Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-01-2007, 20:30
dersimmm dersimmm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: BEN MUSLUMAN OLAMAM!. Cunku ben bir Turkum!

cim-bom ovası
ateist yuvası
cim-bom ovası
ateist yuvası

sana bir site tavsiye edeyim

www.forzalivorno.org
Alt 30-01-2007, 20:52
simonuniti simonuniti isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

gerçekler";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kuranı kerim in bir çok ayetinde ey insanlar diye hitap edilir.
örnek *Yûnus Sûresinin 23 . Ayetinde *
Fakat onları kurtarınca, bir de bakarsın ki yeryüzünde haksız yere taşkınlık yapıyorlar. Ey İnsanlar! Sizin taşkınlığınız, sırf kendi aleyhinizedir. (Bununla) sadece dünya hayatının yararını elde edersiniz. Sonunda dönüşünüz bizedir. (Biz de) bütün yaptıklarınızı size haber vereceğiz. *

eğer sen insan olduğunu kabul etmiyorsan fazla söze gerek yok.sizlerden daha sıkı sorular *bekliyoruz.
Ne desin yani ,nasil hitap etsin: Ey hayvanlar diye mi?

Kaldiki bir cok ayette Ey insanlar degil,Ey iman edenler vardir.Insan kelimesinin olmasi kadar da normal bisey yok.Evrenselligi temsil etmiyor.Freewill in verdigi ayetlerde Kuranin sadece belli bir kavme gonderildigi acikca belli.Kuran eger evrensel olsaydi,acikca belirtirdi.Yoksa niye ikidebir arap arap arap arap arap veya arapca desin.Zaten kuranin icinde evrensel tarzda bir ayet olsaydi
harun yahya ve saz ekibi simdi ballandira ballandira ortaya koyarlardi.

saygilar...
Alt 30-01-2007, 21:58
Üye Değil

allah ne kadar da ırkçı davranmış bu kitap konusunda.

ya bi de şu var.kuranı okuyorlar iman ediyolar diyeyim bari.bunları onlar görmüyorlar mı yoksa görmek mi istemiyorlar?
Alt 30-01-2007, 22:58
merakli merakli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vay be helal olsun, anlayışınıza hayran kaldım bu kadar düz mantık olmayın lütfen.

muhtemelen insanlar 1789 dan önce kavm kelimesini bizim anladığımız manada millet olarak algılamıyordu sanırım
Alt 30-01-2007, 23:23
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

fenerbahçeli";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
FreeWill  hiç merak edip okumadan,islamiyeti öğrenmeden ,yorum yapman çok üzücü.öncelikle bir sayfacık iman esaslarını oku ondan sonra gel tartışalım.
Yav fenerbahçeli, İyi bir dinsiz yada tanrıtanımaz, en iyi müslümandan iyibilir İslamiyeti. Zaten iyi bilmeseler Dinden çıkmazlar.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 30-01-2007, 23:33
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Kitab için herkezin katkılarını bekleriz tabi :twisted: *:twisted:

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 31-01-2007, 17:25
Hur.irade Hur.irade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

FreeWill";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazacaginiz herhangi bir kitap (peri masali dahi olsa), Kuran'dan daha derli toplu, daha olculu ve düzeyli olacaktir.

Saygilar

sitemiz tüzüğü:
5- İslam Dinine veya Başka Bir Dine, Onun "Peygamberine" Hakaret Etmeyiniz

Bu sitenin dinlere karşı bir site olması, ateist veya din karşıtı üyelerimizin İslam'a, Muhammed'e veya başka dinlere hakaret etme serbestisini getirmez. Eleştirmek ve hakaret etmek farklı şeylerdir. Saygı temelinde dinlerin eleştirilmesinden yanayız. Dinlere hakaret içeren yazılara sitemizde yer verilmeyecektir. Böyle yazılar tarafımızdan silinecektir.

sevgili freewil yazılarınızı ilgi ile okuyorum.Ancak bu son yazınız diğerlerine göre daha özensiz olmuş.Küçük bir değişiklik yaptım. Bana göre vurgulamasında eksiklik oluşturmadı.
sevgilerimle
frodo.

Ben bugune dek hic bir iletimde hickimseye sahsi hakaret ve kufur kullanmadim.
Burasi dinleri elestiren bir forum. Ben de genelde dinleri ve tum sarlatanliklari, ozelde de islam'i elestiririm. Arastirir, bulgulari gunumuzun positif bilim ve ahlak anlayisinin suzgecinden gecirir ve sorgularim. Elestirilecek bir yeri vasra elestirirm. Hakaret etmeden, kufur etmeden yaparim bunu. ben yukaridaki yazimda dolayli yoldan Kuran'a ahlaksiz dedim. Evet Kuran gunumuz bilim ve ahlak anlayisindan yoksundur. Bu bir hakaret degildir. Bu bir tespit'dir. Nasil Kuran bana ve benim gibilere, domuz, maymun, asagilik, pislik deyip beni kafa vergisi verinceye dek savasilmasi gereken, dusuncelerime en kucuk bir anlamda yasam hakki tanimayan bir ahlak anlayisi varsa, benim de onu bu yonuyle elestirme hakkim vardir. Ben buraya ilk geldigimde belirttim; Ben kul degil, bireyim. Kuran'a bakis acim da bu kulluk yonunden degil, birey, insan oldugum yonumle elestiririm. Ben saygiyi ve anlayisi yazilarimda prensip edindim her zaman. Ancak benim saygim da bu kadar ucuz olmamali. Elestiri hakkim olmali, yine soyluyorum; kufur etmeden, hakaret etmeden.

Sizin bu asiri dozda yaptiginiz kisitlamaya gore, buraya Kuran'dan bazi ayetler de getirilemez. Onlari da sansurlemeniz lazim. Cunku O getirilen ayette bana (bir inanmayan olarak), yani sahsima asagilik, maymun, domuz, pislik denmektedir. Cizye (kafa vergisi) verinceye dek savasilmasi gereken, ya da oldurulmesi gereken, *bir kisiyim demektir. Ve tum bunlar benim sahsima, dusunceme, kisiligima yapilmis bir hakarettir, ve bu dusunceyi savunan ister kitap olsun, ister kisiler olsun *ahlaksizliktir. Ben yine sorgularim, elestiririm, ama seviyemde titizlik uygularim, hakarete, kufure hicbir zaman gereksinim duymam. Benim uslubumda budur.

Sizin bu yaptiginiz site yoneticiligi degil, laf ola beri gele turunden yapilmis bir haksizliktir.

Sizin site tuzugunuz bu kadar asiri bir sekilde elestiriye karsi ise, burada tartisilacak ve elestirilecek bir konu bulmak gercekten cok zor olacaktir. Benim elim her klavyeye uzandiginda 'acaba sansur konur mu, acaba yonetim ne der' gibi bir tedirginlik yasayacaksam, zaman ve emek harcayip yazmanin da hic geregi yoktur benim icin. Site tuzugunuze saygim vardir. Ve sizi de o tuzugunuzle basbasa birakirim.

Ve basarilar dilerim.
(FreeWill olan nikimi sildim ve eski nickim olan hur.irade ile bugun gelerek dusuncelerimi sizlere iletmek istedim.)
Her iki uyeligimi de tamamen silmenizi diliyorum. Tesekkurler.

SAYGILAR

FreeWill
Alt 31-01-2007, 18:44
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Değerli Yönetim,

Çok enteresandır; İnananların kitabına ahlaksız denilebilen ve en kötü şartlarda yargılanan bir sitede sabır ve metanet gösteremeyen bir inanmayan!!!

Ben biraz şuna benzettim: Hz. İsa'nın son anlarının anlatıldığı film aklıma geldi. Şu meşhur işkence sahnesi.
İşkence gören kişiden metanet ve hoşgörü sözcükleri eşliğinde dualar çıkarken, işkence yapanların bunlara dahi tahammülsüzlüğü, şirretliği ve yakınmaları!

Bu arada bu sitede bu kadar uzun süre niçin kaldığımın ve bu sitenin tılsımını da keşfettim. Teşekkürler.

Dünya daha nelere gebe, site daha neleri görecek. Allah'tan hayırlısı.

Hatalarımızı, cehaletimize bağışlayın
Alt 31-01-2007, 18:57
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili hür irade( freewill)

Yazınızı üzüntü ile okudum. Türkçemiz aynı anlama gelecek bir sürü kelime ve kavramlarla dolu. Ayçiçeğine bazı yörelerde günebakan bazı yörelerde de gündöndü derler. Ne anlamı ne de vurgusu değişiktir.

Bahsetiğiniz tüzük madddemiz doğrudan pratikten süzülerek gelen bir sonuçtur. Neden böyle bir maddeye ihtiyaç duyduk ? Forumlarda tartışılan meselenin farklı yönlerinde bulunanlar arasında düşüncelerden çok kullanılan kelimeler tartışılmaya başlıyor. Örneğin siz araştırmışsınız emek vermişsiniz ve çarpıcı iddialarda bulunmuşsunuz. Ancak hedeflediğiniz kitleden birisi iddianızı değil kelimenizi, (eğer doğru seçilen bir kelime değilse) alıyor ve aynı düzeyde başka bir cevap yazıyor. Bu cevaplar da çoğunlukla hakaretler, küfürler  oluyor.

Biz modlar ve site ziyaretçileri de özünden uzaklaşmış, karşılıklı küfürleri izliyoruz. Yetişebilirsek siliyoruz. Sizin yazılarınızı hem burda hem de ateizm.org da okuyorum. Ancak ateizm org da gördüğüm bir şey, çoğu zaman karşılıklı küfürleşmeler topiclerin ölü doğmasına yol açıyor. Burda bunun önüne geçmeye çalışıyoruz.

Kısaca "yüz çiçek açsın bin fikir yarışsın" düşüncesindeyiz. Sizin konuya vakıf , yazmayı iyi bilen birisi olarak aynı anlama gelecek bir sürü cümle kurma yeteneğinde olduğunuzu biliyorum.

Bunu kendimce şöyle formüle ediyorum sevgili freewill:

İnançlara saygılıyım inanandan ötürü.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 31-01-2007, 19:09
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder

İşte bizi buraya bağlayan neden:Özgürlük...

Ama hakarete ve horgörmeye,aşşağılamaya sebebiyet vermeksizin özgürce yazabilmek...

Sanırım freewill yazısını dilediği gibi yazmış.Ben de dilediğim gibi yazıyorum ancak 2 defa düşünerek,silip tekrar düzelterek.Bu özgür olmadığım anlamına gelmiyor tabiki de.Saygımdan,gönül kırmaktan çekinmemden kaynaklanıyor.

Ne kadar dostum olursa bu karımdır. sanırsam düşmanım da yok.Ancak fikirlerim ve inancım var.Bu güzel ortamda ise dilim döndüğünce ifade etmeye çalişiyorum.

Umarım freewill de bu nedensiz küskünlüğü bir an önce atlatır ve aramıza geri döner.Onun engin bir birikime sahip olduğu kanaatindeyim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil