Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-07-2009, 16:38
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Şurada Ne Kaldı Ki ?

Bizzat İslam Peygamberi İslam dininin ömrünün 1500 (Bin Beş Yüz) olduğunu bildirmiş..

Bütün kara kaplı kitaplarda var bu hadisi..

Öyle ki İslam nasıl Mekke'den yayılmışsa yine adım adım geriliyerek Mekke'de son bulacağı hem de edebi bir tarz da canlandırılarak.

Yani öyle son din filan değil..

Şu sıralar bir yerlerde yeni dinin hazırlıkları yapılıyor..
Alt 19-07-2009, 17:13
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şu ana Hicri Takvime göre kaç yılındayız?
Alt 19-07-2009, 17:17
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu hadislerce söylenen bir sözdür,hadislerin bağlayıcılığı yoktur.Gerçek oluğ olmadığından emin olunmamaktadır.En sahih denilen hadisler bile şüphelidir.Zamanın sonunu ve geleceği Tanrî'dan başka kimse bilemez.Peygamberde olsa kimse böyle bir bilgi bilemez.Dediğiniz şey Kuranda varsa buyrun tartışalım yoksa boşuna uğraşmayınız.

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 19-07-2009, 22:27
ugurce82 ugurce82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

nogada´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu hadislerce söylenen bir sözdür,hadislerin bağlayıcılığı yoktur.Gerçek oluğ olmadığından emin olunmamaktadır.En sahih denilen hadisler bile şüphelidir.Zamanın sonunu ve geleceği Tanrî'dan başka kimse bilemez.Peygamberde olsa kimse böyle bir bilgi bilemez.Dediğiniz şey Kuranda varsa buyrun tartışalım yoksa boşuna uğraşmayınız.

Saygılarımla...
En sahih denilen hadisler bile şüpheli diyorsan eğer kurandan da şüphe etmen gerekir. sonuçta o da peygamberin söylediği şeylerin peygamber öldükten sonra toplanmasıdır. ilk kez ebubekir topladı bizzat müslümanlar yaktı. 2. si ömertarafından toplandı yakıldı. 3. sü osman tarafından toplandı ve çoğaltıldı ama aslı hala yok ve de pek çok yerinde müslümanların aksettiğinin tersine tahrif olduğu bizzat zamanın müslümanları tarafından söylenmiş. Mesela su anda libyada ki kuranla arabistandaki kuran farklıdır.
Alt 19-07-2009, 22:32
Pala Pala isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

ugurce82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
En sahih denilen hadisler bile şüpheli diyorsan eğer kurandan da şüphe etmen gerekir. sonuçta o da peygamberin söylediği şeylerin peygamber öldükten sonra toplanmasıdır. ilk kez ebubekir topladı bizzat müslümanlar yaktı. 2. si ömertarafından toplandı yakıldı. 3. sü osman tarafından toplandı ve çoğaltıldı ama aslı hala yok ve de pek çok yerinde müslümanların aksettiğinin tersine tahrif olduğu bizzat zamanın müslümanları tarafından söylenmiş. Mesela su anda libyada ki kuranla arabistandaki kuran farklıdır.
Bu yakmalar törenle mi oluyor
böyle müslümanlar kendi kutsal kitaplarını yakıyorlar
öyle bir diyorsunki bizzat mizzat

libyadaki ile arabistandaki farklıdır diyorsunda mesela şöylemi

1-)libyadaki ile arabistandaki
2-)farklıdır diyorsunda
3-) mesela şöylemi
Alt 20-07-2009, 03:53
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ugurce82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
En sahih denilen hadisler bile şüpheli diyorsan eğer kurandan da şüphe etmen gerekir. sonuçta o da peygamberin söylediği şeylerin peygamber öldükten sonra toplanmasıdır.
Hadisler neden peygamber yaşıyorken yazılmadı da öldükten sonra yazıldı.Sizi bu düşünceye iten şey nedir.En sahih dediğiniz hadisler islam dünyasında buhari ve müslim hadisleridir.Peki onlar ne yapmıştır diyar diyar gezerek peygamberin söledikelrini halktan öğrenerek yazmışlardır.Şimdi peygamberin hadislerine bu kadar rağbet edilecekse eğer Kurana ne gerek vardı o zaman.

Tekrar ediyorum hadisler bağlayıcı değildir ve yanlış olabilir.Gerçek olan kurandır.

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!
Alt 07-04-2010, 23:07
malatyalı malatyalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Question bence

doğru sözün yeri deyeri kalmamış boş boş konuşacaksın belki birileri bundan bişe cıkarır
Alt 10-04-2010, 01:08
Üye

Standart sence

hıristiyanlığın ana temeli 10 emir deyilmi peki hıristiyanlar bu on emirin kaçına uyuyor.hz musanın rabbi kim ya hz isanın hıristiyanlığa göre hz isa yaratıcının oğlu oylemi yani bu ilahın oğlunu oğlunu çarmağa gerdiler dünyanın ve kainatın yaratıcısı buna seyirci oldu bu nası bi mantık bakara suresini erinme oku 1 den 286 ya kadar hepsi birer delil ne diyor ........ rahman ve rahim olan Allah ın adıyla peygamber biz ne emreddiysek ona uydu hz adem.hz musa.hz isa.ve sonpeygamber Hz Muhammet sav hepside yaratıldı ne emredildiyse uydu saygılarımla
Alt 10-04-2010, 01:30
Üye

Standart Emrindeyim Yarabbi

islamda asmak yok kesmek yok islam şeriattır şeriat kısasa kısastır kısas seni öldüreni sende öldür asanı as vurana vur kızana kız sevenide sev ama ne yaparsan yap Allah cc için yap zulm etme ama zulmede uğrama bir şey lafla olmaz yani ben müslümanım okuduğu duanın anlamını bilmiyo namaz kılıyo humar oynuyo kul hakkı yiyo Allah cc emir vermiş benim yanıma kul hakkı ile gelme islam oyle bir dinki zorlama filan hiç bişe yok emrediyor her nefis ölümü tadacak her insana bir süre verilmiş bak etrafına süresi bitenler için belkide sela veriliyodur. Ben hz ademin hz nuhun hz musanın hz isanın ve Hz Muhammet Mustafanın sav in rabbine Allah cc hazretlerine secde ettim ve onu rabbim yaratıcım olarak kabul ettım Yarabbi ne zatını nede peygamberlerini gördüm ama kabul muhakkak sen vadettiğin günde tüm insanlığı topluycaksın emirlerine elimden geldiği kadar uydum inşallah şu inancımı saygımı görüp beni affedersın le ilahe illallah Allahtan başka ilah yoktur.
Alt 10-04-2010, 02:03
Üye

Standart maksat muhabbet

aklında bir şüphe var sorkı muhabbetimiz artsın işte muhabbet isteyenlere gene tekrarlıyorum kul hakkı çok çok çok kötü kalp kırmak istemem özr özr ve sory

Önerilen Siteler