Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-06-2008, 16:10
Aydınus
Üye Değil

Standart Dincilerin ve PKKlıların Vahşi Cazibesi

Necip Türk matbuatından bir haber :

- Almanya'dan Bilkent'te ders vermek için gelen Prof. Majer ilk dersinde 'Kürdistan' adıyla harita açınca tepki topladı . Alman hoca baskılara dayanamadı . Alman profesör Diemut Majer, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki ilk dersinde Türkiye'nin doğusunu 'Kürdistan' olarak gösteren harita ile ders yapmaya kalkınca ortalık karıştı ...

Bilkent Üniversitesinde ders veren Alman profesörünün yaptığı elbetteki küstahlıktan başka bir şey değil , peki bilinmedik duyulmadık şeyler mi bunlar ?

Düşünün , yıl 1989 , SSCB gümbür gümbür çöküyor ; yıllardır büyük bir baskı altında , Amerika'yla rekabet adına iliğine kadar sömürdükleri halklar birer birer özgürlüklerine kavuşuyor . Rusya'nın neredeyse hiçbirisine gıkı dahi çıkmıyor , gücü Çeçenlere yetiyor , sebebi de Kafkas enerji yatakları .

O da ne ; Almanya birleşiyor , hemen ertesinde Yugoslavlar kardeş kardeş yaşarken , canları herhalde durduk yerde sıkılmış olsa gerek , birbirlerinin boğazına sarılıyorlar .

Tesadüfün de böylesi !

Alman profesör giderken de aynen şöyle diyor :

- Siz bu gerçeği kabul etmediğiniz sürece AB'ye girmeniz zor .

Dünyayı Cihan harbine sokup milyonlarca insanın canına mal olan Hans , kendisine gelince kardeşleriyle bir güzel birleşiyor , Yugoslavlar ve Türklere gelince domuzluğu tutuyor . Elbetteki çok domuz eti yediklerinden değil , sadece ve sadece domuzluklarından .

Hiç unutmam , Özal , Almanların ülkemizde cereyan eden bölücülük hakkında pek bir küstah davranması üzerine aynen şöyle demişti :

- Alman'ın biti kanlanmaya görsün !

Elbetteki uluslararası ilişkilerde diplomatik bir dil kullanılmalı , ancak bunların anlayacağı tek dil de bazen budur diye düşünüyorum .

Kendi ülkesinde terör belası nedir bilmeyen tuzu kuru Almanlar , bizim ipini kırmış , ipten kazıktan kurtulma sözde Türk vatandaşı Türk pasaportlulara olanca kucağını açıp her tarafta teşkilatlanmalarına izin vermesi az gelmiş olsa gerek , Türkiye'nin teröristleri takip etme adına yapmış oldukları sınır ötesi operasyonlarına da karşı çıkıyor ; aksi takdirde , önceden anlaşmalarla güvence altına alınmış tankları vermeyeceğini belirtiyor , hatta önceden vermiş bulunduğu silahları da kullanamayacağının ısrarla altını çiziyordu .

Almanların Kürt aşkı dillere destandır , Leyla Mecnun hikayesi yanında halt etmiş !

İşte bu Alman profesör de bu aşkın gereğini dile getiriyor , başka bir şey değil !

Tartışması dahi bazen gereksiz , zira aşk bu ; ota da konar , ... da , değil mi ?!

Kafamı hep kurcalamıştır , niye Almanlar Kürtleri bu kadar çok sever ?!

Hatta yine ülkemizin ipten kazıktan kurtulma rejim düşmanı şeriatçılarını ...

Kürtlerdeki ve şeriatçılardaki bu , Almanları Türkiye gibi bir ülkeye meydan okuyacak kadar deliye döndüren çekiciliğin sırrı nedir ?!

Udo Steinbach'ı bilir misiniz ?

Bu akademisyen Alman , oryantalisttir , üstelik de usta bir oryantalist .
Alman gizli istihbarat servisinin baş danışmanıdır . Almanlara daima ve daima bir 'Lebensraum' ( Hayat Alanı ) gereklidir , ama sadece Almanlara , diğer milletlere değil .

O halde nasıl olacak bu iş ?

Kesinlikle önünde güçlü , büyük bir ülke olmayacak , o sebeple de Yugoslavya parçalanacak ; n'apalım hayat bu .

Ayrıca kendisine peyk ülke lazım , adı belki resmen konulmamış peyk ülkeler .

Slovenya , Hırvatistan , Çekistan , hatta Macaristan ve Avusturya Almanların sadık peykleridir şu anda . Alman abilerinin ağızlarının içine bakarlar :

İşte Almanlardaki Kürt aşkının sırrı da burada yatar .

Petrol bölgelerinde tek başına söz sahibi olmak isteyen Amerika'ya karşı geliştirilmiş bir Alman stratejisi vardır . Ayrıca Avrupa Birliği'nin üç büyüklerinden İngiltere'nin AB'yi bile takmadan kendi stratejileri adına ikiyüzlü davranması Almanya'nın sadece içerlemesine değil , burnundan solumasına da sebep olmaktadır . Bilindiği üzere İngiltere , Lordlar Kamarası'nda yüzyıllık stratejiler güder ; hükümetler değişir ama , stratejileri asla değişmez . İngiltere'nin işine Amerika gelirse Amerika'nın , olmazsa AB'nin yanında yer alma gibi bu ikiyüzlü tutumu AB'nin diğer kocamanlarından Fransa'nın da canını fevkalede sıkmakta , ama pek de ses edememektedirler . Adı bir filme de verilen 'Kurtlar Vadisi' bence sadece bu olsa gerek .

Gelelim Almanların diğer aşkı , ülkemizin aziz , muhterem ve de rejim düşmanı din kardeşlerimize olan derin sevdasına !..

Dedim ya ; Almanlar bir görüşte aşık olur , çok duygusal , hisli bir millettirler !

Üstelik de çok merttirler ha , her zaman ezilenin yanında yer alacak kadar pek bir mert !

Haliyle kendi öpöz ülkelerinde zindanlarda çürütülen , namaz kılmalarına , oruç tutmalarına , hacca gitmelerine , zekat vermelerine , kelime-i şehadet getirmelerine vs. izin verilmeyen sakalından nur akan bizim şeriatçıları da pek severler !

Hele bahsini ettiğim şu Alman oryantalisti Udo Steinbach tam bir şeriatçı hayranıdır , pek sever onları pek !

Şaka bir yana da olay sadece şudur :

Dil , bir milletin hayati öneme haiz en önemli değeridir . Dilini unutan bir millet tarih sahnesinde şerefli yerini alamaz , aksi takdirde her türlü yozlaşmaya , aşınmaya , erimeye ( asimilasyon ) tabi olması kaçınılmazdır . Dil aynı zamanda da millet olma , bir topluluğa ait olma duyguları için de gereklidir .

Bu konu o kadar önemlidir ki , aksini iddia etmek ne tarihe ne bilime ne de akla uygundur .

Dalından düşen yaprağın kaderini rüzgar tayin eder ; rüzgar sağdan vurur sola savrulursunuz , soldan vurur sağa ...

Esasa gelelim ; bu Alman oryantalistinin danışmanlığında Almanya , ülkelerinde bulunan ikinci , üçüncü Türk nesillerini asimile etmek gibi uzun vadeli bir plan gütmektedir . Ülkesindeki Türklerin bilinçli bir şekilde hareket edip kendi değerlerini yeni nesillere aktarmasının önüne geçmenin başka yolu da yoktur .

Din , insanlara toplum ve millet olma bilinci vermez , zira özünde ümmetçilik vardır , bu sadece dille mümkündür .

İşte bu , Almanya'daki onlarca İslamcı cemaatlerin Alman gizli devletinin tamamen denetimi , kontrolü ve yönlendirmesi altında bir piyon gibi hizmet etmeden öte bir işlevi yoktur .

Üst kademedekilerin gerçekte her şeyden haberi vardır , ancak alttaki zavallıların ne dünyadan ne de nasıl kullanıldıklarından haberleri dahi yoktur .

Çok sürmez ; kendi çocuklarıyla bile kendi anadilleriyle anlaşamayacakları günler çok uzak değil .

Aydınus
Alt 24-06-2008, 19:06
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Aydınus çok güzel bir yazı olmuş..Ben de almanların bu kürdistan sevdasıyla ilgili bir şey paylaşmak istiyorum.Bir arkadaşım okul vesilesiyle almanya da bir ailenin yanına gitmişti kaldığı aile türkçe bilmiyor sadece kürtçe konuşuyorlar neyse bunu geçtim birde evlerinde kürdistan pasaportu varmış! üstelik bir çok da silah.Bunların olmasına ben çok şaşırmıştım.Fakat yazıda da nedenleri var zaten.Tamamen katılıyorum.

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 24-06-2008, 19:49
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Almanya Roj TV nin yayınını durdurmuş. Biraz garip bir PKK sevdası oldu bu.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 24-06-2008, 20:50
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Bence cok zayif bir yazi olmus. Ideolojik bakisin disinda iddialarini saglam kanitlarla destekleyen bir yazi olup olmadigina bakarak soyluyorum bunu. Ornegin Almanya'nin seriatcilari destekledigi iddiasina dair hicbir kanit getirilmemis. Yazar sadece inandigini ispatlayabilmek icin soz oyunlari kullanmis. Udo Steinbach'in adi geciyor, gizli servis elemani imis, Almaya'daki Turklerin asimile edilmesi icin gorev yapiyormus, ama bunun seriatcilara asik olmayla ne alakasi var. Bolca ajitasyon var, ama icerik cok zayif.

Dogruluk derecesi yada icerik olarak nasil baktigima gelirsek, bastan asagi Almanya dusmanligi yapmak icin kaleme alinmis. Nesnel bir degerlendirme degil. Ustelik iki prof ornegi verip, ardindan bunu devletin bakis acisina baglayabilmek icin bu prof.lerin Almanyanin resmi gorusunu yansitiyor olmasi gerek. Bunu da bilmiyoruz. Almanya ile ilgili degerlendirme de yanlis. Almanya ulkesinde teror yasamamis bir ulke olarak gosteriliyor, halbuki Almanya terorun en buyugunu yasamistir. Teror siddet demektir. Devlet teroru de devlet disi teror de Almanya'da kat be kat yasanmistir. Bunun da otesinde hem fasizm hem komunizm deneyimini yasamis, uzun yillar ortasindan ikiye ayrilmis bir ulke.

Dil ile ilgili soylemler de apacik kendisi ile celiski olusturuyor. Almanya'daki Turklerin dillerinin asimile edilmesi gibi bir sorun yok, bu tamamen uydurma. Sorun Turklerin Almanca'yi bilmemesidir. Insanlar bu yuzden cok sikinti yasiyorlar. Anlayamadiklari icin, haklarini da tam savunamiyorlar. Issiz kaldiginda yillarca issizlik kasasina gitmedigi icin parasiz kalan insanlar oldugunu biliyorum. Su anda bile sadece dil sorunu yuzunden sayisiz sikinti yasaniyor. Bu dil asimile etme sorunu Almanya'da degil Turkiye'de yasaniyor halbuki. Nerdeyse yuz yildir Kurtce yasak dil. Halkinin yuzde 20'sinin konustugu bir dile hicbir resmi destek vermeyip, tersine yasak hale getiren bir devlette yasiyoruz.

Yazar milliyetci bir bakis acisiyla baktigi icin dogal olarak surekli celiskiye dusuyor. Cunku milliyetcilik ulkesini sevmek demek degildir. Politik iddiasi olan herkes ulkesini sever, zaten bu yuzden mucadele eder. Ona gore dogru olduguna inandigi sey, ulkesi icin iyi birseydir. Islamcisi da komunisti de milliyetci de ayni oranda ulkesini sever. Milliyetcilik ulusunu sevmek degil, diger uluslara karsi dusmanlik gelistirmeye calistirmakla one cikar. Ayni seyi islamci dini, komunist sinifsal acidan yapar. Yazar Almanya'ya karsi dusmanlik gelistirerek milliyetci bir gorev yerine getirdigine inaniyor. Halbuki nesnel davranmadigi ve belli ornekleri secerek dusmanligi korukledigi icin bence halki icin iyi olan bir sey degil, kotu olan birsey yapiyor. Nefret propagandasi yapmak halkimiza herseyden daha fazla zarar veren birseydir.

Not: Yazi Aydinus'a ait ise, yazar yerine Aydinus koyunuz.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 24-06-2008, 22:02
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

birde evlerinde kürdistan pasaportu varmış! Lestat

Siz buna inanıyormusunuz. Pasaport nedir?

Bencede çok oryantal bir yazı olmuş
Alt 24-06-2008, 22:11
Aydınus
Üye Değil

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Almanya Roj TV nin yayınını durdurmuş. Biraz garip bir PKK sevdası oldu bu.

saygılarımla
Alman ( derin ) devletinin vardır bir bildiği .

Kimbilir , belki de Birinci Dünya Savaşı'nda kendileriyle silah arkadaşlığı yaptığımızı hatırlayıp da böyle bir jest yapmış olabilirler !

Şaka bir yana , böylesi jestlerin gerisinde Türkiye'nin uluslararası sermayeye açtığı milyarlarca dolar tutarındaki ihaleler olabilir düşüncesindeyim .

Kaldı ki aynı jestleri İngiltere de yaptı , arasıra Roj TV'yi kapattı .

Neden acaba ?

Uluslararası ilişkilerde aşk meşk gibi duygulardan daha çok her ülkenin kendi ulusal çıkarları sözkonusudur .
Alt 24-06-2008, 22:23
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

böylesi jestlerin gerisinde Türkiye'nin uluslararası sermayeye açtığı milyarlarca dolar tutarındaki ihaleler olabilir düşüncesindeyim

konunun özüne geldiniz, ama bu öz sizin yazdıklarınızla çelişir gibi durdu.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 24-06-2008, 22:44
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

pervane´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birde evlerinde kürdistan pasaportu varmış! Lestat

Siz buna inanıyormusunuz. Pasaport nedir?

Bencede çok oryantal bir yazı olmuş
yalan mı söyliycem yahu

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 24-06-2008, 22:56
Aydınus
Üye Değil

Gelelim Sargon'a ...

Herşeyden önce şunu söyleyeyim ki , bu arkadaşımızın veya Dilaver'in bu sitede disiplin kurulu üyesi veya bilmem nemne olması beni zerre etkilemeyeceği gibi , baktım olmuyor , geldiğim gibi çekip gitmesini de bilirim .

Sargon'un cevabi yazısını satır satır ele alalım :

Bence cok zayif bir yazi olmus.

Olabilir , o sizin kendi görüşünüz .

Bana sorarsanız , sizin yorumunuz da zayıf olmaktan öte , içeriği tamamen boş .

Ideolojik bakisin disinda iddialarini saglam kanitlarla destekleyen bir yazi olup olmadigina bakarak soyluyorum bunu.

İdeolojik bakış ...

Sayın Sargon'un yazısı ise çok bilimsel bir bakış !...

Bu yazının bilimsel bir çalışma olmayıp bir makale olduğunu baştan belirtseydim keşke !

Ornegin Almanya'nin seriatcilari destekledigi iddiasina dair hicbir kanit getirilmemis. Yazar sadece inandigini ispatlayabilmek icin soz oyunlari kullanmis.

Almanya şeriatçıları hiç destekler mi ?!

Olur mu öyle şey ?!

Sayın Sargon ; ipini koparmış ne kadar şeriatçı varsa Almanya'da yaşıyor ; Milli Görüşçüsü , Süleymancısı , Nurcu - Fetullahçısı , daha bir yığın bilumum tarikatçısı ...

Ne yani , kanıt olsun diye bu şeriatçıların resmini çekip de siteye mi yapıştırsaydım ?!

Makale yazdım ben , makale ...

Her satırımı tek tek ispatlamaya kalkışırsam , bu yazı da makale olmaktan çıkar , Köroğlu destanına döner .

Okuyan kişinin bu konulardaki genel kültürü az ise suç yazanın mıdır , okuyanın mı ?

Udo Steinbach'in adi geciyor, gizli servis elemani imis, Almaya'daki Turklerin asimile edilmesi icin gorev yapiyormus, ama bunun seriatcilara asik olmayla ne alakasi var. Bolca ajitasyon var, ama icerik cok zayif.

Açıkladım aslında .

Dil ve dinin ayrımını da yaptım .

Dil , ulusal bilinç kazandırır .

Din ise ümmetçidir , ulusal bilinç kazandırmaz .

Şeriatçılara aşık olmak vurgusuyla da ironi yapılmıştır .

Ayıptır günahtır ; bir insana , yaptığı açık seçik ironiyi ''bu , aşık olma meselesi bir ironidir'' diye tekrar tekrar yazdırmak .

Soruyorum ; siz Udo Steinbach hakkında ne biliyorsunuz ?

Eh , imdadına hz. google yetişir artık .

Dogruluk derecesi yada icerik olarak nasil baktigima gelirsek, bastan asagi Almanya dusmanligi yapmak icin kaleme alinmis.

Almanya düşmanlığı yapmak için yazılmış bu yazı ...

Bilimsel yoruma bakın hele !

Pes doğrusu !

Eh , ben de rahatlıkla şunu söyleyebilirim artık :

- Sayın Sargon , kendisi hızlı bir komünist ve enternasyonalist olarak bu yorumu , ülkesini seven bir insanın açıklamalarını faşistlik olarak gördüğünden kaleme almıştır . Gerisi hava cıvadır .

Savaşlar olmasın , insanlar kardeş olsun , çocuklar da şeker yiyebilsinler mi sayın Sargon ?!

Ustelik iki prof ornegi verip, ardindan bunu devletin bakis acisina baglayabilmek icin bu prof.lerin Almanyanin resmi gorusunu yansitiyor olmasi gerek. Bunu da bilmiyoruz.

Bir dahaki yazımda 25 tane Alman profesörü örneği verir , 800 kelimelik makaleyi 188.000 kelimeye çıkarır , okuyanlara da baygınlık geçiririm olur biter canım !

Almanya'nın resmi görüşü ...

Yahu canım kardeşim , Udo Steinbach adlı bu adam resmen Alman gizli servisine çalışıyor , adı üzerinde gizli ; sen hangi resmi görüşten bahsediyorsun , adam açıklar mı gizli devlet görüşünü ?

Almanya ile ilgili degerlendirme de yanlis. Almanya ulkesinde teror yasamamis bir ulke olarak gosteriliyor, halbuki Almanya terorun en buyugunu yasamistir. Teror siddet demektir. Devlet teroru de devlet disi teror de Almanya'da kat be kat yasanmistir. Bunun da otesinde hem fasizm hem komunizm deneyimini yasamis, uzun yillar ortasindan ikiye ayrilmis bir ulke.

Almanya'da elbette şu anda terör yaşanmıyor , benim kasdettiğim de zaten bu .

Ama başka ülkelerin terör sorunu yaşaması , Almanya'nın geçmişini hatırlayıp da terör sorunu ile boğuşan ülkelere empati göstereceği anlamına gelmez .

Abdullah Öcalan , yakalandığında başta Yunanistan olmak üzere teröre destek veren tüm Avrupa ülkelerinin tek tek isimlerini açıklamadı mı ?

Bu ne aymazlıktır , bu ne balık hafızalılıktır ?

( Devam edecek ... )

Konu Aydınus tarafından (24-06-2008 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 24-06-2008, 23:25
Aydınus
Üye Değil

Dil ile ilgili soylemler de apacik kendisi ile celiski olusturuyor. Almanya'daki Turklerin dillerinin asimile edilmesi gibi bir sorun yok, bu tamamen uydurma. Sorun Turklerin Almanca'yi bilmemesidir. Insanlar bu yuzden cok sikinti yasiyorlar. Anlayamadiklari icin, haklarini da tam savunamiyorlar. Issiz kaldiginda yillarca issizlik kasasina gitmedigi icin parasiz kalan insanlar oldugunu biliyorum. Su anda bile sadece dil sorunu yuzunden sayisiz sikinti yasaniyor.

Elbetteki Almanya'da veya diğer ülkelerde yaşayan insanlarımızın bulundukları ülkenin dilini en iyi şekilde öğrenmeleri gerekir .

Almanca bilmemekle benim kasdettiklerimin ne alakası var ?

Tekrar yazıyorum :

Dil , ulusal bilinç verir .

Din ise , özellikle de İslam , ümmetçi olduğu için ulusal bilinci yokeder .

Alman derin devletinin dincilere ses çıkarmamasının , hatta desteklemesinin altında da bu yatar .

Makalemdeki iddiamlarımdan biri de buna yöneliktir .

Ama ulusal sözü sizde şartlı tepki yaratıyorsa ben ne yapayım ?

Bu dil asimile etme sorunu Almanya'da degil Turkiye'de yasaniyor halbuki. Nerdeyse yuz yildir Kurtce yasak dil. Halkinin yuzde 20'sinin konustugu bir dile hicbir resmi destek vermeyip, tersine yasak hale getiren bir devlette yasiyoruz.

Takke düştü , kel göründü .

Sargon arkadışımızın yarasına basmışız meğerse .

Yorumundaki gerçek niyet üstteki cümledir .

Gerisi laf-ı güzaftır .

Yazar milliyetci bir bakis acisiyla baktigi icin dogal olarak surekli celiskiye dusuyor.

Makaleye yorum yazan sargon olaya hayalperest enternasyonal düşünce açısından baktığı için doğal olarak çelişkiye düşüyor . Çünkü enternasyonalizm , uçuk kaçık bir entel mastürbasyonudur , dünya ve insan gerçeklerine tamamen terstir .

( Dikkat edin lütfen ; 'entellektüel' demedim , entel dedim . )

Politik iddiasi olan herkes ulkesini sever, zaten bu yuzden mucadele eder. Ona gore dogru olduguna inandigi sey, ulkesi icin iyi birseydir. Islamcisi da komunisti de milliyetci de ayni oranda ulkesini sever.

Diğer uluslara karşı düşmanlık geliştirdiğim yok ; o , sizin iddianız .

Uluslararası ilişkilerde duyguya yer yoktur .

Her ulus , kendi çıkarlarını en iyi şekilde savunmak zorundadır .

Bunun dile getirilmesi ve bazı Avrupa ülkeleri bize bunu reva görüyorsa biz de akıllı olalım demek , sizin üstteki iddialarınızın neresine terstir ?

Ayni seyi islamci dini, komunist sinifsal acidan yapar.

Evet , komünist eşittir islamcı !...

İkisi de hayalperest .

Biri enternasyonalci ...

Diğeri de ümmetçi ...

Sana kolay gelsin !

Yazar Almanya'ya karsi dusmanlik gelistirerek milliyetci bir gorev yerine getirdigine inaniyor.

Öyle bir iddiası yok yazarın .

Ama yorumcu sargon'un milliyetçiliğe karşı düşmanlık geliştirerek , çoktan ipliği pazara çıkmış yoldaşlara yakışır bir görev yerine getirdiği açıktır .

Halbuki nesnel davranmadigi ve belli ornekleri secerek dusmanligi korukledigi icin bence halki icin iyi olan bir sey degil, kotu olan birsey yapiyor.

Nesnellik ...

Duyan görmeyen de burada iki kere ikinin dört ettiğinin tartışıldığını zannedecek .

Hatta o kadar zannedecek ki , yorumcu sargon tamamen bilimsel konuşuyor !

Not: Yazi Aydinus'a ait ise, yazar yerine Aydinus koyunuz.

Makalenin yazarı Aydınus'tur .

Bir dahaki sefere size , paylaştığım makaleleri bizzat şahsımın yazdığına
dair oldukça nesnel ve bilimsel ispatlar getireceğimden emin olabilirsiniz !

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil