Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-01-2012, 12:49
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bizler fikir özgürlüyünden yana olan insanlariz,fikrini aciklayan insanlara ,fikir özgürlüyünü savunanlar tarfindan saldirilmasi beni sasirtiyor.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 26-01-2012, 12:51
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

fifty-fifty´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizler fikir özgürlüyünden yana olan insanlariz,fikrini aciklayan insanlara ,fikir özgürlüyünü savunanlar tarfindan saldirilmasi beni sasirtiyor.
Irkçılık sizi şaşırtmıyor olmalı o halde?
Alt 26-01-2012, 13:02
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

pkk nin bir halk hareketi oldugunu savunmakla, irkcilik arasinda bana göre hicbir fark yok.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 26-01-2012, 13:18
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

pkk nin bir halk hareketi oldugunu savunmakla, irkcilik arasinda bana göre hicbir fark yok.
Mesele PKK'nin ne menem bir hareket olduğu meselesi midir? Oku bakalım mevzunun başlığını adam ne sormuş? Yahut biz ne hareketi olduğunu mu tartışmışız?

ALAKA MI DEDİNİZ?

Olmasa da olur, olsa da olur. Koy gitsin...
Alt 26-01-2012, 16:07
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

basitarsin'den:
Herkese Selam.
Konuyla İlgisi yok biliyorum. Ama uslubun düzelmesi ile ilgili bir önerim var.
Geçenlerde donanımhaber sitesinde rasladım. Rahatsız edici üyelerin mesajları için BLOKLA seçeneğini kullanabiliyorsunuz.
Sürekli karşısındakini aşağılayan, fikirden çok hakaret üreten, bu tavrının kişiliğinin bir parçası haline gelmesi sebebiyle değişme şansı olmayan üyeler için kullanılan BLOKLA butonunu kullandığınızda bu üyenin yazıları size görünmüyor.
Sitemize böyle bir özellik eklenirse, mobbing yapan üyelerden kurtuluruz diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalın.

Burası bir fikir sitesi, eylem sitesi değil. Başlık açanlar, mesaj atanların tamamı belli bir konuda söyleyecek bir şeyi olduğunu düşünenler. Ben de bunlardanım.

Söyleyecek sözüm olduğu için buradayım.

Bu fikir sitesinde, hele islam karşıtlarının ağır bastığı; hassas konuların irdelendiği Turan Dursun sitesinde karşıt fikirde olanların konuşuyor, tartışıyor olması son derece güzeldir. Benim 8-10 yıldır aralıklarla girip çıktığım, ama hep aynı Mutezile olduğum bu sitede manzara hep böyleydi.

Burada mesele insanların hem fikir olması / çatışması değil ki. Bu çatışmalar, tartışmalar hatta küçük sözlü kavgalar forumların ruhunda olan bir şey..

MESELE hitap ettiğin kişiye SAYGI duymaktan uzaklaşmadan, hakaret etmeden, saldırmadan meramını anlatabilmek. Bu kadarını becermekten acizsen İNSANA saygın yok demektir.

İNSANA saygın yoksa ÖZSAYGIN'ın da olduğu artık kuşkuludur.

Sürekli karşısındakini aşağılayan, fikirden çok hakaret üreten, bu tavrının kişiliğinin bir parçası haline gelmesi sebebiyle değişme şansı olmayan üyeler için kullanılan BLOKLA butonunu kullandığınızda bu üyenin yazıları size görünmüyor.
basitarsin'in bu düşüncesine asla katılmıyorum.

AKSİNE; kişisel hakareti tarz olarak benimseyenlere tepki koymak; afişe etmek gerekir.

Bu kafi derecede yaptırımdır. Hakarete katlanıp, ezik, pasif olarak sineye çekmek saygısıza sadece CESARET VERİR..

Forum; katılımcılarla vardır. Katılımcılara S A Y G I esastır; saygısızlık değil.

Bu ortamı sağlamak için moderatöre, kurullara, yaptırımlara da pek ihtiyaç yoktur.

Kişisel hakarete vardıran söylemlere MUKABELE etmeden! afişe etmek kafidir.

Kandilde Kürt var mı yazısını uzun bir süre önce kaydetmiştim. Kaynağı hiç bir şekilde anımsamıyorum. Bir beyin fırtınası, tartışma ortamı, FİKİR TEATİSİ yaratmak için bu başlık açıldı. Anladığım kadarıyla amaç da hasıl oldu.

''İzmir'de türk var mı'' diye de bir başlık açıp üzerinde rahatlıkla konuşulabilir. Ben İzmir'liyim. Bu tartışmaya da seve seve katılırım.

Art niyet, gizli gündem yok; açıklık / şeffaflık esas..

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 26-01-2012, 18:56
basitrasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
basitrasin basitrasin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ha anladııım.
Sizinki danışıklı dövüş.
İyi polis, kötü polis oyunu gibi yani.
Biriniz türk miliyetçisi, ötekiniz kürt milliyetçisi kılığına girip. Ortamı germek, birbiriyle uzlaşmaz kutuplar oluşturmak.
Ben bu filmi seksen öncesi seyretmiştim.
Fikir tartışması yaparken kafa göz yarmaya gerek var mı?
Böyle bir tartışma türü ancak keskin düşmanlıklar üretir.
Dostluk dolu günler sizinle olsun.
Alt 26-01-2012, 20:00
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Irkci soylemler hususunda fikir ozgurlugunun bayraktarligi da bizimkilere dusuyor her nedense. Paris'te de bir yigin erkek, elinde Turk bayraklari ile milliyetci sloganlar atarak ifade ozgurlugu protestosu gerceklestirdi. Komiksiniz ya
Alt 26-01-2012, 20:24
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın basitrasin,

Anladığınızı söylüyorsunuz. Oysa kolayca yaftalayıp, anlamak istediğinizi anlıyorsunuz.

Tabii anlamak biraz meşakkatli bir edim: emek ister, dinlemekte ister.
Benim son iletimi dikkatle okuduğunuzdan pek emin değilim.

Kafa göz yarma konusunda sizinle hemfikir olduğumu dahi göremiyorsunuz.

Dostluk dolu günler temenninize yürekten katılıyorum; içtenlikle.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 26-01-2012, 20:52
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu sitede bir üye olarak asla ve kat'a tahammül etmeyeceğim tek şey ''IRKÇILIK VE NEFRET SÖYLEMİ''dir. Modern demokrasilerde her ikisi de ''ifade özgürlüğü'' kapsamına girmezler.
Su cumlenin altina imzami atarim. Hersey konusulabilir, tartisilabilir buna kimsenin itirazi yok. Olumlu, olumsuz gorus de bildirilebilir. Farkli kutuplar da olabilir.

Tamamiyle bir tarafi ayri tutarak ve diger tarafi genelleyerek Ermeniler, Siyonistler, Suryaniler, Yezidiler, diyerek, ayni topraklarda yasamis insanlari etnik kimlikleri ve dinleri uzerinden ayristirarak birseyleri izaha calismak modern demokrasiler de ifade ozgurlugu kapsaminda degildir. Daha cok irkcilik barindirir.

Eger demokrasi'den bahsediyorsak sayet..

Yok islenmek istenen mesele
, cesitli kimliklere iliskin emperyalizm'e bir kisim insanlarin destek verisi ise sayet,
o zaman ayni benzer listenin taze cumhuriyet doneminden itibaren ortaya konulmasi gerekir.

Yani emperyalizm'e destek veren Turk'lerin listesi gerekir.

Konu Neva tarafından (26-01-2012 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-01-2012, 21:47
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili mutezile pkk elemanlarının ermeni kökenli olduğunu yazmak, fikir veya bir şeyleri bilmekmi? yoksa söylenecek sözü olmakmı anlamadım.?
herkes orkestra elemanı gibi senin korona katılmak zorunda değil

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman

Önerilen Siteler