Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-08-2012, 00:53
SAV SAV isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Öncelikle dualar o kişi için hayırlı olacak ise kabul olur elbet.Fakat biz allaha imanımızı yerine getirmeyip sadece sıkıştığımızda dua edersek ? doğru değildir.

Namazımızı kılmazsak. orucumuzu tutmazsak. zekatımızı vermessek. Peygamber efendimizi sevipte sünnetlerini yerine getirmezsek onun doğrularını yapmassak. Allaha şükür etmessek. Tabiki olmaz diye düşünüyorum. Yinede dualarımızı esirgemeyelim yüce rabbimden..
Alt 18-08-2012, 01:01
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kendi gücümle bir yilda halledebileceyim bir is icin on yil allaha yalvardim sonunda birtesadüf esri isteyim oldu ve ben gene senelerce hep sükretdim,ayik kafayla düsünüyorumda,hayatdan koca dokuz yil kaybetmisim,dinlerde argüman dipsiz kuyu gibi,dua hayirli olucaksa kabul olurmus,demekki on yil sonra hayirli olucakmis.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 18-08-2012, 01:11
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

undersun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evet doğrudur..

karanlık bir yolda benzin bitti ve yolda kaldın, dua ile arabayı çalıştıramazsın fakat sana yardım edecek birileri her zaman gittiği yoldan gitmez gelir senın yolda kaldıgın yoldan gider ve sana yardım eder...Dua bu şekilde tesir eder..

Dua ile araba çalışsa zaten herkes dua eder...değilmi?
Bir sene milli piyango ceza evinde bir mahkuma çıktı.Azılı bir suçluya.şimdi onca iyi insan dua edecek piyangodan büyük ikramiye için.İkramiye bir mahkuma çıkacak .Sana birşey anlatayım denizde boğulan biri imdat diye bağırır dua etmez.İzmir körfezinde bir çocuk denize düştü Arkadaşım denize atladı ve çocuğu kurtardı .Ve kendisi iskelenin direği ile gemi arasında kafası sıkıştı yaşama devam edebildi fakat bir deli bir meczup olarak ağzından salyalar akarak .Bana Allah masalı anlatmayın lütfen.Yok duvaymış kılmış tüymüş.Benimde hayatımda inanılmaz olaylar oldu .Kendi içimde(sakın dısarıya karşı almayın)Ne kadar kutsal varsa kalaylarım.Bende inanılmaz destekler aldım.
İnsan olmak yeterlidir yardım için.
Japonlara bak ŞAMANLAR.DEPREM OLDU TEK BİR HIRSIZLIK OLMADI .DÜNYADAN TEK KURUŞ SADAKA İSTEMEDİ.iŞTE BUDUR İNSANLIK.BEN ALLAHTAN SADAKA TALEP ETMEDİM ETMEMDE.
Şimdi Kocaeli depremine bak bilezik için kol kesen müslümanlar Vs vs..
Biraz beyninize baş vurun
Alt 18-08-2012, 01:19
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhammed peygambere göre beddua olan Allaha göre de bedduadır. okursunuz EL LEHEB suresini ve görürsünüz doğru mu yanlış mı?
Iyi ya iste, islama gore onun da bir niyeti var, o bedduayi yaparken. Degil mi?

Kitaba gore o bedduayi yapan Allah'tir, Muhammed degildir ki!!!?

Nereye sakladiniz , sizin icin hangisi hayir, hangisi ser, siz(kullar) bilemezsiniz bahsini?

Efendim,

Siz Dualardan söz ederken Müslüman hocalrın söylemlerini dile getirmediniz mi? Ben de dua denilenin hocaların dedikleri gibi olmadığını anlatınca neden karşı çıkıyorsunuz? Ben hocaların sözylemlerinin yanlışlığını anlatmaya çalışmaktayım. Siz neden kendi üstünüze aldınız ki?

Benimle aynı düşünceyi paylaşıyorsanız hocalara güler geçerdiniz ,onlara değer verip de burada konu etmenize de gerek kalmazdı.
Musluman hocalardan bir farki yok ki dediginizin, olumla, olumla nereye kadar?

Uzum uzume baka baka kararir.

Hatta musluman hoca sizi asiyor bile, ayni anda iki yerde gorunebildigi iddia ediyor. Ya siz?

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=28603

O zaman musluman hocalari niye elestiriyorsunuz efendim? Onlar da bunu dini literatur ile, dua ile ibadet ile yapiyor.

Konu Neva tarafından (18-08-2012 Saat 01:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: duzenleme
Alt 18-08-2012, 12:10
undersun undersun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Estagfurullah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir sene milli piyango ceza evinde bir mahkuma çıktı.Azılı bir suçluya.şimdi onca iyi insan dua edecek piyangodan büyük ikramiye için.İkramiye bir mahkuma çıkacak .Sana birşey anlatayım denizde boğulan biri imdat diye bağırır dua etmez.İzmir körfezinde bir çocuk denize düştü Arkadaşım denize atladı ve çocuğu kurtardı .Ve kendisi iskelenin direği ile gemi arasında kafası sıkıştı yaşama devam edebildi fakat bir deli bir meczup olarak ağzından salyalar akarak .Bana Allah masalı anlatmayın lütfen.Yok duvaymış kılmış tüymüş.Benimde hayatımda inanılmaz olaylar oldu .Kendi içimde(sakın dısarıya karşı almayın)Ne kadar kutsal varsa kalaylarım.Bende inanılmaz destekler aldım.
İnsan olmak yeterlidir yardım için.
Japonlara bak ŞAMANLAR.DEPREM OLDU TEK BİR HIRSIZLIK OLMADI .DÜNYADAN TEK KURUŞ SADAKA İSTEMEDİ.iŞTE BUDUR İNSANLIK.BEN ALLAHTAN SADAKA TALEP ETMEDİM ETMEMDE.
Şimdi Kocaeli depremine bak bilezik için kol kesen müslümanlar Vs vs..
Biraz beyninize baş vurun
Kuranı Kerimde bahsedilen İslam la ilgili hiçbirşey bilmediğin yukarıdaki yorumnlarından belli..
Kocaelindeki kol kesenlerin müslüman oldugunu nerden çıkardın?
piyangodan para çıksın diye dua edilirmi?
Allahım bana helal senın rızanı gözetecegim rızıklar ver diye dua edilir..?
Sen iyimiisn?
ben küçücuk bir çocukla mı konuşuyorum?
Yorumlara bak...)

Konu undersun tarafından (18-08-2012 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-08-2012, 18:13
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuranı Kerimde bahsedilen İslam la ilgili hiçbirşey bilmediğin yukarıdaki yorumnlarından belli..
Kocaelindeki kol kesenlerin müslüman oldugunu nerden çıkardın?
piyangodan para çıksın diye dua edilirmi?
Allahım bana helal senın rızanı gözetecegim rızıklar ver diye dua edilir..?
Sen iyimiisn?
ben küçücuk bir çocukla mı konuşuyorum?
Yorumlara bak...)
Allahtan dua ile gerçekleşecek tek birşey söyle.
Tek birşey.
İnsanların Allaha ne için dua edip etmeyeceğine ne karışıyon ve ne hakla.Dua ile bir mucize yap.
Yapamazsın.Dua ile hiçbirşey yapamazsın.Arabistana dua ile yağmur yağdırın.
Sizler masal dünyasında yaşıyor olduğunuz halde ben çocuk olduğunuzu düşünmüyom.Zeka yaşınız küçük.
Alt 22-08-2012, 01:41
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evet doğrudur..

karanlık bir yolda benzin bitti ve yolda kaldın, dua ile arabayı çalıştıramazsın fakat sana yardım edecek birileri her zaman gittiği yoldan gitmez gelir senın yolda kaldıgın yoldan gider ve sana yardım eder...Dua bu şekilde tesir eder..

Dua ile araba çalışsa zaten herkes dua eder...değilmi?
yanlis mantik iki kisinin ayni anda arabasi bozulsun biri dua etsin biri dua etmesin yardim edecek kisi bulmasi o yolun cok kullanilir olup olmamasiyla ilgilisdir.Dua eden yardim edeni bulunca duasi sonucu olduguna inanir dua etmeyen yardim bulunca bu yoldan bir yardim severin gececegini tahmin ediyordum der.

Ayrica islamda boyle bos sallamalar coktur ,yok ramazanda seytan baglanir ee baglanirsa ramazan boyu dunyada kotuluk olmamasi lazim degilmi?
Bide soyle seyler var su kutsal gecede dua edenin tum gunahlari bagislanir,bunu diyen tanri varsa adaletsizdir,o zaman sinavin gunahin sevabin ne anlami kaliyor?

Tamamen o donemin cahil menfaatci col araplarini kandirip suruye katmak icin uydurulmus yalanlar.Esegin onune cubukla havuc uzatirlar esek onu yakalamak icin yururde yurur ama o cubuk esekle birlikte gittigi icin esek o cubugu hic yakalayamaz umutla o havuca ulasma hayaliyle yururde yurur ama hic bir zaman ulasamaz.Iste sizin dininizin mantigi bu...
Alt 22-08-2012, 09:38
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Bir sporcu düşünün, rekor kırmak istiyor. Sizce ne yapar? Devamlı olarak bilinçaltına OLUMLU SÜREÇ TALİMATLARI gönderir.
Bunun dua ile ne alakası var? Eee, bu böyle diye dua etmeliyiz yani, dua işe yarar diyorsunuz öyle mi?

Söylediğinizin dua ile hiç alakası yok. Sporcu çok çalıştım, çok iyi hazırlandım, mutlaka kazanacağım diye kendi gücüne güvenir. Tabanlarının altlarına allahın melekler koyacağına değil.

Filistinli türbanlı atlet de allaha dua eder, pistte ne kadar nal varsa toplar, üstüne tur bindirirler, kepaze olur! Birileri de çıkar destek tezahüratı yapmaz mı, asıl kepazeler de bunlar işte... Utanıp yerin dibine geçeceğine, utanmadan bir de destek tezahüratı! İşte müslüman ile müslüman olmayan farkı!

Ağlanacak, acınacak halinden mutlu olmak! Onur, azıcık onur...

Bahane de hazır. İmanlı üzerine tur bindirilen atlet, altın madalya rekortmeni imansız atletten bin kat iyidir de mi? O altınlar cehennemde kızdırılıp sırtına yapıştırılacak! Seni imansız seniiii... Allaha inanmadan altın kazanırsın haaa?

Türbanlı sonuncu gelen atlet de şehitlerin, peygamberlerin altına verilecek!

Ne süper mantık ya! Dünyanın en süper benzin yakan dini!
Alt 22-08-2012, 15:39
ButterflyEffect ButterflyEffect isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

idontneedagod´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence hiçbir dua kabul olmaz. Lütfen mesajın kendisine odaklanalım örneğe değil.

Peki Sayın Sesli son olarak tamamen soyut olalım.

X kişisi Kuran'da geçen tüm şartları sağlayarak A'nın olmasını diliyor.
Y kişisi Kuran'da geçen tüm şartları sağlayarak A'nın olmamasını diliyor.

ok?
İslam bunu kendi içinde cevaplayabilir. Ayete göre Tanrı katında en değerli olan ondan en çok korkandır. Arapça'da sakınmak, korkmak anlamında kullanılan takva derecelendirilir. Duaların kabul görmesi için gereken şartları da bir arkadaş zaten önceden belirtmişti, tekrar etmiyorum. Şimdi bunların hiç birisi elimizdeki aletlerle ölçülebilen, niceliği olan şeyler değil. Dolayısıyla aynı takva mertebisine gelen kişiler için bile "eşittir" demek mümküm olmayacaktır. Belki en iyimser şekilde sadece eşit sayıda şartı yerine getirdikleri için denklik ifadesi kullanılabilecek. Hiç kimse birbirine eşit olamaz şartını göz önüne alabiliriz. Bu sebeple bu şart altında matematiğin evrensel kuralı işler kimin derecesi daha yüksekse onun duası kabul olur. Bana göre bu rasyonel bir cevap olur ama bence soru rasyonel değil çünkü ölçülemeyen niteliklere göre bireyler arasında eşitlik aramak doğal olarak mümkün değil.

Mesela Kuran'daki matematik hatası rasyonel bir önerme ve yanlışlanamıyor. Hatta ben kabul edip etmemek noktasında tarafsız olsam bile bu gerçeği değiştirmeyecek ve o hata olduğu gibi orada duracaktır. Ancak bu soru dediğim gibi kendi içinde çözülebilen bir soru ve o sebeple buradan hareketle bir yere varmak zor gibime geliyor.
Alt 22-08-2012, 15:45
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ButterflyEffect´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam bunu kendi içinde cevaplayabilir. Ayete göre Tanrı katında en değerli olan ondan en çok korkandır. Arapça'da sakınmak, korkmak anlamında kullanılan takva derecelendirilir. Duaların kabul görmesi için gereken şartları da bir arkadaş zaten önceden belirtmişti, tekrar etmiyorum. Şimdi bunların hiç birisi elimizdeki aletlerle ölçülebilen, niceliği olan şeyler değil. Dolayısıyla aynı takva mertebisine gelen kişiler için bile "eşittir" demek mümküm olmayacaktır. Belki en iyimser şekilde sadece eşit sayıda şartı yerine getirdikleri için denklik ifadesi kullanılabilecek. Hiç kimse birbirine eşit olamaz şartını göz önüne alabiliriz. Bu sebeple bu şart altında matematiğin evrensel kuralı işler kimin derecesi daha yüksekse onun duası kabul olur. Bana göre bu rasyonel bir cevap olur ama bence soru rasyonel değil çünkü ölçülemeyen niteliklere göre bireyler arasında eşitlik aramak doğal olarak mümkün değil.

Mesela Kuran'daki matematik hatası rasyonel bir önerme ve yanlışlanamıyor. Hatta ben kabul edip etmemek noktasında tarafsız olsam bile bu gerçeği değiştirmeyecek ve o hata olduğu gibi orada duracaktır. Ancak bu soru dediğim gibi kendi içinde çözülebilen bir soru ve o sebeple buradan hareketle bir yere varmak zor gibime geliyor.

Öncelikle sitemize hoşgeldiniz.

Bahsedilen birbirinin tersi dualardan hangisinin kabul göreceği değildir. Konunun başlığını ve ilk mesajı okursanız daha anlamlı yorumlar yaparsınız.

İslam alimleri tüm duaların kabul gördüğü, geri çevrilmediği günler olduğunu söylemekteler. Sorun alıntıladığınız örnekteki durumda duaların geri çevrilmemesinin imkansız olduğunu gösterir. Her duayı kabul etmek imkansızdır.

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil