
efenes efenes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yusuf Islam / Cat Stevens de herhal 3 dakikada secmis Kur'an'i

Adamin suratinda bir karis sakal, üstünde cifit kiyafetler ile kendisini müslüman etti gitti adamcagiz.

Bir yeni moda da türklerimizde

Ay neymis efendim, evvelden ateistmis mis de, sonradan Kur'an'i iyice incelemis müslüman olmus mus.

Oha yani.

Yahu Osmanli zamaninda farsca arapca türkce karisimi dil ile zaten Kur'an'i okuyup anlayan olmadigi gibi, gavur icadidir diye matbaaya el atilmadigi gibi kimde nerde Kur'an varmis da okuyup anlayabileydi?

Sunun surasinda kac seneden beri mealler geziniyor piyasada? Ne zaman müslüman olmus bu türk milleti birisi aciklayabilir mi?

Bu din zaten ilmhallerden / külliyatlardan ögrenilmedi mi? Hacisi hocasi imami dahil, akil hocaligini yapanlardan kulaktan kulaga ögrenilmedi mi din?

5 vakit namaz, oruc, ha bi de kadinlarin baslarini kapamalari, hepsi bu kadar. Alin size müslümanlik.

Kimin ola ki bu din?

Utaniyorum inanin ki, zamaninda körü körüne arabin dinini ilahini kitabini elcisini tüm kuvvetimle savunduguma.

Günümüzde halen ateistim diyenlerin hallerine sasiyorum. Basimda var bir alman arkadasim, herif Isid üyelerinden beter savunuyor her türlü inanci. YUH yani, bu kadari da pes hani.
Alt 26-12-2015, 04:45
ShamandanCokShamanci ShamandanCokShamanci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rojawelad bu kadar mantıklı bir argümana cevap veremiyoruz işte, hak yolu buldurdun mübarek adamsın.

Önerilen Siteler

Etiket
islam, kuran, müslümanlık, yahudilik, şeriat