Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-09-2009, 01:07
istanbul istanbul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ateistlerin perde arkası

ateist arkadaslar aileleri çocuklukları sosyal çevreleri hakkında bilgi verebilir mi ? ben sahsen ateistliği sos yal olarak bosluga düşmüş ailesinden yeterli sıcaklıgı bulamamıs aile akraba ilşkileri sağlam olmayan insanlar olarak düşünüyorumda.yanlıssam özür dilerim...

medeni olmak eğer açmaksa bedeni , desenize hayvanlar insanlardan daha medeni...
Alt 03-09-2009, 01:14
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Maalesef ülkemizde, ateistler medyada hiç temsil edilmediği için, toplum içerisinde de kendilerini gösteremedikleri için ve tabii ki islami kitap ve yayınlarda ateistler hakkında binbir türlü sözde ''bilgi''lere inanıldığı için böylesi çarpık bir algı mevcut gerçekten de.

Avrupa'da ateistlere kan kusan, (aklı başında) katolik papazlar bile bu kadar saçma birşey söylemez ateistler hakkında. Çünkü fikirsel düzlemde onlara her ne kadar karşı çıksa da, ister istemez bir sürü ateist tanıyordur, birey, aile ve sosyal çevre olarak gayet sıhhatli ve dolu dolu hayat süren.

saygılarımla
Alt 03-09-2009, 01:23
alfred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alfred alfred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben de sana müslümanların durumunu anlatayım.

"Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Şevki Aydın, Diyanet Dergisi’nin ağustos sayısındaki “İslam ve Müslüman” başlıklı makalesinde, İslam dünyasının fotoğrafının iç açıcı bir görüntü sergileyemediğini yazdı.

Aydın, şöyle dedi: “Günümüz Müslüman toplumlarında yine açlık, sefalet, gözyaşı, ıstırap, kan, çatışma, güvensizlik, eğitimsizlik, ahlakça çözülmüşlük, şiddet, insan hakkı ihlalleri ve benzeri insanın içini sızlatan olumsuzluklar dikkati çekmektedir. İslam dünyasındaki bu olumsuz tablonun İslam’la ilişkisinin kurulamayacağı çok açık bir gerçek ama Müslümanlarla doğrudan ilgili olduğu da o kadar ayan beyan.
Alt 03-09-2009, 01:35
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aile ve arkadaşlık ilişkilerim hayatımın her döneminde sıcak oldu.Gayet iyi ve eğlenceli bir çocukluk dönemi geçirdim,okullarımı başarı ve derecelerle bitirdim.Mesleğim gereği sosyal birisiyim ,arkadaş çevremde sevilirim.Güler yüzlüyüm , Iq'um 147 ,psikoloji eğitimi aldım,mesleğimde başarılıyım ve iyi bir çocuk yetiştirdiğime inanıyorum.

Tam tersi biçimde desteğe ihtiyaç duyan,sevgi ve şefkat arayışını metafiziksel bir varlıktan bekleyecek denli çaresiz ,kendine güvensiz kişilerin işidir din ve Allah işleri.Sömürülüp sömürülüp adaletin,merhametin ve acımanın Allah'tan geleceğini umarak, sonsuza değin çaresizce bekleşenler yine dindarlardır..Kalkıp problemleri her neyse,kendileri bir çare aramaya koyulmak yerine dua edip dururlar ve içlerine atarlar..

Sorunlu çocukluk,sıcaklık görememişlik ve asosyal kişilik yapısını ateistlikle nasıl bağdaştırdınız anlayamadım gerçekten..

Ateistler bilimsel düşünce yapısına sahip kişilerdir.Hırpani,asi,isyankar,kötücül ve ruh hastası kıvamında tipler değillerdir..Siz de satanizmle ateizmi karıştırmışa benziyorsunuz ..

Selamlar
Alt 03-09-2009, 02:28
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Delikanlı...eğitimsiz ve kültürsüz bir ateist bulamazsın....borumu bu koskoca tanrı fikriyatını red ediyor adam....araştırmadan, yorumlamadan, iyice özümsemeden yapılacak şeymi bu...hemde ölüm denilen koskoca bir bilinmezin gerçekliği karşısında...Cesur insanlardır ateistler...vede zekii insanlardır.
Alt 03-09-2009, 12:36
toli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
toli toli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İnsanların inanışları tamamen kendilerini bağlar; seçimlerini de yaparlarken, fazlasıyla bilgi sahibi olurlar ya da olmalıdırlar.. Ancak bu seçimlerin psikolojik durumlara bağlanması ne kadar doğrudur, tartışılır.. Belki ergenlik çağında özenti ve arayış durumları zirve yapmış kişilerde bu durum psikolojiye bağlanabilir ama; inanış şeklini belirlemiş, bilgi sahibi insanlarda durumun, sorunsal davranışlara bağlanması doğru değil bence.. Çevresiyle ilişki durumu skıntılı olsa bile -normal zeka seviyesindeki insanlar- kendlerine göre doğru kararları verebilirler.. Sosyal çevresi zayıf olup; bunun sonucu olarak inanış değiştirtirmek düşüncesi saçma.. Eğer burda non-teist ya da yalnız ateist olanların sorunlu olduğunu söylemeye çalışıyorsan, non-tesitlerle tesitlerin olaylara bakış açıları çok farklıdır.. Olayları görünmez güçlere havale etmeden çözmeye çalışırlar..

''Bir şahinin nasıl eğitildiğini bilir misin? Gözleri dikilir; geçici olarak körleştirilmiş bir halde "tanrı"sının gereksiz emirlerine sabırla boyun eğer, ta ki kendi iradesi bastırılana ve itaat etmeyi öğrenene kadar..''
Alt 03-09-2009, 12:53
spartaküs68 spartaküs68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir Hitler çıktı ya hemen bizi sorunlu kulvarına çektiler
halbuki Hitlerin papazlarla samimiyetini bilmiyorlar
Ateistler canlı bomba olup milleti mi parçaladılar
oruç tuttuğu için ateisten dayak yiyen adam gördünüz mü?
tarihe geçsek anlatılacak o kadar çok şey var ki dinlerin ne yaptığı hakkında
hangi birinden başlayalım?
geçin bunları ateistler zeki insanlardır
Alt 03-09-2009, 13:08
justicia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
justicia justicia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

istanbul´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ateist arkadaslar aileleri çocuklukları sosyal çevreleri hakkında bilgi verebilir mi ? ben sahsen ateistliği sos yal olarak bosluga düşmüş ailesinden yeterli sıcaklıgı bulamamıs aile akraba ilşkileri sağlam olmayan insanlar olarak düşünüyorumda.yanlıssam özür dilerim...
Aslinda cevap kendi sorunuzda yatmakta. Ateizm veya baska sekildeki dinlerden özgürlükler hic kimseye o bahsettiginiz sicakligi vadetmez. Aksine dinlerin böyle vaatleri bulunmaktadir. Dinler sizi bosluktan kurtarmaya cabalar.

Gercek hayata bakilincada bu tip bosluga düsmüs yeterli sicakligi bulamamis insanlarin din limanina yanastigini sikca gözlemleyebilirsiniz.

Dinlerden özgür olmak özgüven ve yürek ister. Aydinlanma disinda.

Özürünüz kabul edilmistir.
Alt 03-09-2009, 13:14
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

justicia´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aslinda cevap kendi sorunuzda yatmakta. Ateizm veya baska sekildeki dinlerden özgürlükler hic kimseye o bahsettiginiz sicakligi vadetmez. Aksine dinlerin böyle vaatleri bulunmaktadir. Dinler sizi bosluktan kurtarmaya cabalar.
Güzel bir açıklama olmuş justicia, düşünmeye yeltenmeleri bile bir boşluğa sebep olacaktır.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 03-09-2009, 13:22
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

istanbul,acaba kaç ateist tanıdın hayatında??

yoksa sadece forumlardan ibaret mi konuşuyorsun??bu düşünceyi sana somut olarak ne verdi çok merak ediyorum.sadece forumlardan edindiysen,insanlar gördüğünden daha fazlasını barındırıyor içlerinde.

placebo nun yazısındaki 2. paragrafa yüzdeyüz katılıyorum artı olarak şuna değinmek istiyorum.bizim açımızdan hayat daha zor emin olabilrsin.eğer ailen,eşin,çevren dindarsa kendini özgürce ifade edemiyorsun.eğer bi çocuk yetiştirceksen ve karşındaki insan inançlıysa sözün geçmiyor vs..eğer bi ateist sorun yaşarsa bunlardanyaşar ama genel itibariyle dünya ya bir kez gelindiğini düşündüğü için yaşama ve canlılara sadece insana değil acayip bir saygısı vardır.çünkü kendisini dinlerin söylediği gibi yaratılmışların en üstü görmez..

burda müslimanların sosyal yaşam ve aile yaşantılarına hiç girmiyorum zaten..

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?

Önerilen Siteler