Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-11-2006, 17:47
Üye Değil

Standart Re: Muhammed'in zevceleri / Ezvâc-ı Tâhirât

Değerli Sodomo,

Yalanlar,ihanetler,savaşlar,açgözlülük,bencillik,k ıskançlık vs ne derseniz (yazmakla bitmez)adına,temelleri böyle kurulmuş olan bir dinden,kim ne bekleyebilirki.İnsanlar artık bu kadar apaçık gerçekleri göremiyorlarsa çok yazık...

Görülüyorki Muhammed,insanları kullanmayı çok iyi başarmış ve tabii en önemlisi insanları korkutmuş.
Ve bugünün prof.ları herşeyin farkındalar bana kalırsa ama yaptıkları hiçbirşey yok.

Muhammed peygamber olduğunu iddia etmiş,ama sonuçta bir insan o da.Elbette eleştireceğiz ve sorgulayacağız.Gerçekleri bilmenin başka bir yolu yok çünkü.

Ve koca koca adamlar bence insan olmayı bilmiyorlar Sodomo.Böyle giderlerse de hiçbir zamanda öğrenemeyecekler.

Saygılar
Alt 21-11-2006, 20:52
tedirgin_berlin tedirgin_berlin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger Sodomo,arastirmaci kisiliginize hayran olmakla beraber,actiginiz konular herzaman ilgimi cekmistir.Asagida kalin yaziyla belirttigim aciklamanizla ilgili olarak sizinkinden farkli bir bilgiye sahibim.Hangisinin dogru oldugu konusunda beni aydinlatirsaniz sevinirim.

SODOMO:Muhsin erken yaşta öldü.

Benim edindigim bilgiye göre,Muhsin daha anne karninda iken HZ.Ali ve Hz.Fatima'dan biat almak üzere eve gelen Ömer'in tekme attigi kapinin arkasindaki civinin batmasi sonucu,Muhsinde Hz.Fatima'da can vermislerdir.Yani Muhsin kisa sürede degilde,daha anne karnindayken ölmüstür.

SODOMO:Hasan ve Hüseyin de Kerbela'da öldürülünce Muhammed'in soyu devam etmemiştir.

Bu konuda ise ,Hz.Hasan'in Kerbela'da degil,Kerbela'nin öncesinde,Muaviye tarafindan karisi eliyle zehirletilerek öldürüldügünü biliyorum.
Hz.Hüseyin ise,sizinde dediginiz gibi Kerbela'da Yezit tarafindan öldürtülmüstür.Fakat Hz.Muhammed'in soyu,Kerbela'da savasamayacak kadar hasta olan Hz.huseyn'in oglu Hz.Zeynulabidin ile devam etmistir diye biliyorum...

saygilar!!![/b][/i]
Alt 21-11-2006, 21:27
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili sodomo.inançlı müslümanların çoğu elifi görse mertek zannedecek düzeyindedir.bunun en iyi örneği cami *cemaatleri.ötekide tarikatlara kapılanmış müritlerdir,gene aynı *düzeydedirler. biraz daha okumuşlarıda kendilerini TRUMAN SHOV da sanıyorlar. çünkü o kadar etkili bir propaganda bombardınına tutuluyorlarki.truman shov dan başka bir bilgi, bir yaşamın olduğunu farketmiyorlar.ve farkında olmadan alamut kalesindeki * Hasan Sabbah ın fedailerine dönüyorlar.
* * * * * *bu siteye gelen bilal, hilal *, birisi gibi tipler fazla girift olmayan, mizah kokan *metinlerdeki, nüansı bile *anlayamıyor. yorumlarına ki yorum derse , bakıyorsun ne zeka pırıltısı ,nede kırıntısı var . bireyde olamadıkları için yapacakları bir şey kalıyor, ona buna soytarılık.
* ama allahları var soytarılıkta üstlerine kimse yok.
* * * *PEYAMİ SAFA nı bir lafı var.
* * * *derki: *muhatap buhranı çekiyorum.
* * * * MEVLANA nı bir sözü var mealen söylüyorum: *sen ne anlatırsan ,anlat.karşındakinin izanı kadardır.
Alt 21-11-2006, 21:46
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili jayjay * ozamanki arap geleneğinde genellikle *kabileler isim olarak hayvan ismi *seçerlerdi *tabi bu isimlerede yansırdı.
* örneğin bir kabilenin adı esed ken ( ASLAN), bir diğerinin adı kelb
(köpek) idi. *bildiğin gibi hayvan figürleri hemen hemen her toplumda kullanılmıştır. ve genellikle o hayvanla kendilerini özdeştirmişlerdir.
* *gelelim soruna cahş kelimesinin eşşek manasına geldiğini hatırlamıyrum. eşşeğin arapçada en belirgin ismi hımar dır.
* *arapça gerçekten geniş bir lisandır. devenin yaklaşık yüz elli adı vardır.
* *doğru olabilir çünkü bizdede kullanılan cevat *adı ,binek atı demektir.

8aslan
9
Alt 22-11-2006, 03:03
jayjay jayjay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili jayjay ozamanki arap geleneğinde genellikle kabileler isim olarak hayvan ismi seçerlerdi tabi bu isimlerede yansırdı.
örneğin bir kabilenin adı esed ken ( ASLAN), bir diğerinin adı kelb
(köpek) idi. bildiğin gibi hayvan figürleri hemen hemen her toplumda kullanılmıştır. ve genellikle o hayvanla kendilerini özdeştirmişlerdir.
gelelim soruna cahş kelimesinin eşşek manasına geldiğini hatırlamıyrum. eşşeğin arapçada en belirgin ismi hımar dır.
arapça gerçekten geniş bir lisandır. devenin yaklaşık yüz elli adı vardır.
doğru olabilir çünkü bizdede kullanılan cevat adı ,binek atı demektir.
Sevgili özgür_beyin,
"Cahş" kesinlikle arapçada eşek demektir. Arapça bilen tanıdıklarıma sordum. Çocukluğumdan beri eşekle ilgili arapça küfürler bilirim ve duyarım .O yüzden de bu kelimeyi duyunca garipsedim ve "eşek" ismini kendine isim seçene şaşırdım.
Bu arada "Osman" ismi Nihal Atsız'ın sölediğine göre yılan yavrusu demekmiş. Doğru mu? Bilgin var mı?
Saygılar...
Alt 22-11-2006, 04:55
Üye Değil

İşte bunları teşhir etmek lazım tek tek, yoksa şeriat ile mücadele etmek hiç te kolay değil, baksana koca koca okumuş etmiş adamlar nasıl da bağnaz zihniyetlerin kölesi oluyorlar. "İslam geldi güzellik geldi", "islam bana insan olmayı öğretti" gibi laflar edenler ya islamı bilmiyorlar ya insan olmayı...

Sevgili Sodomo,
Evet dostum. Teşhir etmek lazım. Teşhir etmeye devam. Zanetme ki bu çalışmaların boşa gidecek. Çünkü bu çalışmalarla karanlıklar aydınlanıyor. Yıllardır bir tabu haline getirilen bu dinin gerçek yüzünü insanlar görmeye başladılar. Bundan bir kuşkun olmasın. Bu sitenin günden güne büyümesi de bunun kanıtıdır. Gerçekler gün ışığına çıktıkça daha da büyüyeceğimizden hiç bir kuşkum yoktur. Sevgilerimle...
Alt 22-11-2006, 07:43
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tedirgin_berlin, zannımca fazla Şii kaynakları üzerinden gidiyorsun. Şii kaynaklarında Ömer, Aişe ve bir çok sahabe ile ilgili mezhepsel subjectivite mevcut. Mesela Uhud svaşında kaçanların arasında Ömer görünüyor Şii kaynaklarında ama Sunnilere göre ise Osman kaçtı vb...
Tabii Sunni kaynakları da bu mezhepsel bakıştan payını almıştır ama bu tip abartılı bilgilere pek raslanmaz. Konuyu detaylı bilmiyorum ve spesifik bir araştırma yapmadan br şey söylemek istemiyorum...Ama bu tip subjevite de eğer her iki taraftan bakılırsa bir bakıma bize faydası bile dokunur. En azından birinin gizlediği bir gerçekliği diğerinden öğrenebiliriz. Bundan faydalanalım bence...
Alt 22-11-2006, 08:10
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ezkamo hocam, adım adım bir iskelet oluşturuyoruz aslında... Ve sonra da buna deri giydireceğiz. Belki zaman alacak ama mutlaka şu dünyadan göçüp gitmeden önce arkamızda insanlara bırakacak bir eserimiz olsun istiyorum...Tabii bunu alıp devam edecekler de çıkacaktır mutlaka...Eğer bu şeriat illetininin belini kıramaz isek işte o zaman biz değil ama bizden sonraki kuşaklar çok cefasını çekerer bu durumun.. .

Ne yazık ki bizim asıl problemimiz "tehlikenin boyutlarını idrak edemeyen insanların çokluğu" İnsanlar eğer "şeriat gelirse bile ordu müdahale eder kurtarır "diye düşünüyor ama fena yanılıyorlar. İran devrimi çok büyük bir örnektir. Şah Rıza'nın ordusu, ortadoğunun en güçlü ordusu idi ve 5-10 gün de olay bitti...Oldukça sinsi ve organize ilerliyorlar ve dış destekleri var, içeride de tek bir parmak kıpırdatmayla harekete geçecek cahil-cühela bir kitleye sahipler.

Dün Ali Bayramoğlu'nu ve Sosyolog Nuray (soyadını hatırlamadım) izledim adeta şok geçirdim... Adamlar öyle bir yorum yapıyorlar ki "demokratlık" adına hayret edersin...Bu şeriatçılar adeta damardan narkoz vermişler insanlara ve mazlum edebiyatı ile kendi yanlarına çekmişler bir çok aydın insanı...

Sırada Çankaya var ve yakında bir kale daha onların eline geçiyor... Hala demokrasi istiyorlar iyi mi ? Yahu adamlar ele geçirdiler memleketi ve hala "hakkımız yeniyor" diye feryat figan...

Peki bre deyyuslar neden Diyanet'in bütçesinden haklarını gaspettiğiniz Alevilere zırnık bile vermiyorsunuz ? Neden bir tane bile "Cem evi" jest olsun diye açmıyorsunuz? Bari bir jest yapın değil mi ?

Yok çünkü bunlar hep kendilerine yontarlar hakkı hukuku ama sıra onlara gelince de "zalim" olmaktan hiç çekinmezler...

Bir şeriatçı hiçbir zaman mazlum olamaz, o daima zalimdir...Hem tarihte bu böyledir hem bugün böyledir...Ama ilginç bir şekilde bu "mazlum" rolünü büyük bir hünerle oynuyorlar...

Gençler çok uyanık olmalı çok...

Ama bu gelişmelerden Atatürkçüler de sorumlu. Onlar ne Atatürk'ü anladılar ne de anlatabildiler ne de Atatürk'ün dediklerini yerine getirdiler...

En büyük tehlike, tehlikenin büyüklüğünü görememektir.

Sağlıcakla kal...
Alt 22-11-2006, 21:28
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili sodomo,

iran ortadogunun islami haketmeyen tek ulkesidir..70 yillarda en az turkiye kadar laiktir..oysa simdilerde islam seriati altinda inlemektedir..

cok degil 30 yil oncesinin modern iran insani bugun islam zulmunu yasamaktadir..

sah riza pehlevi'nin adaletsiz yonetimi irani, islam cumhuriyeti karanligina sokmakla birlikte dunyada yasanan terorun merkez ussu haline getirmistir.

iki yuzlu takiyyeci islam ogretisi demokrasinin insan hak ve hurriyetlerini demokratlardan daha cok kullanarak sinsice ilerlemektedir..

hedefe varmak icin gerekirse papaz elbisesi giyerim diyen hazreti $ahane bu ulkenin basbakani olmustur..

dun cumhurbaskanini millet secsin diyenler,islam riyakarligina siginarak bugun meclis secer demektedirler..

omurgasiz bu dinin neferlerinde degistim, gelistim ilkelerini beklemek ahmakliktir..

imam hatiplilerin meclisten sonra cankayada oturmayacagini tahmin etmek kehanet degil artik..

ne yazikki sozde demokratlar bile bindikleri dali kesmekte, ataturk'un kible veya put oldunu sanmaktadirlar..onlarin o hayasiz yaklasimlari seriatcilara dusunce ozgurlugu altinda daha cok hareket sahasi kazandirmakta..

yazik oluyor ulkeme

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 22-11-2006, 22:06
servet servet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu arada "Osman" ismi Nihal Atsız'ın sölediğine göre yılan yavrusu demekmiş. Doğru mu?

benim aklımda kalan ''osman, uluyan it'' manasında

HER İNSAN TANRIDIR!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil