Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-04-2024, 23:34
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ABD'yi daha iyi anlamak için Kiefer Sutherland'ın Designated Survivor adlı dizisini izleyin.

ABD'yi en iyi anlayanlardan biriyim.
Dünya bir cennet, bu cennetin kapısını zapeden bir canavar olarak tanımlayabilirim.
Her ülkede bu kadar işbirlikçi olması bu canavarın işini kolaylaştıran en önemli nedendir.
İşbirlikçileri özel olarak yetiştiren ve halka kurtarıcı gibi sunan yine kendisidir...

Abdullah Zeydan, mazbatayı aldıktan sonra şöyle bir açıklama yaptı.

Coğrafyamızın artık çatışmaya, hukuksuzluklara ihtiyacı yok

Bu açıklama zanedersem halkı sükünete davet etmek için söylenmiş gibi görünüyor.
Ancak içinde birçok soru oluşturan bir açıklama.
Demokrasinin olmadığı, insan haklarının hiçe sayıldığı, tek adamlığın hakim olduğu, seçene de seçilene de dolaylı-dolaysız faşizm uygulandığı bir ülkede hukukun adil olacağı güvencesi olabilir mi?
Bugüne kadar hukuksuzluğa ihtiyaç mı vardı da "artık ihtiyaç yok" gibi bir görüş belirtmiş.

Abdullah Zeydan'ın bir ağa çocuğu olması nedeniyle olsa gerek, bir mazbata alınmasıyla herşey bitti anlamında bir açıklama yapmış.
Bu açıklama benim devrimci kafama uymadı.
Hukuksuzluk desen son hızla devam ediyor.
Çatışma desen hukuksuzluğun olduğu yerde çatışma bitmez, doğasına aykırıdır.
Sizinle görüşümü paylaşmak istedim, o yüzden bu konuya değindim.
Alt 05-04-2024, 23:41
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bilgivehis, ezilen taraf olduğu için edilgen dili kullanmış, buna da mecbur bırakılıyor.

Bir sorunu şiddetle ve hukuksuz yollarla çözmenin artık işe yaramayacağı, buna ihtiyaç olmadığı göndermesi. Bu coğrafya için öyle olabilir, ama bu hakim olanın böyle düşündüğü anlamına gelmez, birlikte yaşamak, zorla kendinden vazeçme koşuluyla birlikteliğe zorlama, çatışmalara, hukuk dışı yola, ötekileştirmeye ihtiyaç yok-kalmadı-, hukuk yoluyla çözülebilir. yani bir taraf baskı ile bir halkı yok sayamayacağını anlamış olmalı. bu halde ötekinin de şiddetli karşı koyuşunun da anlamı kalmaz, boşa kürek çekmenin, hukuk dışı yollarda inadın anlamı yok.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 06-04-2024, 18:36
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

https://www.sozcu.com.tr/mhp-den-31-...uzde-16-p36980

Devlet Bahçeli "Cumhur İttifakına %16.62 katkımız var" demiş ve Türkiye'de yüksek oy alan ilk birkaç partinin oy oranını açıklamış. Son belediye seçiminde aldığı resmi oy oranı %4.99. Bazı basın mensupları ve siyasi yorumcular bu açıklaması sebebiyle kah dalga geçmişler kah "iyice bunadı" demişler.

Adam bunamadı. Demek ki her seçimde devletin silahlı güçleri tarafından çalınan oy oranı 16.62 - 4.99 = 11.63. Diyor ki, benim oyum %5, çaldığım oy %12, Cumhur İttifakına toplamda %17'ye yakın katkım var. Adam bunu alay ederek ihbar ediyor, Tayyip'e sopa gösteriyor. "Bu seçimde çalmadım, ne olduğunu gördün, bensiz seçim kazanamazsın" diyor.

Şimdiki seçim sonuçları, partilerin gerçek oy oranlarını aşağı yukarı ortaya çıkardı. Acı olan ise sol oyların oranı.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 07-04-2024, 15:08
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Acı olan ise sol oyların oranı.

Sol oylar 83 yılından beri ortalama yüzbindir.
Bu seçimde de yüzbin, hiç artış olmamış ama eksilme de olmamış.
Demek ki, kemik oylar iradesine sadık kalmış ama aynı kemik taban sola sempatizan kazandıramamış.

Ancak seksen yılından beri yoğun olarak yapılan kapitalist propagandaya rağmen mevcut oyların korunmuş olması da iyi sayılır.

Lakin TİP'in mecliste olmasına ragmen sol oyların artmaması düşündürücüdür.
-----------------------------------------------------------

Tayyip'e sopa gösteriyor. "Bu seçimde çalmadım, ne olduğunu gördün, bensiz seçim kazanamazsın" diyor.

Bence bahçeli ve mhp son kozunu oynuyor.
Bütün eforunu iktidar ve akp üzerine sarfeden mhp tayyip biterse o da biter.
Gerçi yedekte bekleyen bir sürü mhp vari parti var.
Devletin her zaman bu faşist partilere ihtiyacı olduğu için bu faşist partiler hiç eksilmez.
Alt 19-04-2024, 14:25
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bizim İlahimasal uzun süredir kayıp, okuyorsan bir cevap ver İlahimasal, umarım sağlığın yerinde ve bir sorun yoktur.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt Bugün, 14:03
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Halkın değil patronun polisi.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Önerilen Siteler